Špinenie pred menštruáciou. Akú máte bazálnu teplotu?

trelka
22. feb 2007

Ahojte babulky, potrebujem poradit, tie ktore mavate pred mrchou par dnove spinenie a merate si teplotu, aku ju vtedy mate, uz klesnutu alebo este stale sa Vam drzi hore az kym sa Vam mrcha uplne nerozbehne. Dakujem

len
28. mar 2007

No, jestli je to kolem ovu, tak to asi fakt bude plodný hlen. Co se týče nemoci - spíš některé léky mají na hlen vliv, zkus kouknout na ten odkaz:
http://www.rodina.cz/clanek4126.htm
Třeba některé léky proti kašli nebo léky na léčby dýchacích cest tam mají uvedeno, že výrazně zvyšují množství a kvalitu hlenu 🙂

wily
28. mar 2007

len-dakujem a kde sa da zohnat ten monocup, tiez o tom prvy krat pocujem,da sa kupit v lekarni alebo drogerii?

len
28. mar 2007

Wily, já ho objednávala přes internet, snad z těch odkazů, co jsem sem dávala, by to mělo jít, já ho objednala přes http://www.latkovky.cz/product_info.php/cPath/2... 🙂

wily
28. mar 2007

len-dakujem si zlata,vo vsetkom vies poradit 😉

len
28. mar 2007

Tak ve všem určitě ne 😉 A není zač 🙂

wily
28. mar 2007

tak ten hlien bude asi zvyseny antibiotikami aj ked som ich dobrala v nedelu ale v letaku maju pisane ze ucinnost maju este3-5dni po dobrati-a to som si myslela ze ovu uz bola,asi meranim teploty je to najistejsie,ale teraz uz zbytocne ked som si v polovici cyklu prestala merat 😒

len
28. mar 2007

A navíc ta nemoc mohla s teplotama pěkně zamávat, třeba by z nich ani nešlo nic vyčíst... Tak hlavně, ať jsi brzy úplně zdravá a ať se co nejdřív zadaří 🙂

wily
28. mar 2007

dakujem Len aj teba nech sa zadari cim skor 😉

len
28. mar 2007

Také děkuji 🙂

deina
29. mar 2007

Vtedy, ked mi ta teplota klesla, to asi nebol predovulacny pokles, ale toto uz vyzera lepsie -- http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

Len, to je uz ono, vsak? Teda ovulacia prebehla vcera, ze?

len
29. mar 2007

Jestli se bude držet i nadále zvýšená, tak určitě 🙂

kila
29. mar 2007

Deina, aj podľa mňa bola včera... 😉

deina
29. mar 2007

Takze by este mohla klesnut? No dufam, ze sa bude drzat hore. 🙂 Ale ze co mohol znamenat ten pokles...

kila
29. mar 2007

Deina - stres? 😉

deina
29. mar 2007

Mozno ten casovy posun, take nieco zle zvladam. ked najdem toho, kto to posuvanie vymyslel a je este nazive, tak ho zbijem. 😀

tituska
29. mar 2007

len: chcem sa ta spytat, ako odbornicky na BT, ze ci velmi vadi, ak meriam 4 den a dnes sa mi podarilo o hodinku a pol zaspat. Zajtra sa uz pokusim vstavat normalne. A este som sa chcela spytat, ze ci vadi, ked idem v noci na WC.Ovplyvni to nejako meranie??? 🙂 Krasne dakujem za odpoved 😉

len
29. mar 2007

Tituska - pokud je to jednodenní úlet, určitě se nic neděje 🙂 A na to WC - nejlepší je jít minimálně 3 hodiny před měřením (tzn. po návštěvě WC aspoň 3 hodiny ještě spát), taky je lepší jít zvolna, aby se tělo moc nerozehřálo, žádné rychlé sprinty 😉

Deina, nic si z toho nedělej, takovéhle jednodenní výkyvy se vyskytují i bez příčiny, koukni na mě 😝 http://www.fertilityfriend.com/home/1449d1
A nahoru to občas taky umí vylítnout jenom na den-dva a nic to neznamená:
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/654...
Ale pokud zhruba v této době očekáváš ovu a nejsi si vědomá, čím by to mohlo být zvýšeno, určitě to ovu bude 🙂 Ale jistá si můžeš být, až se takhle bude držet další dva dny, však ti to potom i sám program vyznačí 🙂

len
29. mar 2007
tituska
29. mar 2007

len: dakujem si zlaticko 😉

len
29. mar 2007

Není zač 🙂

kila
29. mar 2007

No ja mám teraz tiež takýto čudný graf podobný ako má Len... pripisujem to posune času a stresom ktoré teraz prežívam... 😝

tituska
29. mar 2007

kila: neboj to sa upravi, ani ja si z toho nic nerobim, esteze tu mame tu nasu len, ktora nam vzdy vo vsetkom poradi 🙂

kila
29. mar 2007
kuko7
6. apr 2007

ahojte babulky 🙂 , chcem sa vas spytat na jednu dolezitu info ohladne mojho merania. Vcera som mala najvyssiu teplotk z celeho cyklu 36,65 a den pred tym mi klesla na 36,3. Lenze dnes ked som merala, tak mi klesla na 36,45.Moj cyklus ma 27-28 dni, takze teraz neviem ci ovu bola a toto bol len nejaky vykyv,alebo ovu este nebola.Robila som si aj ovu test a boli tam dve // 😒
Prosim poradte mi. Dakujem 😉

len
6. apr 2007

Kuko, je potřeba vidět teploty za celý cyklus, ze třech teplot se toho moc vyčíst nedá 😉

Jinak bych mohla vyhlásit soutěž o nejkratší ovulační cyklus, který shledávají doktoři OK, prozatím se prohlašuji za vítěze (ale klidně mě můžete zkusit trumfnout) - 21 dní 😝

Jo a taky hlásím, že jsem zprovoznila stránku, kam si můžete ukládat své naměřené cykly:
http://www.prikladybt.xf.cz/index2.html

ikke
7. apr 2007

ja by som zas mohla vyhlasit sutaz o najvacsiu blbost, co vam spravil fertilityfriend 😝 mne najprv tvrdil, ze ovu bola 16. den, potom ze 17. den, a dnes, v 29. DC zahlasil, ze ovu bola 19. den. tak sa v tom vyznaj... 😠 🙄
/mimochodom, 19. den som podla mna mala uz daaaavno po 😒 /
som zvedava, co mi z toho nakoniec vylezie...este mozno zmeni ovu na 21.DC. 😝

nepoznate nejake spolahlivejsie anglicky pisane stranky? 😕 😉

jastericka
7. apr 2007

ahojte, chcela by som sa poradiť. S manželom skúšame babatko a prvý mesiac si meriam bazálku. Menštruácia mi meškala dva dni, už som sa vytešovala,že bude bábo, teplota neklesala, bola stále 36.9. Lenže mršku som dostala, aj napriek tomu, že ráno som si merala BT a bola tak isto 36.9, to by mala predsa v ten deň klesnúť,nie? Menzes som mala iný ako zvyčajne, dva dni bol taký normálny, skôr slabší a na tretí deň už len špinenie.Zvyčajne mi trvá 5 - 6 dní.
No, už sa dostávam k otázke. Myslíte si, že by som mohla byť tehotná alebo je to skôr tým, že som vysadila HAK a mám inú hladinu hormónov ☹

kim
7. apr 2007

Jestericko: jestli jsi měla MS slabší, klidně by to mohlo těhu být, zvlášť, když Ti BT neklesla.Měř dál a když Ti teplota neklesne a budeš jí mít pořád 36,9 nebo při nejlepším i vyšší, udělej test!!!!!Držím palce!!!!!

jastericka
7. apr 2007

Jeee, kim,ďakujem, si ma potešila.... 😀 A to som ešte ráno manželovi hovorila, no dnes mrška určite nepríde, teplota neklesla a poobede ma takto prekvapila. Som sama zvedavá.
Totiž aj moja sestra bola už tehotná a prvé tri mesiace o tom vôbec nevedela, lebo prvé dva mala mršku.
Dám vedieť ako som dopadla. 😉

nimmo
7. apr 2007

jastericka: přesně jak radí kim, měř dál, těhotná být můžeš 😉
Jinak ale neplatí, že před MS teplota vždy klesne. U mě jak kdy - někdy klesne, někdy ne 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre