Špinenie pred menštruáciou. Akú máte bazálnu teplotu?

trelka
22. feb 2007

Ahojte babulky, potrebujem poradit, tie ktore mavate pred mrchou par dnove spinenie a merate si teplotu, aku ju vtedy mate, uz klesnutu alebo este stale sa Vam drzi hore az kym sa Vam mrcha uplne nerozbehne. Dakujem

lauritka
2. mar 2007

cucus jako dlho si merias..lebo ja si chcem odsledovat par cyklov aby som vedela jak som na tom..a az potom sa vykaslem na to hehe ..ked sa dovtedy nestane zazrak ;)

cucuska
2. mar 2007

ja druhy mesiac.

lauritka
2. mar 2007

a minuly mesiac si mala podobne teploty ? inac minuly mesiac som mala este v den mrchy 37

maca77
2. mar 2007

ja si meriam 6-ty cyklus a na niektoré veci som prišla až teraz.
Dokonca som si merala BT a bola som v tom čase na folikumetriu, takže som mala dvojitú kontrolu.
Teraz keď napr. viem že som mala ovu neskôr,tak aj mrchu môžem očakávať neskôr... i ked by bolo najlepšie keby vôbec neprišla

lauritka
2. mar 2007

maci nemas krivku ? online ?

kila
2. mar 2007

Meraním BT vieš presne v ktorý deň má prísť mrcha, to je podľa mňa fakt super...

lauritka
2. mar 2007

😒 kila minuly mesiac som nevedela mrcha meskala 13 dni a teplota bola stale nad 37 a nebola som tehotna..to nastve 😠

len
2. mar 2007

Jo, když před MS neklesne, tak to naštve 😝
Jinak hrdě hlásím, že jsem včera měla manžela kdesi s kamarádama, tak jsem se nudila a hledala na netu a našla jsem dvě křivky, po kterých tu byla včera poptávka - těhotenské s menstruací 😎 Najdete je na mé stránce 🙂

kila
2. mar 2007

Tak si nezačala merať len teraz? Už tomu nerozumiem... 😕 Ťažko sa mi to píše, ale keď ti toľko meškala a mala si od ovu po mrchu, čiže luteálnu fázu takú dlhú, tak je tam možnosť, že si bola tehu ale potratila si... 😔 Ale keď si nemeriaš každý deň tak sa nedá určiť ani to kedy si mala ovu...

lauritka
2. mar 2007

ano kila budem mudrejsia buduci mesiac ;)

cucuska
2. mar 2007

len kukla som zaujímavé ďakujem

libeth
2. mar 2007

Baby prossim vas poradte mi, 21.2 som mala menzes, trval len kratko, 2 dni. A dnes som si nasla trochu krvaveho vytoku, skor take spinenie, a to len ked viacej tlacim. Predpokladanu ovulaciu by som mala mat okolo 7. marca. Co to moze byt? Tehotna urcite niesom. Co je to?

cucuska
14. mar 2007

ahojte: čo si myslíte o tomto mojom cykle. Vyzera ako anovulačný prevda ☹
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

začala som merať až 7DC ale ovu si myslím že som mala. Váš názor?

len
14. mar 2007

Cucuska, jak míváš dlouhé cykly? Pokud jsi začala měřit až 7.DC, měla bys nechat prvních šest dní prázdných a první teplotu zapisovat až na 7.DC. Jinak jestli se budou teploty držet i nadále zvýšené, ovu mohla být ten den, který máš teď jako 9.DC (poslední hodnota 36,8) 🙂 Ty léky, které tam máš psané, jaké to jsou?

cucuska
14. mar 2007

to su na vkladanie antibiotika. Ja viem ze som to mala napisat inak ale nejak som to v tedy nevedela. Inak ten 9DC by sedel aj som mala bolesti ako pri ovu. Aj som pozerala na tvojjej stranke anovulacne cykly a nijaky nie je podobny mojmu. a moja dlzka cyklu je presne bud 28 alebo 29 dni.

len
14. mar 2007

Jestli jsou to antibiotika, tak by to mělo být OK, já jenom jestli to není nějaký lék s progesteronem, ten by mohl BT zvýšit 😉 Opravdu myslím, že jestli bude BT nadále 36,9-37 a vyšší, tak by tam ta ovu docela seděla. Já bych si troufla o cyklu říct, že je anovulační, teprve když přijde MS, občas je ovu opožděná... Jestli teda 1.DC ve tvém grafu je ve skutečnosti 7.DC tvého cyklu, tak ten 9.DC = 15.DC, což by výborně odpovídalo ovulaci při tvé délce cyklu 🙂 BT stoupla, snažení bylo, tak teď už jen zbývá vyčkat, držím palce 🙂

katy2
14. mar 2007

Ahojte, co si myslite o mojom grafe? Som bezradna... Som ci nie som tehu? Testy ukazali slabu druhu palicku. Ale to je este aj skoro, lebo som dnes len 15 den od ovu ale 2 den ms... Ta je ale dost slaba a vyzera, ze zajtra skonci... Poradte, prosim... ☹

katy2
14. mar 2007
len
14. mar 2007

Katy, moc dobře to nevypadá... ☹ Každopádně jestli bude MS opravdu hodně slabá a krátká, vyzkoušej po jejím skončení další testík 😉

katy2
14. mar 2007

len, ako dlho po vyplaveni oplodneneho vajicka sa moze udrzat hcg v moci?

len
14. mar 2007

No, záleží na tom, jak dlouho tam bylo... Někde jsem četla, že do pěti dnů by mělo hCG zmizet. Pokud si ale nejsi jistá, utíkej po MS k doktorovi, vezmou ti krev a uvidí se 😉

zabka
15. mar 2007

Ahojte kocky, ja som si dnes robila testik, lebo mi 2-3 dni meska, ale ukazal mi iba jednu ciarocku a mrcha stale nedorazila, tak ja teraz neviem co to ma byt ☹ ... Mam este niaky vyskusat? Stalo sa to uz niekomu a napriek tomu bola aj tehu?

cucuska
15. mar 2007

ahoj LEN: dnes zas teplota 36,9.

katy podľa mňa si tehulka 😉

len
15. mar 2007

Cucuska, škoda, že nevíme, jaká bývá teplota při tvých předchozích cyklech... Ale hrubým odhadem tam tu ovu vidím, zkusím to naťukat do FF...

len
15. mar 2007

Tak - ten spodní grafík je tvůj, FF to vidí stejně jako já, tak snad teplota ještě trošku stoupne... 🙂

jankamanikova
15. mar 2007

katy - chod na www.lpp.sk a porad sa tam s niekym. Mozes tam volat, kedy chces. Ta pani je velmi zlata. Vela stastia!

cucuska
15. mar 2007

len kde si to nahodila? možem si to kuknúť aj ja? o 6:00 bola teplota 36,9 a o 06:30 už 37,1 ale beriem ten prvy udaj

len
15. mar 2007

Já bych řekla, že Katy teď asi hned tak nikdo neporadí (a to není nedostatkem ochoty). Protože dle těhutestů těhotná opravdu byla, ALE došlo k trvalému poklesu BT na úroveň před ovu a zároveň došlo ke krvácení. Takže jsou dvě možnosti - buď se vajíčko neudrželo a odplavilo s MS (tomu by odpovídal pokles teplot a krvácení) nebo se tam přes to všecko drží (tomu by odpovídala slabá MS). Takže nezbývá než čekat, jak se to vyvine dál, popřípadě navštívit lékaře (ovšem ten by z ultrazvuku stejně ještě nic nepoznal a v krvi by mohly být ještě zbytky hCG, které by mohly výsledek zkreslit). Problém je, že pokud dojde ke krvácení při těhotenství, BT se většinou stále drží nahoře:
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/622...
Takže určitě nechci brát Katy naděje, ale takhle na dálku jí po netu ani po telefonu opravdu nikdo neporadí ☹

len
15. mar 2007

Jé, Cucusko, promiň, já jsem zmatkář, je to ten spodní graf 😀
http://www.fertilityfriend.com/home/1449d1

cucuska
15. mar 2007

ďakujem LEN a len ti chcem povedať dostala som teraz nádhernú IP a mala telpotu tak ako ja len 36,8 alebo 36,9 a dnes zistila, źe je tehulka takźe huráaaaaaaa

uvidíme čo povie teplota zajtra 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre