Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

lauritka
4. máj 2012

@cillamilla11 ja som pozerala tvoje testiky, zosilniet moze aj par dni pred mrchou , ten LH mas v moci stale, hladiny kolisu.
samozrejem ked zajtra zosilnie a budes ho mat uplne pozitiv, treba skusit aj tehu test ;)
lebo LH reaguje aj na urcitu hladinu hcg v krvi.
ale to musi byt fakt uplne silny a pozitivny.
vacsinou vtedy vyjde uz aj tehu test.
ale tak nemusi to byt vzdy pravda, ako sme to tu rozoberali teraz dva dni s kockami. 😒

katkasofi
4. máj 2012

@cillamilla11 no to neviem moja. ja som sa tak tesila vcera: 26DC silna druha ciarka a dnes rano zase duch...tiez neviem co to moze znamenat! rano som vstala o stvrtej a utekala testovat!! a duch. a tehu test negat. ale aj pri prvom tehu mi vysiel pozitivny test az den po ocakavanej mrche. ale nevzdavam sa, rano robim zase ovu aj tehu. a tehu aj dva druhy! uz aby bolo rano...tak ak dostanes od dakoho vysvetlenie preco 2x // daj vediet 🙂 a zajtra testni rano znova..a skus aj tehu zo srandy ak mas kupeny...a hned napis 😉

cillamilla11
4. máj 2012

@katkasofi haha si zlata urcite poviem ak sa nieco dozviem no ja uz testy dalsie nemam ani ovu ani tehu....ale urcite urobim si este nejake buduci tzyzden.lebo nechcem tak dopadnut jak minule ze mi chodila menstruacia no napriek tomu som bola tehotna a ani som o tom nevedela.

katkasofi
4. máj 2012

@cillamilla11 tak testuj dievca a daj vediet 🙂 pa

katkasofi
5. máj 2012

baby rano na ovu teste slaby duch a na tehu teste si asi domyslam tiez slabeho ducha...mrcha zatim nikde 😉

pajiskazemlyna
5. máj 2012

@katkasofi
Máš foto ? 😵
Moc moc držím palečky ! 😵

katkasofi
5. máj 2012

@pajiskazemlyna joj diky moc. na foto to nebude asi vidiet. lebo aj ovu testy co som sem davala neboli az tak viditelne ako real. a ten duch je ozaj len duuuusik 😀 aj ty snazilkujes?

moischaaa
5. máj 2012

@katkasofi drzim palce ja uz netestujem pockam do piatku co bude 🙂

katkasofi
5. máj 2012

@moischaaa a co mas dostat mrchu v piatok?

katkasofi
5. máj 2012

baby mrcha nikde a dneska ma tak hrozne zapichalo v podbrusku v strede az ma zamrazilo. to sa mi este nestalo. neviete co to mohlo byt?

lauritka
5. máj 2012

@katkasofi no ja uz haluzim, ale co ked mas ovu bolesti ;) .... ze predsa predtym ta ovulka neprebhla, mohol dozret dalsi folikul a az teraz mas tu pravu ovu hmm ?

katkasofi
5. máj 2012

@lauritka lauri ee. ovu test dneska takmer cisty...takze to nem urcite. a vtedy prebiehala uplne ukazkovo...a nemohlo to byt uhniezdenie? ale zase az 14DPO??? to zase bluznim ja, ze?

lauritka
5. máj 2012

@katkasofi no ale mala si ho pozitivny predvcerom a ovulacia nastava do 48 hodin popozitivnom teste.
skoda, ze nemerias BT..

14 dpo je uz neskoro.

mistisa
5. máj 2012

@pajiskazemlyna
@katkasofi
@moischaaa
@lauritka Ahojte kocenky.ja to mam asi tak nejak ako katkasofi v albume mam foto aj tehu testiku aj ovu testiku 🙂 a grafik mam asi takto http://www.womenzone.cz/uzivatelka/Mistisa84/gr... teplotku som zacala merat az tento cyklus tak sa neda porovnat s predoslymi ☹ viete sa mi k tomu vyjadrit? ja uz som z toho mimo 😒 😒 dakujem koceny 🙂

lauritka
5. máj 2012

@mistisa no podla grafu by som skor povedala, ze si mala ovulaciu vcera.
robila si ovulacny testik aj den predtym ?? vcera a predvcerom ??

ak sa este budes drzat tam hore a nebude chodit ani mrcha a nebude ani pozitivny tehu test, tak si mala ovulaciu.

mistisa
5. máj 2012

@lauritka no ja neviem ale som 35 DC to sa mi zda dost na ovulaciu nie:?ako tehu testik neni to dobre vidiet na fotke ale ked ho tak troska natocim je tam dúšik.hm nechapem no uvidime zajtra podla teplotky a skusim rano testnut.tehu som dnes robila az okolo 11 tej tak neskoro a nebol to prvy ranny moc tak zajtra skusim 🙂 😉 😉 😉

lauritka
5. máj 2012

@mistisa ale nie je neskoro, to sa moze aj posunut ;) vela kocike mava aj ovu aj tak neskoro.
jasne skus rano, nech je to radsej tehu 😉 urob aj ovu, ci zosilnie

mistisa
5. máj 2012

@lauritka aha oki skusim aj aj 🙂 no bodaj by uz veru 🙂 uz si to vsetky zasluzime 🙂 😉 😉 dakujeeem 🙂

katkasofi
5. máj 2012

@mistisa no moja, super, nechcem gratulovat popredu, ale myslim ze v nasledujucich dnoch pogratulujeeeem! duch je na teste, zajra sprav novy a ozvi sa ako dopadol. drzim palce

mistisa
5. máj 2012

@katkasofi dakujem mojka ja sa tiez radsej este nevytesujem 🙂 pre istotu ale skusala som porovnavat tento testik s testikom co mi vysiel minuly tyzden negativny a ten rozdiel tam je 🙂hovorim nie je to moc uplne slabulinke a ty nemas foto? ty budes asi somnou narovnako hm? 😉 😉 😉

katkasofi
5. máj 2012

@lauritka vsak to ze nemeriam. ale teraz vecer som si nasla na noha hnedu skvrnku. a odvtedy nic...tak fakt neviem co si mam mysliet. a pri ovu boli vajecnik nie? ja som si vlastne v sobotu pred dvoma tyzdnami robila ovu test rano iba preto, ze ma silno pichlo v lavom vajecniku a bol pozitivny... v piatok predtym poobede bol na nom duch. a este bol aj v sobotu poobede pozitivny a od nedele duch a potom nic...tak co teda znamena ta hneda skvrna na noha...? som ja ale záááhadnááá zenská 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lauritka
5. máj 2012

@katkasofi no neviem, radsej pockajme do rana, a uvidime ;)

katkasofi
5. máj 2012

@mistisa no dufam moja. bodaj by🙂 rano daj info, ja uz mam tiez testy nachystnane

mistisa
5. máj 2012

@katkasofi no mojka hned si davame vediet oki? Juj modlime sa 😉 hned piseme mojka 😉

katkasofi
5. máj 2012

@mistisa jasne. a toto bude vase prve baby?

mistisa
5. máj 2012

@katkasofi ano ano.my sme 4 roky nechavali na nahodu a stale nic tak sme to zacali riesit pomocou lekarov. a to uz su 3 roky.Mesiac som po laparke a vyzera to ze stacilo vsetko precistit a osetrit vajecniky 😉 mala som tazko priechodne vajickovody a PCO ☹ no a to je skratene nas problem.a ty? Pozeram ze jedno dieta uz mas 😉 a co sa nedari druhe baby ?

katkasofi
5. máj 2012

@mistisa no sofinku mam s ex. som zostala uz v tehotenstve sama, ale vsetko super dopadlo, teraz mame najlepsieho tatina na svete. mala bio otca nepozna a pozna tohto. ideme sa o mesiac brat, a chceme este veeelkku rodinku. len ja mam 33...a snazime sa uz rok. min.mesiac som mala cely tyzden pozit. tehu testy a po 6 dnoch meskania som dostala...takze tak. no tento mesiac som nakupila ovu testy a isli sme na to podla ciarok na nich. tak cakam vysledok😀

moischaaa
6. máj 2012

Ahojte baby , katka mne meska uz tyzden 🙂 tak pockam do piatky, v den ked som mala mat ms tak som trosku zakrvacala a odvtedy nic, ja vsetky ovul. Pozitovne /ovulku urcite nemam/ tehu len duch, ale testujem najskor v piatok ak nelride ms...

katkasofi
6. máj 2012

Baby test negat...

mistisa
6. máj 2012

@katkasofi vjooj to ma mrzi mojka.ja tiez nemam bohvie co.pride mi to ako vcera ale aha. Ako vyskocila.teplotka 😉 http://www.womenzone.cz/uzivatelka/Mistisa84/gr... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre