Ovulačné krvácanie. Čo to znamená?

cucuska
28. jún 2006

Ahojte. Môžete mi prosím Vás poradiť čo je to ovulačné krvácanie a či je to v poriadku ak je alebo je to zlé.

lauritka
4. feb 2008

jarus mozes...ale bolo by dobre si dat urobit hormonalny profil... 🙂 moze to byt problem pri uhniezdovani embryjka. ak nemas dostatok progesteronu.

jarus1
4. feb 2008

u koho mám žiadať o urobenie hormonálneho profilu?

lauritka
4. feb 2008

u svojho lekara..povedz mu, ze spinis a ze chces zisitit ako si na tom s hormonami...kolko sa snazite ?

jarus1
4. feb 2008

asi pol roka...a dosť som sa divila, že sa nám nepošťastilo. Čo vyvoláva zmenu hormonov? neexistujú nejaké lieky v lekárni?

lauritka
4. feb 2008

jarus no je napriklad sarapis...alebo tie bylinkove preparaty ako femigrad alebo gynex... su tu temy o tom..skus popozerat tam..pol roka sice nie je vela..ale to spinenie by nemalo byt.

jarus1
4. feb 2008

díky, pozriem do týchto tém

sisaha
4. feb 2008

ahojte, ovulacne a poovulacne spinenie, az krvacanie mavam aj ja. Trosku sa to upravilo gynexom, ale stale to pretrvava. V den ovulacie ma priserne boli podbrusko, az tak, ze ledva chodim. Nasledne v ten den zacnem spinit. niekedy je to spinenie, ale uz som mala aj jasno cervenu krv. Doktorka sa vyjadrila, ze mi vtedy prudko klesne progesteron a da sa to vyriesit pichanim injekcii. Ale aj tak som poziadala o hormonalny profil, takze uvidim co z toho vyjde. Tiez si myslim, ze mam kratku lutealnu fazu, lebo zvyknem spinit dva dni pred mrchou. Skusim teda vitamin B6 aj ja. 😕

kacenka4252
8. máj 2008

no ja by som chcela poradit, z co vlastne znamena ked uz mam po svojich dnoch a po 9 dni zase krvacam. dakujem pekne za vsetky rady!! 🙂

lauritka
8. máj 2008

kacenka mozes maj aj vriedok na krcku a po sexiku sa ti moze spusit krv, ked sa to podrazdi..ak by sa to opakovalo, skocila by som k lekarovi..akekolvek krvacanie mimo MS nieco vesti.

sandrika
24. sep 2008

weja jej pozerám že si zase tehu zo srdca gratulujem a verím, že to dotiahneš do úspešného konca.
Albertova tu som , ale asi užneskoro, že?? 😀 o pár mesiacov

tina12
7. dec 2008

Ahojte zienky, prosim vas o radu.......je normalne ze po sexiku mozem mat slabe spinenie?....trva to uz 4 den, aj ked malinko, ale predsa......a okrem toho som aj v strede cyklu, moze to mat nieco spolocne s ovulaciou?
Dakujem za vase skore odpovede.....

gabiaviktor
7. dec 2008

tina12 citala som, ze slabe spinenie moze byt pri ovulke a aj po sexiku. Ja to tiez momentalne riesim, pretoze uz 4. den mam spinenie, ale moje asi silnejsie ako tvoje, od stredu cyklu sa to zacalo.

bizkitka
9. dec 2008

Ahojte, pred tyzdnom sa mi v praci stalo po prvy krat, ze som chytila strasne silne krce v podbrusku podobne ako pri mens, striedave l+p, uplne som obledla,zacala som sa triast a chybalo malo k tomu aby som omdlela...Prelezala som v horucej posteli 2 dni a na treti den som zacala krvacat.Po 4 dnoch mi krce pomaly prechadzali a na 6 den len slabo ruzovy vytok. Viete mi niekto poradit ak s tym mate skusenosti? Bola som aj u DR ale som v zahranici a cudzinke vela pozornosti nevenovali, tak mam docela strach. Mam staleho partnera a ten je uplne zdravy...DR povedala ze je BY TO MOHLO byt ovulaciou ale na dalsie vysetrenie ma neposlala, preto sa docela obavam aby to nebolo nieco vazne.

h.a.i.n.y
30. okt 2009

Ahojte holky. Viete mi niektora poradit? Mam pravidelne 28 dnove cykly. Na 10 DC sme mali s drahym prerusovany sexik a nie je si isty ci mu nieco neuslo pocas neho do mna. Na 12 DC som zacala spinit a vcera t.j.13 DC som si dala mini tampon lebo som nemala po ruke vlozku a ked som ho vytiahla tak bol hnedy ako v posledny den menzesu. Viem ze to este nemoze byt uhniezdovanie vajicka ale co to moze byt? Preco tak spinim? Sa mi to este nikdy nestalo ...

pipa6
30. okt 2009

ahoj sisaha pomohol ti gynex ja som si ho prave kupila a od dnes ho zacinam uzivat. S manzelom sa snazime uz 5 mesiacov aj ked som vysadila HAK takze by som vlastne podla doktora mala ratat len 2 lebo zevraj tak 2 mesiace sa musi telo spamatat ale moc tomu neverim kamosky tiez brali a otehotneli hned po vysadeni. Gynes mi odporucili ze by to mohlo pomoct. Zacinam byt z toho na nervy zjedla by som jaj neviem co len aby to pomohlo.

toja
11. nov 2009

Ahojte,
s priatelom sa od nedele intenzivne snazime o to,aby som otehotnela...no a dnes, na stvrty den mam strasne krce v podbrusku (zaroven 11.den cyklu,ktory je u mna 26 dni)....a v moci mam krv a ziadne palenie, iba proste krce :(. myslite, ze aj toto moze byt ovulacne "nieco?" alebo len blby zapal:(. krce mam ako pri menzese uz par hodin.
mate s niecim takym skusenosti?

mamartinka
11. nov 2009

Baby skuste stranku omimine.cz Su tam tiez barzake otazky aj ohladne toho co tu pisete.

mink
7. dec 2009

Ovulation Spotting
If you are trying to get pregnant you may want to look for some physical signs of ovulation. Some signs of ovulation include increased cervical mucous, cramping on one side, or breast tenderness. Some women will notice light spotting around the time of ovulation. This light spotting is known as ovulation spotting and is considered a great sign of fertility.

What causes ovulation spotting?
There are a couple of thoughts on what causes ovulation spotting. Some people believe that the light spotting is a result of the egg rupturing through the follicle during ovulation. It is thought that as the egg bursts from the follicle that a little bleeding may occur. This is why some women may notice brown or pink to reddish spotting that often appears as streaks due to wiping, brownish is generally an indicator of older blood, around the time they ovulate. The blood may turn brown as it exits the body depending on how long it takes to exit.

The other possible explanation for ovulation spotting is that the spotting is a result of a woman’s changing hormones during ovulation. As a woman’s body prepares to ovulate, follicles will start to grow and mature. As they mature they produce more estrogen. This increase in estrogen triggers a surge in LH, another hormone involved in ovulation. When LH surges it signals the mature egg to burst from the follicle. Estrogen rises sharply right before a woman ovulates and it is thought that the increase in estrogen levels may cause light spotting to occur.

When does ovulation spotting occur?
Ovulation spotting normally occurs right before ovulation or during ovulation. It may appear as light bleeding or brown or pinkish spotting. Sometimes it will be mixed with egg-white looking cervical mucous. There are other causes of mid-cycle spotting but if the spotting occurs around the time ovulation is expected, there is a good chance that the spotting is a result of ovulation.

Timing Intercourse with Ovulation Spotting
Normally ovulation spotting will last for one or two days and most women will ovulate shortly after. If you notice ovulation spotting, this is a good time to start having intercourse. It is helpful to use an ovulation prediction test to help further pinpoint ovulation. You may notice egg-white looking cervical mucous or ovulation pain around this time. Cervical mucous gets thinner and stretchier as ovulation approaches. After ovulation cervical mucous dries up and ovulation spotting usually disappears. The closer you time intercourse with ovulation the better. It is a good idea to continue having intercourse for a few days following ovulation spotting to be sure that ovulation has occurred. You may also want to keep a bbt chart to help confirm when you ovulated.

mravvcek
23. jan 2011

baby neviete mi povedat,co to moze byt?Som v polke cyklu a spinim,nie je to krv,ale len take hnedy vytok na gatkach co to moze byt?

adka_pajerska
24. jan 2011

Ahoj ja som si tym presla tiez, isla sa na gyncu a ta mi predpisala lieky su neskodne. Berie sa to 2 mesiace.To, ze spinis sposobila hormonalna zmena nie je nic ojedinele 🙂

lensam
5. jún 2011

ahojte
myslite si, ze by to mohlo byt ovulacne krvacanie 14-15-16 DC? http://www.fertilityfriend.com/home/334248

simi251
5. jún 2011

@mravvcek Ahoj. Vobec sa pre to nestresuj. Nie je to nic vazne. Mne sa to jedneho casu objavilo pri brani antikoncepcie. Ak beries aj ty nieco, spomen to lekarke, mozno ti zmeni tabletky. Je to naozaj len rovnovaha hormonov, resp. nerovnovaha. Ale pri najblizsej kontrole u lekara sa na t opytaj. Niektori lekari to riesia, ini nie. 🙂

simi251
5. jún 2011

@mravvcek Jaaaaj teraz som si vsimla, ze sa snazite otehotniet??? Takze asi neberies antikoncepciu. 😉 Tak ak chcete babo tak sa urcite porad s lekarkou. neviem sice ako dlho sa snazite ale mozno to ma vplyv. Fakt neviem.

juranka
14. apr 2012

Ahojte baby, chcem sa spytat...objavilo sa mi 2 dni po ovulacii spinenie (take slabe na gatkach) citala som niekde, ze by to mohlo byt aj tehu. lenze to by znamenalo, ze by museli spermie prezit v tele zeny 3-4 dni. je to mozne alebo je to nejaka odchylka v cykle ?

juranka
15. apr 2012

nevie niekto poradit ???

lucinka1104
14. jún 2012

Ahojte mam otazku ak mi niekto bude vedieť poradiť ovu mavam bud na 16 den alebo na 18 poprípade až 20 neskôr nezviknem......tento mesiac mi posladná mrcha meškala a došla až na 40 DC ale kedže som v tom mesiaci bola na operácii tak predpokladám, že z toho....čomu ale nerozumiem na 15 DC som dostala menštruačné bolesti ktoré nemám celodenne až dodnes /21/ na 16 , 17, 18, 19 dc som mala každý den na slimke ružový výtok bolo ho málo ale 4 dni po sebe sprevadzané tmi bolesťami v podbrušku predpoklaladala som že je to ovu výtok resp zakrvacanie no BT mi nestupla nechapem, len k večeru mam zvýšenu telesnu teplotu čo som mávala až po ovu.....viete mi vsvetliť to špinenie? čo to mohlo bť ak nie ovu ? druhá mrcha v mesiaci? BT mam 36, 6 bolesti ustupuju už zacítim len občas....

zuwa
14. jún 2012

@pipa6 prosim nebud z toho na nervy🙂 to je veru najdolezitejsie, a ten gynex....:P ten poznam no nemam pocit ze by mi pomohol, treba byt hlavne vpohode, a nie je to klise.

zora256
17. feb 2013

Ahojte baby!
Ja mám PCo a od 12dc slabo krvácam,dnes mám už 18dc,myslíte si,že mi mohli cystičky prasknúť?Pred pol rokom somt akto krvácala,a po krvácaní na vyšetrení mi lekár povedal,že sa mi vyčistil vaječník od cýst,že by sa mi čistil každých 6meciacov raz?Je mi to zvláštne.

zora256
17. feb 2013

@juranka Ahoj!Spermie prežijú aj 5dní vpohodke,u niektorých mužov,možno ajt en tvoj má silné a odolné spermie🙂Koľko dní maš do ms?

ckatka
5. mar 2013

ahojte...chcem sa spytat, ako take ovulacne krvacanie vyzera, resp ci je to spinenie u vas alebo normalna krv? lebo ja som 17 a 18 DC normalne myslela ze mi prisla mrcha, preslo to a teraz 21 DC zase som chvilku krvacala nacerveno ale uz to preslo. Sorry ze tento graf davam znova, ale som zvedava co to je (len pre obraz)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre