Špinenie pred menštruáciou. Akú máte bazálnu teplotu?

trelka
22. feb 2007

Ahojte babulky, potrebujem poradit, tie ktore mavate pred mrchou par dnove spinenie a merate si teplotu, aku ju vtedy mate, uz klesnutu alebo este stale sa Vam drzi hore az kym sa Vam mrcha uplne nerozbehne. Dakujem

akatka
25. jún 2007

Ahoj Evelyin, ja som mala tiez raz spinenie dva alebo tri dni po menzese, ale nic to nebolo... ☹

evelyin
25. jún 2007

Ani nevieš prečo si to mala? Nehovorila si to dokimu?

erika3011
26. jún 2007

ahojte, má tu niekto skúsenosti s týždnovým špinením? nemávala som to pred menštruaciou, len teraz a je to také hnedaste...včera tam bolo zase málo krvy a hlien (prepáčte za opis) a iné nie. Som pred menštruaciou..vlastne mešká mi. K doktorke môžem ísť maximalne v piatok, tak ocením každú radu.

deina
26. jún 2007

Spinenie pred menstruaciou moze znamenat, ze mas malo hormonu v tele - myslim, ze progesteronu. Ked pojdes k tej doktore, povedz jej to, lebo by to mohlo robit problem pri uhniezdovani miminka, ak miminko chcete. Ona by ti mala spravit hormonalny profil a da ti nieco na upravu, nemalo by to byt velmi vazne.

zulka29
26. jún 2007

Erika, a nie si tehu? 😀

deina
26. jún 2007

Myslis, ze to by tak dlho spinila? Cely tyzden je uz privela, nie? 😖

akatka
26. jún 2007

Ahoj evelyin, prepac, ze tak neskoro odpisujem. u lekara som nebola, lebo mal dovolenku a potom prisla mrcha.tak som to nechala tak. Ale neviete mi niektora povedat, ze ci by som mohla byt tehu aj po normalnej mrche? sem tam mam taky divny pocit na zaludku, ale inak nic. do pekla, neviem ci si mam robit test len kvoli pocitom 😠 ?

erika3011
26. jún 2007

Ahojte babulky 😅

Deini, nebojkaj, to jej poviem ako prvé ked vtrhnem do ordinacie 😀 ..dnes som inak nešpinila ani nekrvacala..čudne.. 5 dní som špinila a šiesty den som raz zakrvacala na wc-ku ked som bola. a dnes už nič. ....ako keby to malo byť niečo namiesto mojej mrchy..ta sa totiž nechce dostaviť. síce meška len druhý den, ale mám malú dušičku, žeby sa už predsa len mohlo zadariť to mimi.

zulka29....nuž dúúúúfam...ale myslím si, že v tom bude niečo iné...žial ☹

deina
27. jún 2007

Takze normalna mrcha ani neprisla? Zeby predsalen tehu? Ona ti uz bude vediet povedat, zatial som o takomto spineni, citala iba to, co som ti povedala - ked sa dlhsie spini pred menzesom, tak to moze znamenat malo progesteronu. Ale kedze ti vobec neprisla, tak neviem, neviem...

erika3011
27. jún 2007

Deini neprišla..dokonca ani dnes..to už tretí den meška...klopi klop 😉
Ale posledná mrcha mi prišla na 48 den, takže u mna je všeko možné..
nuž v piatok to dokine pekne vysvetlím že čo sa so mnou deje a ona ma už vyšetri...a dám vedieť ...ja sa len bojím, aby to nebolo vážne niečo.

sandrika
28. jún 2007

Erika tak ja si myslím, že si tehu, urob si testík a potom chojkaj k DR , držím ti silno palčeky
Akatka tehu môžeš byť aj po normálnej mrche to určite tak si radčšej sprav ten testík nech nie si zbytočne na pochybách, aj tebe držkám palčeky, baby nech vám to vyjde.

erika3011
28. jún 2007

Sandrika k doktorovi pôjdem až zajtra, lebo mi len vtedy ordinuje a na testík si myslím, že je ešte skoro..

Inak mna napadlo, že môžem byť aj prechladnutá a či nie z toho sa mi to robilo..ale to krvacanie na konci mi je čudne a velmi..

erika3011
29. jún 2007

Jeeeej Deini, gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵

deina
29. jún 2007

Dakujem, erika. 😵

erika3011
2. júl 2007

Haloooo....tu už nikto nechodí?? ...baby nerobte mi to ..potrebujem niekoho kto mal taku skúsenosť ako ja s tým špinenim..mne mrcha totiž ešte stále meška..a lekarka mi tvrdí, že to bola mrcha, no ja si to nemyslím, takú som v živote nemala.

albertova
2. júl 2007

Ahoj Erika, môžem sa pridať????

Ja mám opačný problém, ja to mám zase stále... ☹ ☹ ☹

To asi môžeš byť aj tehu?!, nie? 😉

erika3011
2. júl 2007

Ahoooj Albertova 😉

Nuž môže byť ano..ale už som sa pár razí popálila, tak sa bojím aj testnúť..minulý mesiac mi to meškalo 9 dní..a ked teraz toto špinenie, ktore mi skončilo s troškou krvy..tak 6 kvapiek asi dokopy..fakt nie vela a nie celý den, len ked som bola na wc.. no teraz mi to meška 8 dní..bola som u dokyne, nech mi zistí čo a ako, no nevedela ešte...

A ty to mávaš z čoho? bola si u doktorky?

albertova
2. júl 2007

Ja neviem ešte úplne presne ☹ Ja som mala HAK a po vysadení takto haprujem. Ale vo vnútri vyzerá všetko OK ☹ ☹ ☹ a vidíš.... Najhoršie je to asi od februára, od vtedy som už mala Proveru, Duphaston, a teraz zase niečo na zastavenie krvácania.....prosto moje telo si robí čo chce. Takto nebudem tehotná NIKDY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

No a Ty: ťažko povedať, skús sa testnúť. Lebo vraj býva také posledné špinenie, keď ostaneš tehulka - nemá to každá, ale....človek nikdy nevie?!

erika3011
2. júl 2007

Juuj moje, nezúfaj, ved vždy je šanca..to špinenie nemusí znamenať nič zle. Pokial ti lekarka povie, že v nutri je všetko ako má byť, tak nestresuj, ukludni sa, lebo aj psychika vela narobi a snažilkujte ostošesť 😉 ..a kolko sa už snažíte? mi tretí mesiac..tak dúfam, že do tretice to vyjde 🙂 Ale bola som v piatok u gynky a ešte nič na sone nevidela..tak si myslím, že aj na test je skoro ešte..či nie? 😒 😖

albertova
2. júl 2007

No my už od júna 2006, dlho.....Najhoršie, že ja večne krvácam....snažilkujeme keď sa dá, lebo teraz ma aj brucho pobolieva, tak neviem.....

Keď Ti toľko už mešká, to bude vidieť, aspoň slabunko 😀 skús

erika3011
2. júl 2007

myslíš, že bude vidieť, aj ked na sone ešte nič nebolo? ...no ja ešte radšej počkam..aspon na ten 45. den ..teraz som 40 den..tak víkend to isti..

Moja, ked sa toto stáva, tak čo keby si zašla aj k inej doktorke a vypočula si aj názor ineho gynekologa?

evelyin
6. júl 2007

Baby, máte niektorá skúsenosť s tým že pred ovulkou som mala BT 36,5 takmer stále, potom mi to vyskočilo na 36,8, to som namerala dva dni po sebe a dnes mi klesla o stupeň. Nieje to divné? Čítala som že teplota sa má držať po ovulke až do príchodu mrchy, deň pred ňou mám klesnúť, prečo môže klesnúť? Nechápem... 😒

cucuska
6. júl 2007

no mô%ze to byť inplantačný pokles, niekedy sa prejaví špinením a niekedy nie. koľký DC si???? alebo koľký deň po ovulke???? a vieš teda kedy presne bola, že???

evelyin
6. júl 2007

No takto:
13 DC 36,5
14 Dc 36,5
15 Dc 36,5
16 Dc 36,8
17 DC 36,88
18 DC 36,7

Nechápem... 😅
Všade som čítala že sa má teplota držať až do príchodu mrchy, uvidím čo bude zajtra... 😕
Čo ty na to?

ikke
6. júl 2007

o stupen akoze na 35,8?
klesnut moze lebo
- sa pokazil teplomer (ma slabu baterku, vtedy meria haluze)
- tzv. impaltacny pokles (uhniezdovanie, aj ked 3. den je dost skoro)
- si zle merala
- si nemala rovnaku teplotu okolia ako inokedy (trebars ste mali v spalni chladnejsie)
- kopa dalsich moznosti... 😉

nezufaj, meraj dalej, jedna divna hodnota este nemusi nic znamenat 😉

ikke
6. júl 2007

jaaaj, to nie o stupen, ale len o jednu desatinku... 😉 to nie je ziaden pokles, to je normalne, nemala by u teba klesnut pod cca tych 36,5-36,6

cucuska
6. júl 2007

eve nevšimaj si to podľa mňa to nie je pokles o stupeň toto je dobrá teplota aj ja som mala vždy okolo od 37,00 po 37,20 a tam sa to pohybovalo takže je to dobré

evelyin
6. júl 2007

No ja neviem presne či mám za deň ovulky považovať 15 alebo 16 DC?
Teplomer nebol pokazený, merala som si dvomi, aj ortuťový aj digitálny nameral to isté. Výnimočne sme mali okno v spálni celú noc zatvorené takže ani tým to nebude. A klesla nie o 1 stupeň ale o asi 0,1.
Ja to meriam vždy len v strede cyklu aby som vedela kedy mám ovulku, ale ešte som na to neprišla. 😀
A ešte pred mrchou, to mi vždy rapídne klesne a ďalší deň už krámujem. 😝

evelyin
6. júl 2007

A podľa vás kedy som mala ovulku z tých nameraných hodnôt?
Ja nikdy neviem či je to v deň vzostupu teploty alebo deň pred ním. 😅
Ja čo som merala asi 3 mesiace, po vzostupe mi neklesala, no neva.
A kedy teda bol deň D? Ovulka? 😒

ikke
6. júl 2007

15 DC - posledny den PRED vzostupom. ked vystupi teplota, uz je "neskoro" (na snazenie 😉 )

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre