Príznaky ovulácie. Aké sú tie vaše?

petrzalkaa
10. júl 2008

Babulky, rada by som sa dozvedela čo najviac o vašich pocitoch kedy cítite ovuláciu, ako to môže žena na sebe vypozorovať?
Áno, poznám rôzne metody, ako sa to zisťuje, no ak som na meranie bazálky "lenivá" ☹ a hlien mám nevyspytateľný, test na sliny ukazuje kadečo stále inak, tak už ozaj neviem...
dá sa ten den nejak predvídať, či predpokladať?

kacurienka15
10. júl 2008

Akoj petrzalka 🙂 Ja som tiez nikdy nevedela,kedy mam ovulaciu,no uz som na to prisla...Mam krcovite bolesti asi jeden den tak ako pred menzes,a ked som na zhode,tak ten hlien je strasne lepkavy....aj ja som leniva na meranie teploty 🙂 Mas uz dietatko???

macc
10. júl 2008

já to poznám jedině podle BT, jinak nic necítím 😒

petrzalkaa
autor
10. júl 2008

ahoj kacurienka , no vidíš, ženy ktoré to cítia bolesťami majú výhodu, mna tiež vtedy pobolievajú vaječníky,ale trvá to niekedy aj 5 dní a preto neviem, kedy vlastne ovu prebehne....
mám dvoch chlapcov /13,9.r/a tých som mala,vlastne "ani neviem ako" proste spontánne a teraz už vyše roka nie a nie otehu.... 😒

bay
10. júl 2008

No ja som pred ovu mala bolesti len raz. A to preto ze ma trapil lavy vajecnik. Inak by som ani nezistila ze ju mam. Po MA mam aj vytok slaby a nejasny. Takze u mna iba podla BT. Ale to uz mam odskusane ze chodi poctivo 14. den, max 15. DC.

dadous
10. júl 2008

Ahoj kočky, taky jsem lajdak na měření BT ale včera jsem měla křeče jako když to mam dostat, je to 11 DC takže si myslím že proběhla ovu?! prý je možnost otěhotněni od 11-15DC je to tak ,že se to v těch čtyřech dnech muže povest? Připadam si jak uplnej tupec ,že o tom vím tak malo, ale u prvního mimi jsem tohle nepotřebovala vědět 😒

danka24
10. júl 2008

tak to tazko povedat ja mam ovu kedy sa jej zachce poslednykrat na 35dc ☹

elana
10. júl 2008

Dadous, tak to není, povést se to může pouze pár dní před ovu (ideál jeden nebo den ovu) až den po ovu a jestli je to 11-15.DC nebo jako u Danky 32-36.DC, to záleží prostě na tom, kdy k ovulaci dojde, u každé je to jinak.

Jinak pocity...mně taky i 5 dnů předem bolí břicho, ale jinak než před MS, nejsou to křeče, spíš takový loupavý tlak-bolest, jen na jedné straně, ty se střídají, podle toho, kde folikul roste. A samotnou ovulaci jako takovou cítím jen tak jednou ze 6ti proběhlých...je to jako krátká pársekundová menstruační křeč a potom jako když utne, už žádné bolesti vaječníků, nic.

dadous
10. júl 2008

No takže mi nezbýva nic jineho ,než měřit BT?

elana
10. júl 2008

No, jestli nemáš ovu bolesti a tuchy...tak holt asi ano🙂 Aspoň dva, tři cykly, abys vystudovala, v kterých dnech k ovulaci dochází. Naprostá většina to má tak nějak pravidelně v rozmezí třeba 4 dnů, jsou ovšem exoti (jako já) co ovulujou jeden měsíc 6.DC a další 23.😀

dadous
10. júl 2008

😠 to nezvladnu,rano vstavam na poslední chvili 😒

elana
10. júl 2008

To jsou tři minuty, to dáš😉 A nemusíš celý měsíc, stačí do ovu, jestli nemáš nějaký hrozivý cykly, tak dva týdny plus mínus by to měly jistit😉

dadous
10. júl 2008

ok zkusím 😝

elana
10. júl 2008

😅 hodně štěstí, neboj, nebude to bolet😀 dneska jsou teploměry fakt rychlý, zavedeš, chviličku, zapípá, vytáhneš a hotovo, můžeš matit z pelechu🙂

dadous
10. júl 2008

nebojim bolesti ale ty moje rana jsou fakt příšerny, už vidím jak zasunu a v minutě spím 😅

elana
10. júl 2008

🙂 to je taky zařízený, digitály mají paměť na poslední hodnotu 😎 když usneš a on se vypne, tak si to potom přečteš🙂

dadous
10. júl 2008

😀 😀 ja nejsem zas tak tupá 😀 jen tajně očekavam že mi poradíš něco jednoduššího 😀 😀 protože s tím měřením to vidím bledě 😖 ale budu se snažit 🙂

honey777
10. júl 2008

Petrzalkaa, ja svoju ovu cítim presne, lebo ma pobolieva vaječník a keď dojde k prasknutiu, tak ma to pichá. Tak aspoň mám túto výhodu pri snažení, že nemusíme celý mesiac sa „naháňať“. Ale čo z toho, dnes ďalší neúspešný mesiac za nami a snáď úspešný pred nami. Idem konečne na HSG a aj ku veštici, tak uvidíme. A atk som sa tešila, že sa po momentálnej dovolenke nevrátim do práce...

elana
10. júl 2008

Dadous, nedělám z Tebe tupce, jen se snažím to nadlehčit, abys viděla, že to fakt nic není, žádná významná ztráta času🙂

dadous
10. júl 2008

ja vim 🙂 a dik 😉

elana
10. júl 2008

Nemáš zač🙂 hodně zdaru.

mirka8429
10. júl 2008

baby kolko ma byt ta bazalna teplota taka aktualna na tehu..ako budem vediet ze teraz je ta teplota spravna

elana
10. júl 2008

To se nedá říct, neexistuje správná těhu teplota. U někoho je to 36.8 a u jiného 37.2. Je nutný měřit celý cyklus, aby se poznalo, kolik byly teploty v první, předovulační fázi...a kolik jsou v té druhé. Každá máme termoregulaci nastavenou jinak, někdo má před ovulací takové teploty, jakých jiný dosahuje až po ní.

petrzalkaa
autor
13. júl 2008

dievčatá a cítite, že ovu prebehla po takom silnejšom trochu dlhšom pichnutí vo vaječníku?

leniccka
14. júl 2008

tak baby toto ja nepoznam... meranie teploty?? a aka je spravna? kedze mam pravidelny cyklus tak si to viem na den presne vyratat - a ovu trva tak okolo 4-5 dni, takze do jedneho z nich sa predsa dako trafit musim 🙂))) aj ked jeden MA uz mame za sebou, snazime dalej, nieco take nas predsa neodradi...

kirri
14. júl 2008

ahoj holky já ovu taky poznám podle bolesti a křečí, ale jsou takové, že se nemůžu s manželem ani milovat, protože to prostě bolí no jo no snad to vychytáme pár dní před

len
14. júl 2008

Ovulaci na sobě nepoznám ani trochu, dokonce i když vím, kdy má přijít (po načasování Pregnylem téměř na hodiny přesně), nic na sobě necítím. Takže leda měření teploty nebo sledování folikulů u doktora.
K té bazální teplotě tady:
http://merenibt.xf.cz/index2.html

malalady
14. júl 2008

je možne že cez ovulaciu ma bolia prsia ? a vadia mi pachy ? a pri pohlavnom styku mam tupú bolest vo vaječníkoch ako keby do niečoho narazal????

petrzalkaa
autor
16. júl 2008

leniccka ovu netrvá 4,5 dní ale len 6-12 hod !!!

tie dni o ktorých píšeš sú takzvané plodné dni cez ovu kedy môžeš otehotnieť pred alebo po ovu podla toho kolko vydržia v tele spermie...hádam som to napísala pochopitelne... 😀

len
16. júl 2008

No tak když už budeme detailistky, tak ovulace braná jakožto okamžik prasknutí folikulu a uvolnění vajíčka, trvá sotva pár sekund 🙂 Tak 12-24 hodin se udává oplodněníschopnost vajíčka po ovulaci a ty 4-5 dní kolem jsou ty plodné dny, kdy pokud dojde ke styku, může žena otěhotnět.

petrzalkaa
autor
17. júl 2008

o ano len tak som to myslela,takže som to nepresne napísala..... 🤐

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre