Ovulačné krvácanie. Čo to znamená?

cucuska
28. jún 2006

Ahojte. Môžete mi prosím Vás poradiť čo je to ovulačné krvácanie a či je to v poriadku ak je alebo je to zlé.

anjelikdianka
14. mar 2013

Ahojte.Ja som mala špinenie 9.den cyklu.(mám 24-25 dnové cykly) Možno že som mala ovuláciu?Predtým som nikdy pri ovulácii nešpinila.A mám aj bolesti v podbrušku.Na 6.7.den cyklu sme boli spol s manželom.

rybka20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
juliannarn
17. apr 2013

tak mam podobny problem mam plodne dni a nikdy sa mi to nestalo zopar krat som spinila pocas plpd.dni ale dnes rano som mala krvacanie az take ze som is musela dat vlozku ma niiekto take skusenosti ?este pockam asi do zajtra ak sa to nezmeni tak asi zajdem k lekarovi no nechcem byt ako debil hned zo vsetkym bezat k lekarovi ale aj menko som mala nejak dlho az skoro 2 tyzdne a povedala by som ze aj dost silne

sprituska
18. máj 2013

Ahojte, moze prosim ovulacne krvacanie nastat 5 dni po ovulacii? 😲

lauritka
20. máj 2013

@sprituska no skor nie. a si si ista dnom ovulacie ???

sprituska
20. máj 2013

@lauritka dnom ovulacie som si ista, lebo som chodila na folikulometriu, v pondelok mal folikul 16mm, v stredu uz tam bolo len zlte teliesko. Cize ovulacia prebehla bud v utorok cez den alebo v noci. Ale volala som s doktorom a cuduj sa svete existuje aj poovulacne krvacanie a ze je to normalne. Tak viem zase o nieco viac, len ma stve, ze nie som tehotna 😒

sprituska
20. máj 2013

@juliannarn ovulacne krvacanie

mirip
22. júl 2013

Ahojte, ak viete poradiť budem len rada, dlho sme sasmanželom snaižili mať dieťa, no ked sa nedarilo prišla na rad pomoc lekára vplyvom liekov sa mi urobil na naternici zvnútra myom, no aj napriek tomu som otehotnela a mám dve zdravé deti, Dr mi myom pravidelne sleduje a problémy som nemal žiadne maximálne neprqvidelný cyklus, jeden mesiac kradší, dalšímesiac dlhší a tak sa to strieda no nie je to nič neobvyklé mávala som to aj predtým ked som nemala deti a ani myom, cyklus nepravidelný, tento mesiac to mám ale nejako divné, pretože MS mávam tak 1deň špinenie,2-4silný a 5 nanajvýš 6 dočisťovanie,teraz to bolo tak že 1-2-3 špinenie /no krv nie hnedé/ 4-5 silné a 6 už len krv-špinenie a teraz som po menzese 13DC a špinenie, nekrvácam ako pri menzese ale na toaleťáku je krvoavohnedý fľak, intimka tiež............. Pozerala som príčiny krvácanie v strede cyklu, tehotenstvo neprihcádza do úvahy, krče,bolesti nemám, tak netuším, môže to byť dočisťovanie po takom slabšom menzese, alebo ovulačné špinenie / ktoré som nikdynemávala,skôr som mala ovulačné bolesti ktoré bývali horšie ako tie menzesové a trvali 1deň/ alebo to robí ten myom?????

emilia25
22. júl 2013

aj ja som to mala.manzel prisiel po dvoch mesiacovh konecne domov. moja menstruacia velmi daleko.ale na druhy den ako bol domka som zacala spinit no hruza taka som bola nahnevana ze konecne domka a ja kramy no potom ma za par dni ked som dospinila ma zacalo boliet brucho akoby by mi mala prist dalsia rozmyslala som ze to co je ze nemozem mat 3krat kramy za jeden mesiac no ale potom som na to prisla boli sme tehotny.ale o par dni vlastne tyzden mi meskala a zacala som krvacat.tak doktor mi povedal ze ked som vtedy spinila to bola ovulacia niekedy sa to proste stane.no zajtra cakam prve kramy od potratu ale zas mam pocit od minuleho tyzdna kedze manzel prisiel zas po vyse dvoch tyzdnoch domkou a to sme si ze naoazaj davali pozor ze zajtra nic nedojde.no abstinencia robi zazraky.to by som asi odporucala kazdemu paru ktore sa snazia o babetko.my sme chceli v decembri ale keby to bolo teraz by som bola ta najstastnejsia zena.

mirip
22. júl 2013

@emilia25 tiež som absolvovala prvý potrat a až potom dve deti,keď som otehotnela prvýrkát /to čo som nakoniec potratila,tak som mala dokonca špinenie pri tzv. zahniezďovaní/ u mňa ale toto špinenie v žiadnom prípade nesúvisí s tehotenstvom, za celý deň, maximánie 2-3fľaky na intimke-hnedé, no topleťám pri každom utretí ružovočervený....
či to je ovulačné špinenie netuším-nikdy som nemala, alebo či sa ozval myom, neviem, no po ďašom MS mám aj tak po roku mať kontrolu aj UZV myomu ako je na tom, takže k Dr sa chystám ale budúci týždeň sme na dovolenke ktorá je už zaplatená a kvoli deťom ktoré sa tešia by som nerada odvolávala preto si neviem rady.....

emilia25
22. júl 2013

@mirip no ja som mala to spinenie ovulacne tiez som ho nikdy v zivote nemala preto som si to nevedela vysvetlit preco spinim v polke cyklu no pri kontrole som to spomenula doktorovi a on mi povedal ze to bolo ovulacne spinenie.a pokial je to tak malicko a nic neboli by bola veru skoda prist o peknu dovolenku a pekne zazitky.a ked prides s dovolenky tak hned sup doktorovi.

mirip
22. júl 2013

@emilia25 akodlho si mala? Ja teraz druhý deň,tertei deťia určite nie, meôžeme si dovoliť, ja konečne pojdem do práce od septembra a ideme stavať dom, tarže tretie dieťa by bola riadna pálka a aj ked ja nemôžem antikoncepciu žiadnu, ochranu má manžel a navyše on nikdy nie do konca,taakže tehotenstvo to nie je

emilia25
22. júl 2013

@mirip no v piatok som zacala a skoncilo mi to v pondelok alebo v utorok to uz neviem presne.a bolo to len taky pasik na vlozke za cely den.

kvett
21. okt 2013

ahojte, prosim vas, jedna sa aj v mojom pripade o ovulacne krvacanie? Niekedy sa mi to spusti hned na druhy den po ovulacii, teraz sa mi to spustilo na treti den po ovulacii - je to cista cervena krv, je jej malinko, staci mi intimka. Boli ma brucho ako pri menstruacii, mam vykyvy nalad, vyhadazali sa mi vyrazky na tvari....takto to trva tyzden, ze mi staci intimka. Potom sa to zvysuje. Krvacam vlastne vkuse aj viac ako 2 tyzden. Lekarka mi hovori, ze je to OK, ze je to zo zaciatku to ovulacne krvacanie....robila mi aj horm. profil kde vysetrila aj stitnu zlazu a vraj mam vsetko OK. co si myslite vy? dakujem

duratlicka
28. okt 2013

@kvett Ja mavam ovu krvacanie na 17. DC.Teraz ma to prekvapilo,lebo mi je uz od vcera na odpadnutie a zle od zaludka,co som nikdy uprostred cyklu nemala.A vyhadzana som tiez riadne.Takze asi prudky skok hormonov.Je to neprijemne☹

marikazavadka
29. okt 2013

no ženičky ja sa pridam pred minuly tyžden sme mali sex aj tento a mam zvlaštne bolesti v bruchu akoby som bola prechladnuta a zjavilo sa špinenie krvave neviem či je to ovu alebo s toho že som niesla 13 kg syna na rukach podla vypočtov by to malo byť začiatok 3tyždna poradte čo to može byť ?

maruska24
12. dec 2013

@kvett
@duratlicka baby, ja som nikdy nič také nemala, ale teraz prvý krát mám ovulačné špinenie/krvácanie, bolí ma vaječník, príznaky ako pri menzese, pritom ho mám dostať až o týždeň. Naozaj som nikdy nič také nemala. Čo to teraz pre mňa znamená? treba ísť k lekárovi, či je to prirodzené či ako? Pýtam sa preto, lebo vo svojich xy rokoch to mám prvý krát.

duratlicka
14. dec 2013

@maruska24 Ak je to iba trosinku krvi,tak to neries.Uvidis,ci pride ms nacas.

ccervem1
28. dec 2013

Ahojte baby ja by som sa tiez chcela poradit, som uz pomaly 3 a pol mesiaca po pôrode a tiez mam priblizne v čase ovulácie tmavohnedé krvácanie..Rodila som sekciou a po pôrode som sa normálne čistila celých 6 týždnov. Hned týžden po skončení šestonedelí som dostala kramy.. Aj ked kojím , tak som myslela ze kramujem asi kôli tomu, že dcérka spinká niekedy aj 8 hodín, tak vraj vtedy proste menštruácia aj pri kojení naskočí. Ale odvtedy mám stále takýto problém. Včera som už po piaty krát opať na vložkách..už som z toho chorá..vychádza to teda na to ovulačné špinenie..ked som sa chcela objednat k dokymu, sestrička ma zrušila, vraj to je ovulačné špinenie, vraj po pôrode to to normalne , že hormony su hore dole..ale ona spominala slabe špinenie, no ja mam vyslovene tmavohnede, bolesti nemam žiadne..nemali ste nahodou niektorá taký istý problém? sestrička povedala ze mam počkat este zo 2 mesiace a ak to neznmizne, nech dojdem..ale šak to dovtedy budem krvacat dalších 4 krat.... prosim ak mate niekto podobnu skiusenost, velmi vam budem vdačna za radu...Inak nikdy predtrym som nič take nemala, vzdy som mala pravidelnu menstruaciu a babetko sa nam podarilo hned na druhu šupu ..tak neviem či sa mam niečoho bát :( Velmi krasne dakujem za rady

foltovazuzana
6. máj 2015

@ccervem1 osobne ja by som z takym to problémom sla na pohotovosť ked ze na gynde su taky múdry 😉
Vazne aj ja mam dcéru ma uz rok aj osem mesiacov ale po pôrode som taký to problém nemala . úprimne ja by som sla na pohotovosť a riesila svoj problém práve tam...

veja232
4. sep 2017

Ahojte. Pokúsim sa oživiť túto tému, snáď sa mi niekto k príspevku vyjadrí. Včera aj predvčerom mi vyšli pozitívne ovulačné testy (aspoň myslím priložím foto). Dnes som 19.DC a všimla som si,len na papieri, jemne ružovú krv. Tak som googlila a čo to si počítala, že môže ísť o ovulačné špinenie. Stalo sa mi to prvý krát. S manželom sa snažíme o bábätko, tak sme to chceli ešte dnes "poistiť". Len teraz neviem, ak by to bolo ovulačné krvácanie, znamená to že práve teraz prebieha ovulácia, čiže by sa mohlo zadariť ? Ďakujem za odpovede som z toho zmätená 😕

lentilka23
14. dec 2017

Vidim, že sa zadarilo, Super. A poistili ste to este aj v ten den, ked si mala krvácanie?

veja232
14. dec 2017

@lentilka23
Áno v ten deň sme "poistili", ale na ďalší deň som sa normálne rozkrvacala, bola som aj u Dr. pravdepodobne nežiaduci účinok Progesteronu (brala som prvý cyklus). Ale je pravda, že sa krátko na to zadarilo ❤, čiže to počítam ako poslednú ms. 🙂

lentilka23
16. dec 2017

@veja232 Tak to je super že hned na dalsi cyklus sa vam podarilo. A prosim ta, potom si si podla ovu testov tiez naplanovala styk? A ak ano, tak kedy ste ho mali? Lebo ja mám tie dva az tri dni pozitovny ovu test a nevieme sex naplanovat, lebo muz uz nemoze kazdý den to do mna davat.... je uz starsi, tak sa pytam, lebo by som velmi chela aby nam to vyslo..... Prve sme neplanovane pocali a druhe sa nam nedari. Prosim odpovedz mi. Dakujem 🙂 🙂

juriva
16. dec 2017

je to uplne v pohode...niekto ma tlaky v podbrusku, niekto je podrazdeny a niekto ma kratke ovul.krvacanie.
Neriesit ak vsetko je po preventiv.prehliadke v poriadku.

suesue1983
22. jan 2018

Ahojte,nakoľko sa po tom vynovovaní na mk neviem dopracovať k podobnej a hlavne novšej teme tak sa skusim spýtať tu.Poslednu ms som mala 1.1 trvala 4 dni a od 15teho krvacam dodnes už 8mi deň.Dr povedala že to je ovulačne ale o tom pochybujem lebo je to mic silné.Mam vnutromaternicove teliesko,to je tam kde má byt vraj.Len to krvácanie neviem či to mám považovať za ms už druhy krat v mesiaci alebo čo/Prikladám aj foto,mám isť k inemu dr po radu či čakať?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre