Špinenie pred menštruáciou. Akú máte bazálnu teplotu?

trelka
22. feb 2007

Ahojte babulky, potrebujem poradit, tie ktore mavate pred mrchou par dnove spinenie a merate si teplotu, aku ju vtedy mate, uz klesnutu alebo este stale sa Vam drzi hore az kym sa Vam mrcha uplne nerozbehne. Dakujem

lauritka
6. feb 2008

lorry pred 🙂

lorry
6. feb 2008

ahoj lauritka 😉

lauritka
6. feb 2008

A které dny jsou vlastně plodné?
To vlastně závisí na životnosti spermií a vajíčka. Spermie za dobrých podmínek vydrží v ženině těle živé a oplozeníschopné 2-3 dny, takže pokud se milujete dva dny před ovulací, je dost dobře možné, že si spermie ve vejcovodu na vajíčko počkají a oplodní ho. Vajíčko samotné má životnost o něco nižší - uvádí se 12-24 hodin, tudíž ještě den po ovulaci může být oplodněníschopné, ale později zaniká a pravděpodobnost otěhotnět se blíží k nule. Nejvhodnější tedy je snažit se v těchto dnech:
- tři dny před ovulací - pravděpodobnost není moc vysoká, ale některá odolná spermie si třeba zvládne počkat 😉
- dva dny před ovulací - pravděpodobnost stoupá
- den před ovulací - pravděpodobnost otěhotnět je opravdu hodně vysoká, v příznivém prostředí do druhého dne přečká hodně spermií
- v den ovulace - pochopitelně vysoká pravděpodobnost otěhotnět
- den po ovulaci - pravděpodobnost opět klesá, nicméně vyloučeno to určitě není

jarus1
6. feb 2008

ahoj, čítam, čo tu píšete....ako je potom možné, že sme skúšali 12, i 13 den cyklu a nepodarilo sa?

lauritka
6. feb 2008

Přes to všecko si ale musíme uvědomit, že otěhotnění je malý zázrak a závisí na spoustě dalších faktorů. Jediné, co můžeme ovlivnit (kromě celkově zdravého životního stylu a pozitivního myšlení), je pomilovat se v některém z plodných dní, potom už to všecko závisí na našem těle a bylo by mylné se domnívat, že tím, že se spermie dostane k vajíčku, máme vyhráno. Závisí ještě na tolika dalších faktorech, které nijak neovlivníme, vajíčko se musí už od začátku správně dělit a vyvíjet, uhnízdit se v připravené děložní sliznici a přečkat mnoho kritických dní i týdnů. Mnoho žen ani neví o tom, že přestože opravdu došlo ke zdárnému oplodnění, vajíčko ty první dny nezvládlo a v poklidu odejde s menstruací. Takto bohužel končí velké procento oplodněných vajíček, i velká část těch opožděných menstruací může ve skutečnosti být těhotenstvím, které zaniklo ještě v naprostém počátku. Ale určitě to není důvod k jakémukoli stresu, tohle se děje tak často i u většiny zdravých žen, přesto se jednoho dne jednomu z oplodněných vajíček povede zvítězit a žena opravdu otěhotní

lauritka
6. feb 2008

jarus ako tam pisu, zalezi na mnochych faktoroch....zdravy par by ma otehotniet do toho roka az rtoka a pol...statisticky v jednom cykle otehotnie len 15 percent zdravych parov.

jarus1
6. feb 2008

snažíme sa už rok a nič

lauritka
6. feb 2008

jarus ak mas pochybnosti, treba ist k lekarovi. nech urobi muz spg a tebe nech vysetri hormony.

augustovka
6. feb 2008

ahojte mozem sa vas opytat, je mozno aby sa po ovu tepltka nezvisila na hodnotu okolo 37 ale drzala by sa len okolo 36,5?a kolko dni po ovu zacina teplota stupat?moc dakujem 🙂

lauritka
6. feb 2008

babulky fakt odporucam tuto stranku predtym ako zacnete merat... http://merenibt.xf.cz/index2.html

effi
28. feb 2008

ahojte, co si myslite o moji lutearni fazi??
8DC jsem zacala slaboulince oranzovo ruzove spinit - to trvalo dva dny, ted uz dva dny spinim hnede..
mam se nejak znepokojovat?? - co s tím??

stalo se mi to i minulý cyklus, predtim nikdy

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

pahu
28. feb 2008

Ahoj Effi, ja som si ťa tu našla 😀 Ale možno ti pomôžem... Ja som minulý cyklus začala špiniť 5 dní pre plánovanou mrchou, tak ten 5-ty deň som išla za dokim, spravil mi UZV a povedal, že mám voľajakú nízku sliznicu maternice, takže je dosť možné že mrcha ani v plnom prúde nedorazí. Nakoniec dorazila silná ďalší deň ale iba na jeden a pol dňa... 😉 Ono ak ti to takto skrátilo luteálnu fázu, dobré to určite nie je. Odsleduj si ešte jeden mesiac a ak by sa to zopakovalo, určite choď ešte v čase špinenia za doktorom a vyžiadaj si, nech sa na teba pozrie... Určite aj cez špinenie, lebo po tom ti ani hladinu hormónov neskontroluje ani nevidí, čo sa deje v tebe 😉 Držím palčeky, aby to bolo iba sezónne, 2 cykly 😀

effi
28. feb 2008

pahu - moc dekuju za reakci, az po precteni tehle diskuze me napadlo, ze mozna proto se nam zatim neari..snad to bude opravdu jen ty 2 cykly, moc dekuju za info, asi to tak udela, pockam do pristiho mesice, a pokud se to bude opakovat - budu muset supajdit k doktorovi.. diky za palecky 🙂

effi
28. feb 2008

pahu a jak to vlastne dopadlo u tebe?? pomohl ti nejak doktor??

pahu
28. feb 2008

Effi, ja som začala 5 DC stimulovať pred IUI a treaz som 7 DPO, takže uvidím aká bude luteálna fáza dlhá... Ja som s tým ale pred tým nemala až takýto problém iba tento mesiac.. Zvykla som vždy pred mrchou špiniť, ale tak 2-3 dni maximálne... 😉

effi
28. feb 2008

aha. jo tak to mame dost podobne, ja jsem drive taky spinila pred ms, ale tak 2-3 dny, no dneska uz je to 4 den, kdyz pocitam i o oranzove spineni - i kdyz bylo fakt jen slaboucke.. chm. snad to bude ok.

pahu
28. feb 2008

Effi, počítaj ho, to je znak, že sa likviduje sliznica a tým pádom ak by sa chcelo vajko poriadne uhniezdiť, mohol by to byť problém... 😉

effi
29. feb 2008

pahu ok. diky 😉

jankaa26
9. apr 2008

ak mam bazalnu teplotu nad 37mozem byt tehotna?

lauritka
10. apr 2008

jnkaa...zalezi na tom ktory den cyklu si a ake su tvoje bezne poovulacne teploty ;) hodnota 37 automaticky neznamena tehotenstvo. http://merenibt.xf.cz/index2.html mrkni tam a najdi si BT a tehotenstvi 😉

mili1
11. apr 2008

Ahojte. Aj ja špiním v posl. čase pred menzesom aj týždeň vopred a teraz sa dozvedám, že to môže byť krátka lut. fáza.
Viete mi niekto poradiť ako to je? Robili mi aj horm. profil, ale vraj je vš. v poriadku. Ale asi nie.Čo by mi pomohlo?
Aké lieky alebo vitamíny? Poradíte mi niekto?

mabe
11. apr 2008

Ahoj mili1, ja mam ten stejny problem. Sleduju to druhy cyklus. Napsala jsem si do jedne poradny, ale opravdu to vypada na kratkou fazi. Zarazi me, ze ti to nevysledovali. Pry se na to bere Utros nebo tak neco. To pomuze. Vic napisu, az me odepisou. Promin, ze ti ted nereknu vic. 😒

mili1
11. apr 2008

Ďakujem mabe. Ja som bola aj na laparos.Vraj je všetko v poriadku, ale posledné mesiace stále špiním.
Tak sa toho obávam. Už som to spomínala pred dokt. ale neprikladal tomu nejaký problém. A teraz vidím, že možno zato neviem otehotnieť. Už som aj raz potratila. Odvtedy som proste začala špiniť. Potom napíš ak budeš niečo vedieť. Dobre? Ďakujem. Ako sa volá ten liek? Utros?

jarus1
11. apr 2008

čo považujete za špinenie? pred ms alebo v strede cyklu?

mabe
11. apr 2008

Mili1, ja jsem taky pred rokem v 10tt - zamlkle tehotenstvi. ☹ Pak jsem mela cyklus uplne rozhozenej. Nekolikrat vyvolavacka a ted 4 mesice MS prisla sama. Posledni 2 mesice si merim BT. Vim, ze ovulace probehla, coz jsem rada. Ale to spineni me dela vrasky. Myslim Utrogestan. Aby lut. faze byla delsi a vajicko se mohlo uhnizdit.

Jarusko, myslim tim, ze kdyz jdu na velkou, tak trosku krvacim - tmavsi krev a pak zase chvilku nic - jenom zbarvenej vytok. Nekrvacim, ale spinim. 😒

mabe
11. apr 2008

Jeste tady holky psaly - Duphaston na spraveni cyklu.

mili1
11. apr 2008

Ja som si tiež merala BT. Ale už som prestala. Ovulačné cykly mám, aj ich cítim, výtok atd. Aj mi to lekár zistil na horm. profile. Ale to špinenie ma trápi. Neviem čo s tým robiť. Ak niekto vie nech poradí. Ďakujem.

cukruska1920
11. apr 2008

neviete nejaku stranku kde su grafy ale prazdne na baz. teplotu....co mam doma od doktorky tak neni dobry lebo su tam neni vsetky stupne...

andelka
11. apr 2008

Ahoj, no holky si dělají grafy na anglických stránkách fertilityfriend.com nebo německých wunschkinder.net. České nejsou. Já zaznamenávám BT do tabulek pro symptotermální metodu ručně.

cukruska1920
11. apr 2008

no ved ja by som chcela tiez rucne len ja mam taky blby ten kalendar...ze tam nemam kazdy jeden stupen a tak si to nemozem presne zaznacit

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre