Špinenie pred menštruáciou. Akú máte bazálnu teplotu?

trelka
22. feb 2007

Ahojte babulky, potrebujem poradit, tie ktore mavate pred mrchou par dnove spinenie a merate si teplotu, aku ju vtedy mate, uz klesnutu alebo este stale sa Vam drzi hore az kym sa Vam mrcha uplne nerozbehne. Dakujem

len
15. mar 2007

Moc držím palce 🙂 Já teď definitivně ztratila naději, takže zase hurá do CARu 😝

cucuska
15. mar 2007

bude dobre. Uvidíme

cucuska
15. mar 2007

Baby prerobila som to aby to bolo v poriadku.
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

taže ovulka bola jupiiiiiiiiiiiiii presne ako si vravela LEN

a LEN máš ´krásnu stránku už som využila aj Tvoje výpočty 😀

len
15. mar 2007

Děkuju 😵
Jsi vzorný příklad toho, že se ovu nemusí projevovat žádným poklesem a ani ten vzestup nemusí být nijak dramatický 🙂

cucuska
15. mar 2007

SOM TAKÁ rada. no nejskor sa mi to nechcelo prerábať ale reku má teraz málo roboty v práci tak sa na to dám. takže ovulka bola a to ma teši 😀

cucuska
15. mar 2007

len si strašne zlatá a vy už koľko snažilkujete

tinni
15. mar 2007

ahojte, mohli by ste mi poradit... ? som 8 tyzdnov po porode a uz tri dni mam take hnede spinenie a baz. teplotu 36.9, myslite, ze mozem byt zase tehotna? 😒

cucuska
15. mar 2007

Môžeš ak ste s manželikom skúšali. a kojíš?

len
15. mar 2007

Cucuska, pomalu začínám 12. pokus, takže nic dramatického...
Tinni, fakt netuším 😕 Čistě technicky být těhotná samozřejmě můžeš (i když pokud plně kojíš, takhle brzo to není moc pravděpodobné), ale nejsem si jistá, jestli by příznakem bylo zrovna špinění... A ta BT - sama o sobě ta hodnota nic neřekne (pro někoho je to málo, pro jiného hodně), chce to měřit delší dobu 😒

tinni
15. mar 2007

dakujem za rady, ja plne kojim a s priatelom si davame pozor... skusim si este par dni merat a uvidim 😕 ale pocula som uz,ze zena otehotnela aj pocas kojenia...

len
15. mar 2007

No, vyloučené to samozřejmě není, ale pravděpodobnost je opravdu dost malá, spíš vyzkoušej testík, měření není moc dobrý ulkazatel, pokud nevíš, jak to bylo předtím...

tinni
15. mar 2007

tak ja este par dni pockam a uvidim. Asi tu mam teraz opacny problem ako vy... 😖 tak vam prajem, aby vam to co najskor vyslo 😉

cucuska
15. mar 2007

tinni ja mám kamarátku kt čaká 3 bábo rok po roku. spoliehali sa na kojenie 😅

tinni
15. mar 2007

lenze my si davame pozor, tak dufam, ze nebudem tehotna..., dopriala by som to radsej kockam, ktore sa o to snazia, napriklad tebe 🙂 nechcela by som dve deticky po sebe, myslim, ze by to bolo dost narocne 😝

cucuska
15. mar 2007

tinni k budeš mať ešte to špinenie, mala by si ist k lekarovi. nechša na teba pozrie. veď už si pošetonedelke a mrcha by prist nemala, kedze kojíš.

a ďakujem, hádam sa nám to podarí a dala si krásne meno bambuľke

tinni
15. mar 2007

dakujem, to vymyslel priatel 🙂

cucuska
15. mar 2007

nie je zač 😀

cucuska
16. mar 2007

ahoj LEN dnes je teplota 37.0 takže stúpla. 😉 kedy by mala začať klesať ak má doraziť MS?

len
16. mar 2007

Cucuska, super, tak to ovu fakt byla 🙂
No, kdy má klesat... To záleží 😀
Ukážu ti tři svoje grafy, u každého klesá úplně jinak:
Taková klasika - postupný pokles:
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/654...
A prudký pokles ze dne na den, ještě 11.DPO jsem se radovala 😒
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/644...
No a tady pro změnu zase neklesla vůbec 😝
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/586...

rstanka
16. mar 2007

Ahojte, mohli by ste mi poradit? Mam dnes 12. den cyklu a vobec mi neklesla BT, asi dva tyzdne sa mi drzi na 37. MS som mala o dva dni kratsiu ako obvykle a neboleli ma vobec prsia, normalne ma dost bolievaju. Zvycajne mi teplota klesa tak 4. den cyklu a zdviha sa mi po ovu, okolo 12. dna. Teraz neviem, co sa deje, ci vobec budem mat ovu. Mate niektora podobnu skusenost? Mozem byt tehu aj napriek tomu, ze som mala MS?

lajla
16. mar 2007

ahojki, ja si myslim, ze bys tehu klidne mohla byt, plno holek melo MS pri tehotenstvi, a pokud byla slabsi a kratsi, tak tim tuplem. udelej si test a budes vedet na cem jsi, drzim pesticky

govinda
16. mar 2007

rstanka, niekedy ženy mávajú mrchu aj keď sú tehu, takže možnosť tu je. A keď si ju mala kratšiu a teplotu máš stále takú vysokú, tak je tu o to väčšia šanca 😉 . Urob testík a informuj nás 🙂

rstanka
16. mar 2007

dakujem za rady lajla a govi. Tento mesiac mi lekar nasadil hormony na stimulaciu cyklu(clomhexal a duphaston), mozno to suvisi aj s tym. No nejako sa mi to nezda, lebo to by som mala mat ovu a takto vobec neviem, co sa deje, ked mam tu teplotu stale vysoku. Mam test kupeny a je mu dobre v zasuvke 🙂 . Akosi stale cakam, ze to klesne a mam aj trochu strach z dalsieho sklamania.

len
16. mar 2007

Rstanka, já bych zkusila test 😉 Pokud BT neklesla (a přitom obvykle klesá), necítíš se nijak nemocná nebo nebereš nějaké nové léky, opravdu mi těhotenství přijde jako to nejpravděpodobnější řešení 🙂
Koukni sem:
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/622...
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/587...

lajla
16. mar 2007

Dobrý den paní doktorko, chtěla bych Vás požádat o informaci. Asi půl roku se s manželem snažíme o miminko. Mám problémy pravidelným cyklem a ovulací, proto mi má lékařka předepsala clostylbeghit a duphaston (duphaston beru 4 měsíce, clostylbeghit jsem měla poprvé). Poslední menstruace byla 26.12.2003. Měřím si každé ráno bazální teplotu, která postupně vzrůstala - 10 dní dosahuje 37,2 stupňů. Dnes jsem si opět udělala těhotenský test, ale byl negativní. Je možné, že hodnota HCG v moči ještě nedosáhla takového množství, aby těhotenství prokázala? Děkuji Vám za odpověď. Lucie
Odpověď:
Je to mozne. Nejpresnejsi tehotenske testy stanovuji hladinu hCG cca 20 coz odpovida cca 10.dni po oplozujici soulozi. Jine testy jsou vsak az od 50 jednotek.
tohle jsem nasla, takze opravdu je mozné ze jsi tehulka 😉

rstanka
16. mar 2007

len, momentalne som PN lebo ma seklo v krku 🙂 ale to sa mi stalo pred dvoma dnami. V obchode mi prislo tak zle, ze som tam skoro odpadla. Lekarka sa ma hned pytala, ci nie som tehotna. Ale zavrate byvaju prave z krcnej chrbtice. tak neviem. Leky neberiem ziadne, gynekolog mi zakazal pouzivat na krk aj masticku. MS som mala trochu slabsiu a kratsiu ako obvykle. Normalne mi teplota klesa na 36.4 a dnes by som uz za normalnych okolnosti cakala, ze sa mi zvysi, ale ako som uz pisala, neviem, ci mam alebo nemam ovu. Normalne mavam ovulacne bolesti a teraz necitim nic. fakt neviem, co sa so mnou deje.

rstanka
16. mar 2007

lajla, dik za prispevok. Keby to tak ozaj vyslo, tak by som bola najstastnejsi clovek. snazime sa o mimi uz 10. mesiac.

lauritka
17. mar 2007

ahoj len ..pozerala som tvoje teplotky.. 😅 chcem ti povedat ze som citla ze Sarapis/ dostat ho v lekarni/ predlzuje lutealne fazy teplot. ..mozne je ked ich mas kratke tak v tom je problem...skus pozriet tuto stranku http://stm.szm.sk/
😉

len
17. mar 2007

Lauritko, díky, o Sarapisu jsem taky četla, ovšem jsem zatím ve fázi, kdy z "umělých" léků beru akorát listovku a při tom se snažím jíst hodně zdravě a pestře. Jsem teď několikrát do cyklu sledovaná lékaři (zrovna jsem se vrátila z odběru krve 😝) a vypadá to, že všecko je OK - pravidelné (byť hodně krtké) cykly, pravidelná ovulace, LF dostatečná (11-12 dní), manžel OK... No uvidíme, na co přijdou, zatím vlastně nevím, co bych měla léčit, když se cítím v pořádku 😀
Stránky jsou moc zajímavé, sama STM praktikuju už delší dobu 🙂

lauritka
17. mar 2007

ahoj Len ..tak potom je to super ze mas vsekto ok..ja som bola dnes u jedneho bulharskeho liecitela a povedal ze mam velmi kysle prostredie v maternici..a to zabija zevraj spermie. ze si mam robit vyplachy....tak neviem neviem ..ze co s tym 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre