Ovulačné bolesti

mirkatobi
15. jan 2016

Dobry den, chcem vas poprosit o nazory, rady a pod. Asi 6 rokov sa liecim na ulceroznu kolitidu (zapalove ochorenie hrubeho creva), momentalne mam stav stabilizovany...cca pol roka dozadu sa mi vlavo vytvorila cysta na lavom vajecniku (dnes som bola u gyn, ma 5 cm, rastie, o 3 mesiace kontrola a ak bude rast, laparoskopicke odstranenie). Moj problem spociva v tom, ze odkedy mam cystu, tak ovulacia je nocnou morou...cca den, dva pred ovulaciou mam neskutocne bolesti VPRAVO a vyzaruje to az do praveho boku (boli ma v mieste medi rebrami a panvou)...tato bolest trva max. 4-5 dni a potom mam zase pokoj do dalsej ovulacie...viem, ze su zeny, kt.maju ovulacie tiez velmi silne, ale chcem sa prave vas spytat, ci vas boli aj bok???? Mate niektora podobny problem??? Ja uz mam strach, co to moze byt. V novembri som bola na preventivke u obvodnej, som objednana na kolonoskopiu. Dakujem za vam ;)

katkabg
19. jan 2016

@mirkatobi ajoj vidim ze ti nik neoisal....ja mam asi rovnake probkemy ako ty :((( plusceste mavam casto cystitidu.,prosim taxa ako sa ti prejavuje to ochorenie hrub.creva?

katkabg
19. jan 2016

@mirkatobi a ovulacia je moja nocna mora

mirkatobi
autor
19. jan 2016

ahoj aspon nniekto sa objavil...a teba boli aj to brucho vpravo???? jezis neznesitelne bolesti to su...minuly tyzden som bola u gyn. a ze oblast slabin boli z cysty aj ked ostala prekvapena ze ma boli vpravo a cysta vlavo...a vcera uz u obvodnej a vravela ze bohuzial su zeny ktore maju bolestive ovulacie a ze to hore...z creva

mirkatobi
autor
19. jan 2016

a to ochorenie...hm hnackami hlienmi az krvou, chudnutie a bolesti...lenze ja som teraz v tom dobrom obdobi...cize nic mi nie je z tychto priznakov az teraz bolesti vpravo a tie som predtym nikdy nemala

katkabg
19. jan 2016

@mirkatobi ja idkedy som porodila pred 6 rokmi cusarskym tak mam kazdu ovulaciu hrozne bokestivu...boli dni kedy som si myslela ze mam slepak,ze ani sadnut neviem...vtedy mam hrozne bolesti,ja to mam najhorsie na lavej strane,mam v jazve aj niaky zrazst akebo co a to este aj boli jed mam ovulaciu a teraz nam pocit ze hrube crevo ma boli na lavo alebo zas mam cysty a ta boli tak ze podbryskoba az trosku vyzsie k crevam... No uchvatny toto zivot,este sem tam sa mi objzvia urolog.potiaze kedy aj krv curam...ako ja si nevuem predstavit ze by som mala pocas ovulacie splodut dueta,ved vtedy to tak stale boli :((( dokym som neotehu ani som nevedela ze taketo daco exustuje

katkabg
19. jan 2016

@mirkatobi ospravedlnujem sa za chyby.... Tablet 😎

sakura77
19. jan 2016

Ja od pôrodu tiež, ovulácia des.dva dní na tabletkách od bolesti. Teraz som začala brat antikoncepciu A svätý pokoj 😊

mirkatobi
autor
19. jan 2016

@katkabg hmm a cysty vam rastu alebo zmensuju? boli ste u lekara s tym? nenavrhol vam dat von tie cysty? a aj ten rez po cisarsk si skocte dat skontrolovat...ja mam uz asi po ovulacii dnes lebo uz klud, dokonca aj crevo sa ukludnuje...asi to fakt vsetko len s tou blbou cystou suvisi :(

mirkatobi
autor
19. jan 2016

@sakura77 nemozem antokoncepciu kvoli ulceroznej kolitide...

sakura77
19. jan 2016

@mirkatobi aha,jasné. .Fuha no tak to neporadim veru

katkabg
19. jan 2016

@mirkatobi ano moze byt ze ta cysta pokial je tak ovplivnuje aj crevo...np ja mam cysty ktore pri mentr.prasknu.Robili mi aj onkomarker na vajecniky ten vysiel normalne.A ta moja jazva to uz ani ja neviem kam s tym ist :( najhorsie ze som teraz s malou sama,a ona v skolke a ja musim do prace

mirkatobi
autor
19. jan 2016

@sakura77 ale pohravam sa s tou myslienkou ale skusim antikoncepciu az po 2.dietatku...ak budu problemy, co verim ze uz nebudu ;) pekny den

katkabg
19. jan 2016

Ani ja nesmiem antikoncepciu...pri cisarskom som skoro zomrela...nezrazala sa mi krv...cize kvoli tymto problemom...raz som skusila a bolo mi spatne z nej

mirkatobi
autor
19. jan 2016

@katkabg a nechcete skusit aj vy antikoncepciu? mozno vam pomoze na tie cysty a tym padom sa upravi aj ovulacia a mozno aj ta jazva prestane boliet...inac ja tiez premyslam ist do prace ale s tymito problemami...uff to by som asi mala problem vydrzat v nej

katkabg
19. jan 2016

@mirkatobi rozmyslala som nad vnutromaternicovym ale neviem ci to pomoze ale ako vravim bojim sa tej trombozy....kedze som mzla probkemy so zrazanim krvy

mirkatobi
autor
19. jan 2016

@mirkatobi ja som tiez skusila pred syncekom antikoncepciu a tiez mi bolo zle tak som sa na to vykaslala...nemala by som ju brat ale ked mam takto trpiet ako trpim vyskusam ale az po 2.dietatku

katkabg
19. jan 2016

@mirkatobi no ja uz nebudem riskovat ja som mala vyslovene tlaky na hrudy a reku nebudem riskovat emboliu....som fakt ako niaky invalid do certa uz s tym....ozaj mozem sa ta opytat....pred piatimi dnami som brala antibiotikum na cystitidu,urinal akut a vitam c...mohla som si podrazdit nimi hrube crevo na lavej strane?nebrala som probiotikum :(

mirkatobi
autor
19. jan 2016

@katkabg mohla si si podrazdit crevo...ja nesmiem uzivat vobec antibiotika...skus prave tie probiotika ci ti neukludnia crevo...

mirkatobi
autor
19. jan 2016

@mirkatobi skus ist na gastro, mozno mas len drazdive crevo ci ako sa to vola a budes sa musiet vyvarovat potravinam ktore ti robia zle...a mas aj krv alebo hlien v stolici ci len bolesti a krce?

zvedavabuduca
19. jan 2016

Ja mám 21 rokov a veruže ja mám ovulačné bolesti také, že sa vystrieť nemôžem. Chodím úplne zohnutá ... :(

nutrimas
19. jan 2016

@mirkatobi
@katkabg Pri problemoch ako opisujete je velmi napomocna bylinka pupalka. Pomaha harmonizovat hladinu hormonov, teda je napomocna pri roznych zenskych problemoch. Uziva sa vo fome oleja, 1KL rano a vecer, najlepsie dlhodobo. NIektore mamicky nam pisali, ze videli ucinky uz hned pri 1.ovulacii c menstruacii, inym to trva aj par mesiacov... Je to velmi individualne, zalezi aj od zivotneho stylu, stravovania a pod... viac o pupalkovom oleji najdete tu: https://www.modrykonik.sk/market/vyzivove-dopln...
Podobne ucinky ma aj bylinka Shatawari, ktr. sa pouziva hlavne v ajurvedskej medicine na harmonizaciu znenskeho vnutra. Dostupna je napr. vo forme sypaneho caju alebo bezkofeinovej kavy: https://www.modrykonik.sk/market/ine/l39p41/aju...

katkabg
19. jan 2016

@mirkatobi prave ze nemam ani hlien ani krv len teraz momentalne mam zapchu :( bobky s prepacenim :( a ja uz som taka ze hned myslim na zle....ci nemam rkovinu alebo daco :((( aj jaj skusim si kupit biogaja

katkabg
19. jan 2016

@nutrimas len ako sa pupalka povie po Bulharsky 🙂

nutrimas
19. jan 2016

@katkabg Preco? Zijete v Bulh?

nutrimas
19. jan 2016

@katkabg Odborny nazov je: Oenothera biennis. Podla toho by ju mali poznat.

katkabg
19. jan 2016

@nutrimas ano zijem v Bulharsku 🙂 a dakujem skusim to nastudovat 🙂

mirkatobi
autor
19. jan 2016

@katkabg ja som taka ista, vzdy myslim na to najhorsie, ale musime ist do toho pozitivne a verim, ze sa vsetko vyriesi a budeme fit ako predtym ;) a ked nemate ani krv, ani hlien, tak to bude iba z tej cysty...tie antibiotika na cystidu nepomohli???

katkabg
19. jan 2016

@mirkatobi kludne mi tikaj ;) no citala som ze to aby mal niekto az taku hrozbu chorobu tak to by musel mat cuernu stolicu ci krv v stolici,ci ceruzkovitu stolicu,nechut do jedla a tak....tak dufam ze to mam lwn podrazdene

katkabg
19. jan 2016

@mirkatobi a mne celkom dobre pomahal na ovukaciu caj z alchemilky 🙂 tu na MK mi ho poradili baby 🙂

mirkatobi
autor
19. jan 2016

@katkabg ja raz tikam, raz vykam 🙂 hocico co pomaha skus ako ten napr. caj...