Špinenie pred menštruáciou. Akú máte bazálnu teplotu?

trelka
22. feb 2007

Ahojte babulky, potrebujem poradit, tie ktore mavate pred mrchou par dnove spinenie a merate si teplotu, aku ju vtedy mate, uz klesnutu alebo este stale sa Vam drzi hore az kym sa Vam mrcha uplne nerozbehne. Dakujem

len
17. mar 2007

No, já se přiznám, že na léčitele moc nejsem, důvěřuju svým doktorům 🙂 Ale kyselost prostředí se v průběhu cyklu mění, ne? Myslím, že v neplodných dnech je prostředí pro spermie opravdu nepřátelské, ale s blížící se ovulací a přibýváním toho správného hlenu je tomu naopak 🙂

lauritka
17. mar 2007

😕 a mne hovoril ze mam kysle aj normalne ze mam robit vyplachy 😲
tak neviem ..ze ci ci tym nemozem nieco poskodit ..vyplachmi.a ani neviem ako sa to robi

len
17. mar 2007

Tak to asi neporadím, poptala bych se v lékárně, určitě existují různé prostředky na obnovení přirozeného prostředí (i když přirozené je právě kyselé).
http://www.novinky.cz/komercni_clanky_novinky/j...
http://www.novinky.cz/03/62/43.html
Ale důležité je, aby se spermie dostaly rychle do dělohy, v pochvě dlouho nevydrží nikomu 😉
Teď mě napadá - jazyková bariéra 😀 Maternice = děloha? Já nějak pořád počítala s kyselostí v pochvě... Tam se výplachy opravdu dělají, ale výplachy dělohy 😒 To se mi nějak nepozdává 😕

lauritka
17. mar 2007

oh Len pardon ano vyplachy pochvy..do maternice by sme sa asi tazko dostali 😉 prepac skusim sa opytat v lekarni..on mi radil vodu s lyzickou sody bikarbony 😕

lauritka
17. mar 2007

😒 tak som zvedava ci dostat nejaky ten test na meranie PH v lekarni

petruci6
17. mar 2007

Ahoj Lauritka,
ja som bola presne u toho isteho-Kostov sa vola,tiez mi povedal presne to iste co tebe,ja som to urobila iba raz,lebo velmi neverim,ze to pomoze,ale ak chces to skusit,kup si v lekarni Tantum Rosa,to je nadobka na vyplachy,do nej si das tu rozrobenu vodu a urobis to v sprche,lebo to hned z teba vytecie,ktovie ci to nevravi kazde,kt. sa snazi otehotniet,mne este povedal,ze budem mat syna aj to,ze kedy a nejkao to nevyslo 😖 uz je po termine,asi sa neda kazdemu verit...

lauritka
17. mar 2007

ahoj petruci
😖 tak to si ma nepotesila..a na druhej strane citam vsade ze prostredie v pochve ma byt kysle..tak uz som z toho blbec. 😠
lebo to zabranuje roznym infekciam..a neviem ci vyplachy nahodou nenarusia to cle prostredie ze skor uskodia ko pomozu???
takze myslis ze ten Kostov je len taky sarlatan hmm

lauritka
17. mar 2007

a uz si potom k nemu ani nesla co?? on je tu len do aprila ze vraj...a kazdu sobotu bere ludi ..dnes som cakla dve hodiny..a tiez sa ma pytal si si meriam teplotu ...hovorim ano..tak povedal ze ked budem mat 37.3 to je ovulka 🙂

len
17. mar 2007

No, já jsem se docela divila, tak jsem to svedla na jazykovou bariéru 😉 Myslím, že Tantum Rosa je přesně něco takového na obnovu přirozeného prostředí, to je ovšem právě kyselé (aby zahubilo plísně a kvasinky), kyselo spermiím sice moc dobře nedělá, ale holt se s tím musí poprat všechny. Taky ve všech těch možných intimních mýdlech a výplaších je kyselina mléčná, která je v pochvě přirozeně. Jo a spermie spíš přežívají v plodném hlenu než přímo v pochvě.
Teda, jestli ten léčitel všem pacientkám řekne, že nemůžou otěhotnět, protože mají kyselé prostředí v pochvě, to mi připadá, jako by jim řekl, že mají potíže s trávením, protože mají kyseliny v žaludku 😖 Ale nebudu soudit, nevím, jak přesně to formuloval 😉

lauritka
17. mar 2007

dnes som 9DC a mam 36.9..tak mozno sa to blizi...len tu si ??? chcela som sa spytat ci si kontrolujes aj krcok ???

len
17. mar 2007

"U dospělé ženy se v pochvě vyskytují bakterie laktobacily vytvářející v pochvě kyselé prostředí a tak chránící pohlavní orgány před infekcí."

Jo, krček sleduju, ale sám o sobě by mi moc nestačil, třeba v minulém cyklu se mi pravidelně otevíral i po ovulaci - ráno ve sprše byl tvrdý a prodloužený a během dopoledne se zkrátil a změknul 😖 Asi týden v kuse - po ovulaci, připadala jsem si jako cvok, tohle by dělat neměl, a to už ho sleduju docela dost cyklů. Ze všech znaků mi nejvíc vždycky prozradí bazální teplota.

lauritka
17. mar 2007

no ja tomu tiez prilis neverim niekde som dokonca citala ze ani caste umyvanie nie je dobre na posvove prostredie a pouzivat sa maju len intimne mydla..etd.
takze to s tymi vyplachmi sa mi tiez nezda..mozno to robili v praveku 😔

petruci6
17. mar 2007

potom som uz za nim nebola,ale povedal to iste aj kamoske,takze neviem fakt,ci to nehovori kazdej 😝
tiez si myslim,ze tam je take prostredie,ake tam ma byt,ak som mala problemy s vytokmi,alebo kvasinkami,vzdy som pouzila cipky Gyntima - cisto na prirodnej baze a o 2 dni som bola v pohode,takze sa s tym nezaoberam
pokial viem,ta teplota je az po ovulke,takze fakt neviem

lauritka
17. mar 2007

😒 ja som si ho skusala hmatat teraz asi tri dni ..zda sa mi taky maksi a pootvoreny..ale na ovulku je este skoro...nevies kolko dni pred ovulaciou sa ma otvarat ??? ja v tom tiez nie som expert ale teplotku zapisujem poctivo.

len
17. mar 2007

Já myslím, že výplachy se mají dělat, pokud v té pochvě není přirozené prostředí, pokud se třeba přemnoží kvasinky nebo plísně, ale pokud je vše OK, nemáš žádné potíže a prostředí je kyselé, tak k tomu fakt nevidím důvod 😒
Normální mýdla se nemají používat právě proto, že jsou zásaditá a to prostředí odkyselují, tím pádem je pak zranitelnější a náchylnější ke všem možným zánětům (i když spermie v něm paradoxně možná vydrží o trochu déle). Ale příroda to tak zařídila, aby tam bylo kyselo, a valná většina spermií po celém světě si s tím poradí 😉

lauritka
17. mar 2007

🙂 mozno treba najprv skusit prstikovu metodu 😉 a pomoct im ke krcku 😅 k dirce...ne ???

lauritka
17. mar 2007

prave preto to nechcem velmi robit aby som tomu este viac neuskodila 😕
a porusila prirodzene prostredie v pochve.

petruci6
17. mar 2007

este moja skusenost s intimnymi mydlami,pouzila som 3 druhy a zo vsetkych som dostala mykozu 😠 takze pouzivam normalne sprchove gely ako predtym nez som zacala vymyslat a som uplne v pohode 😵
myslim,ze ani prilisne experimentovanie nie je dobre,pokial bolo telo zvyknute cely zivot na nieco ine 😒

lauritka
17. mar 2007

len ..a skusala som aj hlien na krcku mam ho taky biely kremovy ..je to normalne pred ovulkou ?
petruci ja som mykozy mala hlavne z Bukovca a kupalisk.uz sa v lete nekupem nikde 😠

lauritka
17. mar 2007

ozaj a on mi radil tie vyplachy robit len v plodne dni.od 10 do 18 DC...ze vtedy kazda zena je plodna 😅 to dal teda velke rozpatie....

len
17. mar 2007

No, hlen je krémový, ale ten nejplodnější musí být hlavně hodně TAŽNÝ. Když se často milujeme, mám docela problém ho sledovat, ale před manželovým spermiogramem, kdy jsme se nesměli milovat, jó, to jsem pozorovala vzorný vaječný bílek 😀 Krémový bývá před tím bílkovým a pak po ovulaci, ale každý to máme trochu jinak, trvalo mi to nějakou dobu, než jsem to všecko u sebe zjistila 😉 Jinak z mýdel používám Lactacyd a je OK, ale já na tyhle problémy příliš netrpím 🙂

lauritka
17. mar 2007

takze po sexu se asi sledovat neda co ?
🙂

lauritka
17. mar 2007

kuk sem Len ..co som nasla...takze podle toho vidim..ze ten lecitel kecal 🙄

Normální pH poševního prostředí se pohybuje v kyselých hodnotách pH 5 - 6,5, dalo by se říci, že "čím kyselejší, tím zdravější". Je to způsobeno laktobacily mléčného kvašení, které představují v pochvě jakousi zdravotní policii. Jakékoliv posunutí pH nad 7,0 je známkou zánětu a mělo by se léčit.

MUDr. Radim Uzel

petruci6
17. mar 2007

lauritka po sexe urcite nie,to je uz zmiesany so spermiami 😅

len
17. mar 2007

No vidíš...
Ne, po sexu se opravdu moc dobře sledovat nedá, a to dost dlouho... 🙂

lauritka
17. mar 2007

😉 petruci... jasane tak asi az po par hodinach hehehe..
a ako vidis zrejme ten lecitel placal dve na tri..lebo nad 7Ph uz znaci zapal..a ja ked mam kysle tak to je vlastne dobre 😅
len doktor ma pravdu nie 😉

petruci6
17. mar 2007

jasnacka 😉
tiez nebudeme vymyslat,len snazilkovat a ono to pride,ked sa na to nebudeme sustredit,verim tomu 😵 😵

lauritka
17. mar 2007

len este ti ukazem graf ..ty ako odbornicka v mereni BT...mam tam tie dva skoky to som merala inu hodinu..ale po 4 hodinach spanku ..myslis ze to tiez moze ovplyvnit BT?? hoci je telo v klidu??? nekolik hodin ?
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

len
17. mar 2007

No, já jsem zjistila, že když výrazně míň nebo víc spím, většinou to na BT opravdu vliv má (teplota je vyšší), ale jediný způsob, jak to nějak zkorigovat, je snažit se spát pořád stejně 😀 Což samozřejmě taky často nedodržuju 😉 Ale pokud je to takhle brzo v cyklu, nic se neděje, daleko horší jsou výkyvy v období kolem ovulace, to jsem měla v minulém cyklu, kdy jsem kolem ovu dost pila, málo spala a ovu jsem byla schopná určit s přesností tak +- 4 dny 😝 Nakonec mi ji přesně zpětně určila až MS, od které jsem odečetla svoji LF 😀

lauritka
17. mar 2007

😉 dekuji za radu ..ted se pokusim merit stejne 😀 chci se dopatrat kdy mam ovulku a jak dlouhou mam lutealni fazi 🙂
kupila sem si i ovu testy..tak to skombinuju s tim..ci to neco ukaze.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre