Podarilo sa vám dievčatko počas ovulácie?

simona1981
14. máj 2017

Baby, podarilo sa vám niektorej splodiť dievčatko presne v období ovulácie (nie pred ňou)?
Podľa teórie mojej lekárky aj kamošiek takmer vždy počas ovu vyjde chlapec. Nám vyšiel dokonca 2 dni pred. Tak by ma zaujímalo, či niektorá popierate túto teóriu a máte zo styku v deň ovulácie dievčatko. 🙂

bambulka712
14. máj 2017

nemôžem Ti to potvrdiť z vlastnej skúsenosti, nemám dievča no pokiaľ viem, dievčenské spermie sú pomalšie a prežijú v tele ženy asi 2 dni(ak si dobre pamätám). A tie chlapčenské sú rýchlejšie ale majú kratšiu životnosť. Z toho vyplýva, ak je styk pred ovulkou, je väčšia šanca na dievča, ak v ten deň tak sa k vajíčku dostanu skôr chlapci 🙂 Mne to tak vyšlo, vravela som že už mám po ovulke takže určite neotehotniem.. asi som mala ten mesiac posunutú a tak mám chlapca 🙂 🙂 🙂

senta_sofia
14. máj 2017

@simona1981 ano, urcite som mala ovulaciu v ten den,najneskor nasledujuci

emilia25
14. máj 2017

Presne tak vzdy ked sme sa snazili cely mesiac a hlavne cez plodne dni je chlapec teda mame 3 a mala tak ta bola sice tiez asi v polke ms ale iba jeden jediny raz potom sme si davali pozor tak to bolo asi pred a viem ze keby sa snazime normalne ako tak by bol z nej chlapec proste tie su rychlejsie ale dievcenske dlhsie vydrzia.

atika11
14. máj 2017

V deň ovulácie-syn.Nám to tak vyšlo.Je veľa teórii,ale táto je podložená prežívaním spermií.Mužské nevydržia 24hod,sú ale rýchlejšie,spermie so ženským chromozómom prežijú za ideálnych podmienok v tele ženy aj 3-4dni.Ideálne podmienky sú hlien na krčku maternice.Mužské neznášajú kyslé prostredie,ktoré nastáva s blížiacou sa ovuláciou,vtedy hynú.Ale určite existujú aj výnimky.Myslím,že nie je v našej moci to ovplyvňovať,bolo by to veľmi jednoduché a každý by mal pohlavie na želanie☺.

mala_katie
14. máj 2017

Ja to nemôžem 100% potvrdiť, lebo si nie som úplne istá ovulkou- bola som tesne po operácii vaječníka.. ale vychádza mi, že presne v deň predpokladanej ovulky a mam dievčatko..

atika11
14. máj 2017

Ovulácia nemusí byť v každom cykle v rovnaký deň.Zmeniť,posunúť ju môže aj obyčajné prechladnutie,hocičo.Najistejšie je dlhodobé meranie bazálnej teploty alebo ovu testy.Musí sa sledovať dlhodobejšie.

bosoriak
14. máj 2017

@simona1981 kazde dieta je splodene v den ovulacie 🙂 a to s tymi pomalsimi a rychlejsimi spermiami je fana, ktoru uz studie niekolkokrat vyvratili. je to proste vzdy nahoda 🙂

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simona1981
autor
14. máj 2017

@zltyslonik Ty si ale chuderka zltyslonik, bez ohladu na XX ci XY chromozom si ty musela mat v sebe nejaky degenerovany gen. A teraz sa sem chodis realizovat na MK a my vsetky ta musime znasat...
Nikdy nic k teme, ani teraz si nedala ziadnu odpoved, ktora by niekoho z nas obohatila. Len ubohe vylievanie si frustracie.
Co mas za problem? Nemozes otehotniet? Predpokladam, ze podla tvojich vyjadreni tu ziadne deti nemas... Co je aj dobre, lebo by mi ich bolo luto...

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulka712
14. máj 2017

@zltyslonik prepac za moje nespravne vyjadrovanie. Spravne tam malo byt spermia s chromozomom X a spermia s chromozomom Y. No my tupky sme sa pochopili a pre inteligentov ako si Ty som to hadam napisala zrozumitelne uz teraz. Ak nie ospravedlnujem sa za svoju tupost a hlboko sa sklanam pred Tvojou inteligenciu.

redlola
14. máj 2017

@simona1981 my mame chlapčeka a dve dievčatká. Všetky splodené počas ovulácie. Takže bud je to náhoda alebo sme nejaká výnimka🙂

luga_luga
14. máj 2017

Vsetko su to len teorie, ale ano, hovori sa, ze v case ovulacie je pravdepodobnejsie splodit syna... ale pocula som este aj inu teoriu, v ktorej zalezi aj na veku rodicov :P podla nej sa niekedy da ovplyvnit pohlavie 🙂

yollanda
14. máj 2017

Pocas ovulacie sa otehotnie! Za pohlavie moze samcia alebo samicia spermia! Lekarka je pekne mimo.

simona1981
autor
14. máj 2017

@luga_luga Ta teoria s vymenou krvi u nas nefunguje, ani cinsky kalendar. 🙂

simona1981
autor
14. máj 2017

@yollanda Nemas pravdu. Spermie su schopne prezit vnutri 2-5 dni, takze kludne mozes mat styk este pred ovulaciou a zostanes tehotna. Ja som tak uz otehotnela a nie je to dohad, lebo v den nechraneneho sexu som este nemala dozrety folikul, bola som na kontrole u lekarky. Takze treba viac citat/studovat a nie hned osocovat druhych.
Len s tym pohlavim sa hovori, ze dlhsie vydrzia zit spermie XX, takze ak cakaju na ovulaciu niekolko dni, XY odumru a XX preziju, takze bude dievcatko. Ale samozrejme platit to vzdy nemusi, su to len predpoklady. Mna zaujimalo, kolko mamiciek tu ma skusenost, ze by mali sex v den ovulacie (predtym nie) a narodilo sa im dievcatko. Lebo podla tejto teorie by to mala byt vynimka.

simona1981
autor
14. máj 2017

@zltyslonik Neviem, kto je tu trafena hus, lebo ja som nikde nepisala nic, aby ma niekto lutoval alebo mi pomahal. Ani neviem v com asi tak, kedze mam manzela, deti aj dobru pracu. Jedine, ze by ma lutovali, lebo som narazila na teba. To je moja najvacsia smola, zrazka s blbcom.

katka2602
14. máj 2017

Kedže som nevedela otehotnieť, musela som si pomôcť ovuláčnym testom a máme dievčatko 🙂

luga_luga
15. máj 2017

@simona1981 jj, teoria s vymenou krvi, tu som myslela, nie vzdy sa da podla nej, najmä, ak je partner rovnako stary alebo len o kusok vekovo nizssie/vyssie... mne to vyslo podla nej presne :D :D

bienennest
15. máj 2017

@simona1981 Ahoj, prvy dvoch som pocala pocas ovulacie a mam 2 chlapcov, posledne babatko den pred ovulaciu a je dievcatko. To ciele snazenie za istym pohlavim je komplikovanejsie, nezavisi to len od dna ovulacie ale aj od PH a pod. Precitaj si k tomu tento clanok - https://www.slovenskypacient.sk/pohlavie-dietat...

yollanda
15. máj 2017

My sme druhe robili presne ako prve a mam aj aj. Zeby sa z maleho este dodatocne urobilo dievca? 🤔
Odpadne mu pindos jak jasterice chvost? No asi ho dam vysetrit cez doktora googlA

tomboogirl
19. jan 2020

@simona1981 ano, my cakame ovulacne dievcatko jupiiii 🤗 mame uz chlapceka, 4 dni pred ovulaciou. zabralo pd mna aj schudnutie a zmena stravy

anika2007
20. júl 2023

troch chlapcov pred ovu 2 az 4 dni .1 den pred ovu a v den ovu mam silne bolesti,preto z ovu babo neni.cize vsetky pred ovu.a chodim ku gynekologovi koli tym bolestiam cize presne viem kedy prebieha ovu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre