Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

tamarka9
31. okt 2013

@elenita drzim silno palce, packo a ozveme sa 😉

majka_3
31. okt 2013

@tamarka9 ale myslim ze budu falosny....lebo do soboty sa nemeni farba ☹ akurat ten vcera bol taky iny...a dokonca by som aj chcela verit lebo ten duch bol jemnunko ruzovkaty..cize nemal by byt falosny... cize ja neviem... som zmatebaa 😀
vidis tam nieco?

jana_il
31. okt 2013

@ majka_3 zažila som minulý tyždeň čosi podobné. Testovala som ešte pred ms a 2 pipino + 1 woman secret takyto duchovia. O dva dni som testovala s mamatestom a negativny ☹ O niekoľko dní došla ms 😠
Verim vsak, ze u teba do dopadne len a len pozitivne. Drzim palec 😉

majka_3
31. okt 2013

@tamarka9
@elenita ved to ze neviem comu verit... ano vcera aj dnes ta ista znacka...v sobotu tiez pozit rapi clear ale v utorok uz nebol pozitivny.... ja vazne neviem comu mam alebo nemam verit..ved som povedala ze uz testovat nebude,,pockam.... niekolko dni a uvidiime...
drzim palce baby 🙂

@tamarka9 vyskusaj odfotit aspon co ide..upravime do negativua uvidime co tam je 😉

elenita
31. okt 2013

@majka_3 Ja tam stale vidim dusika....vecer Vam sem hodim mozno moje testiky 😉 A uz nic nepiste, lebo potom nemozem odist 😀

majka_3
31. okt 2013

@elenita ako na tvojom vidis? 🙂 posliiiiiii teraaaz 🙂 este mas cas do 15 😀

tamarka9
31. okt 2013

@majka_3 akoze ja neviem ci preto lebo chcem vidiet ale tiez vidim ked sa dobre zadivam. Ale asi by sme ozaj mali pockat lebo z tohoto zmurenia do PC nam sibne 😀

majka_3
31. okt 2013

@tamarka9 ved hovorim posli foto 😀 aj ja som sa podelila 😉

tamarka9
31. okt 2013

toto je dnesny,a le naozaj zle vidiet...a minule dva som tu uz davala

tamarka9
31. okt 2013

na strane 33 v tejto diskusii su, nasla som.

majka_3
31. okt 2013

@tamarka9 coo zle vidiet? ved to je jasnee poziotivny 😀

tamarka9
31. okt 2013

@majka_3 jj ale to len ovu test a tam by mala byt vraj ta ciarocka silnejsia ako kontrolna a to nie je, su zhruba rovnake. Keby to bol tehu tak uz vytesujem...

majka_3
31. okt 2013

@tamarka9 ahaaaaaaaaaa 😖 😖 😖 ja uz tesim za teba reku to je tehuu test 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
tehu test si nerobila?
a na tej mojej foto videla si nieco? ci mam haluze 😀

tamarka9
31. okt 2013

nie to vsetko su ovu testy robene 3 dni po seba a vsetky pozitivne. Tehu som robila,ale bolo este skoro a teraz urobim iba ak bude emskat dva tri dni..a na tvoj ked sa pozriem narychlo tak nevidim nic 😖 ale ked sa dlho pozeram a hladam tam kde viem ze by mala byt druha ciarka tak sa mi mari ze tam nieco je. Ale ked tie fotky tak skresluju 😠

tamarka9
31. okt 2013

@majka_3
@elenita no baby idem ja sa uberat na stanicu, cestujem dnes na stredne slovensko domkov, tak ma dlha cesta caka. Neviem ci sa mi to podari byt, ale ked nie, najneskor v pondelok som tu a piseme novinky. Packo a pekne sviatky prajem, plodne hlavne 😀

majka_3
31. okt 2013

@tamarka9 pekne sviatky aj tebe...v pondelok si piseme 😉 drz sa 🙂

elenita
31. okt 2013

@tamarka9 No Tvoj je jasne pozitivny, si tehu urcite 😉

elenita
31. okt 2013

@majka_3, @tamarka9 No tu su moje foto, ale tak ja na tom nie som ani zdaleka tak, ako Ty...len tam proste vidno tu 2. ciarku na ovu.....takze urcita hladina tam je...uvidime, ci to bude silnit alebo nie, ale tak asi nic 😒
Hore je ovu test, dolu je tehu test...uplne biely

elenita
31. okt 2013

@tamarka9 A stastnu cestu a pekne sviatky aj Tebe! 🙂

majka_3
31. okt 2013

@elenita ved na tom tehu teste je nieco nie? 🙂

majka_3
31. okt 2013

@elenita moj ovu test vyzera podobne...

elenita
31. okt 2013

@majka_3 Maji, aj mne sa zdalo, ale len na foto 🙂 nazivo na nom nevidim nic 😒

luckalucka83
31. okt 2013

@majka_3
Maji pocuj, ja ked si zvacsim fotku Tvojho tehu testu ja tam druhu ciarku vidim
robila si si ho rano? a ovu testy rano? stale pozitivne?

elysa
31. okt 2013

Ahojte baby 🙂 Prosím Vás, pri zisťovaní tehotenstva pomocou ovulačných testov musí byť ovu test pozitívny, t.j. že obe paličky rovnako jasné alebo testovacia silnejšia ako kontrolná? Alebo stačí ak tá testovacia je jasná - hoci nie tak ako kontrolná? Proste že žiadny duch ale normálne viditeľná čiarka...

lauritka
1. nov 2013

@elysa uplne pozitivny ovulacny. potom mozes skusit aj tehotesky. ale slabsia testovacia , nemusi nic znamenat,

lauritka
1. nov 2013

@majka_3 a naco testujes tehu 🙂 ved ked si mala len nedavno ovulaciu podla tych pozitivnych ovulacnych testov, tak na testovanie mas este cas. 😉

majka_3
1. nov 2013

@lauritka testovala som preto lebo som mala 5 dni ovu testy pozit preto tie tehu testy robene.

@luckalucka83 nie na obed som si ho robila...ale to bude asi falosne pozit.lebo som citala ze pepino ukazuju falosne... dnes som netestovala vyskusam zajtra a ak nic uz len cakat na cervenuu 😒 😒

lauritka
1. nov 2013

@majka_3 ano ja viem, len uz ti slabli, cize sa o tehu nejdena. skor o mozno neskoru ovulku.. snazili ste sa ??? 😉

majka_3
1. nov 2013

@lauritka tak preco testy z duchmi? no teraz uz viem ze sa o tehu nejedna..ale mala som niekolko testov s duchmi cize som si myslela ze sa jedna...a citala som ze to nieje pravidlo aby bol pozit ovulacny test.
jedna tu pisala ze je v 6tt a ovu test vobec nemala pozitivny... 😒 😒

lauritka
1. nov 2013

@majka_3 neviem, ale ak by si bola tehu, duch ti zosilnie.. a jemnych duchov mozu ze vraj robit aj cysty..
no ved uvidis.. mas zapisane kedy si mala najsilnejsi ovulacny ??? a pripocitaj k tomu 16 dni.. dovtedy by mala prist mrska.. alebo si najdes uz regulerne dve ciarky,

to su skor vynimky.. ja co som tu videla tehulky a ovulacne, tak vsetky mali silne ovu testiky v tehu. ale len od urcitej hladiny hcg.. cize moze vyjst az v termine mrcha pozitivny.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre