Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

inngrid
21. nov 2013

@pikvik1 počuj tak to si asi určite tehu lebo ja som mala poslednú ms 16*10 a ty 21*10 takze je medzi name 5 dní 🙂 a to je presne tych 5 dní čo to viem a zopakujem sa ja som mala presne ako ty ovu testy pekné a tehu nič 🙂 a to ti poviem ze velmi zalezí na značke tehu testov lebo niektoré sú chabe ale kočky mi písali ze ešte mam slabé hcg ( to je ten tehotenský hormon ) preto mi to vidno na ovu testoch a na tehu testoch ešte nie
preto počkaj 1-2 dni a uvidiš ale máš to presne ako ja 🙂 presne!!!! takze tebe vyjde tehu 28*7 🙂 čakám same dobré správy !!!! 🙂

a mm som to povedala hned na druhy den lebo ja som sa začala testovat v sobotu a tehu bol fakt biely nič ziadny duch iba ovu testy ako ty - ale boli sme v tu sobotu kazdy sam on u rodičov ja doma a potom som šla k našim a ked som išla k rodičom začalo ma napínať a boelsti prs boli a uz mi 1 den neškalo tak uz som mala tušenie ale kedze tehu testy sa majú robit z ranného moča utekala som v nedelu o 9*00 do lekárne kupila aj papučky a čakala a uakzala sa čiarka tak som zabalila papučky a dala som mu balíček a plakala som a on čo plačem a čo to ma za baliček otvorila a ze si tehotná? a ja ze ano a tak sme sa objimali pusinkovali a neskôr aj pomilovali ale najprv to musel predychat 🙂 lebo sme to nečakali 🙂 v podstate som sa 3 cykly po vysadení prečistovala a bol to prvý cyklus čo som bola akoze pripravená sa moc snazit 🙂 ovu testíky bazalna teplota a tak 🙂 tak preto nečakali sme ze tak rychlo sa nam podarí 🙂

pikvik1
21. nov 2013

@inngrid Ten tvůj optimismus mi dodává naději!! 🙂 to je krásný příběh, ještě jednou moc gratuluju k miminku 🙂

Já jsem to ráno zkusila a výsledek je na prd ☹ nevím, jestli si neidealizuju i ten ovu test. Přikládám fotku, oba testy jsou dnes ráno cca v 7hod.

pikvik1
21. nov 2013

foto

inngrid
21. nov 2013

@pikvik1 no akoze ja som mala presne tieto isté ovu aj tehu testy a tie testy su naprd 🙂 chod kupiť iný do lekárne presne ako ja si na tom fakt dnes kup inú značku pytaj taky čo ma najvačšiu citlivosť fakt uvidiš dobre ti radím

inngrid
21. nov 2013

@pikvik1 naprd tehu testy myslim - inu značku som mala krasnu čiarku a tu na tehu teste nič 🙂

inngrid
21. nov 2013

@pikvik1 ja to stale vidim pozitívne moja mrcha neprišla 🙂 tak dobre je

pikvik1
21. nov 2013

@inngrid Děvče, ještěže jsi tu, já bych už zase upadla do deprese, že je vše ztraceno. Takže poslechnu radu zkušenější, zkusím jinou značku, skočím si do lékárny. Dnes jsem už ale měla větší kafčo, tak to zkusím testnout zase zítra ráno. Máš pravdu, že dokud není mrcha.... 🙂 Protože je pravda, že když se dívám na tu sérii ovu testů, co mám před sebou, tak bych musela mít ovulku skoro týden....

inngrid
21. nov 2013

@pikvik1 no tie ovu testy sú fajne ale tie tehu nie majú malú citlivost mne tento modry tehu test včera ukazal ducha 🙂 a to na inej značke som mala uz pred 5 dnami slabu čiarku takze sakra rozdiel - ja by osm určite neklesala na duchu kym mrcha nechodí 🙂 rozhodne ja tam tu šancu stle vidim a dost velku

inngrid
21. nov 2013

@pikvik1 a nechaj potom vačšiu chvílku pôsobit ten tehu test máš ešte male hcg chvílu bude trvat kym sa to ukase 🙂

inngrid
21. nov 2013

@pikvik1 počuj ja som mala 30DC tak ako ty - ovu test taka istá čiarka a tehu uplne biely ako ty
a kupila som inú značku a pozrit tkao som to mala 🙂 takze čakám zajtra obrázok 🙂

pikvik1
21. nov 2013

@inngrid Ty brďo , to je ale velkej rozdíl! Taková tlustá čárka! Já jsem dnes měla sen, že jsem nějakej takovej těhu test dělala a byl krásně pozitivní 🙂 Jdu do lékárny 🙂 Zítra dám foto v každém případě! Děkuju moc za podporu!!

inngrid
21. nov 2013

@pikvik1 neni zač, drz sa a určite zajtra sa ozvi 🙂 kym nepríde mrcha je to naše nezabudaj 🙂 pekny dník prajem 🙂

majka_3
21. nov 2013

@pikvik1 drziim palce 😉

@inngrid gratulujeeeem 🙂

pikvik1
21. nov 2013

@inngrid Tak jsem vybírala v lékárně, paní mi dala ClearBlue, nedařilo se jí zjistit citlivost, teď se dívám, že je to dvacítka ☹ Takže s tím počkám, nechám si ho v šuplíku na později 🙂 Z práce zastavím ještě jinde..

pikvik1
21. nov 2013

@majka_3 Díky 🙂

inngrid
21. nov 2013

@majka_3 dakujem 🙂

inngrid
21. nov 2013

@pikvik1
@pikvik1 ale clearblue su zevraj dobré testy a ten môj mal napísané Citlivosť testu je 10mlU/ml. - tak skús nekupuj zbytočne další skus rano budeme múdrejšie ale kedze nepíše ms ešte nedorazila 🙂 teším sa

pikvik1
21. nov 2013

@inngrid Tak jo, já to testnu zítra 🙂
Plánuješ chodit do práce nebo budeš na neschopence a užívat si bříška?

inngrid
21. nov 2013

@pikvik1 čo si kym som v poriadku budem chodiť do práce 🙂 ja mam sedavú prácu v kancliku v teplúčku nevidim dôvod prečo nechodiť 🙂 ak by som mala namahavu pracu nočné tak to ano ale takto ani neuvazujem 🙂

pikvik1
21. nov 2013

@inngrid Jasné, já (až to přijde) asi budu taky chodit, leda že by mě tam naštvali 😀 😀 ale to nepředpokládám 🙂

pikvik1
21. nov 2013

@inngrid No a protože stále doufám, že to teď vyšlo, tak jsem trošku nesvá z víkendu, máme plánovanou akci v hospůdce a pak půjdeme zkusit už i nějaký ten vánoční punč. Normálně by to bylo supr, ale tahle nevím, nevím... kéž by se do té doby stihl ukázat výsledek 🙂

inngrid
21. nov 2013

@pikvik1 tak akoze zase 1 vianočny punč si môzeš dat to zase sa neboj ak aj si tehotná ešte s babatkom nie ste spojení do nejakého 7tt sa tušim same vyzivuje vo vaku az potom sa pripaja tak sa neboj ale zase viac nepi bud uz zodpovedná 🙂 a je štvrtok ešte mame 2 dni piatok sobota tak verím ze zajtra sa potvrdia moje slová mešká a to je podstatné !!! nemesis mat dostatok hcg tehu hormone preto ti to nevidno ja som sa testovala v nedelu a bola slabšia ta čiarka tuto nedelu chcem zase 🙂 nech mam silnejšiu boli 2 testy v 1 balení nech aspon vidim ze mi stupa ten hcg hormone 🙂

pikvik1
21. nov 2013

@inngrid Tak pak dej vědět, jestli to krásně sílí 🙂 Ještě by mě zajímalo (i když doufám, že je to zbytečná spekulace) - kdybych těhotná nebyla a ty ovu testy takhle vycházely - co s tím? to by bylo asi lepší navštívit doktora, že? Mám pocit, že jsem četla, že pozitivní výsledky můžou být před menzes, ale nevím, jak dlouho... Tak špekuluju nad tím, kdyby fakt ne (i když já ti inngrid věřím! 😀) čím by to mohlo být...

inngrid
21. nov 2013

@pikvik1 ja si takú možnosť ani neprípuštam lebo som sa s tymto ešte nestretla 🙂 ovulácia byt nemôze kedze ms mešká neexistuje mat 2 ovulácie za jeden mesiac takze neviem 🙂

luckalucka83
21. nov 2013

@pikvik1
No ako radi nasa Inuska, skus iny test, kup si aj dva tri druhy v lekarni s najnizsou citlivostou, alebo zbehni do DM a skus najlacnejsie pepino - sice kocky pisu, ze robi ducha, mne na 21 dc ukazal krasnu druhu ciarku- sice slabsiu ale ukazal
Ked Ti meska ms a ovu mas pozitivne, tak ja stale verim, ze to je tehu 🙂

pikvik1
21. nov 2013

@luckalucka83 Já to dnes ošéfuju, stejně musím na nákup a zítra otestuju 🙂
Na 21DC to se ukázalo super brzo, to je drsny 🙂
Mně už se dnes normálně zdálo, že jsem se šla podívat a byly tam dvě čárky 🙂 tak je to lepší než noční můry.... 😀

inngrid
21. nov 2013

@pikvik1 sny sa niekedy stávajú skutočnosťou teším sa na ráno 🙂 a nie ze nebudeš spat 🙂

pikvik1
22. nov 2013

Přeju krásné ráno 🙂
Holky není to dobrý, všechno je negativní ☹☹ Teď asi nezbývá než čekat... ale teda to není moc povzbudivý..
Na fotce je nahoře ovu, pod tím těhu pepino a těhu clearblue. Tak to asi nevyšlo.

inngrid
22. nov 2013

@pikvik1 ahoj ahoj, ja tomu v tom prípade vôbec nerozumiem kolko dnový cyklus mávaš? bezne

pikvik1
22. nov 2013

@inngrid Já pořádně nevím, mám teď druhý cyklus po vysazení HA. Po vysazení přišla MS v pořádku, ale to je jasný, to bylo daný dobráním prášků. Ten druhý už byl delší, ten trval snad 40dní. Už jsem byla objednaná k doktorovi na vyvolávačku, ale den předtím menzes přišlo samo. Takže teď moc nevím,co mám čekat ☹ Ach jo ☹ ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre