Špinenie pred menštruáciou. Akú máte bazálnu teplotu?

trelka
22. feb 2007

Ahojte babulky, potrebujem poradit, tie ktore mavate pred mrchou par dnove spinenie a merate si teplotu, aku ju vtedy mate, uz klesnutu alebo este stale sa Vam drzi hore az kym sa Vam mrcha uplne nerozbehne. Dakujem

len
26. mar 2007

No jasně, tomu bych řekla naprosto ideální načasování 🙂

len
26. mar 2007

Lauritko, asi ta ovu fakt byla, ale ruku do ohně za to nedám - i já sama s cykly 22-24 dní jsem pozorovala, že mi čípek do ovu změknul několikrát, u delších cyklů to není nic neobvyklého, prostě hladina estrogenu trochu kolísá 🙂

lauritka
26. mar 2007

ale je mozne len ze ten ovu test to nezachytil hmmm 😒 to sa mi na tom zda cudne...

tituska
27. mar 2007

ahojte babulky, pekne ranko vam zelam. Tak konecne som si zacala merat teplotku aj ja....za stalych podmienok 4. den cyklu. Vcera som mala 36,4 a dnes 36,1...som zvedava ako zajtra.Moc sa v tych hodnotach nevyznam, ale dufam, ze sa to nejako naucim 🙂 😉 😀

jane1
27. mar 2007

Tinuš, pred mesiacom som sa cítila rovnako bezradne ako ty, ale neboj, to prekonáš. ak ti môžem poradiť, tak si pozri tú stránku čo robí Len, je fakt dobrá. http://merenibt.xf.cz/index2.html
Mne velmi pomohla. A klikni jej na tie banery ako poďakovanie. 😀
Len je náš guru, vždy poradí a pozrie na naše krivky. Je super.
mňa začalo meranie dariť. Najmä keď som zistila, že bola ovu! 😎

luciakubista
27. mar 2007

ahoj len,
chcem sa ta opytat,pretoze mas spustu informacii,co badam na tychto diskusiach. 🙂
Som 15DC a zacala som spinit,neviem co si mam o tom mysliet,ked tak netrpezlivo vyckavam ovulku.Moj cyklus je zhruba 33-38dni,brala som clostilbegyt 2 cyk. a nic.Beriem aj mysalfon,to je na znizovanie prolaktinu.
Bazalnu teplotu som si zacala meriat tento cyklus,ale nie uplne od zaciatku a este sa uplne v tom nevyznam,zatial studujem tvoje stranky.
Ked by si mi len dala tip,co by to mohlo byt,aj to mi pomoze.
Dakujem pekne

luciakubista
27. mar 2007

Ahoj jane,
si mi strasne povedoma z tej fotky,ja som tiez z ke,len zijem v prahe 😉

csikike
28. mar 2007

stalo sa vam, ze rano ked ste si merali BT bola este vysoka a poobede ste dostali MS?

kila
28. mar 2007

Csikike, BT môže byť vysoká ešte aj pár dní počas MS... 😉

csikike
28. mar 2007

kila, to vazne? Ja som si myslela, ze pred MS ma klesnut 😅

tituska
28. mar 2007

Ajoj jane: na tej stranke som uz bola, teoriu by som aj vedela, ale ked si meriam tie teploty, tak neviem ako bud pokracovat pred ovu a po ovu

meriam si 3 dni, zacala som 5. den od zaciatku cyklu. 2 krat som mala 36,4 na druhy 36,1 a dnes 36,3 😒 ....no neviem ako to bude dalej pokracovat 😕

len
28. mar 2007

Lucia - ovu se může projevit slabým špiněním, ale u takhle dlouhých cyklů bych ji klidně čekala kolem 20.DC nebo i později 🙂

Csikike - ano, stalo, klesla pak většinou během MS, ale fakt se může stát i to, že klesá až po MS 🙂

Jane, díky moc za kompliment, i za doporučení klikat na bannery, už mám přes 100 korun 😀

kila
28. mar 2007

Tituška, tie teploty sú úplne v poriadku... 😉

zrzuska
28. mar 2007

len mna by zaujimalo to co sa pytala laurit. ci je mozne, ze LH test nezachytil ovu? ked jej BT ukazala ovu a LH test negativny 😨

ja som skusala LH test 16,17,18 DC a ovu bola podla BT 21DC. takze je mozne, ze este ten LH test bol spravne negativny? nevies kedy ma zacat ukazovat silnejucu druhu palicku? je mozne ze by akurat silnela ten 19,20 cyklus a 21 by uz bol ten test pozitivny? ci ako to ma ukazovat. do tychto LH testov sa nerozumiem. skusala som ich prvykrat (aj to skoro 😠 ) 😅

len
28. mar 2007

Tituska, já si taky myslím, že je to úplně OK, vždycky to trošku kolísá a pokud je to v rámci desetinek, je to naprosto vzorné 🙂 A počkej, až vylítne ovulace 🙂
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/598...

tituska
28. mar 2007

len: tak to som rada a ked bude ovu, tak den pred tym by mala uplne klesnut a v den ovu vyskocit? A ked chceme snazilkovat, tak az ked ta teplotka vyskoci? 🙂 Prepac za tie otazky 😅

len
28. mar 2007

Nemusí 🙂 Může si jenom tak kolísat a jednoho dne prostě vyskočí a je to 🙂 Nebo taky může stoupat postupně... Ale snažit byste se měli PŘED tím vzestupem - po něm už většinou bývá pozdě. To je hlavní nevýhoda - ve chvíli, kdy ovu zaregistruješ, už je většinou po ní 😝 Takže se to dá řešit ještě sledováním dalších věcí (hlen, čípek, ovutesty) a nebo ještě lépe - snažit se dle chuti aspoň jednou za 2-3 dny a BT brát jenom jako ukazatel, že ovulace vážně proběhla 🙂

tituska
28. mar 2007

No tak to som teraz z toho totalny jelen. Lebo ako budem vediet, ze mame prave vtedy snazilkovat, ked to bude takto kolisat? No to bude este zaujimave 🙂 Inak co sa tyka toho hlienu, tak v den ovu je najhustejsi?
A tie ovu testy ako funguju, este som ich nikdy nemala 😒 ......ale som sprostucka, ze 🙂

zrzuska
28. mar 2007

len a ty co pouzivas aby si zistila ze sa ovu blizi? ci ty uz vies kedy chodi?
sledujes krcok, hlien alebo daco take?
inak som citala v knihe PPR, ze ked hlien zacne vysychat a tri dni na to stupne aj BT, tak uz vecer je zena neplodna. ja to tak naozaj mavam. a som sa bala, ze mam daco zle. som si myslela, ze ked stupne BT tak aj ten hlien ma byt 😵

tituska
28. mar 2007

Inak ten krcok sa ako sleduje?

len
28. mar 2007

Titusko, zkus mrknout na ty stránky, je to tam všecko detailně vysvětlené 🙂
Zrzusko, jednak trochu sleduju hlen a čípek, druhak po 18ti sledovaných cyklech už mám hodně dobrý odhad, kdy asi tak ovu přijde 🙂 I když přiznávám, že mě stejně občas dokáže překvapit 😉
Jinak s tou plodností-neplodností:
Pokud už není žádný plodný hlen a tři dny se teplota drží zvýšená, ovulace už je velice pravděpodobně dávno pryč a z antikoncepčního hlediska je milování bez ochrany bezpečné. Ovšem z hlediska početí bych počítala, že vajíčko vydrží oplodněníschopné maximálně nějakých 24 hodin, takže už první den zvýšených teplot (čili den po ovulaci) je pravděpodobnost hodně snížená a den nato téměř nulová. Když se snažím otěhotnět, hledám těch pár NEJ dní (čili spíš před ovu), ale pokud naopak otěhotnět nechci, snažím se vyloučit i ty dny s naprosto minimální šancí, takže k tomu přistupuju trochu jinak 😉

pipika
28. mar 2007

Ahojte baby!Ja si meriam BT prvý mesiac ale som už z toho blbá.Dnes už mám 17.cyklu ale bt sa ešte nezvýšila.Inak mávam 28-29 dnové cykli.Myslite,že ešte možem mať ovu?

kila
28. mar 2007

Pipika, ano ešte môže byť... 😉

pipika
28. mar 2007

Kila,ale kedy?Som hrozne zufala.Ak sa nam teraz nepodarí otehotnieť čakaju ma dalšie vyšetrenia.A už mi dochadza sila.

luciakubista
28. mar 2007

Diky len,
som zvedava,ci ta ovulka dorazi 😒

len
28. mar 2007

Pipika - každým dnem ještě může stoupnout 😉 A ta vyšetření by aspoň pomohla odhalit, kde je chyba, pokud by byly cykly anovulační (jsou-li takhle pravidelné, vzorně dlouhé a MS "tak akorát," asi bude všecko OK), tak se to dá řešit, možná horší je, když se nedaří a nikdo nemůže přijít na to proč 😒

zrzuska
28. mar 2007

len diky. 😵
a LH testy si neskusala? ci to sedi s BT?
kolko pred ovulkou zacne byt ta druha palicka vyraznejsia? az kym nezosilnie viac ako kontrolna.
moze to byt dva dni pred ovu?

kila
28. mar 2007

Pipika ak máš 29 dňový cyklus, tak posledný deň nízkych teplôt môže byť aj v 19.DC a až v 20. deň sa ti BT zvýši... 😉 Tak sa teraz snažilkujte o 106!!!! 😀

len
28. mar 2007

Zrzusko, nezkoušela, ale vložila jsem na stránku asi 20 křivek holek, co měřily BT a zároveň používaly ovutesty, je na tom krásně vidět, jak to souhlasí/ nesouhlasí 🙂 Jinak někdo tam měl za sebou třeba pět pozitivních ovutestů, někdo třeba ani jeden (přesto ovuloval), obecně se // objevují tak dva dny před ovu-v den ovu samotný 🙂

pipika
28. mar 2007

Kila super,takže sa chystám na večer.Len,už sa snažíme 2 roky a zatial všetky vyšetrenia boli dobré.Cyklus mám pravidelný už pár mesiacov,odkedy mi vyoperovali cystu.Ak sa nám do leta nepodarí bez pomoci otehotnieť čaká ma inseminácia.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre