Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

bibinkaleo
2. okt 2012

vskutocnosti je rovnaka ako testovacia... nevedela som to lepsie odfotit...

lauritka
3. okt 2012

@bibinkaleo no to este nie je pozitivny testik, pozri si priklady testikov v mojom albume.. a dnes si netestovala ???

zaza26
10. okt 2012

Ahojte 🙂 tak si to tu priebežne študujem a som zvedavá ako sa moje ovu testy budú meniť každým dnom,či zosilnie,alebo zoslabne 😀...Tehu test je neg. (ale som zatiaľ len 8DPO),ovu testy mi 3 dni ukazujú stále rovnaký výsledok,nie sú rovnako obe čiarky silné (čiže je negatívny),mám 6 dní pred menštruáciou. Pozitívny ovu test som mala v 13DC (posledná nízka teplota -bt bola však 14 dc,čiže asi vtedy bola ovulka,ak sa nemýlim)..uvidíme ako sa to so mnou bude vyvíjať dalej 😅 prikladám foto tých ovu testíkov vrátane toho dnešného večerného.

@lauritka čo myslíš? 😅

bibi24
10. okt 2012

@zaza26 Ja teda neviem, ciarka by mala silniet a zatial nesilnie. Ale mozno je iba skoro. Pozri o stranku spat ako som to mala ja.

zaza26
10. okt 2012

@bibi24 uvidím zajtra,a neskôr,ako sa to vyvinie,či bude silnieť....ale ja si celkovo myslím,že je u mna dosť nenormálne mať takéto testy počas cyklu mimo ovulky,napr. aj po menzese tesne,aj pred ovu,po ovu,ja mám tie 2 čiary stále,len v jeden den je samoška pozitívny,ale to som furt striehla,kedy nabehne skôr a bude silnejšia,lebo ja som tie testy ovu mala ako keby pozitívny mal byť snád už o den :D

lauritka
10. okt 2012

@zaza26 noo uvidime ;) a nemas nahodou wondfo testy ?? lebo tie su citlvejsie..

zaza26
11. okt 2012

@lauritka 🙂 áno,toto sú wondfo rapid one step test

zaza26
11. okt 2012

@lauritka mám také vnútorné tušenie,že by to mohlo výjsť 😀 ,uvidíme 😎 ,príznaky mám ako ked mám menzes dostať,od ovulky ma vaječníky,podbruško na striedačku bolia,a kríže detto,prsia ma nebolia zatial vôbec,čo je záhada,lebo tie ma bolievajú strašne už týžden pred menzesom (teraz som 5 dní pred MS) prúser je,že mám už len jeden ovulačný na dnes podvečer 😀 ,tak neviem,či mi do zajtra pani pošle balíček :-/ sakra :D BT sa zatiaľ celkom pekne drží okolo tej 37 (v den ovu som mala ráno o 5:00 teplotu 36,5 a o 8:00 už 36,7 tak ani neviem ktorú rátať za správnu :D,na druhý den hned vystretlila na 37 a už sa tak drží plus minus pol 0,2 st)no ved uvidím 🙂 ked to nevýjde tento mes.,tak to výjde dalsí :D a toto si vravím už od januára :D....a v den MS bude migrénka a prehánanie,ani test nemusím robiť a viem že dostanem 😖 toto mám totiž každý cyklus 😒

lauritka
11. okt 2012

@zaza26 no inac si mohla radsej rano testnut ;) ked testujes ovulacnym tehu . 😉 🙂 drzim palce.
inac pre porovnanie tiez ked boli wondfo, ciarocka sa tam drzala dlhsie, kiez to one step, ktore teraz pouzivam si jasne.
pred ovulaciou teda. 😉 po ovulacii byvaju tiez slabe, co mam odlsedovane.

zaza26
11. okt 2012

@lauritka a mávaš potom bežne mimo ovulku ešte 2 čiarky-nemyslím rovnaké,ale fakt skoro rovnaké! mne sa to aj minulý mesiac stalo,skúsila som robiť len tak mimo a mala som 2 čiary,len jedna trolilinku slabšia....ja mám ovulku v 13 ,abo 14 dc (tento cyklus to bolo podla tej teploty v 14dc,v 13 dc bol pozitívny ovu test)...potom som si nerobila a spravila som naraz v ten 8 dpo ako na fotke vidno...dnes tehu testík ešte pokladám negatívny,lebo tú mikro čiarku si tam asi domýšľam,alebo vypaľujem očami 😀 absolutne to ani na fotke sa nedá spozorovať,tak som zvedavá na test zajtra-pozajtra...tehu testy mám,ale ovu test mám posledný do šľaka

zaza26
11. okt 2012

@lauritka toto bolo minulý mesiac a kukni den pred ovulky,den po ovulke,strašne malinký rozdiel,vedela som že je ovu len z toho dôvodu,že mi moja čiara-testovacia vystúpila ešte skôr a bola silnejšia trolinku než testovacia

zaza26
11. okt 2012

@lauritka 1.10 tá posledná najnižšia teplota a aj pozitívny ovu test,na druhý den ovulka musela byť podla mna

lauritka
11. okt 2012

@zaza26 no s tymi one step testami nemavam, len tasku slabunku... trosku potom pred mrchou zosilnie, niekedy ma to namotalo.. ale silnejsia nebola.
naopak pri wondfo bola aj mimo ovu silnejsia,, to je preot, ze su citlivejsie.

lauritka
11. okt 2012

@zaza26 no ak si potom stupla , tak ano. 🙂 😉

lauritka
11. okt 2012

@zaza26 ja mavam tiez testiky, u mna v bazariku, ale dojdu mi az zajtra, pripadne v pondelok. 😒 ty tiez kupujes od niekoho ?

zaza26
11. okt 2012

@lauritka kupovala som z jednej č. stránky,a teraz som objednala od jednej pani na MK tiež bazárik,objednávala som malému ponožky a videla som že aj testíky ponuka,tiež som si ich trubka mohla hned vtedy kupiť

lauritka
11. okt 2012

@zaza26 no ak budes este v buducnosti potrebovat , napis mi 🙂 s tym one step su podla mna lepsie vysledky, neukazuju tu druhu taku silnejsiu pocas cyklu. skor je to slabsie a silne len v obdobi pred ovu.

zaza26
11. okt 2012

@lauritka Ďakujem,ak to tento cyklus nevyšlo,tak potom kupim od teba 😉

hannah_
11. okt 2012

@lauritka hmm...tak to si ma nepotesila, ze pred MS zosilnie tiez, lebo dnes je silnejsia ako pred dvomi dnami, tak som sa aj trochu potesila, tak ale radsej sa nejdem tesit 🙂

lauritka
11. okt 2012

@hannah_ mnoo. ale to neznamena, ze to nemusi vyjst ;) ak ti zoslnie uplne, potom je tam nadej. ale netreba sa na to uplne upinat. ibaze by bol fakt pozitivny... 😉

synda11
12. okt 2012

@ivana98
ahoj moja ja som si kupila ovu. test donna a stale tam nic neni nechapem to pozorujem to uz 2 mesiace..pretoze tento test je urceny na stale pouzitie..kuk tento mozno sa das na to i ty

zaza26
21. okt 2012

@lauritka ahoj ,potrebujem trošku poradiť 😅 menzes sa mi dostavil o den skôr (to sa mi snád stalo raz v živote 😀 ),v podstate som ho mala 4 dni krvavý,potom 5DC už len hnedý výtok,6 DC hnedý výtok (nakoľko mám už od ovulky bolesť vaječníkov a aj kríže ma stále bolia,nedalo mi to a spravila som ovu test,či neprebehne ovulka nejako skôr 😕 a večer som mala slabší testík-negatívny,ráno na 7DC už silno pozitívny ovu test) stále ma pobolieva ľavý vaječník,ak ležím na pravom boku,ani sa mi nedá,čo ma to tak zabolí 🙄 ,je možné aby som mala takto skoro ovulku v tomto novom cykle,že na 7dc poz.ovu test už niekto mal???

zaza26
21. okt 2012

Dnes 7DC som mala ten výtok hnedý s priesvitným,myslíš že to bude ovulka? 😕

lauritka
24. okt 2012

@zaza26 ahojki.

no testik mas krasny. pomerne skoro 🙂 takze ovulka 8-9 dc 🙂
skus potom zmerat ci stupnes.
ano stava sa ze ovulka prekvapi aj skor,, ja som ju mala minule tiez na 10 dc.

zaza26
24. okt 2012

@lauritka no tak si predstav,že to nebola ovulka nakoniec,bo som bola včera na gynekologii na vyšetrení kvôli bolesti a kukla mi že v ľavom mi rastie dominantný folikul 12 mm mal včera,takže mi vravela,že ovulka bude 12-14 den cyklu :D a tie testy vraj nie sú velmi spolahlivé očividne 😀

lauritka
24. okt 2012

@zaza26 pockaj ale ty si robila testiky rano?? lebo tie by sa mali robit az najskor od 10 hodiny doobedu.

zaza26
24. okt 2012

@lauritka aj ráno 1test aj večer1 test som robila,len presnú hodinu už nepamätám :-/,mne ukazoval 6,7,8 dc silné 2 čiary,ale len raz ten silný pozitívny,mne vždy ovu testy ukazujú 2 čiary,ešte sa mi nestalo,že by som mala len jednu čarku 😀 ,alebo jednu silnú-kontrolnu a svoju testovaciu len minimálne slabulinkú.zatial co som robila,tak medzi 10-22:00,ale tento v 7dc mám tušák,že to bolo skôr ráno pred 10 ešte🙂

lauritka
24. okt 2012

@zaza26 tak to mas asi strasne citlive testiky. 😕 🙂

zaza26
24. okt 2012

@lauritka sranda,no mne to fakt robí každý mesiac:D ešte že mi včera gyn. povedala ako je na tom folikul :D tak v najbližších dnoch musíme snažiť 😀,reps. každý druhý den je asi lepšie,vraj 😀

lauritka
24. okt 2012

@zaza26 hmm, zeby si mala nejako zvysen LH hormon ?? a teplotu merias ???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre