Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

lienkalienocka1982
19. mar 2013

@mata258 ahoj Mata. Ja som ešte nebola leo neviem či mám ísť alebo nie. Už som to raz zažila a nebola som. Teraz neviem čo si mám o tom myslieť. Bojíme sa aj že budem zasa sklamana. ☹ a ty si už bola u doktora? A čo si si myslela ty keď s robila trhu test a bola tam čiarka? Mám už jedného syna a chceli by sme druhé a skúšame viac ako pol roka a zatiaľ nič. A pri prvom to tak nebolo. Po troch mesiacoch vysadeni antikoncepcie a bol tam pozitívny test. A teraz v lete mi vybrali seriálu a zatiaľ nič. A už som bola 3 krát u doktorky a vždy mi povedala že ja tam nič nevidím☹((((((

lienkalienocka1982
19. mar 2013

@leonie777 pravého neviem. Na krv som ešte nebola, a ani som doktorky nevolala. Bojí sa že že budem sklamana...

leonie777
19. mar 2013

@lienkalienocka1982 no pokial si 37 DC a tvoju tehu test ukazuje ciarku, tak netestuj ovu testami, to nie je smerodatne, pozri moj album a tehotna nie som ... na tvojom mieste by som volala lekarke a objednala sa na krv, aby si to mala jednoznacne ... odfot este raz pripadne len ten najnovsi tehu test, lebo ja tam ciarku vidim

leonie777
19. mar 2013

@lienkalienocka1982 ty mas inak tie testy uplne za divne aj co sa tyka ovu, lebo vobec neviem urcit, ze kedy si mala ovu.

denisa87
19. mar 2013

@lienkalienocka1982 no podla mna je to 100% tehotenstvo,gratulujem 🙂

lienkalienocka1982
19. mar 2013

@leonie777 veď ja tiež neviem kedy som mala ovu. Dostala som ovu testy 13 a hneď som začala tesovat. V druhý deň mi ukázalo hneď pozitívny ovu test tak sme sa snažili. Ale ukazuje mi už asi 5 deň pozitívny tak neviem. A preto som si robila hneď trhu test a vychádza pozitívny.

denisa87
19. mar 2013

@lienkalienocka1982 a nechces skusim ten digitalny clear blue,je trosku drahsi ale ten ti na isto ukaze...

lienkalienocka1982
19. mar 2013

@denisa87 možno aj ale dnes tu mame sviatok a je všetko zavreté. Tak pripadne to vyzerá na zajtra alebo štvrtok. Ale dnes ráno so. Si robila tehu test a bol zase pozitív... Pockaj chvíľu a dám ho tu..

mata258
19. mar 2013

@leonie777 toto su testy zo vcera.a zajtra asi zbehnem k doktorovi nech viem co a ako

lienkalienocka1982
19. mar 2013

test z dnes rana..38DC

leonie777
19. mar 2013

@lienkalienocka1982 no neviem ale podla vsetkeho teda mozes byt tehu, preto ti blaznia vysledky aj tie dalsie ovu testy ... akymi testami testujes tehu? dnes rano si nerobila novy tehu test? skus uplne inu znacku, aby si bola najasnom predbezne, ci?

leonie777
19. mar 2013

@lienkalienocka1982 hehe je to tam! ty si tehula 🙂

mata258
19. mar 2013

@lienkalienocka1982 no ja tiez neviem co si mam o tom mysliet...mam 3mesiac po vysadeni antikoncepcie a toto je moje prve planovane tehotenstvo tak zajtra pojdem asi k doktorovi a uvidim

leonie777
19. mar 2013

@mata258 no baby mam s vas radost uprimne, takze pekne pribudate do ineho klubu tehuliek, uz len nech sa prida a
@denisa87 a potom sup sup ideme dalsie 🙂 huraaaaa

denisa87
19. mar 2013

@lienkalienocka1982 Velká gratulacia,veru si tehulka 😉 😀 a kolky dpo si?kedy ti ukazola slabeho ducha,ja som 33dc 9dpo a prd na teste 😠

lienkalienocka1982
19. mar 2013

@leonie777 to je znacka taka odtial, len take pasiky.. a skusit skusim aj inu..len musim pockat do zajtra..

denisa87
19. mar 2013

@leonie777 mozno si pockam este na teba 😉

leonie777
19. mar 2013

@lienkalienocka1982 ty uz sa pekne mozes objednat na krv, mas to tam jasnejsie ako jasne 🙂 vytesujem sa s tebou, si tehulka 🙂 krasne ciary, posielaj potom virusy na mna, aj ja chceeeeeeem 🙂

leonie777
19. mar 2013

@denisa87 cicka, ty furt uz nepochybuj 🙂 viem ze si opatrna a nechces sa dopredu tesit, ale necakaj na mna 🙂 ty to das a ja potom 🙂 juj, aku mam z takychto sprav radost baby 🙂
@lienkalienocka1982
@mata258

lienkalienocka1982
19. mar 2013

@denisa87 toto je 38DC ale neviem ktory den po oplodneni lebo mam nepravidelny cyklus tak ani neviem kedy som mala ovulku... objednala som si testy aby som si to mohla presne "prepocitat" ale doteraz je vzdy pozitivny..aj tehulkovy..

lienkalienocka1982
19. mar 2013

@leonie777 samozrejme leonie posielam ti ich cez tuto spravu............................................................a uz ich mas 🙂
aj pre teba @denisa87 ......................................................................................uz ich mas aj ty 🙂

dakujem baby 🙂

denisa87
19. mar 2013

@lienkalienocka1982 drž sa,ak testnes iny testik,daj vediet,ale je to tam,ved to mas cervene na bielom 😉 🙂

lienkalienocka1982
19. mar 2013

@denisa87 ak urobím tak dám vedieť. Určite a držím palce aj tebe 🙂

denisa87
19. mar 2013

@lienkalienocka1982
Dakujem 🙂

leonie777
19. mar 2013

@lienkalienocka1982 huraaaaaa huraaaaaaaa, tesime sa s tebou a urcite nas informuj, my sme sa tu dali dokopy pocas rovnakych cyklov, tak cakame na spravy ako zerave ktora bude na rade 🙂 lebo teraz je @denisa87 🙂 a myslim, ze aj ty si uz v tom @mata258

mata258
19. mar 2013

@leonie777 dúfam, že máš teda pravdu 🙂 . teraz som si skúsila kúpiť inú značku a dnes 33DC mi vyšiel takto..tak dúfam, že zajtra mi to u lekára len potvrdia🙂

leonie777
19. mar 2013

@mata258 WAW!!! je to tam 🙂 jednoznacne si to nechaj potvrdit a potom vela radosti a stastia ti zelame ... uz vas tu poznam tri co si piseme a ste tehule za tie dva mesiace co sem chodim 🙂 ozvi sa zajtra co lekar a ako si na tom ... kedy bola posledna ms?

lienkalienocka1982
19. mar 2013

@mata258 tak ozaj je to tam 🙂 blahozelam 🙂 daj potom vediet co a ako zajtra...drzim ti palceky 🙂

mata258
19. mar 2013

@leonie777 no dufam teda ze mas pravdu a zajtra sa budem tesit 🙂 ...posledna bola 15.2....tak este aj keby isto by nebolo nic vidiet,ale aspon podla krvi uvidime

mata258
19. mar 2013

@lienkalienocka1982 dakujem pekne 😉 samozrejme dam vediet 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre