Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

branislavn
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vavrenka
23. feb 2013

@mikloska2012 ten ovu tst si robila z ranneho mocu?

mikloska2012
23. feb 2013

mikloska2012 @ vavrenka : skusala som robit aj rano, aj neskor, ale tento najpozitivnejsi bol rano po 10tej 🙂 no nieco na tom asik bude ;)

linda555
5. mar 2013

@bihan Ahoj chcela by som sa ta opytat som dnes 19 dc mam mierne bolesti v podbrusku ale tayko povedat ale skusala som si robit ovu test tehu nemam momentalne doma a je tam druha slaba ciarocka myslis ye to moye byt tehu??nechcem otravovat kravinami len ma to zaujimalo vdaka

dada7701
5. mar 2013

..možno na tom niečo bude, aj ja som skúšala a tiež bol pozitívny a potom aj tehu test....

werumka
5. mar 2013

@linda555 Ahoj, slabá čárka na ovulačním testu neznamená nic. Hladina LH je v cyklu různá a test jí zachycuje. Jen při ovulaci prudce vzroste. Ale jinak je LH v organismu pořád.

linda555
5. mar 2013

Babenky iba tak som dnes skusala Ovu testik a druha ciarka bola ale slabsia...je po ovulke viem to kedze som testovala myslite ze to moze nieco byt ci ani nie a vopred dakujem za odpovede 😉

linda555
5. mar 2013

@werumka myslela som si ale ze sa opytam a dakujem 🙂

kika1111
6. mar 2013

žienky, chcem poprosiť o radu, nechce sa mi čítať celú tému. ako funguje ten LH hormon..ak by teoreticky pred 10 hodinami prišlo k oplodneniu, tak by mal slabnúť? ovu test som ešte nikdy nepoužila...dakujem za radu

leonie777
13. mar 2013

@lauritka ahooooj, vcera som citala zasa tieto temy na koniku a vyskusala som ovu test ako predbezne testovanie tehu, dnes rano 12 den od ovulacie, a ovu test mi ukazuje toto ... boli mas uz od 6 dna podbrusko ale nechcem sa prilis sustredovat na to ze som tehu, tak uvidime ... mam uz testovat aj tehotensky? co odporucate baby????

lauritka
13. mar 2013

@leonie777 no je celkom pekny silny.. este by som testla zajtra rano ;) ked uz budu obidve uplne rovnake, vtedy to zacne byt zaujimave :D ale ako ocikat mozes aj tehu ;)

leonie777
13. mar 2013

@lauritka no poviem, ti ze toto som tak celkom necakala a nechcem sa nejako dopredu tesit ... tento ovu som ocikala teraz rano, ale az v robote, nie prvy moc 🙂 co odporucas teda? zajtra rano ovu z prveho a aj teho? MS cakam az v sobotu, tak neviem ci to nenecham az na meskanie s tym teho ...

denisa87
13. mar 2013

@leonie777 ahoj,ani sa mi neozyvas,drzim palceky aby si mala pozitivny tehu testík,aj u mna sa tiez dejú veci,vcera dusik na tehu teste,dnes pozitivny ovu,sama tomu nerozumiem,lebo ovu bola len prednedavnom,modry test tehu,zeleny ovu-len ten je trosku nekvalitný...

leonie777
13. mar 2013

@denisa87 no vidim, ze sme posadnute uz obe 🙂 moc sanci tomu nedavam, ale zvedavost je u mna velka, ved uvidim, ci dorazi MS cez vikend 🙂 ty mas ake plany? ides zajtra testovat ovu ci teho? ja som z toho na prasky uz dnes, tak to necham tak, to si hovorim, ale rano testujem asi zas 🙂)) drzim ti samozrejme palce, nech to vyjde nam obom aj ostatnym babam cim skorej!!!

@lauritka tebe este viac ako sebe to zelam!!! po tom vsetkom co tu mam nacitane tak nech to uz pride teraz na teba! dame woodoo 🙂

mata258
15. mar 2013

Ahojte...rada by som si vypočula Váš názor na môj problém....minulý týždeň som mala ovul. a dnes po 10dňoch mi ovul test znova ukázal dve rovnaké čiarky. Skúsila som však aj teh.test, ale ten mi vyšiel negatívny. Tak sama neviem čo si mám o tom myslieť🙂)vopred ďakujem za radu🙂

leonie777
18. mar 2013

@mata258 no tak vitaj v klube 🙂 osobne som uz viacmenej presvedcena ze testovat tehu pomocou ovu testov je zbytocne, lebo kazdej sa ukazu dve kolajnice a nakoniec z toho je aj tak ms 🙂 po tejto skusenosti testujem tehu len tehu testami, zbytocne si potom robim nadeje (kludne mrkni do mojich albumov ) dosla ms a tehu test negativ ... popritom ovu testy maju kolajnice ...

mata258
18. mar 2013

@leonie777 dakujem za odpoved. Mne to nedalo a po 2dnoch som si urobila znova teh. test a bola slaba druha ciarka...pokracovala som v testovani dalsie 2 dni a ciarky su 2 len este je odost slabsia ako kontrolna,ale za to viditelna. Tak dufam,ze sa podarilo,aj ked sa nechcem dopredu moc tesit..

leonie777
18. mar 2013

@mata258 hmmm, tak klop klop, nech ty si z tych stastnych a ciarky len silneju 🙂 zelam ti to uprimne ... kedy ma dojst ms? ukazes foto testov?

mata258
18. mar 2013

@leonie777 dakujem...foto veru nemam,ale mozem dat do albumu,len som na stranke nova tak sa musim tomu este povenovat...ms kedy ma prist to by som aj ja rada vedela,kedze mam po vysadeni antikoncepcie uz dva cykle dost rozhadzane...ale dnes mam 32den cyklu.

leonie777
18. mar 2013

@mata258 ... naozaj ti zelam, aby to tam bolo 🙂 kedy planujes ist na krv, aby ti to potvrdili ... podla vsetkeho si tehu a potom na mna urcite mysli a prosim si aj ja taky virus 🙂

mata258
18. mar 2013

@leonie777 este pockam par dni a potom by som isla...mam take pobolievanie v podbrusku tak uvidime cim to bude...neboj isto virus pride,len netreba na to stale mysliet 🙂

leonie777
18. mar 2013

@mata258 moja, to viem velmi dobre, ze nato netreba mysliet 🙂 ale keby sa to dalo 🙂 odkedy som nasla tuto stranku, tak sa to este znasobuje, lebo to tu riesim aj s vami 🙂 ved to asi poznas 🙂 drzim ti palce, aby to vsetko dobre vyslo a aj potom dopadlo na vybornu, budem na teba mysliet a daj vediet co nove 🙂

mata258
18. mar 2013

@leonie777 ja viem je to tazko 🙂 ja tak minuly mesiac som vsetko mozne citala,namyslala si...a nic...ale teraz som akasi kludnejsia...neviem cim to je...ale samozrejme drzim prsteky aj ja tebe 😉 a dam potom vediet

leonie777
18. mar 2013

@mata258 no jo, snazim sa s tym aj ja cim skorej zmierit a prestat sa sustredovat len na plodenie 🙂 mam tyzden do dovolenky, prace mrte, aspon mrcha nebude na dofci a este k tomu bez obmedzenia budem, kedze tehu nie som, idem to brat pozitivne a tehu budem inokedy 🙂 este citam o iui, takze to nie je celkom odveci .... ty sa hlavne drz, nech ti dobre vsetko dopadne, budem sa tesit na spravy od teba 🙂

lienkalienocka1982
18. mar 2013

Ahojte baby..pomozte mi prosim co si o tom myslite??
Ruzove OVU
Modre TEHU

chuchu86
18. mar 2013

ahojte baby,

chcela by som sa vas opýtať na tie ovu testy, ako to funguje, kedy to treba robiť ?

ja už mám jedného chlapčeka, a teraz by sme chceli dievčatko 🙂)

diky

mata258
19. mar 2013

@lienkalienocka1982 ahoj.som asi podobny pripad ako ty 🙂 ...skusala som len tak ovul.testy co mi ostali a tam krasne dve ciarky...dokonca testovacia o dost silnejsia.robila som aj teh.testy....3dni po sebe a slaba ciarka druha....ty si este u lekara nebola.?.

mata258
19. mar 2013

@leonie777 ahoj.tak tu sú tie moje testy..som ich skúšala fotiť len kvalita neni až tak dobra 🙂 ...tie ružové sú tehot. a ten modro-biely je ovul test spravený v ten istý deň...tebe prajem peknú dovolenku a človek nikdy nevie kedy to príde 🙂

leonie777
19. mar 2013

@lienkalienocka1982 takze u teba by to malo byt tehu? bola si uz na krv?

leonie777
19. mar 2013

@mata258 hmmm .... mata toto su testy co si robila teraz? alebo tie co si mi spominala, ze ti to tiez zle ukazovalo?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre