Stále rovnaká teplota počas ovulácie. Prečo?

cukruska1920
17. nov 2007

Ahojte..ake mate skusenosti s meranim bazalnej teploty..ja si meram a stale mam rovnaku aj v obdobi ovulacie..aj ked mi doktorka povedala ze pocas ovulacie budem mat vyssiu stale ukazuje teplomer ten isty stupen...co to moze znamenat.. dakujem

akatka
17. nov 2007

ahoj cukruska, tak ja ti neviem poradit, ale nemala by byt teplota pocas ovu nizsia? ja som z toho tiez jelen... 😒 meram prvy mesiac

emjee
17. nov 2007

ako vies, ze mas ovulaciu, ked teplota nevystupila? nebude to prave tym, ze nemas ovulaciu?

akatka
17. nov 2007

emjee, takze teplota by mala pocas ovu stupnut a nie klesnut? 😕

cukruska1920
autor
17. nov 2007

emjee...pretoze som to vzdy vedela..aj vtedy ked som brala este tabletky

cukruska1920
autor
17. nov 2007

akatka..sak ja tiez meram len prvy mesiac a je mi to cudne ze je ta teplota stale rovnaka

ikke
17. nov 2007

1. teplota sa zvysuje PO ovulacii
2. teplota moze (ale nemusi) klesnut PRED ovulaciou
3. ovulacia trva iba niekolko malo hodin, myslim tak 6-12h, takze zistit, aka je teplota POCAS ovulacie je prakticky nemozne 😉
4. pokial viem, pri brani prevaznej vacsiny tabletiek (ak sa tym mysli hormonalna antikoncepcia) ovulacia nenastava

otazka je, aky je to "stale ten isty stupen" a od ktoreho dna ti ho ukazuje, lebo to mozu byt teploty rovnako predovulacne, ako aj poovulacne. kazdopadne, predovulacne a poovulacne teploty by mali byt odlisne.

akatka
17. nov 2007

cukruska, ja som si popri merani zacala robit aj ovu testy... zatial nic 😒 som 13 DC 😕

ikke
17. nov 2007

akatka, aky dlhy mavas bezne cyklus?

cukruska1920
autor
17. nov 2007

akatka...ako sa robia tie ovu testy

akatka
17. nov 2007

ikke, ja mavam vacsinou 27-28 dnovy cyklu, ale podari sa aj 30 😖 , preco? 😵

akatka
17. nov 2007

cukruska, ovu testy si kupis v lekarni alebo objednas cez internet... je to to iste ako tehu test, ale ovu meria LH v moci a tehu test meria HCG v moci...

ikke
17. nov 2007

lebo ovulacia v idealnom pripade nastava 14 dni od konca cyklu, takze u teba asi niekedy medzi 13 a 16. dnom 😉 ale moze aj neskor, niekto ma poovulacnu fazu kratsiu, ale len malokto dlhsiu ako 15. dni 😉
/ale to si mozno vedela..., tak prepac, ak sa tu robim mudrou ako radio 😕 🤐 /

akatka
17. nov 2007

ikke, co si pipi? ja som rada, ked niekto povie viac... 😉 nie si ako radio 😀 napriklad teraz ma troska picha na vajecniku, tak neviem... za hodku si urobim ovu test 😵

ikke
17. nov 2007

inak ak sa vam zda, ze teplota je dlho rovnaka a meriate digitalnym teplomerom, mozno pomoze vymena baterky. hlavne ak meriate prvy-druhy cyklus. teplomer ktovie ako dlho stal v lekarni na polici aj s vybijajucou sa baterkou. /vlastna skusenost/
ale samozrejme nie je vylucene, ze meria spravne 😉

akatka
17. nov 2007

ikke, ty merias BT?

cukruska1920
autor
17. nov 2007

ikke...ja si meram klasickym ortutovym teplomerom a aj tak mam tu teplotu rovnaku

akatka
17. nov 2007

cukruska,ja mam digitalny, novy kupeny... obycajsky ortutovy vraj nie je taky presny, tak neviem... tiez som to citala len niekde na MK 😅

akatka
17. nov 2007

ikke, ten merenibt som uz citala, moc ma to nepoucilo, alebo som to zle citala 😅

ikke
17. nov 2007

a citala si aj dalej ako uvodnu stranku? 😕 😅
/vlavo Menu a pod nim klikni na Co zde najdete, urcite su tam zodpovedane VSETKY otazky, ktore si tu v tejto teme polozila 😉 /

akatka
17. nov 2007

jj ikke, uz som tam nazrela... musim merat stale a podla toho uvidim, skor ci neskor sa do toho dostanem 🙂

akatka
17. nov 2007

ale vdaka ikke tak ci tak za info 😵

cukruska1920
autor
17. nov 2007

ta stranka merenibt je fakt super odporucam ...som sa v nej dozvedela presne to co som chcela vediet

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre