Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

inngrid
22. nov 2013

@pikvik1 vies eo aj tak ide víkend počkaj po víkende skus v pondelok rano zopakovat test tehotensky, ak nič objednaj sa k lekárovi !!!

eeen
22. nov 2013

@pikvik1 no já měla po vysazení - 28.28, 35 a teď ten poslední 40,takže je to rozházený, taky nevím,kdy mrchu čekat...takže nejlepší je počkat ☹

inngrid
22. nov 2013

@pikvik1 a nebud vôbec smutná stress a smutok je najhorší nepriatel pre otehotnenie jasn? 🙂

inngrid
22. nov 2013

@eeen ja som mala 28-25-27- a uz nepríde 🙂 9 mesiacov

eeen
22. nov 2013

@inngrid tak to blahopřeji, taky bych byla ráda, kdyby už nepřišla, ale ty si měla krásně krátký cykly, to s těma mojema se načekám ☹

pikvik1
22. nov 2013

@inngrid Přidala jsem fotku ovu testů do profilu, ten poslední je dnes....zdá se mi, že je o fous tmavší... Pokud to není těhu, tak si nedokážu představit, jak budu další cyklus zjišťovat ovu ☹

inngrid
22. nov 2013

@pikvik1 ja to neuvidim lebo si rebistrovana na mk CZ 🙂 ale to nevadí ja by som počkala 2-3 dni uvidime ved tak aj bude a v pondelok sa rozhodni môze to byt aj z meškania a posunutého cyklu ale prečo mas stale ovu pozitívne testy nerozumiem :(

@eeen ďakujem, a infolic si neskúšala? vela kočkam upravil cykly

pikvik1
22. nov 2013

@inngrid Budu se snažit neklesat na mysli..... ale teda...☹

eeen
22. nov 2013

@pikvik1 ten poslední je určitě tmavší, ale nevím,jestli pozitivní...taky mám v plánu tento cyklus nakoupit ovu testy, tak jsem zvědavá...

pikvik1
22. nov 2013

@eeen Jj, čekat a doufat 🙂

eeen
22. nov 2013

@inngrid zatím jsem nezkoušela nic...,chci počkat asi ještě tenhle cyklus nebo po mrše a pak zajít k doktorce...

luckalucka83
22. nov 2013

@pikvik1
a na to clear blue nie je duch? ci mi uz sibe, alebo mam spinavy monitor 😕 😕
mozno to ma na svedomi hak, neviem, nemaju s tym kocky skusenosti ?
Ktory den cyklu si teraz?

inngrid
22. nov 2013

@pikvik1 si len druhy cyklus - kolko zien sa snazi aj 5-6 mesiacov a potom as zadarí nesmieš byt hned takto sklamaná - extra po tom čo si druhy cyklus po vysadení - ved teličko by sa 3 cykly aj tak malo prečistit od hak

inngrid
22. nov 2013

@luckalucka83 mne sa to tiez trošku marí preto hovorím ze by som počkala lebo mi nejdu do hlavy tie pozitivne ovu testy 🙂

inngrid
22. nov 2013

@eeen ok ked tak určite vyskúšaj je to volne dostupné a hlavne po vysadení to upravuje cykly a vela zien po tom otehotnela 🙂

luckalucka83
22. nov 2013

@inngrid
no ten posledny je uz pozitivny - myslim ovu test a pekne tmavne,
len nam pekne odfot este raz ten clear blue test tehu, nech nan hodime skumave ocko 🙂

pikvik1
22. nov 2013

@inngrid Beru kapky Femigard, ty by měly být právě na úpravu cyklů a tak všeho dokola + podpořit otěhotnění. Ale máš pravdu, musím se na to míň upínat. Ale teda musím přijít na nějakou alternativu, jak zjišťovat ovu (aspoň ať vím, kdy se snažit), protože ty testy mě matou... Přiložím foto, ať to taky vidíš 😉

pikvik1
22. nov 2013

@luckalucka83 No upřímně na té fotce se mi taky trochu zdá.... ale v reálu teda moc ne. Tak zkusím počkat, otestuju ještě příští týden, teď jsem v práci, tak nemůžu dodat novou fotku... ☹ A jinak jsem poslední MS měla 21.10., takže jsem nějakej ..32DC? První ovu test byl pozitivní 8.11. nějaký 18DC.

inngrid
22. nov 2013

@pikvik1 odfot ešte raz ten clear blue ako piše lucka 🙂

inngrid
22. nov 2013

@pikvik1 dohoda 🙂

pikvik1
22. nov 2013

@inngrid Tak jak dorazím z práce, vrhnu se na to 🙂

pikvik1
22. nov 2013

@inngrid
@luckalucka83
Holky dívám se na ten test, ale tam duch není, mám ho v ruce.... nebudem držet planou naději. Je negativní.

inngrid
22. nov 2013

@pikvik1 dobre tak je negativny tak potom treba k lekarovi nech ta pozrie pre istotu hm?

pikvik1
22. nov 2013

@inngrid Myslíš, že mě nebude mít za hysterku?
Já mám naplánovanou preventivku na 3.12., tak jestli počkat, už to není dlouho, ten jeden týden mě asi nevytrhne a nebude na se na mě dívat, že jsem mimo 😀 (zatím s ním mám dobré zkušenosti). A navíc, stejně ten příští týden nějaký testík zkusím, co kdyby.. 😉 a ty ovu pak vezmu s sebou, ať to vidí.

inngrid
22. nov 2013

@pikvik1 jasné vies čo ja by som do toho 3.12 počkala ak ti to mešká z dôvodu hormonalnych zmien a vysadenia tak bezne kočky dostanú aj na 40 den a radšej nech pride sama ako pichat injekcie aspon z mojho pohladu takze by som počkala do toho 3.12 ale kazdy sa môze nato inak pozerat a jasné v pondelok skús testnút 🙂

pikvik1
22. nov 2013

@inngrid Souhlasím, počkám. Ten jeden týden nic není. Může to být jen normální zpoždění. Navíc, když jsem tam byla v září, tak říkal, že jak přijdu v prosinci, všechno po vysazení HA zkontroluje a podívá se i na to, jestli probíhá ovulace. Takže myslím, že i sám mrkne a probereme to.

inngrid
22. nov 2013

@pikvik1 super, drzím palec 🙂

pikvik1
22. nov 2013

@inngrid Takže dám pak zase vědět, po víkendu zkusím i těhu test, kdyby náááhodou a budu informovat. Zatím přeju krásný víkend těhulko 🙂

pikvik1
22. nov 2013

@inngrid Já ti závidím 🙂

kacka_dj
22. nov 2013

Přesně takhle vipadaly moje ovu testy 🙂 měla jsem jich za sebou 5 pozitivních, tak jsem zjistila, že jsem těhotná 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre