Špinenie pred menštruáciou. Akú máte bazálnu teplotu?

trelka
22. feb 2007

Ahojte babulky, potrebujem poradit, tie ktore mavate pred mrchou par dnove spinenie a merate si teplotu, aku ju vtedy mate, uz klesnutu alebo este stale sa Vam drzi hore az kym sa Vam mrcha uplne nerozbehne. Dakujem

someli
1. jún 2009

Ahojky holky je normální že pár dní po menstruaci (cca4 dny) mám přes noc uplně "mokré" kalhotky? Připadá mi jako kdybych se "počurala" což je zcela vyloučené 😀 .Přijde mi to jako vodnatý výtok který trvá tak 4-5 dnů mění se až skoro ve "vaječný bílek" je to tzv.plodný hlen??? Není na něj brzy takhle krátce po MS?? poraďte.

sonicc
18. júl 2009

Ahojte, uz som pisala aj do inej temy tak ak mozte skuste mi niektora poradit. Dnes som 23 DC a od OVU kt. bola 11 DC mam teplotu nad 37 akurat na 9 DPO som mal znizenu 36,7 a odvtedy opat 37- vlastne uz 3 dni. Dnes som robila test a negat. Viete mi poradit, moze to byt este tehu? Diky

flamenga
18. júl 2009

sonicc môže... si v podstate len 12. deň po ovu... a to je normálne, že ešte test neukáže... možno ti pomaly stúpa hcg... a máš už odmeraných viacero cyklov? Teda vieš, akú dlhú mávaš fázu po ovu? Či ti vôbec meškajú krámy... lebo ak nie, tak zvýšená teplota môže, ale nemusí byť signálom tehu

sonicc
20. júl 2009

Ahojky.... Tak ja som dnes 25 DC a teplota stale 37, cize 14 DPO. Ale test vcera negativny. Mrchu mavam na 28-32DC
Moze to byt tehu? Aka ma byt teplota a hlien po OVU a vlastne vtedy ked uz je tehu? Dakujem za rady

lucia321
22. júl 2009

Ahoj Sonicc, som tu nová, tiež snažilkujem o život. Meriam si bazálnu teplotu a od dňa ovulácie až do menštruácie mávam bežne nad 37 až do 37,2. Až v deň menštruácie mi teplota klesne. Pri začatom tehotenstve zostáva bazálna teplota zvýšená až tri týždne. S testovaním preto počkaj. Držím palce, aby to tehu naozaj bolo.

jalanecek
16. aug 2009

Ahojky chcem sa len spitat mam 27 den cyklu a bazalnu teplonu 37 mozem byt tehotna??

lindda
4. apr 2010

cafte ja som po dvoch tyzdnoch dostala take spinenie trvalo 1den a bazalnu mam 36,5 test mi nepotvrdil tehu myslite ,ze mozem byt i tak tehu ??

denne73
18. apr 2010

Ahojte dievčatá. Ja som denne a píšem do iných temičiek.No myslím že tu ste odborníčky na slovo vzaté tak ak viete poradte mi. ja si meriam BT tento cyklus. poslednu mrchusom mala 24.3 2010 čiže dne s som 25 dc. Môj obvyklý cyklus 25 dni. pošlem aj grafik v ktorom sa moc nevyznám. Teplotu mám stále 37. Môže to byť tehu?? 😉

andelka
18. apr 2010

denne: Teda tomu WK stačilo hodně málo teplot, aby určil ovulaci (mělo by jich být aspoň 5), ale budiž, budeme mu věřit, protože to tak i vypadá. Ale luteální fáze je zatím 10 dní, což ještě nesvědčí o ničem. Za pár dní může přijít MS - anebo taky // 🙂 Držím palce

denne73
21. apr 2010

andelka dakujem. dam ti vedieť ako som natom hm??

andelka
22. apr 2010

denne: Určitě. Jsem zvědavka 😵

denne73
22. apr 2010

no ja neviem., dnes mi teplta kllesla na 36.8 ☹ mrcha nikde

denne73
22. apr 2010

prečo????

denne73
22. apr 2010

Andelka môže to byť aj napriek tej kles.teplote tehu??asi nie že??

majkal
22. apr 2010

denne: ja myslim ze podla tej teploty ti pride mrcha dnes, alebo zajtra .... mne zvykla po poklese prist najneskor na nasledujuci den. podla grafu ti vychadza lutealna faza na 14 dni, co je akurat ... ale kiezby sa graf mylil 🙂

denne73
22. apr 2010

majkal a čo to znamená že LF 14 dni. Ako mám vedieť kedy mám další cyklus ovu?? ja som sa rozhodla že už nebudem merať mna to strašne ubilo.

majkal
22. apr 2010

no to je ta lutealna faza - pocet dni po ovulacii. Pre uspesne otehotnenie by mala mat zena LF min. 10 dni .... spravidla tych 14-15 dni. Cez tieto dni mas v tele zvyseny progesteron, ktory je potrebny v tehotenstve - preto su aj vyssie teploty. Ked zena tehu nie je, progesteron v tele klesa a tym padom aj teplota. Je pravda, ze to meranie dost ubija, hlavne psychicky ... ale na druhej strane, zena lepsie pozna svoje telo a co vsetko sa v nom pocas cyklu deje 😉

denne73
22. apr 2010

ja viem ale ja som sa teraz dosť namotala verila som že to vyšlo presne ako pred rokom

majkal
22. apr 2010

akonahle zaznacis do grafu menzes, tak ti otvori novy graf - novy cyklus. Ja som zvykla merat teplotu od 6-7 dna menzes, pocas ms to nema vyznam ... a sledujes si aj hlien?

denne73
22. apr 2010

Čiže majkal dalši cyklus by som mala mať ovu tak na 14 den?? či ako ja sa v tom nevy 😉 znám

majkal
22. apr 2010

uplne ti rozumiem, ja som sa takto namotavala pol roka, kazdy cyklus ... potom som merat prestala .... o nejaky cas znova zacala, lebo som podla toho aspon presne vedela kedy pride mrcha ... no a teraz som na liecbe kvoli endometrioze, takze nemeriam ... ale po liecbe asi znova zacnem ... len tomu clovek nesmie podlahnut .... aj ked to sa lahsie hovori, nez robi 🙂

denne73
22. apr 2010

nie. len teraz som mala asi pred 2 dnami taký biely výtok čo nemávam a baby hned že asi tehu. su zlaté tak mi praju

denne73
22. apr 2010

Dam ti určite vedieť ked mrch dojde

majkal
22. apr 2010

to je tazko povedat, chcelo by to odsledovat viac cyklov ... teraz si mala na 16-ty den. Ovu sa navyse moze pohybovat, to len lutealna faza zvykne byt rovnako dlha. Kazdopadne, ked spozorujes plodny hlien, tak si mozes byt ista, ze ovu je nablizku 😉

denne73
22. apr 2010

Čiže 16 den od posl.mrchy jeminky to sme snažilkovali tak čo to??

majkal
22. apr 2010

🙂 tehu podla grafu spoznas, ked sa bude teplota v lutealnej faze drzat hore 16-18 dni .... vtedy ani testovat nepotrebujes

majkal
22. apr 2010

neboj .... urcite to vyjde, ak uz nie tento cyklus, tak nabuduce 🙂 .... len treba snazilkovat s chladnou hlavou 😉 😀

denne73
22. apr 2010

ja tomu nerozumiem ako že to počas ovu nevyjde prečo??

majkal
22. apr 2010

tak to veru neviem ... mozno nebolo kvalitne vajicko, mozno sa so spermiami nejako minulo, mozno urobila svoje psychika ... tych faktorov moze byt viac .... kazdopadne nie vzdy to vyjde na prvy sup 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre