Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

janik1979
25. feb 2014

@monicka79 Moc děkuji. Dnes jsem si dělala ovu test znovu a čárka je silnější než včera, ale stále není stejně silná, jako kontrolní. Ovulaci jsem měla tento měsíc posunutou a MS má přijít zítra, tak testnu ovu testem ještě zítra a uvidím. Myslím, že tak brzo by mě těhu test ještě nic neukázal.

monicka79
25. feb 2014

@janik1979 tiež som mala posunutú ovuláciu, potom som cítila že asi príde ms, prišlo len špinenie, test negatívny, ale po týždni už pozitívny 🙂

matazo
26. feb 2014

@janik1979 ahoj, pozitívny test je to, čo ja mám na fotke ten zelený nad tehotenským.

erijan
12. mar 2014

@paula1234 ahoj, precitala som si tvoj prispevok a gratulujem ku krasnm detickam 🙂 chcem sa ta opytat ty ked si si robila ten ovu test tak sa testovacia ciarka ukazala hned alebo az neskor ? dakujem 🙂

paula1234
13. mar 2014

Ukázala sa hned a robila som si ho, ked mi meskal menzes 2 dni a robila som si ho vecer..)))

pikvik1
14. mar 2014

Hezké ráno holky, jen bych se ráda zeptala - pokud chci z netrpělivosti zkusit ovu testy pro testování těhu, kolikátý DPO by se mělo začít něco dít?

lauritka
16. mar 2014

@pikvik1 to je individulane.. ale mozes skusit povedzme od 10 dpo kazde rano ;) ak budes mat obidve silne alebo skoro rovnake, mozes skusit tehu testik.

pikvik1
17. mar 2014

@lauritka Tak jsem se ještě v pátek těšila, protože mi ráno vyšel docela silný ovu test (9DPO), ale druhý den přišla menstruace ☹ viz obrázek..... takže nic...chjo.

lauritka
17. mar 2014

@pikvik1 ah. ved si ho mala uplne pozitiv ?? a mas normalne krvacanie ::??

pikvik1
17. mar 2014

@lauritka Oproti minulému měsíci tak poloviční...nicméně jsem zkoušela ovu testík i dnes (co kdyby náhodou... ) ale byl negativní, takže spláchl veškeré naděje ☹

lauritka
17. mar 2014

@pikvik1 ah :( no mozno si aj bolo kratucko tehu, ale sa neudrzalo :( preto aj zoslabol ovu testik..

pikvik1
17. mar 2014

@lauritka Ach jo ☹ další měsíc.... to je tak náročný neztrácet naději a užívat si to, měsíc co měsíc jen neúspěchy. Kdyby člověk mohl aspoň zkrátit ty prodlevy do ovulky 🙂

timi1210
1. apr 2014

Ahojte kočky som tu nova no tuto diskusiu mam prečitanu celu 🙂 chcela by som sa vas opytat,ovulku som mala podla ovulacnych testov 17.3 zajtra by som mala dostat mm mam ju pravidelnu 28dc no uz druhy den mam rano pozitivny ovulacny test skusila som aj tehotensky no ten je negativny...mam na testovanie tehotenskeho testu ešte počkat?dakujem pekny den

pikvik1
1. apr 2014

@timi1210 Juuj, to vypadá slibně! Já jsem nedočkavec, takže bych to už třeba zítra zkusila🙂 Na druhou stranu by asi ještě mohl být negativní... těžko říct, ale jestli bude zítra den očekávané ms, tak bych to asi prubla 😉 Hlavně nezapomeň dát vědět, držííím!!

timi1210
1. apr 2014

Dakujem si zlata jedno babätko uz mame no chceli by sme druhe a to nie a nie prist..tento mesiac som sa prvy krat zacala testovat ovulacnymi testami 🙂no ziadne tehu priznaky nemam sem tam pichanie v podbrusku inak nic...tak dufam ze sa zadari
@pikvik1

timi1210
1. apr 2014

@pikvik1
prikladam aj foto ovu testikov horny je zo včera dolny z dnesneho testovania

pikvik1
1. apr 2014

@timi1210 To je jasnééééé 🙂 No paráda 🙂

pikvik1
1. apr 2014

@timi1210 Jak dlouho se o druhátko snažíte?

timi1210
1. apr 2014

@pikvik1 no už 10 mesiacov :( a kazdy mesiac dufam v zazrak...

pikvik1
1. apr 2014

@timi1210 Já jsem zahájila 8. měsíc snažení, vím jak ti je. Hlavů vzhůru děvče, zítra zkus těhu test, vypadá to opravdu dobře. Mně minulý měsíc svitla jiskřička naděje, ale nakonec přišla ms.

timi1210
1. apr 2014

@pikvik1 no to je prvy mesiac co sa testujem ovu testikami no 17.3 mi vysiel test tal silno pozitivny ze som ho len namocila a do 10 sekund taka druha ciarka ze mi skoro oci vypadli tak som sa hned na muza vrhla 🙂 a este dalsie 2 dni 🙂 tak hadam sa postastilo pri malej som sa nijako nekontrolovala ziadne priznaky ze som tehotna az po tyzdni som zistila podla tehu testu...takze ty si sa uz dosnazilkovala 🙂teda uz si tehu?

smoulinka13
1. apr 2014

ahojte baby.ja som mala dva dni po sebe silne ciarky na ovu teste ale tehu test negat :(( takze to neplati vzdy?

timi1210
1. apr 2014

@smoulinka13 sme natom rovnako ja tiež dva dni ovu pozitivne a tehu negativne :(

smoulinka13
1. apr 2014

@timi1210 takze asi z toho nic nebude ze? :(

timi1210
1. apr 2014

@smoulinka13 no ja som sa tu tiez bab pytala ako to vlastne je lebo ja sa do tychtotestikov moc nerozumiem..

smoulinka13
1. apr 2014

@timi1210 ja tomu tiez moc nerozumiem..ale asi tie ovu testy su potom zavadzajuce

pikvik1
1. apr 2014

@timi1210 Nene, ještě jsem snažilka ☹

timi1210
1. apr 2014

@smoulinka13 no neviem ci su zavadzujuce no jedna babenka tu pisala ze ovulacne testy pred mm mala pozitivne a tehu negativne a po 5 dnoch uz mala na tehu teste 2cirky je to asi u kazdej zeny individualne

pikvik1
1. apr 2014

@timi1210
@smoulinka13 No holky ty ovu testy můžou ukázat těhotenství ještě dřív než test těhotenský. Většinou se dělají ráno a opravdu musí vyjít pozitivní, jako v době ovulace. Takže pokud vám vyjdou třeba tři dny po sobě pozitivní ovulační testy (a opravdu se nejedná o ovulku, je to už cca 9DPO a více), tak to zpravidla ukazuje těhotenství. Ale těhotenský to ukáže až třeba za pár dní, na něj je to ale ještě brzy. Takže pokud vám vychází pozitivní ovu testíky, tak těhotenský vyjde později taky 🙂

pikvik1
1. apr 2014

@timi1210 Jo a pokud ti v době ovulky vyšly tak krásně testy jak jsi říkala, a snažení bylo jak říkáš super poctivé, tak bych to viděla tak, že to prostě vyšlo. Takže ovu test už na to ukazuje, ale na těhotenský je ještě brzy. Na druhou stranu od 17.3. už uplynulo hodně doby, takže pokud jsi, měla bys i na těhotenském testu něco vidět, takže určitě zkus.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre