Špinenie pred menštruáciou. Akú máte bazálnu teplotu?

trelka
22. feb 2007

Ahojte babulky, potrebujem poradit, tie ktore mavate pred mrchou par dnove spinenie a merate si teplotu, aku ju vtedy mate, uz klesnutu alebo este stale sa Vam drzi hore az kym sa Vam mrcha uplne nerozbehne. Dakujem

aja82
8. nov 2007

Ahoj holky chtěla jsem se zeptat zda nemáte zkušenosti se špiněním po ovulaci, tu jsem měla v podnělí před 4 dny a teď špiním, mám strach aby to nebyl spontánní potrat :(

lauritka
8. nov 2007

aja ak si mala ovulku len pred styrmi dnami tak na potrat by bolo este skoro 🙂 este sa ani embryjo nestihlo uhniezdit. ak mat to spinenie dnes, moze to znamenat uhniezdovanie. ak si meraz BT a nastane dalsie zvysenie teplot, tak je to ono.

verap
31. dec 2007

Holky, taky bych potrebovala poradit.

Ovulku jsem mela az 35 DC, 7 DPO jsem zacla spinit, dneska je to 10 DPO a stale spinim, je to normalni?

Taky je muj graf - http://www.fertilityfriend.com/home/1e219a

evitkamalicka
31. dec 2007

kocky som 9DC a 4 dni uz snazilkujeme a dnes ma zacali boliet prsia a poriadne a mam ich aj opuchnute, neviete cim to moze byt?

luko
31. dec 2007

evitka nemoze to byt ovu?

evitkamalicka
31. dec 2007

graf mi ju zatial nevyznacil
http://www.fertilityfriend.com/home/1d9533

forensica
1. jan 2008

Ahojte devcata! Tak me napadlo, muze byt nejaky problem ze treba mam menzes cca5 dni a pak treba i 4 dny spinim? A nekdy spinim 1-2 dny pred menzes, ale DPO mam skoro vzdy minimalne 11 dni.

elana
1. jan 2008

Forensico, já to mám podobně, MS mám tedy kratší a slabší, ale až tak skoro po týdnu můžu opravdu říct, že jsem uvnitř "čistá". Nešpiním celý den, ale např. po WC apod. Říkala jsem to dr., napsala mi na to Ascorutin, posiluje cévní stěny a musím říct, že mi to pomohlo. Jinak se nějak neznepokojovala. Vysledovala jsem ale, že BT mi na předovulační hladinu klesne opravdu až poté, co i špinění skončí, takže si to nějak spojuju s hodně pozvolným poklesem progesteronu.

albertova
1. jan 2008

ahojk babulky veľa zdravíčka, šťastíčka a veľa nových tehuliek v Novom roku 2008 Vám prajem 🙂 🙂 🙂

albertova
1. jan 2008

Bambulky poradíte mi?????????? Ja mám tiež divnú MS, pretože hocikedy počas cyklu špiním, niekedy aj krvácam, ale ono to vždy väčšinou prejde. Dr. mi povedala že mám tam nejaké cievky, ktoré praskajú, ale vraj je cšetko OK.... no neviem?!

luko
1. jan 2008

moze to byt ovulacne krvacanie....

forensica
1. jan 2008

Elana, ja mam taky docela slabou MS, vetsinou tak 2-3 dny a pak to pomalu prestava takze pak ani nevim jestli je to spineni ci furt MS 🙂 Poptam se po tom ascorutinu, diky za napad!
Albertova- ja mela tak pred 2 lety takove divne cykly kdy bych spinila(tmave hnedy vytok) v prubehu a uplne nahodile. Doktor v anglii mi rekl ze to je tim ze pri sexu penis narazi a cipek (me to prislo dost divny).Tak jsem pak jela do CR a to uz se mi to neukazalo a tak tam doktor nic nenasel.Takze kdo vi.

katkaajurko
1. jan 2008

Ahoj dievcata - ako sa meria bazalna teplota presne a ako zistim plodne dni?

katy2
1. jan 2008

Ahoj, katka, vsetko o merani mas tu:
http://merenibt.xf.cz/index2.html
inak je to super vec. Ja to uz praktizujem druhy rok a mam z toho super pocit, poznam svoje telo a viem, co mozem ocakavat...
Ak budes mat nejaku otazku, kludne sa pytaj 🙂

bledule
2. jan 2008

ahoj snažilky,
mám problém. Už při posledním roce braní antikoncepce jsem měla v druhé části cyklu špinění a trvalo až do menstruace. na radu doktorky jsem nakonec přestala HA brát, že se mi to zlepší. První 3 měsíce se to opravdu upravilo ale pak se mi to vrátilo do "normálu" takže v období ovulace začnu špinit a pokračuju a mám vysledováno, že přesně po 11 dnech to dostanu. Což vychází tak kolem 24. dne cyklu. Takže v podstatě furt ze mě něco vytejká. nevíte co s tím? Máte s tim někdo zkušenost?

teksas
2. jan 2008

ahoj holky pripojuji se k vam ....ja tohle spineni mam taky porad tak od 15 dne cyklu az do mrchy takze treba 12 dni pred mrchou spinim a ted mam ze i uz pet dni po mrse..pekne me to sejri pac manza se mnou nechce nic mit...takze snazilkovani je dost na nic ale zitra jdu do caru zase tak jim to tam reknu a doufam ze uz pro me neco udelaji...tak to je vse

bledule
3. jan 2008

ahoj teksas, to kvůli tomu chodíš do CARu nebo máš jinej problém?Já jsem objednaná k doktorce na 14.1.Háček je v tom, že se s manželem snažíme od září, následně mě začal bolet pravý podbřišek a po všech testech nakonec doktoři usoudili, že mam chronickej slepák. takže teď nevim jestli se mám nechat kuchnout 😢 , je to opruz 😢

cukruska1920
24. jan 2008

Mate niektora skusenost s tym ze pri merani BT ste mali stale rovnaku teplotu ?

jarus1
26. jan 2008

ahojte,môžete mi niektorá poradiť? mám 2 dni pred riadnou mrchou špinenie a neviem, či to môžem započítavať už do riadneho cyklu. T.z. prvý den špinenia je prvý den cyklu? ako si mám potom vypočítať plodné dni?

lorry
26. jan 2008

forensica ja som tiez mala 2 krat take spinenie aj teraz ho mam taky tmavy vytok neviem co to moze byt. Ci to je z toho ze som konbinovala bylinky a potom na to injekciu Agolutin 😖

etka
26. jan 2008

jarus, 1 DC je prve poriadne krvacanie, spinenie sa pocita este do posledneho cyklu 😉

jarus1
26. jan 2008

takto, myslela som si, že som dostala na 28 den menzes. Lenže 2 dni to bolo iba také špinenie vo farbe zeme a až potom sa spustilo riadne krvácanie. T.z., že prvý den cyklu je až od prvého dna riadneho krvácania? chceli by sme dieťaťko a neviem odkedy si mám počítať nový cyklus a tým pádom aj plodné dni

blumka
26. jan 2008

mne s BT a grafmi radila jedna pani, ktora sa tomu venuje uz dost dlho a ona mi povedala ze za 1DC sa pocita uz aj spinenie 😉. ja som teda cykly vzdy ratala od spinenia..a vyslo to 😉

jarus1
26. jan 2008

no ved práve, tiež som čítala, že 1DC je 1d menštruačného krvácania, teda aj špinenia. Inak špinenie som v cykle nikdy nemala, teda v priebehu neho, ale už asi polroka mávam takého 2 dni pred riadnou ms. Neviem čo je dôvod

brundik
26. jan 2008

Holky, 1 DC je az prvni den krvaceni, spineni patri do stareho cyklu
Juknete treba sem, uplne dole, kapitolka spineni pred menstruaci
http://www.rodina.cz/clanek4015.htm

blumka
26. jan 2008

jarus, ja som mala spinenie pravidelne 2 dni pred mrchou..myslim ze to je sposobene nejakym hormonom...neviem ci jeho zysenim alebo nedostatkom...nechcem trepat.. 😅 ..ak mas zaujem kukni na www.elep.sk mne ta stranka dost pomohla...teda ta pani o ktorej som pisala vyssie. Bola vzdy velmi ochotna a mila..ja som si len zaznacovala teploty do grafu, poslala som jej a ona mi ich vyhodnocovala. Je tam aj forum, kde je kopa uzitocnych veci.. 😉

blumka
26. jan 2008

brundik, no precitala som si to..ale ako vravim, ja mam od ineho zdroja nieco ine 😉 takze asi ani to nie je take 100% ked aj tu panuju rozne nazory 😉

blumka
26. jan 2008

a dalsia vec..podla mna ten 1DC nie je az taky dolezity, ved teplota ukaze svoje tak ci tak 😉

jarus1
26. jan 2008

ja si teplotu nemeriam, už mám dieťa a chcela som dalšie. Ale takého špinenie som nikdy ešte nemala. Neviem na čo sa spoľahnúť

brundik
26. jan 2008

Blumka OK, neni to jen clanek, ale vim to i od lekare, protoze pred MS spinim, tak jsem se samozrejme zajimala. Pokud ma treba nekdo hormonalni nerovnovhu a spini treba tyden pred MS, tak se to samozrejme taky nemuze brat jako 1DC. Zkusim jeste neco vystrachat 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre