Špinenie pred menštruáciou. Akú máte bazálnu teplotu?

trelka
22. feb 2007

Ahojte babulky, potrebujem poradit, tie ktore mavate pred mrchou par dnove spinenie a merate si teplotu, aku ju vtedy mate, uz klesnutu alebo este stale sa Vam drzi hore az kym sa Vam mrcha uplne nerozbehne. Dakujem

kim
7. apr 2007

No tak to máte v rodině 😉 , takže určitě sleduj teplotku a testuj!!!Dej vědět!!!!

tinucha
9. apr 2007

Ahojte dievčatá.
Našla som vašu stránku a vidím, že tu po niektoré máte skúsenosti so špinením. Chcela by som sa opýtať na váš názor. Špinenie sa u mňa vyskytlo len raz, 1 cyklus po neúspešnom IUI. Teraz špiním už 5.deň (vo februári som bola na 2.IUI a odvtedy som hormóny nebrala)Špiním vždy len trošku, a to väčšinou večer. Túto noc som mala bolesti v podbrušku a boleli ma aj kríže,ako keby som mala menštruáciu, ale nič. Teraz ma už podbruško nebolí. Teplota nie je najvyššia, ale ja mávam najvyššie teploty 36,7, príp.36,8. Ojedinele a to iba jeden dva dni 36,9 alebo 36,7. Rozmýšľala som, či si nemám nasadiť utrogestan (mám ešte doma od IUI), keďže ide asi o tú nedostatočnú činnosť žltého telieska, alebo radšej čakať,čo sa bude diať ďalej.???
Tu je môj graf http://www.fertilityfriend.com/home/13438a

nikusska11
9. apr 2007

nevie dakto co to znamená ked SOM MALA SLABÉ KRVÁCANIE uprostred cyklu.

tinucha
9. apr 2007

Nikusska, mohlo to byť spôsobené aj ovuláciou. 😉

deina
10. apr 2007

Len, prosim ta, pozries sa mi na tento graf? -->
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

Je to vporiadku mat takyto kratky cyklus? Necakala som menzes skor ako o dva dni a uz je tu na 26DC. Inak sa mi ten graf zda vcelku normalny...

ikke
10. apr 2007

pomooooc 😲
moj "priatel" fertility si zo mna robi srandu... rozdelil mi cyklus na dva - na 3-dnovy a 29-dnovy 😝 netusite, ako ich mam spojit???

ikke
10. apr 2007

...uz som to nasla, ale maju fakt nejaky posr..y software... 😝

kuko7
1. máj 2007

Cavte koculky, chcem sa spytat, ci moze BT ovplyvnit aj par alko drinkov,kt. som pila vecer na oslave (cervene vinko-strik) 😨

deina
1. máj 2007

Pokial viem, tak moze. Niekto spozna na BT aj dva pohariky vina, niekto az viacej.

andrea52
1. máj 2007

ahojte kocky 🙂
chcem sa opytat, niekto tu spominal ze zistil kratku lutealnu fazu. Ja som to tiez zistila aj ked to bol iba prvy cyklus co som poctivo merala. Mrsina prisla na 12DPO. Neviete ako ju mozem predlzit? Mozno to bolo iba jednorazovo, uvidim teraz. dakujem za vase rady 🙂

kim
1. máj 2007

Andy: co blázníš, vždyť 12 dní lut.fáze je akorát!!!!!!!!!O kratší se hovoří, když je míň jak 10 dní, ale já např.mívala různě, taky jen 9 a jsem těhu, takže to vůbec neřeš a hlavně 12 dní je úplně optimální!!!!!!!!!!

andrea52
1. máj 2007

kim to naozaj? 😲 ja som citala ze optimum je 14-16 dni, no pani 😅
tak potom neviem kde je chyba 😔
sa tesim s tebou, a ako dlho ste sa snazilkovali? uprimne blahozelam 😵

lauritka
1. máj 2007

Katka

Dobry den, pani Evka. Mam na Vas jednu otazku. Ide o moju lutealnu fazu. Byva okolo 10, 11 dni. Moze to byt problem pri otehotneni? Pripadne neviete mi nieco poradit na jej predlzenie? Dakujem za odpoved a prajem pekny
vikend.

RE: Katka

Milá Katka, skrátená luteálna fáza môže robiť problém pri otehotnení, i keď sú ženy, ktoré otehotneli aj pri takejto dĺžke luteálnej fázy bez problémov. Nepoznám konkrétnejšie informácie o vašom cykle, tak vám nemôžem konkrétnejšie odpovedať, dobré je všimnúť si aj či nastáva predmenštruačné, či pomenštruačné špinenie, či sa objavuje predmenštruačný syndróm, aký je rozptyl medzi hodnotami pred a poovulačnej fázy, aká je maximálna kvalita hlienu v plodnom období... Potom by bolo vhodné: upravit váhu (zvýšit/znížit), ak je to nutné, spat v úplnej tme, obmedzit kofein na prijatelné množstvo, príp. doplnit organizmus o niektoré vitamíny a minerály (napr. zo skup.vit.B, C... príp. vit.komplex na to urcený). Ja často odporúčam aj Sarapis, s ktorým máme dobré skúsenosti.

kim
1. máj 2007

Andy: najeď si na stránky jedné super holky zde LEN, která vytvořila vlastní stránky ohledně měření teplůtky wéwéwé.merenibt.xf.cz, tam se dozvíš mnoho užitečných věcí!!!!!!
Nevím, kde jsi to četla, ale opravdu Tvých 12 dní je akorát!!!!!
Děkuji za gratulaci, my jsme se snažili pouze 3 cykly a přišlo to, teď jsem v 7tt a straně to letí!!!!
Vy se snažíte jak dlouho????

andrea52
1. máj 2007

kim tak to je super blahozelam a dakujem za radu 🙂
laurit aj tebe a tusim ten sarapis to je kasicka alebo?
my sa snazime uz rok aj mesiac a stale nic ☹ uz mi je z toho smutno 😢

lauritka
1. máj 2007

🙂 no ja este nie som tehu ale berem matersku kasicku..to obsahuje aj ten srapis..a minuly cyklus bola lutealna faza 13 dni..a cyklus predtym len 10.takze zabrala..aj ked 12 LF nie je zle..ale 10 uz si myslim ze je dot kkratka doba..niekomu za vajicko moze zahniezdit az 10DPO a potom to fakt moze byt problem..no ale u kazdej zeny je to zrejme individualne.

kim
1. máj 2007

Andy: tak to je mi líto, takovou dobu ☹ ☹ už jsi to řešila s dr.????Po roce už máte nárok na vyšetření, prvotní bude manželův spermiogram!!!!Sarapis je mateří kašička, ano.
Jinak já Ti můžu doporučit, ať manžovi koupíš vitamínky na spermijky 😀 je to kombinace vitE, selen, zinek od firmy GS, samozřejmě nevím, zda to u nás pomohlo, ale cpala jsem tím manžu 3 měsíce, kdo ví, třeba to naše snažení podpořilo 😉

andrea52
1. máj 2007

a mozes mi povedat aj nazov, ci sa to tu nesmie 😕 ak nie tak mi posli prosim IP laurit
a ved raz sa nam podari, urcite
k tym priznakom co si pisala, no kavu pijem iba 1 denne max 2, vahu myslim mam normal 168 cm a 56 kg, a spinenenie a PMS ako kedy, teraz napriklad nebolo nic a minule cykly bolo spinenie, a podla vsetkeho sme zdravi 😒 tak ja fakt neviem kde je chyba

andrea52
1. máj 2007

kim a to sa presne tak vola? tie vyitaminy myslim
no ano bola som na vysetreniach a aj mangel a vselku bolo vsetko ok, akurat mam nepravidelnu ms, tak sa to snazim teraz odpozerat na bazalke

lauritka
1. máj 2007

ked sa nesnazite viac ako rok o chybu este nemusi ist..statisticky je to tak ze len 60 percent zdravych parov otehotnie do pol roka..a dalsich 90 do jedneho roka..takze klud 😉
vyskusaj ten sarapis v lekrani.

andrea52
1. máj 2007

laurit takze ta kasicka sa vola sarapis ano?
no ja som tusim mimo tej statistiky, aj ked ja som bola vzdy mimo normalu 😀 ale dik za ukludnenie 🙂

kim
1. máj 2007

Andy: je to takhle napsané na krabičce, ale jestli manža spermio O.K. tak není důvod za to vyhazovat prašule!!!!!Určitě měř teplotu, ta hodně vypoví a napoví!!!!Držím palce, ať to teď jde jedna dvě!!!!!!! 😉

lauritka
1. máj 2007

ja som kupila Selezin ACE v lekarni. zlepsuje plodnost a je dobry na spermije.
sarapis sa to vola..ano presne tak obsahuje to aj pyl.. ale dufam ze nie si alergicka na vcelie produkty. lebo potom to nezaberie.

andrea52
1. máj 2007

kim velmi pekne dakujem, a tebe prajem nech je tehulkovstvo bez problemov a nech mate krasne a zdrave miminko 😵 dakujem este raz 🙂

andrea52
1. máj 2007

laurit dakujem, hned ako pojdem do lekarne tak to vsetko kupim a potom nedostanem ziadnu chorobu iba tehu virus a ty tiez 😉

lauritka
1. máj 2007

🙂 dufam andrejka ;) zaklad je byt v poriadku a potom to pojde🙂

spagetkatn
1. máj 2007

mozem sa vas opytat ako je to vlastne s meranim tej bazalnej teploty ked sa snazime o babatko?dakujem 🙂

lauritka
1. máj 2007

tu mas vsetko;)spagetka
http://merenibt.xf.cz/index2.html

spagetkatn
1. máj 2007

dakujem 🙂

kuko7
1. máj 2007

babulky, co sa tyka tych poharikov vinka ktore mozu ovplyvnit BT, ide o znizenie alebo zvysenie BT 😨 dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre