Špinenie pred menštruáciou. Akú máte bazálnu teplotu?

trelka
22. feb 2007

Ahojte babulky, potrebujem poradit, tie ktore mavate pred mrchou par dnove spinenie a merate si teplotu, aku ju vtedy mate, uz klesnutu alebo este stale sa Vam drzi hore az kym sa Vam mrcha uplne nerozbehne. Dakujem

spapulka
22. feb 2007

Ahoj Trelka, rada by som poradila, no teplotu si meriam len prvy cyklus a prave tuto MS som mala bez spinenia.Inac spinim stale pred mrchou. Ale niekde som citala, ze teplota klesla uz pocas spinenia, cca 2 dni pred normal mrchou. Uvidim tento cyklus a dam ti vediet. Aj ked, dufam, ze mrcha nedorazi.Nedorazit by mala 3.3. 🙂

len
22. feb 2007

Trelko, měřím teď 19. cyklus, takže zkušenosti mám bohaté a jediné, co můžu bezpečně říct, je - jak kdy 😉 Cykly i ovulaci mám naprosto pravidelnou, ale někdy se MS spustí během pár hodin a někdy předtím pár dní špiním... No a někdy teplota při špinění klesá a někdy zas ne 😒
Pro příklad pár mých cyklů:
- špinění při vysoké teplotě:
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/644...
- špinění při nízké teplotě:
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/619...
- vysoká teplota bez špinění:
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/618...
- nízká teplota bez špinění:
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/559...
No, asi jsem moc nepomohla, co? 😀

stankapk
22. feb 2007

Ahoj. Tak ja mavam tiez spinenie pred mrchou - tri dni, cyklus mavam 26-27 dni a pri spineni je bazalna teplota vzdy vysoka. Klesne mi az v den, ked mi dojde mrcha.
Ale - z internetu aj z konika som vycitala ze pri kratkom cykle a zaroven spineni pred MS byva nizka hodnota progesteronu, a teda zla funkcia zlteho telieska. Tak som sa vybrala gynekologovi, a on mi to potvrdil - je to porucha cyklu, a teda druha - poovulacna faza je tym padom velmi kratka. Hned mi nasadil Duphaston na upravu cyklu.

len
22. feb 2007

Při krátké luteální fázi a zároveň špinění, s nízkou teplotou, ne? 😉 To by odpovídalo, žluté tělísko prostě nedokáže produkovat dost progesteronu, takže jednak je luteální fáze krátká, druhak se teploty dost nezvednou a za třetí se sliznice nedrží a začne špinění. Ale to se podle mého může stát i u dlouhého cyklu s pozdní ovulací, na druhou stranu moje cykly 23 dní, kdy je luteální fáze 12 a až na výjimky teplota vysoká a bez špinění, je to naopak OK, aspoň já si to teda myslím a mám to schválené od svého doktora 😀

stankapk
22. feb 2007

Len: nuz, vidim ze si skusena 😉
Tak skusim dat podotazku, s ktorou si ja neviem rady 😖 Teplota mi stupla 18 DC a drzala sa hore. U toho doktora som bola 25 DC a vnutornym ultrazvukom mi zistil ze mam mnozstvo folikulov, a jeden dominantny. Na 29 DC som dostala normalnu MS. Tak nechapem, ci u mna nedochadza k ovulacii, ale preco mi teda teplota stupa? ☹

len
22. feb 2007

A doktorovi jsi řekla, že už máš týden BT zvýšenou? Mě, jako laika, napadá leda že jeden folikul prasknul a ostatní nezanikly 😒 Každopádně bych se ho na to určitě poptala, jiný důvod zvýšení BT nežli ovulace, nějaká nemoc popřípadě léky obsahující progesteron mě opravdu nenapadá ☹

stankapk
22. feb 2007

Doktorovi som povedala ze mavam podla teploty ovulaciu na 17 DC. Ale nejak sa k tomu nevyjadroval, len skonstatoval ze lutealna faza je velmi kratka, a preto ten Duphaston... Ale bola to pre mna velka zahada ze tam bol ten folikul, lebo uz som si myslela ze tomu vsetkemu rozumiem 😉 Nebola som ani chora, ani ziadne lieky neberiem...
Ale dik za odpoved 🙂

aria
22. feb 2007

ahoj babenky, len pozerám , že sa dobre vyznáš v BT, chcela som sa ťa opýtať, či mi nevieš poradiť, mám 24 dňové cykly, ovulku som mala na 10 deň, na 24 deň mi klesla teplota z 36,7 na 36,4, čakala som, že dôjde mrcha ale nič, na 25 deň mi opäť vyskočila na 36,7 a dodnes ju mám na 36,7 a mrchy stále nikde.

len
22. feb 2007

Ario, jestli se bude držet takhle zvýšená i nadále, vykašlala bych se na ten jednodenní pokles a zkusila testík 😉

aria
22. feb 2007

skúšala som testovať dnes ráno, ale bol negatívny, síce bol to len taký lacný test, takže takáto teplota môže značiť i tehotenstvo?

trelka
autor
22. feb 2007

ja mam toto spinenie odkedy som dobrala HAK, dva roky. Pred pol rokom mi robil dr. testy aj som chvilu brala duphaston, ale stale je to take iste, nic nepomohlo. Teraz spinim 4den a teplota isla na 37,2, predtym bola 37,1 stale. Tak neviem ci nastal nejaky problem.
http://www.wunschkinder.net/forum/tkurven/42599...

aria
22. feb 2007

trelka to špinenie máš také hnedé alebo s krvou?

len
22. feb 2007

Trelko, jestli je to špinění pravidelně ve všech cyklech, určitě bych se o tom zmínila doktorovi, může to být nějaká hloupost, ale taky třeba ten výše zmíněný nedostatek progesteronu (dá se velice snadno doplnit léky). 🙂

trelka
autor
22. feb 2007

aria, take hnede so sliznicou.

Len, on to vie aj vie ze sa snazime o mimi, ale asi ho budem musiet zas-raz navstivit a mu to este raz povedat a zobrat si ten graf aby vedel ako sa to tam javi.

Ale inac dakujem Vam vsetkym

aria
22. feb 2007

trelka, veľa žien udáva aj v tehotenstve, neskúšala si test?

len
22. feb 2007

Hm, tak můj doktor, když jsem mu na preventivce řekla, že minulý cyklus jsem dlouho předtím i potom špinila, řekl, že jsem měla hned dorazit, ale poté, co jsem mu řekla, že to u mě není pravidelné a jiné problémy nemám a ukázala jsem mu vytištěné BT křivky, tak se uklidnil a řekl, že je to OK. Ale asi kdybych tak špinila vždycky, viděl by v tom problém 😒

trelka
autor
22. feb 2007

Aria, skusala, ale bol negativny, ale ak som tehu tak je to mozno este skoro.

No dr. mi robil vsetky vysetrenia vratane folikometrie a hormonalneho profilu a vsetko bolo OK aj ovulacia.

aria
22. feb 2007

trelka, mne doktor robil tiež vyšetrenia a tiež bolo všetko ok, aj sme sa snažilkovali a mrcha nejako nedošla.

trelka
autor
22. feb 2007

aria, cize aj ty tak cakas ci problem ☹ alebo tehu 😀

aria
22. feb 2007

trelka asi tak, dúfam,že to bude tehu 😵 lebo vyšetrenia mám všetky v poriadku.

trelka
autor
22. feb 2007

no dufam, ze Ti to dopadne na tehulkovanie 😀 Držkám palčeky. Kolko snažilkujete?

aria
22. feb 2007

ďakujem, aj ja držím palčeky, tak intenzívne len prvý mesiac, ale pred tým sme sa tiež snažili, len nie až tak, a väčšinou keď som mala plodné dni tak manžel nebol doma.Máš už aj nejaké príznaky?

trelka
autor
22. feb 2007

Čo ja viem, ako boli stale brucho, ale ja to pripisujem už čihajucej mrche alebo mojej uchvatnej zapche, ktoru mam pravidelne pred mrchou. Jedine co je ine je to, že vždy asi dva tyzdne pred mrchou a boleli strasne prsia a teraz ma zacali bolet bradavky asi tri dni potom to prestalo na tri dni a teraz ma boli len jeden prsnik a dost velmi. Ja to ale neberiem za tehu priznaky.

aria
22. feb 2007

mňa bolelo brucho v deň očakávanej mrchy, tak sa mi nafuklo, ako keby som v ňom mala vodu, prsia ma práveže vôbec nebolia, čo pred mrchou zvykli a dnes má už prestalo bolieť aj brucho, akurát ho mám zase nafuknuté, a bolia ma aj kríže už vyše týždňa.

trelka
autor
22. feb 2007

Je, ale zvlastne to nase telo, ze. Jedna ma take, druha onake priznaky.
Neviem co to je, ale tak divne ma niekedy pichne v pravo v podbrusku, ale nie silno, len tak trochu.

aria
22. feb 2007

je ťažké hovoriť, čo to je, ako si napísala, každá ma iné príznaky, môžeš to mať ako začinajúce teho 🙂 alebo PMS.

trelka
autor
22. feb 2007

a čo je presne to PMS? Stale to tu pocujem? Len tak v skratke, nechce sa mi teraz brazdit po koniku.

aria
22. feb 2007

je to predmenštruačný sympton.proste príznaky aké máš pred mrchou

trelka
autor
22. feb 2007

som blbec, jasne, uz mi s tychto tu skratiek co sa tu pouzivaju niekedy hrabe 😀 😖

aria
22. feb 2007

to sa stáva niekedy aj mne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre