Ovulácia a jej príznaky

mojedieta
8. okt 2012

Ahojte,
rada by som vedela aké máte príznaky keď ovulujete...bolesť pravého vaječníka?Máte to daktorá.Ďakujem za všetky príspevky a rady vopred. 😀

zuzi79
8. okt 2012

áno, ja keď mám ovuláciu tak ma pichá vo vaječníku - jednom.

isabellaa
8. okt 2012

ano, pichanie

galaxy
8. okt 2012

Ahoj,mňa teda picha na vajecnikoch a kríze ma ešte bolia.

mima4
9. okt 2012

@mojedieta aj mna picha, len tento cyklus som to vobec nezachytila, ale citila som rozdiel v hliene... mozno som cez ovulku tvrdo spala 😉

happyfrog80
16. okt 2012

dievcence a ak zena ovuluje na 8DC to jej ostane zvysena teplota sz do dalsej MS?

lauritka
18. okt 2012

@happyfrog80 ak mas ovulaciu na 8 DC, tak sa ti drzi zvysena teplota ano, ale skrati sa tym padom aj cyklus.
lutealna faza - cize tie dni po ovulacii byva vacsinou konstantna.. vacsinou to byva 12-14 dni.
cize ak pride ovulka skor, budes mat kratsi cyklus, ak neskor, budes ho mat dlhsi.
teplota zvykne cca 1-2 dni pred MS klesnut, ale nemusi. niekomu neklesne vobec a pride MS.

huncut
19. okt 2012

ahojte, tak ja som si začala merať BT pre d4 dňami, mala som 36,5 potom 36,5, na tretí deň 36,4 a dnes 36,6.... a to som 11DC mám také slabé špinenie a mierne bolesti v podbrušku akoby mala prísť MS, môžu to byť príznaky blížiacej sa ovu? hlien je taký lepkavý a trošku naťahovací ale aj mierne sfarbený do ružova /s krvou/

mojedieta
autor
19. okt 2012

@huncut tak ja presne viem kedy ovulujem a potvrdila som si to aj ovu testom. Druha čiarka bola uplne silna silnejsia nez ta kontrolná. Bolel ma pravý vaječník aj hlien som mala priesvitny. Teraz čakam či sa zadarilo 🙂 dnes by som mala dostat MS, ale som prechladnutá tak teraz neviem či sa mam testnut ovu testom /lebo tehotensky nemam/ alebo či mam este cakat.poradte.Lauritka ty mas tusim dobre skusenosti s tym 🙂

huncut
19. okt 2012

@mojedieta tak ja mám teraz taký naťahovací hlien, že keď som na vécku tak vidím ako doslova visí, tak neviem či je to ten plodný alebo ako

mojedieta
autor
19. okt 2012

@huncut ja si myslím že je 🙂 ked mas aj hlien aj špinenie mavajú daktore baby ked majú ovulku.Tak do toho držím palce 🙂

huncut
19. okt 2012

@mojedieta hm tak uvidíme 🙂 už sa asi príliš sledujem a to nieje dobré

lauritka
21. okt 2012

@mojedieta ahoj. mozes skusit ovu testik, ale smerodatne to mozno bude az nejaky 13 dpo 🙂 niekomu dokonca stmavne az neskor. ale skusit mozes, ci ta nahodou neprekvapi 😉

mojedieta
autor
21. okt 2012

@lauritka tak už v piatok som skúsila ten ovu test poobede a bola tam veľmi slabá tá 2.čiarka.To mohlo byť tak 10-11 DPO. dakujem za radu 🙂

zuzka2102
1. nov 2012

Ahojte môžem sa opýtať 🙂 prečítala som si diskusiu a tiež ma picháva v pravom vaječníku kúpila som si ovu test a tá druhá čiarka bola slabá tak som si neni istá či mi začala ovu alebo nie lebo to je len 10 deň a ja mávam pravidelný cyklus tak som ostala zmetená...ako máte overené ovu testy...Ďakujem

lauritka
7. nov 2012

@zuzka2102 vidim, ze ti tu nikto neodpoveda.. uff teraz som nakukla do temy 🙂

ovu testiky funguju, len ich treba robit pravidelne , predtym obmedzit tekutiny.. ked ta pichalo a pobolievalo, to mohlo byt cca 2-3 pred ovulkou.
test zvykne vyjst pozitivny cca 48 hodin pred ovulkou.
neviem ako si na tom teraz. ale s jednym testikom ovu nevystihnes..

zuzka2102
9. nov 2012

@lauritka ahoj ďakujem za odpoveď 🙂
ja som si ich robila ovu testy potom ďalej a druhá čiarka pekne tmavla až do 13 dňa potom začala čiarka slabnuť a 15 deň už bola len na teste len kontrólna.
S manželom sme sa snažili od toho 10 dňa každý deň a ostali mi tie ovu testy tak som si ich robila do dnes. A dnes mám 18 deň a zas sa mi na ovu teste začala ukazovať druhá čiarka....tak som z toho nejak zmetená stále 😖

lauritka
9. nov 2012

@zuzka2102 LH v cykle stupa a klesa.. aj po ovulke sa moze objavovat druha, to nic neznemana.. pokial ho nemas pred mrchou fakt pozitivny, to moze znacit tehu ;)
lovulacny reagujej aj na tehu.

deticky123
9. nov 2012

dievcata, skuste ladytester,vyborny ovulacny tester , staci oblizat a hotovo 🙂

zuzka2102
9. nov 2012

@lauritka 🙂 super dik už som múdrejšia som zvedavá ako tento mesiac dopadne 🙂
veľmi by sme chceli bábo 🙂 už len čakať ako to dopadne 😉

zuziklc29
2. dec 2012

@lauritka pokladik,ako dlho trva ovulka? a bolia pri tom aj bradavky . . . .v piatokm ma pichalo do vajecnika,mala som biely hlien ktory mam este stale a bradavky mam citlive na dotyk,dnes je 22DC. . . .a na 11DC som mala vajce 16mm. . . . .uz treti den mam pocit ako keby som mala mrchu . . . .co to je?

lauritka
2. dec 2012

@zuziklc29 ahoj, ovulka trva len moment, je to uvolnenie vajka z folikulu. ak si mala 11 dc 16mm, tak predpokladam, ze si ju mohla mat klasicky okolo 14 dc. Cize dnes si teoreticky cca 7-8 dpo- 😉 O dva dni uz mozes skusit testik, ak mas vytok a boli ta bradavky, aj to pichanie moze byt priznak ;)

zuziklc29
2. dec 2012

@lauritka pokladik ale zeby ma to tak dlho bolelo? v piatok ma pichlo ale ze fest do vajecnika a vcera do druheho,a vravim od piatku spodok brucha boli ako pri mrche . . .a co sa tyka bradaviek tak mam normalne stuple a na dotyk ma bolia ako keby mi ich niekto dobil 😒 ale spat na nich mozem,len na dotyk bolia

zuziklc29
2. dec 2012

@lauritka srdiecko pre teba pokladik . . . . .

lauritka
2. dec 2012

@zuziklc29 noo ;) vsetko napoveda na priznaky.. uvidis testik ;) dakujem.

zuziklc29
2. dec 2012

@lauritka ale ja nemam velke bolesti bradaviek ako moja kamaratka ☹ uvidime,o par dni ma prist cervena. . . .nemas zaco dakovat . tolko velakrat si mi pomohla ze toto je to najmenej . . . .

zuziklc29
2. dec 2012

@lauritka nemohla som prechladnuit?

lauritka
2. dec 2012

@zuziklc29 ale to by si chodila casto cikat.. a kazdy moze mat individualne bolesti ;)
kazde telo je ine..

zuziklc29
2. dec 2012

@lauritka poklad poviem ti pravdu ja sa vo svojom tele nevyznam 😒

lauritka
2. dec 2012

@zuziklc29 no hormony mozu nieked takto blbnut. 😖

misha1986
3. dec 2012

@lauritka ahoj aj ja chcem poradiť od teba 🙂 13DC som bola u dokiho a na lavom vaječniku videl folikuly ale dominantný zatial nie a ani žlté teliesko, tak ovu ešte by mohla dojsť 😒 16 DC a 17Dc som si robila ovu testy so slabšou čiarkou, dnes som 18DC uvidím či bude silnieť??? len hlienik nebadám žiadny len trošku, mala som pred tým biely, teraz sa mení na číry, viš mi nejak poradiť, dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre