Špinenie pred menštruáciou. Akú máte bazálnu teplotu?

trelka
22. feb 2007

Ahojte babulky, potrebujem poradit, tie ktore mavate pred mrchou par dnove spinenie a merate si teplotu, aku ju vtedy mate, uz klesnutu alebo este stale sa Vam drzi hore az kym sa Vam mrcha uplne nerozbehne. Dakujem

len
20. mar 2007

Držím palce 🙂 Ovulace je základ, pak už to nějak půjde 😉

cucuska
20. mar 2007

dik. dám ti vedieť

trelka
autor
26. mar 2007

ahojte, viete co sa mi vcera stalo? ako sme vcera sexikovali, tak sa mi potom spustila krv, som 8DPO, stalo sa Vam to niektorej? Co to je? pa ☹

matulik
26. mar 2007

ahoj trelka,a aku BT si mala posledne dni?nebola si nahodou tehu...
nechcem ta strasit,ved ani ja nie som expert,ale skus zajst za dokym,nech mas istotu.
mne sa stalo ze som trosicka krvacala 3 dni pred mrchou,potom(cele 3dni)nic a naplno sa to rozbehlo az neskor.doky vravel ze to nebolo nic,kedze som naozaj nekrvacala,len akoze spinila.ale mam sa sledovat.tak sa sledujem... 😎

spapulka
26. mar 2007

Ahojte babenky, mate niektora skusenost s trojfazovou krivkou pri merani BT?
Len, ty si nasa odbornicka, poznas dovod preco teploty nevystupia po ovulacii na uroven ako pred MS, ale cca 4-5 dni sa drzia nizsie? Je to podla teba hormonalny problem? Niekde si pisala o hormonoch...ja mam pocit, ze mam LH hormonu prilis vela a progesteron stupa potom velmi pomaly. No a kedze mam LH vela, mohlo to sposobit to, ze mam OVU testy 3 dni po sebe pozitivne? tazko sa mi potom zistuje presny termin ovulky ☹ dakujem a pekny dnicek vsetkym 🙂

len
26. mar 2007

Spapulka - někdy ten progesteron holt stoupá pomaleji, někdy na něj zase tělo pomaleji reaguje zvýšením teploty... Nejvyšší hladina je cca v půlce luteální fáze. Jinak nejlepší asi je, aby ti dr. udělal hormonální profil - na začátku cyklu se kontrolují estradiol, FSH a právě LH a v druhé polovině cyklu ten progesteron. Pokud jsou hodnoty v normě, je to OK, akorát na každého z nás holt mívají jiný vliv 😉 Mně někdy BT stoupá pomalu a někdy prudce vylítne, přesto jsem v pořádku 🙂 Jinak pokud máš tři ovutesty za sebou pozitivní, ovu by měla přijít po tom posledním z nich 😉

spapulka
26. mar 2007

len, dakujem si zlata a hlavne super rychla 😀 , takze podla teba su 3 pozit. testy ok? hormonalny profil mi urobi doktor az po troch mesiacoch snazilkovania, co by malo byt buduci mesiac...
je mozne, ze kazdy druhy cyklus je skoro rovnaky? Teda, ja mam prvy cyklus podobny tomu tretiemu, zatial. druhy sa lisi dlzkou cyklu a aj dnom ovu, pripajam grafiky, budem ti vdacna ked sa mi na ne mrknes....
momentalne cakam, ci teplotka stupne na 37 🙂

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

deina
26. mar 2007

Ahojte, ja si meriam teplotu len prvy mesiac, kedze by som chcela vediet, ako to som mnou priblizne je, kedy je ovu, ci pri tom nieco citim a tak. Ale dnes som z toho jelen - 12.DC, doteraz bola teplota kazde rano bud 36.4 alebo 36.3 a dnes rano iba 36.1. Neviete preco? Boli ma aj v podbrusku, ale hlien ziadny (minuly mesiac bol, hoci vtedy som sa nemerala) a po ovu by teplota praveze mala stupnut, nie? A ona si teraz takto klesla...

brundik
26. mar 2007

Deino, nekdy se muze stat, ze pred ovu dojde k poklesu. Ja merim 5. cyklus a v jednom cyklu mi pred ovu teplota taky klesla. Uvidis, jak se budou teploty vyvijet dal.

spapulka
26. mar 2007

Ahojky deina, moze byt,ze si este ovulku nemala, sleduj teplotku dalej, mozno ti zajtra vystupi....je normalne, ze den pred ovu teplota klesne, resp. je najnizsia...

deina
26. mar 2007

Nemala som este ovu, tym som si ista, len ma prekvapil ten nahly pokles. Takze to by potom mohla byt zajtra? No budem merat dalej, to urcite, som zvedava. Zatial je to aj celkom zaujimave. 🙂

brundik
26. mar 2007

Urcite v mereni pokracuj. Me take mereni prijde zajimave. Vlastne se tesim na kazdy dalsi cyklus. Ikdyz samozrejme bych brala, kdyby se teploty drzely 9 mesicu nahore, ze bych uz nemusela merit. 😵

deina
26. mar 2007

No to by som aj ja brala. 🙂 Som zvedava, co budu tie teploty robit dalej. Asi sa tam vnutri nieco deje... citim akesi bolesti v podbrusku... ak je to ovu, tak podam staznot do manzelovej roboty, ze ho akurat teraz poslali na sluzobku!

ikke
26. mar 2007

damy, mam dve kvizove otazky 😅 :

- kedy sa ma(l) merat a ako sa ma(l) zaznacit vysledok merania BT pri prechode na letny/zimny cas? 😲
- ako sa da spoznat prebiehajuca ovulacia, ked hlien odmieta spolupracu a krcok sa viackrat za den meni?

/pisem sem, lebo vidim, ze tu su odbornicky z oboch modrych konikov 😉 /

emjee
26. mar 2007

ikke co tak zoficialnit svoj snazilkovsky stav v nastaveniach? 😉
pri prechode na letny cas by som si dalej zapisovala udaje akoby ziadny prechod nebol, aspon do najblizsej ms
to druhe ti neviem zodpovedat

ikke
26. mar 2007

no ale to nie je take jednoduche, bo teplota sa ma merat v rovnaky cas a 7:00 rano v sobotu niebol rovnaky cas ako 7:00 v nedelu 😕 😝 😉

ikke
26. mar 2007

...a kvoli meraniu nebudem teraz chodit do roboty o hodinu neskor, ze... 😉 😅

govinda
26. mar 2007

ikke, tak ja teraz už teraz podľa nového času, čo iné zostáva. Predsa fakt nemôžem prísť do práce o hodinu neskôr 😀

ikke, ja si krčok nesledujem, a ani hlien veľmi, takže to nechávam len na tú teplotu. Ak mi to vyznačí v grafe, že ovu bola, tak asi bola 😒

lauritka
26. mar 2007

ikke hodinka hore dole by vadit nemala..hlavne ze spis niekolko hodin predtym a nevstanes z postele.
a jedna odchylka sa strati..dolezite je aby si mala bifazicke teploty
to znamena v prvej casti cyklu mensie ako v druhej. mal by tam byt viditelny rozdiel,..

govinda
26. mar 2007

a ako sa to môže prejaviť na teplote, keď málo spíš?

lauritka
26. mar 2007

moze cvyskocit trochu hore...aj ked si nervozna ..vela veci ju ovplyvnuje..
tam na tej stranke pisu govi...vies o tej bazalke.

ikke
26. mar 2007

no...lenze mne to akurat tak vyslo, ze teraz by som to mala vediet viac-menej presne 😅 no nic, uvidime v dalsich dnoch... alebo neuvidime 😔

ta druha otazka by ma zaujimala aj z toho hladiska, ze ak sa tato metoda ma dat pouzit aj ako antikoncepcna, ako mas vediet, ze prichadza ovulacia, ked graf ti to spolahlivo povie az po nej??? 😕

lauritka
26. mar 2007

http://merenibt.xf.cz/index2.html

tu to mas vsetko uplne dopodrobna ikusuk tak bezkaj studovat ;)

deina
26. mar 2007

Ked malo spime, tak teplota moze vyskocit vyssie? Ze co vsetko sa na tejto stranke nedozviem. A ja som si myslela, ze moja mohla dnes klesnut preto, ze som malo spala a nevyspala sa... 🙂

len
26. mar 2007

Vzhledem k tomu, že při přechodu na jiný čas se mi o tu hodinu mění celý režim dne (o hodinu dřív vstávám, chodím do práce, chodím spát...), tak si holt o hoďku posunu i měření, klidně o celou v kuse (nebo 2x po půlhodině), možná, že to bude ještě pár dní třeba o desetinku posunuté, ale velice brzy se to srovná 🙂 Já teda dělala pokus - měřila jsem podle starého i nového času a teploty byly úplně stejné, takže mi to bylo stejně jedno 😀
Jinak nedostatek spánku se mi většinou projevil trochu zvýšenou teplotou.

Ikke, tak když chceš mít opravdu jistotu a BT nestačí, už mě napadají leda ovutesty 😉 Zkoušela jsem i pozorovat sliny pod mikroskopem, ale asi jsem ovulovala denně 😀

Deina, třeba jsi šťastná žena, která zaznamenala předovulační pokles, jestli zítra teplota vyskočí, je to jasné 😉

Spapulka - sem jsem hodila (do přehledu křivek) spoustu křivek s BT a ovutesty, je tam pár křivek, které mají 5 pozitivních ovutestů za sebou 😀 A některé z nich v tom cyklu otěhotněly 😉 Jinak je fajn, když si jsou křivky podobné, ale občas to holt nevyjde 😉

deina
26. mar 2007

Aha, takze ak zajtra teplota vystupi, tak dnes bola ovulacia? A tie mierne bolesti v podbrusko mozu byt tiez ovu?

lauritka
26. mar 2007

ahoj len...
tak ja to mam cudne tento mesiac lebo ovu testy mi neukazali nic ...
mrknio na to

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

len
26. mar 2007

Deina, přesně tak (lépe řečeno - po tom vzestupu se ještě mmusí zvýšená držet) 🙂

Jinak omluva - ty příklady křivek jsem hodila sem:
http://merenibt.xf.cz/index2.html
(a klikněte mi na bannery - prosííím 😉 )

Lauritka, je to takové dost na hraně - je možné, že ovu teprve dorazí

😉

lauritka
26. mar 2007

lenik ..to sa mi nechce verit..lebo som pozorovala krcok a v stredu minuly tyzden mi stvrdol / predtym par dni bol makky a hore ledva som dociahla/ ..a ted ho mam dole...a zatvoreny 😒

deina
26. mar 2007

Len, ty sa v tom akosi vyznas, tak ta este trosku pootravujem. 😀 Myslis, ze ak ovulacia prebieha dnes, je nejaka sanca na tehu, ked sme sa snazilkovali vcera vecer? Dnes to proste nejde. 😔

A idem si teraz prestudovat tu stranku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre