Špinenie pred menštruáciou. Akú máte bazálnu teplotu?

trelka
22. feb 2007

Ahojte babulky, potrebujem poradit, tie ktore mavate pred mrchou par dnove spinenie a merate si teplotu, aku ju vtedy mate, uz klesnutu alebo este stale sa Vam drzi hore az kym sa Vam mrcha uplne nerozbehne. Dakujem

brundik
26. jan 2008

Souhlas, BT je dobry ukazatel toho, co se v tele deje a da se z nej odhadnout spousta veci. Proto taky merime 😉

jarus1
26. jan 2008

doteraz som si myslela, že je to 1DC a pritom to bola 2 dni špinenia. A možno práve preto sa nám doteraz nepodarilo otehotnieť

blumka
26. jan 2008

tiez som prve grafy robila tak ze 1DC som zaznacovala 1 den krvacania, v dalsich som uz potom ratala aj s tym spinenim...ale v podstate to bolo uplne jedno...ja si myslim, ze ide o to, aby sa kazdy graf robil rovnako..teda ak niekto rata so spinenim, nech kazdy graf zacina spinenim...ak niekto povazuje 1DC ked je krvacanie tak nech je taky kazdy graf...aby sa z tych grafov dalo potom citat...BT sa ukaze tak ci tak...a ci je ovu 14 den alebo 16 to je predsa jedno hlavne ze je.. 😉

jarus1
26. jan 2008

asi budem musieť začať s tým meraním....snažíme sa o dieťaťko a možno sme prepásli tú správnu chvíľu

brundik
26. jan 2008

Blumka to by se dalo praktikovat jen v pripade, ze spineni trva vzdycky stejnou dobu, ale chudak zenska, ktera spini nekdy 1 den pred MS a jindy tyden nebo i dyl. To by v tom byl strasny hokej. Ale pokud to ma nekdo opravdu jako pravidlo spineni 2 dny pred MS a pak MS a takhle kazdy cyklus, tak neni problem. Je to v podstate muj pripad, spinim pokazde jinak dlouho, ale nez se rozbehne skutecna MS, tak v ten den mam pokles BT.

brundik
26. jan 2008

Pomocnikem vam muzou byt anglicke stranky http://www.fertilityfriend.com/
Pokud si zadavate teploty a delate poznamky ohledne spineni nebo krvaceni, vzdycky vam to zacne pocitat novy cyklus az pri krvaceni a spineni se bere do stareho cyklu. Take vam vyznaci ovulaci, ale ta se musi brat s rezervou, pokud se sleduje jen BT.

brundik
26. jan 2008

Jarus, mereni BT ti hodne napovi o tvem tele, ale nepoznas podle nej kdy je ta spravna chvile pro poceti, to zjistis az po, ale aspon budes mit klid, ze probiha ovulace 😉

effi
27. jan 2008

ahojte holky, jdu za vama pro radu. BT sice nemerim, ale objevilo se u me ruzove spineni - zaclo 24DC, dnes jsem 26DC a pořád trvá - nikdy předtím se mi to nestalo. MS bych měla dostat za necelý týden (doufam, ze neprijede), cyklus ma 30-31 dnů...nemate nektera zkusenost?? bo co by to mohlo znacit??

lauritka
27. jan 2008

elfi moze to byt implantacne spinenie...bledoruziovy vytok zvykne byt pri uhniezdovani. 😉

effi
27. jan 2008

lauritka:zjova, kezby 😅 do testovani jeste more casu 🤐

lauritka
27. jan 2008

elfi skus merat teraz BT..ked sa bude drzt a neklesat tak je to na dobrej ceste ;)

effi
27. jan 2008

lauritka: mno ja na to mereni moc nejsem, tulime se s manzou, kdyz se nam chce 😎 ale budeme moc radi, pokud to vyjde..
jak jsi na tom ty?? 😉

lauritka
27. jan 2008

elfi ale to preto aby si vedela, ci mas testovat ;) ...ja som po potrate a cakam na prvu mrchu 😒 ale dufame, ze to co nasjkor vyjde z&novu a tentokrat uspesne ;)

effi
27. jan 2008

lauritka:njn me se dotoho mereni nejak nechce 😝 ... tady na konikovi ctu, ze je to docela uzitecne, ale my tomu fkat nechvavame hodne volny prubeh.. 😉 ...s tim potratem me to mrzi 😔 a ted pri cekani na prvni mrchu by to u vas mohlo vyjit?? přeji at se brzo zadari 😵

lauritka
27. jan 2008

elfui mohlo ;) ale asi az buduci cyklus..uvidime --a dakujem ;) aj tebe vela stastia.

effi
27. jan 2008

tak nevim jak tu bazalku merite, ale ja jsem si jen tak zkusila zmerit teplotu normalim rtutakem v podpazi a mam 37,5 😖 tak fakt nevim co se deje..

lauritka
27. jan 2008

elfi zvysena teplota je priznakom tehu ;) ale bazalna sa meria najlepsie v posve hned rano po prebudeni ...
ja ked som otehotnela, tak na mna liezla chripka a mala som tiez zvysenu telesnu teplotu 😉

effi
27. jan 2008

lauri - tak rano merit v pochve se mi teda nechce, to radejc pockam, tak jak tak se to drive ci pozdeji dozvim 😎... takze zvysena teplota muze byt priznak tehu?? 😅 a jakoze i ta "normalne" namerena?? to jsou blbe dotazy, co ?? 😀

lauritka
27. jan 2008

ano elfi..veae tehuliek je chorych na zaciatku 😉 drzim aplce... 😵

effi
27. jan 2008

lauri - moc diky aj ja tobe drzim palecky 😵

brundik
27. jan 2008

Zvysena teplota v druhe lutealni fazy nesouvisi s onemocnim, ale se zvysenou hladinou progesteronu, vytvari priznivejsi podminky pro nidaci zarodku. Proto je vyssi. A pokud zena v tom cyklu otehotni, teplota neklesne, aby se miminko melo porad dobre 😉
Effi, tulit kdy chcete, se muzete i pri mereni BT, ta ti rozhodne nenapovi, kdy je ten spravny okamzik. Poznas to az zpetne, podle toho, jak se graf vyviji 😉

lauritka
27. jan 2008

brundik ano to je jasnee, ze je zvysena po ovulke 🙂 ..ale my sme mysleli telesnu teplotu..nie bazalnu 😉

brundik
27. jan 2008

Laurit, merenim telesne teploty se toho moc nepozna, pokud ma nekdo vyssi teplotu zmerenou v podpazi, da se rict, ze je nemocny, ale z toho usuzovat na tehu, no, nevim 😉 Ja jsem to nejak nepochopila a ani ted to nechapu 😕 Psala jsi, ze zvysena teplota je priznakem tehu, to ale plati u bazalni nebo merene v puse, kde uz je to trosku min presne.
A pak jeste ze spousta tehulek je na zacatku tehu nemocnych, tomu taky nerozumim. Proc by mely byt.

lauritka
28. jan 2008

brundik pretoze maju oslabenu imunitu..poznam tu vela tehuliek, co mali chripku alebo nachadnutie v tehu...a mali aj zvysenu teplotu telesnu 🙂 ja myslim vtedy, ze sa z toho da ususdzovat, ze si mozno tehu ak ti to meska.mas zvysenu teplotu smrkas..etd... telo je akoby oslabene, lebo vsetyko enerdia ide do vyvyjacueho sa embya 🙂 ale zamosrejme to je indivudalne u kazdej zeny, to je take iste ako niekto ma bolestive prsia pri tehu a niekto nie ;)

effi
28. jan 2008

caute holciny, v noci jsem se porad budila (nevim proc) a od rana je mi zle 😒 jsem zvedava jak to dneska zvladnu v praci, cestu busem jsem zvladla a jsem v praci, ale fakt nevim jak to tady dneska zvladnu.. 😒

lauritka
28. jan 2008

elfi skus testik ;)

effi
28. jan 2008

mno ohledne te teploty, me se proste merit nechce 😉 nevim jestli jsem tehu, ale rozhodne je tento cyklus podivny, spinim uz 4 den - ms to ale rozhodne neni, je to jen velmi slabe zpocatku ruzove ted hnede spineni, MS by mela dorazit az v patek.. 😖

effi
28. jan 2008

lauri, neni na testik brzy?? 😕

lauritka
28. jan 2008

no ked ti je zle ...niekomu uz ukaze slaby tienik na 10 DPO...s kusit mozes.. 😉 jednej babenke v snazilkach uz vysiel tienik na 9 DPO...ale uz citila priznaky, prestala jej chutitt kava

effi
28. jan 2008

no ja prave ani nevim kdy a jestli ovulka byla..docela jsi me nahlodat s tim testem 😀 jestli budu mit v praci chvilku, tak vybehnu do lekarny 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre