Nevyznám sa v ovulačných testoch

zuzicka256
4. sep 2017

Ahojte dievcata, ženy, mamičky.
Uz sa vobec nevyznam v tych ovu testoch.
S patnerom sa uz takmer dva a pol roka snazime o male. Stale som to nechavala na nahodu, ale uz s tym zacinam mat pro lem. Tak reku, kamoska mi poradila ovulacne testy, ze nic nestratim ak ich skusim aby som presne vedela kedy na to ist. Hm tak som si to nastudovala hore dole po nete, vsade pisu to iste. Silnejsia alebo aspon rovnaka ma byt intenzita tej testovacej ciarky. Medzirecou, s partnerom sme uplne v pohode, az na moje mensie kolisanie par dni pred alebo po mrche. No tak sa tak testujem kazdy den v tej isty cas uz nejaku dobu, ale testy nejak nie a nie vyhodnotit ovu ako by mala podla testov prebehnut. Ani sa nestihla zafarbit tak aby sa rovnala tej prvej a uz mi aj odisla, vsak sa same pozrite, stalo sa vam to uz niektorej?

chmeluska
4. sep 2017

@zuzicka256 ahoj ja som mala tiez zmatok v ovu testoch, nikdy mi ciarka nevysla rovnako silna ani silnejsia ako testovacia. Skor som sa spoliehala na meranie bazalnej teploty. Po par mesiacoch som mala prehlad. Na foto je moj posledny cyklus na ovu testoch, tento cyklus som otehotnela ale podla ovu testov netusim kedy bola ovu. A podotykam ze takto som to mavala kazdy mesiac. Ja si proste myslim ze nie kazdemu tie ovu testy ukazuju spravne. Ja som podla BT mala ovu vtedy kedy som mala na testoch najsilnejsiu ciarku aj ked po spravnosti sa vsetky tieto pokladaju za negativne

zuzicka256
autor
4. sep 2017

Chmeluska fiha, tak to je naozaj cudne. Asi to bude individualne u tych ovu testoch. Zas na BT sa tiez nemozem spolahnut kedze mi skace hore dole ako na dostihoch. Jeden cas som to aj s mojou lekarkou riesila, brala som akesi lieky na hormony, presne nam diktovala podla ultrazvuki kedy to mame mat, aj sme mali ale nejak nic, tak sme to hodili za hlavu. Pri kazdej ciarke hoci len slabulinkej sme si to rozdali 😂 mrcha ma prist 16.9. tak som zvedava ako to dopadne. Topiaci sa aj slamky chyta ved to poznas, snad sa to konecne podari, kazdopadne ti velmi dakujem za reakciu, aspon mam jasno v tom ze nie som divna ❤

chmeluska
4. sep 2017

@zuzicka256 no ved to ze clovek ked chce tak uz skusa vsetko, este mozno podla hlienu krcka maternice, ked je takavy, lepkavy sup na to. Drzim palce nech sa vam splni sen 😉

zuzicka256
autor
4. sep 2017

Dakujem ti pekne urcite sem napisem 16ho tak ci tak 👍
A vam vela zdravicka obom ❤

bejby138
4. sep 2017

Ahojte ak chceš vedieť kedy máš presne ovuláciu je tu na to taký maly zázračný pomocník vola sa cyclotest. Ja osobne som si ho kúpila ale nie je ešte vôbec použitý. Chcela som ho ako prirodzenú antikoncepciu ale plánujem dlho kojiť a zena ktorá kojí je jej ten prístroj na prd. 😀 Neslúži len ako prirodzená antikoncepcia ale aj ako pomocník keď sa snažíte otehotnieť. Kľudne ho predám. Ak by ste mali záujem ozvite sa 😀 Dopíšem aj podrobnosti.

osky
4. sep 2017

@zuzicka256
Ahoj.neviem ake testy si pouzila.
Mam rovnaky problem s testami Lady Max ovulation test od dr.maxa

Este v zivote.mi neukazal anilen nejake zafarbenie.robim si ho paralelne s inym testom z Bipy a ten mi ukazuje krasne rozdiely...az na to ze hoci ukazuje silnu-cize poz.ciarku stava sa mi to aj 2x v mesiaci tak som vzdy na vazkach....ale ja ma pco tak to je otazne .riadim sa trochu hlienom.
Naposledy ked som sa testla/3 dni dozadu/ tak ten dr max mal len taky tienik...no neviditelny lenv urcitom uhle bolo vidno ze sa tam cosi crta...
Pritom ten bipovy test ukazoval jasnu ovu..
Cize lacne testy su o nicom.hoci z lekarne avtrvanlivost do marca 2018.
7 testov stalo 7 euro na sk.
Tie v bipe stoja 14,99euro a je ich len 5 su to take v plaste ale ocividne za kvalitu sa plati.

Podobne skusenosti mam s lacnejsimi tehu testami z lekarne na sk...
Fakt neviem naco to vyrabaju....

osky
4. sep 2017

@osky

A pozeram ze vyrobene v cine...tak je to jasne 😁

ladymarry
4. sep 2017

@zuzicka256 Samotne ovulacne testy su jednou moznostou ako zistit kedy realne ovulacia prebieha, druhou moznostou je tiez odsledovat si hlien, a tak si to vies poistit. Dve pozitivne znaky su istota 🙂 ja osobne pouzivam ovulacne testy zo stranky lpp.sk (su lacne a maju dobre sfarbenie) drzim prsty v snazeni 🙂

matrioska86
4. sep 2017

no ja sa v týchto testoch tiež niekedy strácam....ale aspoň som sa dnes čosi nové dozvedela 🙂 ďakujem

zuzicka256
autor
4. sep 2017

No skusala som aj dr maxa, aj pepino, a teraz som si kupila v lekarni 5ks plastove za 9€. No vsetke su rovnake, dokonca by som povedala, ze to pepino mi vyjovuje najviac, no neviem. Hlieny mam jak je mesiac dlhy cize ja som cela taka rozhadzana, necitatelna, tazko povedat, dakujem za kazdu reakciu, je super ked vam vie niekto normalne zo skusenosti poradit, ste skvele dik 👍 drzte palce na nohach lebo na rukach si uz drzime my doma 😂

osky
4. sep 2017

@zuzicka256
No s tym hlienom to mam tiez zlozito.
Inak v nejakej teme sa tu spominal aj ovulacny mikroskop-vraj to dostat v lekarni.je to vp velkosti ruzu-tusim a testuje sa zo slin.
Ka sa chystsm kupit si to.lebo vsak zbankrotujem na ovu testoch 😂😪

zuzicka256
autor
4. sep 2017

Tiez som to kedesi zachytila, nuz neviem, opytam sa v lekarni. Ked pozeram na tie fora kolko snaziliek existuje, mam az depky, co sa to s dnesnym svetom deje? Sme mlade zeny pre pana jana. Nic musim snazilkovat kym sa uplne nenaseriem a nevykaslem sa uz na to naozaj 😂

h2
5. sep 2017

@zuzicka256
@osky
Ahojte dievčatá, tá téma, kde sa to spomínalo, je asi táto: https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-na-to/ako-splodit-dieta/
Ja som mala ten mikroskop, bola som vcelku spokojná. Držím vám palce, nech sa skoro zadarí. 😉

osky
5. sep 2017

@h2
Ano presne.dik za link 🙂

bienennest
6. sep 2017

Ahoj, skus si precitat tento clanok o tom, ako spravne vyhodnocovat ovulacne testy - https://www.modrykonik.sk/blog/bienennest/article/ovulacia-a-ovulacne-testy-nkevxs/

lucuska85
29. sep 2017

Ahojte žienky,snažilky 🙂 snažíme sa s manželom o mimi a preto si meriam BT a robím si ovulačné testy aby sme vedeli kedy mám ovuláciu no nejak v tom nemám veľký prehľad. Vyzerá to tak,že dva dni mám už silné čiarky.Pripájam fotky,za každú radu ďakujem veľmi pekne

chmeluska
29. sep 2017

@zuzicka256 pozeram ze 8tt tak to vyslo, gratulujem 👍

zuzicka256
autor
30. sep 2017

@chmeluska ani chvalabohu ❤

zuzuliennka1
16. aug 2020

ahojte, obnovujem diskusiu - viete prosim niektora poradit, ako a kedy je najvhodnejsie zacat s meranim BT?
s muzom sme sa doteraz spoliehali skor na moje niekolkorocne sledovanie hlienu atd, mame 2,5r a tehotna druhykrat niesom, ale tych “istych” dni je strasne malo ked si to sledujem len takto, tak som chcela teraz prejst na meranie BT, mam na to aj appku na zapisovanie, ale vidi sa mi to trosku komplikovane. Viete niektora naozj vazne poradit, kedy zacat a ako to sledovat a ako dlho, aby to bolo relevantne? Vdaka

zuzicka256
autor
25. aug 2020

@zuzuliennka1 ahojky. Ja som si merala BT kazde rano o 5tej v ustach lebo ze vraj je najlepsie ked sa zobudis a este nevylezies z postele. Ja som mala na nocnom stoliku pripraveny teplomer. Mala som to akurat lebo o piatej som aj tak vstavala do prace tak som si rovno odmerala, vstala a sla ocurat ovu test. Myslim ze dva cykly bude stacit aby si zistila ako a kedy ju zhruba mas 😊 snazili sme sa dlho ale pomohlo mi az to sialene meranie ozaj 🤭 po styroch mesiacoch sledovania sup a bolo ❣️ ach teraz ked sa pozeram na tuto diskusiu az neverim kolko casu uz preslo co som ziadala sama o radu 🤯 silno drzim palce ❣️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre