Príznaky ovulácie. Aké sú tie vaše?

petrzalkaa
10. júl 2008

Babulky, rada by som sa dozvedela čo najviac o vašich pocitoch kedy cítite ovuláciu, ako to môže žena na sebe vypozorovať?
Áno, poznám rôzne metody, ako sa to zisťuje, no ak som na meranie bazálky "lenivá" ☹ a hlien mám nevyspytateľný, test na sliny ukazuje kadečo stále inak, tak už ozaj neviem...
dá sa ten den nejak predvídať, či predpokladať?

petrzalkaa
autor
24. aug 2008

bolia pri ovu aj bradavky?

luzza
24. aug 2008

petrzalkaa
cítím bolest v oblasti vaječníků...a to dost...nejvíc,když třeba dosedám a podobně..
ale trvá to tak 3 dny,takže přesně to stejně nevím...
a taky mě začnou bolet prsa a ta bolest v prsou mě přejde až den před menzes...takže maximálně poznám,kdy dostanu menzes 😅

maryah
24. aug 2008

petrzalka, mna tiez boleli bradacky, mala som ich citlive. este ma bolia aj vajecniky, jeden den, vlastne asi tak pol dna? co to vlastne znamena? znamena to, ze sa pri tych bolestiach uvolnuje vajicko a hned sa mozeme snazilkovat?

petrzalkaa
autor
25. aug 2008

luzza dakujem, a vieš či k uvolneniu vajíčka dochádza pri bolesti,albo až potom, ked to prestane bolieť?

maryah, mna bolievajú vaječníky tiež tak tuším,že pri ovu,ale niekedy to trvá aj 4-6 dní a znamená to, že rastie vo vajíčku takzvaný folikul,odkial sa potom to vajíčko uvolní, aspon ja som to tak čítala a tá bolesť je spôsobená práve tým rastom folikulu, len niektoré ženy to cítia...no tiež v tom nemám celkom rastie,ale najpravdepodobnešie dochádza k ovu po tých bolestiach,ked sa to vajíčko uvolní,potom sa ten folikul zmenšuje a to už nebolí.

Hovorí sa , že najlepšie je snažiť sa dva,jeden den pred ovu a potom ešte den,vtedy je najpravdepodobnejšie otehu. no tak asi bude najlepšie snažiť sa ked začneš cítiť tú bolest vaječníkov,aby si spermijky počkali na to vajíčko....tak držím silno palčeky na úspech!!!

Je to tak nejak, je niekto skúsenejší na túto tému? 😀

lucinka1104
14. júl 2009

Ahojte ja dom malateraz mrchu po 74 dnoch 😝 skončila mi predvečeroma dnes amm ovulačné bolesti je to vôbec možné, že by bola ovu 6 Dc ?

adka12
10. sep 2010

Baby potrebujem poradiť. Mám výtok bielej farby intenzívnejší než obvykle, bez zápachu, svrbenia, bolesti či pálení pri močení, pobolieva ma v podbrušku a už asi vyše týždňa chodím často cikať. Neviem, či som prechladla, ale je to následok niečo iného. Tehotenstvo vylučujem, lebo som užívala antikoncepciu a dobrala som ju 25.8. a potom som hned dostala menštruáciu, takže teraz mi vychádza ovulácia.
Takéto pocity som mala presne ked som bola tehotná s dcérkou, tak som trošku zaskočená z toho.

bejusicek
5. nov 2015

u mna je to jednoduche citim presne na den bolest ci uz v pravom alebo lavom vajecniku a mam tahavy vytok som mierne podrazdena..niekedy je ovulka tak silna ze sa mi aj zle chodi a raz som dokonca mala z nej zvysenu teplotu mam to kazdy mesiac po cely cas ako som dostala menstruaciu

venush93
28. sep 2018

Caute baby, mne sa príznaky ovulácie striedajú raz má bolia prsia, raz podbrušku potom jeden vaječník alebo druhý ..niekedy presne niekedy nie ale väčšinou presne .🙂 ale včera som mala takú tupu silnú bolesť na pravom vaječníku, že som mala problém sa postaviť z gauča. V živote takú silnú bolesť som nemala ale keď som som si všetko vyrátala tak mi vyšla presná ovulácia dnes má už nič neboli 🙂 no bála som sa, že mám nejaký zápal :(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre