Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

bibi24
24. sep 2012

@monosana Tak to mi je luto. Ale aky cyklus mas s liekmi? Mas aj ovulaciu? Lebo cyklus bez ovulacie, sice s liekmi, ale bez ovulky je ti nanic, pokial chcete babo.
A CAR vobec nie je ziadny strasiak. Su tam lekari, ktori sa viac vyznaju a venuju neplodnosti, ako bezny gynekolog. Nemusis hned absolvovat ivf, mna do toho nikdy netlacili, bohuzial nebola u nas ina moznost.
Mozno je chyba aj v tvojom manzelovi a potom darmo skusate prirodzene. A ani laparka nie je nic strasne, aj uz mam dve za sebou. Netreba sa toho vsetkeho bat, treba sa tesit, ze je to moznost ako nam, ktorym to nejde lahko a prirodzene pomoct k vytuzenemu babatku.
A ani ivf nestoji az tak vela, mna prve stalo asi 500 € a druhe velmi podobne.

monosana
24. sep 2012

@bibi24 mala som to tak nastavene, aby mi rastla aj sliznica, lebo aj tu som mala strasne nizku, potom som mala lieky aj na ovulaciu a este mi pichali Agolutin. Ale vzdy sa to kombinovalo inak, kludne moze byt , ze som mala aj taky cyklus, ked som nemala ovu, lebo akurát tie tabletky som vtedy nebrala. Bolo to velmi komplikovane. Mala som viac druhov takejto liecby, vzdy s inymi tabletkami a s inou kombinaciou.
Mojho manzela sme tiez dali vysetrit,ma fantasicke vysledky. Aspon niekto z nás 😅
Ano, bibi24, viem, ze by som sa mala tesit, ze este nejaka moznost tu je, len vies, ake sme my zeny. Ked naokolo vidim, ze kazdej sa zadari na prvy sup, a ty sa trápis aj roky,neni ti to jedno ☹
Ale zajtra budem volat lekarovi pre termin, kedy by som mohla dojst, a velmi vazne sa s nim porozpravam.Toto uz takto nemoze dalej ist.
Aha, takze okolo 500€ sa to da zvladnut? Mala si podanu ziadost?Alebo ako to u vas prebiehalo? Ked dobre viem, moze podat ziadost tvoj lekar, resp. doporucit a potom sa trosku caka, aby ti schvalili ziadost. Ci ako 🙂

bibi24
24. sep 2012

@monosana Ver mi, ze ja poznam ake to je, toto je uz moje 5. ivf.
No to nie je take uplne jednoduche, v CAR najprv musis ist na konzultaciu, kde preberiete vsetky mozne postupy a vysetrenia. Najprv musia prist na pricinu a tu skusia vyriesit a az ked sa nepodari, nasleduje ivf. KEd ma partner dobry spermio, tak je urcite lepsie skusit IUI najprv. Je to setrnejsie a menej narocne pre telo zeny.
Az posledna moznost je ivf, ziadost vypisuje lekar (niekedy je k tomu nutna aj laparka), schvalenie trva okolo 1 mesiaca a potom mozes ist na to. Je to taky dlhsi proces.

monosana
24. sep 2012

@bibi24 je mi to luuuto ☹ Ale si velmi silná žena, klobuk dole! Musim si z teba zobrat priklad!
Ano, uz som to trosku preskumala, ze vsetko sa zacne az po konzultácii. A v tom centre mi nemozu urobit laparku? Lebo centrum je na vyssej urovni, ako moja nemocnica, kam by ma poslali. Alebo mozno, ze ked mi moj lekar nespravi sam laparku, nemozu schvalit ziadost? Lebo uz aj o tom som pocula, ze az v centre urobili laparku a potom podla toho dalsie zakroky, ktore videli ako najvhodnejsie. 😨 IUI je inseminacia, ked dobre viem, ano? No, ked zatial ina moznost nebude, urcite sa na to dám. Ale väcsinou to robia vtedy, ked mas agresivne prostredie pre spermie. A ja to mam ok. Alebo ked mas nepriechodne vajcovody, ale to mi laparkou odstrania, keby to tak bolo. No, dufam, ze este tento tyzden budem mdrejsia, uvidim, kedy dostanem termin k mojmu gyndovi 😖
Ako si zvladla ifv? Preco sa ti prve styri nepodarili? ☹ Je mi to luto!
Velmi ti drzim palceky, aby vám to cim skor vyslo! A aby si sa dostala k vytuzenemu a vymodlenemu bábätku, zasluziš si to! 😉

lauritka
24. sep 2012

@monosana no jasne, ovu test najskor od 10 hodiny doobedu..
ale zase ked testujes tehu, moze sa robit rano 🙂
mohla by si skusit fytosoju na ovulku, vela kockam zabrala, je tu o tom tema. je to nahrada horonov.

lauritka
24. sep 2012

@bibi24 taka silna pred MS nevyskoci, silenjsia ano, ale take pozitivne nie ;) a co testovali tehulky ovu testy, tak vsetky mali pozitivne, LH hormon ma podobne zlozenie ako HCG..

bibi24
24. sep 2012

@lauritka dakujem 🙂 fakt. Ale aj tak sa bojim, ze je to len nejaka haluz a ked spravim tehu, pride vytriezvenie. Ktovie ci samoze stat aj take, ze pozitivny ovu po ET a nie je to tehotenstvo...aj ked, zeby take vysoke LH sa mi nezda. Ale ktovie.

monosana
24. sep 2012

@lauritka ano, minuly mesiac som prvykrát skusila fytosoju. Ale podla vsetkeho som si dala asi málo tabletiek. Brala som asi 3, max 4/ deň. Zevraj to je málo. Dava sa aj 7kapsul denne. Mozno preto mi nezabrala. Ale v tomto smere som aj trosku pesimistická. Zaberu mi taketo homeopatika, ked do mna skoro dva roky pchali agresivne hormony a injekcie? 😢 Mozno, ze k tomu mám zlý prístup a malo tomu verim, ale snazim sa. Beriem aj kyselinu listovu s B-komplexom (podla mojho lekara a najnovsich studii dosiahli dost dobre vysledky u snaziliek), okrem toho pijem alchemylku, zenske caje, kvapky od Valoviča, ktoré by mali upravit funkciu vajecnikov, a snazila som sa aj pribrat (to sa mi aj podarilo 😅 ). Teraz by som zacala cvicit podla Mojzisovej. Takze sa snaziiim, snaziiiiiiiiiiiiim 😀
Ale keby si mala este nejake typy, rada ich skusim 😎
Pekny vecer lauritka!

monosana
24. sep 2012

@lauritka
odfotila som testiky, spravila som este jeden ovu test teraz o 8ej vecer. Odfotila som aj ranný testík. Kukk prosím🙂
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/monosana/?fr...
😨

lauritka
24. sep 2012

@bibi24 radim ti rano testnut tehu ;)

lauritka
24. sep 2012

@monosana este by si mohla skusit gynex kvapky, tie by mohli zharmonizovat cyklus.
ano soju treba brat len 5 dni, ale intenzivne, inac to nema zmysel

lauritka
24. sep 2012

@monosana ano kukla som. juj mojka, to je uplne slaba ciarka. to neznamena nic, taku mavas bezne pocas cyklu.. 😒

monosana
24. sep 2012

@lauritka Aha, tak nic. Ja som ani takéto nemávala, tak som asi uplne bez hormonov. Preto som zacala citi nadej 😢 Ale dakujem! Viac si ich nespravim...

lauritka
24. sep 2012

@monosana no keby si mala ovulku, oni ti vyjdu pozitivne.. testiky za to nemozu..
proste ti nepracuju dobre hormoniky.. nezvysi sa LH a FSH mas pod prahovou hodnotou, cize ti nedozrievaju folikul.y.

neuvazovaa si o laparoskopii ??

monosana
24. sep 2012

@lauritka urcite mas pravdu, pretoze uz dva roky nemam dobru hladinu hormonov. Ale pchali do mna lieky skoro dva roky a predsa nic z toho? 😢
Ano, s lekaom sme sa uz o tom bavili, este pred troma mesiacmi. Asi mu to navrhnem, ako na to zareaguje. Nemam na co cakat. Nic mi nepomoze. ☹
Ano, soju som brala 5dni. Ale asi nestaci skusit to iba jeden cyklus. Tak to skusim aj na buduce. Len mrcha mi nejak nechce dojst (33DC)....preto tie testy. No, ale skoda sa o tom bavit ☹
Gynex? Mas s tym skusenosti?
Aspon nejaka zlata osobka lauritka...tu baby vedia byt niekedy aj nepríjemne 😖
Dakujem ti! 😉

monosana
24. sep 2012

@lauritka poslala som ti srdiecko za to, ze si mi poradila 🙂 Si fakt velmi zlata a prajem ti, aby sa ti splnili vsetky tvoje tajne sny 😵

lauritka
24. sep 2012

@monosana nemas za co, ked viem , poradim..
ano viem aj o tzv. "vyrypackach".. 😀
osoby , ktore musia byt velmi frustrovane a pridu si sem liecit komplexy.. ;)
mudreho cloveka hlupak neurazi.. treba sa nad to povzniest.. 😉

keby ti urobili LSK, tak ti urobia aj driling vajecnikov, cize by ti ich prakticky "nakopli"

gynex som uzivala pred IVF, mala som aj krasneeteplty z toho. za pokus to stoji... vlasten sa aj hned IVF zadarilo, zial skoncilo sa missedom.. ale to uz je o inom.. 🙂

takze este by som skusila na tvojom mieste a brat poctivo 😉

monosana
24. sep 2012

@lauritka ano "vyrypacky" ,to si dobre napisala. Bohuzial som dost citliva na take osoby, hlavne teraz. Ale snazim sa na to zabudnut 😎
Och, nerada pocujem, ze aj ty mas take zle skusenosti ☹ Ako si to zvladla psychicky? Chcem si z teba zobrat priklad 😀 Lebo ja uz velekrat stagnujem, po dvoch rokoch ziadne vysledky ☹
Ano, presne toto mi spominal lekar, ze by mi aj vavjecniky "osetrili" a mozno, ze by to pomohlo a medzitým by sa pozrali aj na to, ci tam nahodou nemam nejake zrasty 😖 Tak by mi vsetko spravili v anamneze, a nic by sim necitila. Kde si bola na IVF? V Bratislave? Je mi to luto, ze sa vam to nevydarilo, ale nabuduce to uz urcite pojde 😉 Mas v plane ist este raz?

lauritka
24. sep 2012

@monosana jasne, povznes sa nad nimi ;)

my sle boli tu u nas v KE. ja som tiez bola na laparka, bala som sa toho ako cert kriza, ale vsetko v pohode. prespis a zostanu len male jazvicky. teraz neplanujeme nic, len mm vysetrenia, lebo ma otrasne spermio.. mnozstvo a pohyblivost v podstate v norme, ale ma zly tvar a vela patologickych.. cze by bolo dobre zistit, preco je to take zle ako je.. 😕

monosana
24. sep 2012

@lauritka ano, presne aj ja sa toho tak bojim. Este ani v nemocnici som nebola , nie to este v narkoze 🙂 Akože zalduok na to mám, nie je mi zle z nemocnic, len tá predstava, ze ma uspia ... ☹ Ale ked to má pomoct, tak do toho. Nemam moc na vyber. Podla niektorých báb by som sa este aj mohla tesit, ze existuje moznosť. ked uz mozností nebude, vtedy moze prist stres a panika. Len ked len to vidim okolo seba, ze rovesnicky, známe a kamaratky na prvý sup otehotneju....pride mi to luto. Prajem im to, neide o to, len kedy pride nás cas? ☹
Aha, takze zly spermio. NEskusali ste profertil tabletky? Zevraj su dost dobre. Nehovorim, ze cenovo su lacne, ale moj lekar mi to poradil, kym sme neurobili manzelovi spermio. Chvala bohu nepotreboval to, ale sksit by sa to dalo. Alebo to ma inu pricinu, ze ma take vysledky 😖 A to bude asi tiez na dlhsiu dobu, kym to nezistia. Mozno dovtedy by mohol skusit tieto vitaminky.
V kazdom pripade veeeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi drzim palceky! Nech sa vam to podari, a to cim skor! Zasluzis si to 😉

lauritka
24. sep 2012

@monosana no aj v mojom okoli to islo raz dva.. 🙂
zakony schvalnosti funguju dokonale 😀

no narkozu som mala prvykrat, ked som isla na odber vajicok na IVF.. no des.. ale islo to rychlo 😉 ani sa nenazdas a spis..

profertil je skor dobry na mnozstvo a pohyblivost.. morfologia, cize tvar spermii, to j osemeta zalezitost.. to je zivotny styl, moj aj dost fajcil.. oxidacny stres atd.. moze byt nejaky zapal v tele.. treba najrpv tieto veci vylucit..

a dakujem za povzbudive slova, u nas pomoze uz len zazrak shora 😉 😅

monosana
25. sep 2012

@lauritka ano chapem 😒 A co sa tyka zivtoneho stylu u chlapov, tazko to zmenis...su na to tvrdohlavý. Cest vynimkám 😎
Takze teraz ste len na ceste zistovania, co to u nho sposobilo? Tak mozno zatial by mohol skusit len nieco prirodne, napr Maca. To mu urcite neuskodi.
Ale samozrejme treba nanho dohliadat, vsak su to chlapi 😅
Tak sa zacnime modlit za tie nase zazraky,aby sa nam co najskor podarilo a aby sme sa tu mohli chválit iba s // na tehu tetsikoch 😀
Krásny den lauritka!
Keby si mala nejake novinky, daj vedeit! Drzím ti vsetky moje palce,aj na rukach aj na nohach 😀

bibi24
25. sep 2012

@lauritka dakujem moja za pomoc a podporu

lauritka
25. sep 2012

@monosana dakujem. macu uz bral ;)

@bibi24 gratulujem, ovu testik neklamal 😉

monosana
25. sep 2012

@bibi24 jehooooo 😀 Gratulujeem 🙂

bibi24
25. sep 2012

@lauritka Ano, neklamal, takze aspon som overila, ze to naozaj funguje, ak tmavne 🙂
Este je to len zaciatok a bojim sa, ale zaroven velmi verim a dufam. A tebe to tiez prajem lauritka, viem cim si si presla. Len to nevzdavaj, ja som toho prikladom. 😉
Dakujem este raz velmi velmi!!!!

bibi24
25. sep 2012

@monosana dakujem pekne 😉 A ty tiez, hor sa do boja, nikdy nevies ked to moze vyjst 🙂 Budem ti drzat palce a keby si potrebovala cokolvek poradit, daj vediet 😉

lauritka
25. sep 2012

@bibi24 drzim palc,e nech to dpadne vsetko ako ma. 🤐 😵

monosana
25. sep 2012

@bibi24 ďakujem bibuška 🙂 si zlatunka!
Ano, dnes som sa do toho pustila, po zajtra idem k lekarovi a pojdeme rovno na vec! Nemám na co cakat!
Takze baby drzte mi palce, mozno o dva tyzdne budem vediet viac(ci nemocnica alebo CAR...).
Bibi24, ďakujem ti za rady a ochotu a drzim ti palceky, aby vsetko bolo OK, ale ja si myslim, ze bude! 😀 Potom poprosime fotky, fotky a fotkyyyyyy o vsetkom, aby sme sa s tebou tesili 😀 (samozrejme, ak aj ty to chces)!
Drz sa naaaaaam ty nasa tehuuuuu 😀 A oddychuj a opatruj sa!

bibinkaleo
2. okt 2012

AHOJTE chcem sa opytat teda poradati.. dnes mi vysiel 25 DC ovu test pozitviny a tehu test negativny ..je mozne aby bol OVU taka silna palicka??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre