Špinenie pred menštruáciou. Akú máte bazálnu teplotu?

trelka
22. feb 2007

Ahojte babulky, potrebujem poradit, tie ktore mavate pred mrchou par dnove spinenie a merate si teplotu, aku ju vtedy mate, uz klesnutu alebo este stale sa Vam drzi hore az kym sa Vam mrcha uplne nerozbehne. Dakujem

zrzuska
26. feb 2007

dakujem ti len 😵
aj ja sa asi zajtra otestujem ak mi vsak neklesne BT

tucniacik
26. feb 2007

dievcata,ja si myslim ze dlzka lutealnej fazy je dolezita na dobre uhniezdenie vajicka, ved ta dlzka zavisi od vysky hladiny progesteronu...progesteron sa stara o spravnu sekrecne premenu endometria, a ak je progesteornu malo, endometrium sa nestihne dobre „konzistencne premenit“ - pripravit na uhniezdenie a potom sa v takej vystelke vyjicko neuhniezdi,alebo uhniezdi ale iba na kratko... je jedno, ci za zahniezdi na 7. alebo 10.den po ovulacii, vystelka pri nizkej hladine progesterenu nie je spravne sekrecne pripravena na uhniezdenie... progesteron ma najvysiu hodnotu prave v polke lut.fazy, cize v dobe, ked sa vajicko zacina zahniezdovat, ak je lut.faza kratka, tak v case ked sa vajicko uz ma zahniezdit nielenze vystelka nie je spravne premenena,ale je uz stara, zacina odchadzat!!! to je akoby sa vajicko malo uhniedzovat pri normlane lut.faze cca 12-14den, co je uz neskoro, lebo vystelka uz zacina odchazdat...takze ta dlzka lut.fazy ma svoj vyznam...

len
26. feb 2007

Jasně, Tucniacik, to určitě, ale já bych to neviděla tak černobíle - pokud se nedaří otěhotnět a luteální fáze je krátká, může to být jedna z příčin a je určitě třeba se tím zabývat. Na druhou stranu určitě existuje i dost případů, kdy se těhotenství podaří i s krátkou luteální fází, i když je vajíčko hodně znevýhodněno a šance je tu výrazně nižší.

tucniacik
26. feb 2007

urcite to nie je iba cierno-biele, celkom dobrou utechou je, ze ak sa oplodnene vajicko dokaze uchytit a rast pri mimomaternicovom tehotenstve vo vajickovode alebo inde, tak preco by sa nemalo uchytit v maternici bez ohladu na to aka je vystelka maternice... rovnako je to pri IVF, optimalna vyska indemetria pri vkladani do maternice by mala byt nad 10mm, a mnohym dievcatam sa embrija neuchytia pri spravnej vyske, a zase su pripady kedy sa uhytili pri vyske iba 6mm... vsetko sa stava a vdaka bohu za to....ja som len prezentovala moj nazor v ramci vytvorenia co najlepsich podmienok pre uhniezdenie vajicka - otehotnenie

len
26. feb 2007

Jasně, já s ním souhlasím 🙂
Příroda si stejně dělá, co se jí zalíbí, já jenom aby třeba někdo neplakal nad krátkou LF, že je to beznadějné, naděje je vždycky. Určitě 100% souhlasím, že takové situace by se měly řešit s lékařem a není to nic zas tak náročného, dneska už dělá medicína zázraky 🙂

tucniacik
26. feb 2007

jasne, samozrejme, ze kratka LF nie je ziadna tragedia, ja sama som snou otehotnela, ale bohuzial to neskoncilo dobre... take potraty alebo mesiace neuspesneho snazenia urcite ziadnej zene na psychike nepridaju, a ak je problem "iba" v progesterone, urcite je lepsie sa tomu vyhnut...naozaj je na kazdej z nas, ci chceme alebo nechceme kratku LF a spinenie riesit...jeden odber krvi na progesteron urcite nikomu neublizi, a moze velmi pomoct!!! mozno to zbytocne dramatizujem,ale - jednoducho mam za sebou zle skusenosti a preto som teraz opatrna...

mandy2
27. feb 2007

Ahojte, chcela by som sa opytat. Snazime sa uz par mesiacov, vzdy som trosku pred mrchou spinila, ale len 1 az 2 dni. A teraz som zacala slabo spinit uz 5 DPO a trva to dodnes 9 DPO (vcera aj dnes to bolo trosku silnejsie). Bolelo ma riadne podbrusko a obcas vajecniky. Teplotu som mala tak okolo 36,8 a dnes stupla na 37. Teraz naozaj neviem, ci mam problem s progesteronom, ci to je tehu, pri zahniezdovani moze byt spinenie? Bojim, bojim ☹

bublinkajasminka
27. feb 2007

mandy - to neviem ale skús sa spýtať doktora radšej....

tucniacik
27. feb 2007

pri zahniezdovani moze byt spinenie par dni, ale potom by malo prestat, ja som takto spinila obe tehotenstva, tak cca od 7dna po ovu do 10dna po vou, potom spinenie prestalo a BT bola stale vysoka...

mandy2
27. feb 2007

tucniacik, dakujem, dnes sa mi zda, ze to prechadza, uvidim, co bude dalej. Myslis, ze to je zle znamenie, keby to bolo naozaj zahniezdovanie,ci sa to moze bezne vyskytnut?
Inac minuly cyklus som mala luteal. fazu iba 10-11 dni, co sa mi zdalo kratko☹

tucniacik
27. feb 2007

no, sudim iba z vlastnej skusenosti, ak spinenie prestane a Bt bude nad 37,00 aj dalsie dni, si teho!!! s tou fazou sa teraz netrap...taraz uz nic nespravis, vyckaj, a uvidis... si este iba 9den po ovu, je to prilis skoro na uzavery... ale drzim palce!!!
aj na stranke www.rodina.cz sa pise ze v case uhniezdovania sa moze vyskytnut spineni...tam pisu ze 1-2dni...ja som prve teho spinila 4 dni, druhe teho 3 dni...

mandy2
27. feb 2007

Tucniacik, som hrozne zvedava, mozno uz zajtra bude po nadejach ☹ Mozno som uz 10 DPO, jeden den okolo ovu som nemerala, bolo to tak, v piatok a v sobotu slabe spinenie, v nedelu vobec nic, ani ziaden hlien, v pondelok trosku silnejsie spinenie a dnes zasa slabe, teda teraz pobede uz ziadne. 🙂

bublinkajasminka
27. feb 2007

mandy držím ti palčeky nech sú to //
tucniacik a teraz si stále čakateľka na tehu pravda???? a stále máš neaký zdravotný ktorý tomu bráni??

tucniacik
27. feb 2007

mandy,drz sa... a nestresuj 🙂 ˇ
bubli, nemam ziadny zdravotny problem, ale mala som dva potraty kratko po sebe, tak preto pol rocna prestavka...aby sa maternica zregenerovala...evidentne nebolo nieco ok, mozno zapaly a infekcie/oba tehu som mala mykozu/ tak teraz si zatial cistim telo zelenymi produktmi, a zapaly a infekcie uz necitim, tak snad to treti krat bude ok... ty ako?

tucniacik
27. feb 2007

a este nieco - ak vam mozem poradit - mne sa podarilo oba razy velmi rychlo otehotniet, u mna na 100% zabralo, ak sme mali styk den pred ovulaciou, ak to bolo v den ovulacie, nevyslo to, ako keby to uz bolo neskoro... a odporucam aj ovulacne testy, tie co meraju LH z mocu, vyborne funguju, pri BT zistite ovu az ked prebehne, ale pri tychtoch ju zistite dopredu... takze odporucam... viem ze su drahe, ale na www.levnetesty.cz jeden/pruzok/stoji 38czk, a to nie je az taka polozka...

trelka
autor
28. feb 2007

tucniacik a Ty si si z tej www.levnetesty.cz uz objednavala? Ako to funguje v SR? Pride to na dobierku na poštu?

tucniacik
28. feb 2007

ano, objednavala som, posli tam mail, oni slovenkam veria, poslu ti testy postou a ty im potom postou v nepriesvitnej obalke posles peniazky... len musis mat objednavku nad 500 korun... cize si musis kupit naraz viac testou, ale to nevadi, lebo ti dlho vydrzia...a este mavaju aj akcie, k 12 ovu testom ti poslu 3 teho testy zadarmo...

trelka
autor
28. feb 2007

tucniacik a cez ten internet sa to nedá objednať? Musim poslať mail?

cucuska
28. feb 2007

Ahojte mám jednu otazočku . Mám momentálne mrchu a dnes som si merala BT a je na 36,9. Je to normálne som 4DC

tucniacik
1. mar 2007

trelka, da sa tusim aj cez internet...
cucuska, mozno si tehu, sprav si test... citala som, ze vysoka teplota moze este ostat prve dni menzes, ze je to sposobene este zbytkovym progesteronom... no ale styri dni a stale vysoka teplota, cudne... odmeraj teplotu aj zajtra a sprav si test... inak - bazalna teplota sa zvysuje aj vtedy, ak mas akykolvek zapal v tele.. napr.aj keby ta bolo zub, mohlo by to zvysit BT... sprav si test a daj vediet...drzim palce!!!

nika251
1. mar 2007

Ahojte. Cucuska - ja to mavam vzdy tak- mne klesne az po mrche. Ale mozno je to u teba ine. Skus kupit test a testni ale nebud sklamana ak to tak nie je . Drzim palce.
Zuz ahoj.

cucuska
1. mar 2007

No ja idem v pondelok k lekárovi a uvidím čo mi povie ale o tehu pochybujem. a dnes BT - 36,9

trelka
autor
1. mar 2007

cucuska, ked kuknes tu stranu co sem dala len, je to www.merenibt.xf.cz tam je strasne vela grafov a je tam aj ten tvoj problem. Mrkni je to zaujimave 🙂

cucuska
1. mar 2007

trelka nemožeš mi dať presný link na ten môj problém. Mám strašne veľa práce a nestíham to. Vždy keď začnem čitať niekto sem vtrhne. ďakujem

trelka
autor
1. mar 2007

http://www.merenibt.xf.cz/index2.html daj si príklady kriviek, je to osme na lavo.

cucuska
1. mar 2007

ďakujem ešte len teraz som sa k tomu dostala. No ale ja osm tam nič podobné nešla možno toto http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/579...

trelka
autor
1. mar 2007

tazko robit zaver, to zavisi ako sa Ti to presne vyvíja bez grafu sa ťažko hovorí, a maš len problem s teplotou alebo este prip.ine priznaky tehu?

cucuska
1. mar 2007

trelka ja ti sama neviem. Ja som pri mojich oboch tehu nemala ziadne priznaky. len sme to nikdy nedotiahli do konca. veď v pondelok idem k lekárovi. a aj si myslím, že tehu žienka nemože mať normálnu MS. Vieš moja teplota bola 37,1, 37.1, potom náhle stúpla na 37,2 , potom na 37 dva dni potom som dostala MS a teraz sa drži už 5 dní cez mrchu na 36,9 ani o mak menej takže ńeviem.36,9 sa mi zdá vysoko ale to je jedno. kažslem na to. v pondelok idem k doktorovi

tituska
1. mar 2007

ahojte babulky, prosim vas mozete mi napisat, ze ako presne zistim kedy mam ovu...pomocou tej bazalnej teplotky? 😀 😉 🙂

len
1. mar 2007

Titusko, mrkni na:
http://www.merenibt.xf.cz/
🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre