Špinenie pred menštruáciou. Akú máte bazálnu teplotu?

trelka
22. feb 2007

Ahojte babulky, potrebujem poradit, tie ktore mavate pred mrchou par dnove spinenie a merate si teplotu, aku ju vtedy mate, uz klesnutu alebo este stale sa Vam drzi hore az kym sa Vam mrcha uplne nerozbehne. Dakujem

lydka12
7. aug 2008

ahojte, neviem, či mi niekto odpoviete a poradíte, ale ja mávam 25 dňový cyklus a ďalší mesiac 28 dňový. Pri tom 25 dňovom mávam 1-2 dni špinenie, M mám len 1 deň a potom len slabučkú M. V deň M mi klesne teplota, teraz to bolo 36,3. Deň predtým 37,2. No a dnes t. j. na druhý deň M mám teplotu 37. Je to normálne? )Ďakujem za radu. Snažíme sa o bábo 5 mesiacov.

riana12
7. feb 2009

Tabulku v exceli sa da stiahnut aj na www.lpp.sk a vyplnate si ju v PC. Chcela som sem dat linku, ale nie a nie to na tej stranke najst. Tabulecku mam v PC, keby dakto chcel 😀

Tiez je este zaznamenavanie teploty mozne aj na stranke www.menstruacni-kalendar.cz
Ale tam je ciste len krivka, nevyznaci to ovulaciu, a pod.

anni88
1. apr 2009

ahojte, chcela by som sa spítat či je to pravda že ak žena ma 37C tak vtom prípade je tehotna!ja som to skusala a už týžden mam vkuse 37,37,2C.Prosím vas poradte mi.dakujem

lauritka
1. apr 2009

anni kuk sem :

".....Záměrně jsem se vůbec nezmínila o výši teplot během těhotenství.
Několikrát jsem již zdůrazňovala, že každá jsme jiná a co je pro jednu normální, pro druhou může být velice neobvyklé. Takže zatímco jedna je ráda, když se jí po uvulaci teploty vyšplhají až téměř k zázračným 36,6, pro druhou jsou to teploty předovulační a po ovulaci běžně překračují 37. Svoji roli hrají i teploměry - kdo měří rtuťovým v pochvě, pravděpodobně bude mít teploty mnohem vyšší, než kdo měří digitálním v ústech.
To vše tu zmiňuji proto, že jsem se již několikrát setkala se zjednodušeným názorem, že těhotenství automamaticky znamenají teploty přes 37. Jsou ženy, které bez problémů otěhotní i s hodnotami 36,5, a potom i takové, pro které je 37,2 naprosto běžná poovulační teplota. Takže určitě nezoufejte, pokud Vám teploty neukáží vysněnou 37 (a naopak předem nejásejte, až 37 na teploměru objevíte), porovnávejte vždy pouze své křivky se svými. Samozřejmě, že pokud Vaší doposavad nejvyšší naměřenou hodnotou bylo 36,8 a nyní už máte pátým dnem teploty přes 37, pokud nejste nemocná nebo neberete nějaké léky zvyšující teplotu, těhotenství je velice pravděpodobné 🙂..."

stanulka11
12. máj 2009

ahojkaj vsetci, potrebovala by som poradit, mali sme nechranený sex uz asi 3 tyzdne dozadu, a prave ocakavam tu moju slavnu menstruaciu, mam vsak aj vela priznakov tehotenstva - placliva nalada, jedenie sladkosti, napatie v podbruzku ,citlive prsia moja bazalna teplota je 37,2 . Strasne si prajem byt tehotna robila som si uz 2 testy ale su negativne , MS mam dostat az zajtra, tak neviem ci sa to ukaze na tom teste spolahlivo ale ja uz nemam trpezlivost, myslite , ze ta bazalna teplota je zvysena iba koli MS a vsetky tie priznaky?Strasne by som chcela aby tam bola aj ta druha ciarka. Prosim mate nejake skusenosti s týmto??

mabe
12. máj 2009

Stanulko, budu drzet palecky, at to vyjde. 🙂 Podle meho nazoru na testu, jeste nemusi nic byt.

someli
13. máj 2009

Ahojky holky potřebovala bych poradit.Začínám s měřením bazální teploty a nikde jsem se spolehlivě nedozvěděla na kolik stupňů má být "zklepnutý" teploměr??? já ho mívám na 36je to v pořádku? Začínám tedy vždy na 36 stupník...díky za odpoveď.. 😉

mabe
13. máj 2009

Ahoj someli, ja mam digitalni. Pro me je lepsi - vysledek za 10 vterin a zadna rtut.

someli
13. máj 2009

Já taky nemám rtuťový v lékošce se už neprodávají..lékarnice mi doporučila náhradu jmenuje se Geratherm 🙂 ale jinak je to klasický tepoměr.Říkala mi že jako začátečnice to pro mě bude vhodnější..jen mi nějak pozapomněla říct na kolik stupňů ho mám nechat 😨 než začnu měřit...

mabe
13. máj 2009

aha, tak ja mam teplomer, kterej jenom zapnu, strcim a cekam. 😀 Tak to teda fakt nevim. Zalezi na tom jakou mas asi teplotu, ale zase musi preci zmerit podle pravdy kolik mas. Min jak 36 mit snad nemuzes. 😒

karol84
13. máj 2009

someli, ja nedavno kupovala v lekarne normalni rtutovy teplomer...

someli
15. máj 2009

Tak nevím u nás v soukromé lékárně mě lékarnice řekla,že podle nového zákona platí,že se rtuťové nesmějí prodávat od 1.6.09 a proto ona už žádné na skladě nemá...Ale to je jedno hlavně,že měří a že funguje 🙂 při nejhorším koupím fakt digitální a bude klid 😀

shaarka
15. máj 2009

ahojte,
ja mam tento
http://www.medi-shop.sk/product/teplomer-digita...
a ma jedinu nevyhodu, ze ho slabo pocut, ked domeria - takze musim byt odkryta a musi byt uplne ticho. ale domeria do 15 sekund. 🙂

mabe
15. máj 2009

Shaari, ja mam hodne podobnej. Holky, chci se zeptat. MS se pocita az ode dne velkeho krvaceni? Nebo uz mirnejsi sem tam krvaceni je taky MS? Diky

domika9
15. máj 2009

ahojte , nevietemi niektora poradiť BT si meriam teraz len 2 cyklus takže aj napriek tomu že som o tom už niečo čítala stale mam z toho trošku hokej ,
pred tým než som začala merať BT tak som v tom cykle mala občas špinenie - nie silne len trošku objavilo sa mi asi 3 alebo 4x za cyklus lenže ten bol 49 dní dlhy , v ten mesiac mii zistili aj pco - ale po mrche po PCO ani znaku, dalšií cyklus som už merala a celkom sa mi zdal normálny mrcha sa dostavila po 30 dnoch aj priebeh cyklu normyálny žiadne špinenie ovulacia bola.
tento cyklus (dnes je 24 DC ) ovulaciu som zatial nepozorovala aj ked podla hlienu by som povedala že trva už týžden - ale ... asi 3 dni dozadu som mala špinenie - velmi slabe , včera som mala špinenie - tiež velmi slabe ale dnes som normalne krvacala - no behom pol dna sa vytok uplne vyčistil
cely tento mesiac citim bolesť vo vaječníku občas ako keby ma ten vaječník štipal , neviem čo to ma znamenať žeby sa zase vytvorilo PCO ? ak ano je možne že vždy ked mam mať ovulaciu napr. z lavého vaječníka tak by sa mi tvorilo PCO ? alebo že by nedochadzalo k ovulacii z toho vaječníka vobec? a druhy by bol uplne ok ?

domika9
15. máj 2009

mabe mne povedal doktor že špinenie sa do mrchy nerata že až ked vidíš jasnu krv - čiže ani to najtmavšie špinenie nieje mrcha až krvička 🙂

mabe
15. máj 2009

NO, asi to bude MS. Vcera jsem myslela, ze uz je (krev tekla a kousky sliznice po velke a pak uz jenom tak malicko krve), bricho me poboliva. Nejaka slaba MS. 😒 Tento mesic jsem poprve brala Utros v LF. Uvidime, jestli dalsi dny se to rozjede.

Jinak s tim PCO vubec nevim, promin. Nevyznam se v tomto. 😒

karol84
16. máj 2009

shaarka, someli: ja ted pouzivam ten rtutovy teplomer, digitalni jsem zkousela 2 a oba se po nejake dobe pokazili - merili porad treba 36,2 (proste zasekly se na urcite teplote), i kdyz jsem mela horeck 39 (podle rtutoveho teplomeru). mozna zase casem zkusim koupit nejaky digitalni, ale clovek nikdy nevi, kdy se zasekne...

someli
22. máj 2009

Ahojky holky dokázala by jste mi některá poradit..měřím si BT teprve 1 měsíc a zajímal by mě váš názor jestli byla ovu nebo ne podle mýho grafu.mršku čekám zítra 😝

http://www.menstruacni-kalendar.cz/app/tempr.as...

someli
22. máj 2009

No tak asi nic nedaří se mi vložit adresu i s grafem ☹ ☹ ☹

riana12
22. máj 2009

Ahoj someli, skus fertilityfriend.com alebo wunschkinder.net

Alebo, ak chces ten grafik z menstruacni-kalendar, otvor si graf, na grafe klikni pravym tlacidlom mysi a vyber moznost "Ulozit obrazok ako...". Potom si uz len grafik ulozis do PC a vlozis si ho trebars do albumu tu na konikovi 😉 A tu nam potom povies, aby sme sa ti na ten graf pozreli v albume, co ty na to? 😉

karol84
23. máj 2009

Someli, jen jedno upozorneni - uloz si obrazek jako jpg, jinak ti na konika nepujde vlozit do alba

niga
29. máj 2009

Ahojte, mozete mi, prosim, poradit...Na 12. den cyklu som mala zvysenu teplotu 37,2, o den neskor uz len 36,8. Moze to byt ovulacia? Dakujem za kazdu radu.

someli
29. máj 2009

Ahojky holky tak jsem dneska hodila na své album můj graf BT..prosím mrknete se na něj a o napíšete jestli s toho vyčtete zda proběhla ovulace???? mockrát děkujííí 😉

riamim
29. máj 2009

Someli, podľa mňa áno, toho 9. 5. 😉

karol84
29. máj 2009

Ahoj Someli, ja bych rekla, ze probehla toho 9. 5., presne jak pise riamim

Niga, na ovulaci je teplota nizsi a po ovulaci vystoupa alespon 3 dny vyse

someli
30. máj 2009

Holky mockrát děkujíí 😉 jste hodné,že jste mrkli a poradili..

karol84
30. máj 2009

Someli, není zač 🙂 Hodně štěstí při snažení 😉

Niga, pokud se chceš podívat na graf s vyznačenou ovulací, tak v mém albu "grafíky" je to aktuální graf z května 2009

niga
30. máj 2009

Dakujem Vam obom...Vase grafy su take krasne a zrozumitelne...moj je bez akychkolvek pravidiel...ale snad sa raz trafim. 🙂

karol84
30. máj 2009

Niga, koukni ke mne do galerky na ty první dva grafy - takovy mismas nahoru a dolu...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre