Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

nini011
6. okt 2013

@lauritka ahoj🙂 mala som iba jeden. Taka som nedockava, skoro po 2rocnom snazeni a pocas toho jeden potrat.Uz z by sa nam mohlo postastit. 🙂
Neviem,no patram aj po inej pricine.Lebo si myslim ze sa sklamem.Moze byt takyto test este niecim inym ovplyvneny? Nebolia ma ani prsia,co predtym hej.Nehovorim sice ze kazda musime mat rovnake priznaky,ale vzdy u kazdej to zacina prsiami.
Asi musim vydrzat do stvrtka a uvidi sa.To nejako dam.

lauritka
6. okt 2013

@nini011 a nemozesmat len teraz ovulku, mozno sa posunula.

nini011
6. okt 2013

@lauritka mozno lebo prave tento mesiac som nemerala. Ale tak mala by som dva dni,mozno teda aj tri kedze som preskocila ten vcerajsok?Ovulacne este mam, skusim aj zajtra rano ci to ukaze to iste. Aj tak je vzdy najistejsie len pockat kym dorazi/nedorazi ms. Myslela som si ze mi tehotensky test neukazal koli tomu ze je to skoro,ze mi este nemeska.No ale nebudem si robit zbytocne nadeje:(

lauritka
6. okt 2013

@nini011 no tak ak bude slabsi, tak mozno mas ovulku coskoro.. nemas nahodou aj plodny hlien ???

nini011
6. okt 2013

@lauritka nemam plodny hlien.Tym som si uz presla,aj ovulacnou bolestou,myslim ze uz bola.Uz mi nabehol biely vytok bez.Ale pobolieva ma v podbrusku,aj tak viac vpravo.A o nejakych priznakoch ani nehovorim,to si zvyknem 😀 asi domyslat.Akurat tie prsia, to sa nedalo hlavou oblbnut.

lauritka
6. okt 2013

@nini011 🙂 no tak uvidis, ak bude zase silny ovu test, skus si kupit aj tehu testik ;)

nini011
6. okt 2013

@lauritka skusim,ale asi fakt to necham na den ms.ak nedojde🙂

ivetkai
27. okt 2013

Dobry den zienky, chcela by som Vas poprosti o nazor. Od pondelka mam pozitivny ovu test, ciarka silnela. Testik je robeny vzdy v tu istu hodinu, dve hodiny predtym som nic nepila..Dnes som si robila tehu testik a bola tam len jedna ciarka:( Mavam nepravidelnu m., takze neviem, ci meskam alebo nie..Myslite si, ze ide skor o zdavotny problem, alebo je este HCG take nizke? Mate s tym niektora prosim skusenosti? Buduci tyzden by som chcela ist k doktorovi. Dakujem Vam velmi pekne za Vas nazor🙂

majka_3
27. okt 2013

@ivetkai myslim si ze pockaj par dni a testuj este raz 😉
mam teraz podobny problem 😉

lucia.k
28. okt 2013

Ahojte, ja tiez riesim podobnu situaciu.dnes som 17 dpo, prsia mam citlive a vacsie uz vyse tyzdna (to mavam aj pred menzesom, ten mi meska 2 dni). Rano som si spravila ovu test, ktory je jasne pozitivny. Dnes som si kupila aj tehu test. Co myslite? Ja sa uz neviem dockat az ho pouzijem.... 🙂

55alexandra55
28. okt 2013

Ten isty problem mam aj ja 1 den mi meska mrcha pred chvilou som si urobila ovu testik a je pozitivny druha ciarka je silnejsia ako kontrolna neviem ci mam robit tehu testik alebo mam zopar dni pockat

luckalucka83
29. okt 2013

@lucia.k
@55alexandra55
Kocky skuste tehu test, vyzera to na tehu 🙂

ivetkai
29. okt 2013

Zienky, aj dnes som si robila testy - ovu testik pozitivny, testovacia ciarka je ovela silnejsia ako kontrolna a tehu testik stale biely:( Myslite, ze ovu testik moze takto ovplyvnit cysta? Vo stvrtok idem k doktorovi.

55alexandra55
29. okt 2013

@luckalucka83 uz som si urobila, lebo som neodolala a je pozitívny 🙂

lucia.k
29. okt 2013

@luckalucka83 @55alexandra55 Aj moj ranny mal 2 ciarky 🙂
Buduci piatok mam ist k lekarovi

tamarka9
29. okt 2013

baby som v inej teme, tiez sa snazime o babo...dnes som iba 11 DPO ale zacalo ma boliet podbrusko a krize dost silno a mala som v praci iba ovu testy a baby napisali, ze aj tie sa daju pouzit...tak som skusila a bola tam viditelna druha ciarka, nie silna ako kontrolna,ale viditelna normalne...a teraz ma tu klepe uplne v praci ze co to? Je to fakt mozne ze by ovu test ukazoval tehotenstvo?

lucia.k
29. okt 2013

@tamarka9 Ako vravim, ja som mala na ovu dve silne ciarky a dnes rano tehu pozitivny. Nemam to potvrdene lekarom ale podla mna rano skus ten tehu test

tamarka9
29. okt 2013

@lucia.k no tato zase tak silna nebola, ale normal viditelna, ziadny duch. tak skusim zajtra rano normal test, lebo som chcela cakat do piatka ked ma prist mrcha, ale pochybujem ze teraz to vydrzim

lucia.k
29. okt 2013

@tamarka9 ved toto, ani ja som nevydrzala

tamarka9
29. okt 2013

@lucia.k no parada, keby to bol tehu test tak sa uz aj vytesujem. tebe prajem nech to dopadne co najlepsie, ale uz ti aj ms meska, tak to vyzera nadejne. Ako dlho sa snazite?

lucia.k
29. okt 2013

@tamarka9 vlastne len teraz sme vazne zacali (test ovu), pred tym som sa moc nesledovala. Preto sa mi ani nechce verit, ze by to naozaj mohla byt pravda 🙂 drzim palce aby aj tehu bol pozitivny, aj ked mozno je este skoro. Co som citala, tak ten ovu pasik by mal kazdym dnom silniet, ty si ho mala este slabi, asi bude este silniet... Ved uvidis, drzim palce 😉

tamarka9
29. okt 2013

@lucia.k ok tak zajtra vyskusam este jeden ovu test, aj ked je to iny druh ako som mala teraz tak dufam ze to nevadi

lucia.k
29. okt 2013

@tamarka9 Snad nie, budem drzat palce a urcite daj vediet

tamarka9
30. okt 2013

@lucia.k ahojky, dnes rano som robila tehu test a bol uplne biely- myslis ze by som mala znovu poobede skusit ovu test, ze ci tam bude nieco? som len 12 DPO..a asi posledny, lebo ma svihne z toho napatia 🙂

lucia.k
30. okt 2013

@tamarka9 ahoj ahoj, asi je este skoro. Skus si dnes v tu istu dobu spravit ovu a porovnaj farbu ciarky, baby pisali, ze by mala silniet. Ja s tym skusenosti nemam, hned prvy test bol silny - testovacia ciarka bola rovnako silna ako kontrolna

tamarka9
30. okt 2013

@lucia.k ok takto to skusim, vcera som ten ovu test okolo 14.00 robila tak aj dnes tak- len nemam tu istu znacku,ale to by snad nemalo prekazat...

lucia.k
30. okt 2013

@tamarka9 myslim si, ze nie. Drzim palce, ozvi sa.

luckalucka83
30. okt 2013

@tamarka9
Tami ked zistujes tehu pomocou ovu testov skus ranny moc - ked budu obe ciarky rovnake, tak potom skus z ranneho aj tehu test.
Ciarky by mali tmavnut - teda ta testovacia
drzim palce

tamarka9
30. okt 2013

@luckalucka83 ahoj aj dnes som mala ovu pozitivny, aj ked ciarka nebola este rovnaka ale nerobila som z ranneho mocu...dam aj fotku ale velmi je rozmazana ten moj fotak desne foti, ale inak nazivo su tie ciarky pekne viditelne...

tamarka9
30. okt 2013

@lucia.k ahoj, ja robila ten test znovu ako vcera a aj som to odfotila, no je to rozmazane- zda sa mi ze oproti vcerajsej moc nezosilnela, ale na tomto dnesnom teste (bielomodry je aj kontrolna ciarka tak menej vyrazna...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre