Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

pikvik1
2. júl 2014

@lauritka Noo, tak to nevím....cykly mám jen 27-28 dní. Beru Utrogestan vždy od 22 dc.

pikvik1
2. júl 2014

@lauritka Jó a hlavně už to tak mám 2. den.

lauritka
2. júl 2014

@pikvik1 skus aj dnes ? ci slabne uz ?

pikvik1
2. júl 2014

@lauritka Dnes jsem zkoušela jako druhý ovu mamatest, jinak těhu negativní ☹ Už by měl být asi aspoň doušek...

lauritka
2. júl 2014

@pikvik1 hmm to je cudne.. a este ma napadlo, vysetrovali ta na pco ?? mavas taketo tmavsie ovu testy casto ?

pikvik1
2. júl 2014

@lauritka Hormonální profil mi dělali a v pořádku, o PCO doktor nikdy nemluvil, říkal, že je tam vše v pořádku...sleduje mě už delší dobu. Aby to mohlo ukazovat na těhu, tak by to mělo i tmavnout, že? ☹

lauritka
2. júl 2014

@pikvik1 no ak by to bolo tehu, uz by malo vyjst nieco aj na tehu testiku ...

pikvik1
2. júl 2014

@lauritka No, to si taky říkám ☹ uvidím zítra, MS by měla dorazit zítra nebo spíš pozítří....

lauritka
2. júl 2014

@pikvik1 no uvidime.. ale keby ti test zoslabol. tak ja by som sa pre istotu snazila. 🙂 ci to potom nebude ovulka.

pikvik1
2. júl 2014

@lauritka No, taky mě to napadlo, že se tím nic nepokazí... ale muž si užívá dovolenky s kamarádama 🙂 Tak mám smolíka... no nic, příští cyklus prubneme s Clostíkem...

lauritka
2. júl 2014

@pikvik1 ah.. no ze si uziva bez teba eh eh 🙂

pikvik1
2. júl 2014

@lauritka No jo, letos poprvé 🙂 ale spolu už jsme byli, takže mi to nevadí. Navíc já byla se švagrovou zase jindy v lázních, takže paráda 🙂 i když je to nezvyk.. Tak jo, no kdyby se stal zázrak o dvou čárkách, dám vědět, ale...naděje je malinká ☹

lauritka
2. júl 2014

@pikvik1 jj, ozvi sa ako si dopadla.. 🤐

pikvik1
3. júl 2014

@lauritka Tak ranní ovu test je negativní, sice čárka tam je, ale není podle pravidla, aby byl pozitivní. a těhu negativní ☹ ☹ tak nic, zítra mrcha a šmitec ☹

lauritka
3. júl 2014

@pikvik1 no ked nedojde mrska. bola ovu.. uvidis.. tehu vylucime ☹

pikvik1
3. júl 2014

@lauritka Tento cyklus jsem sice nebyla, ale jinak chodim na folikulometrii, takze vetsinou mam potvrzene, ze ovulka byla nebo bude. a byva vetsinou 12-14DC. No, ale tak mohlo to byt treba jen zvyseni hormonu pred MS...jinak chodi s zeleznou pravidelnosti - tedy zitra vecer. jen minuly cyklus to bylo o den driv. Co se da delat ☹ Verim, ze cervenec bude viteznej!!

lauritka
3. júl 2014

@pikvik1 no , testy mozu aj pred MS zosilniet-- teda ovulacne.. ale z takto zeby bol pozitivny,, hmmm,,
kazdopadne napis, ci mrska dorazila.. lebo ak nie.. tak ju cakaj potom az o 14 dni 🙂

pikvik1
3. júl 2014

@lauritka Dobře 🙂 Já už ani nevěřím tomu, že budu někdy držet test se dvěma čárkama, to je snad sci-fi...

lauritka
3. júl 2014

@pikvik1 ani ja 😀

pikvik1
3. júl 2014

@lauritka Je to na prd!! A jak dlouho se snažíte? Člověk se zase a opět musí oklepat a doufat....

lauritka
3. júl 2014

@pikvik1 viac ako 10 rokov.. 😝

nevesta83
3. júl 2014

Ahojte potrebujem poradiť...Ke´dže sa už oktobra min. roku snažíme o druhé bábo a nedarí sa súsila som si urobiť asi druhýkrát v živote ovulačné testy.....Čudne je že na 10DC som mala silnú čiarku OVU a dnes po 3 dňoch opäť?..užívam duphaston a inofolic...stále mam pocitu tlaku v podbrušku.

pikvik1
3. júl 2014

@lauritka Achjéje ☹ To je trápení. Držím samozřejmě pěsti!!

pikvik1
3. júl 2014

@nevesta83 Toho 30.6. je vidět jen zvýšení, ale pozitivní není ☹ Teď je ta druhá čárka doost slabunká......taková tam může být celý cyklus..to je normální a nic moc to neznamená.

nevesta83
3. júl 2014

@pikvik1 aha ale v skutočnosti je silná ako kontorlná z toho 30.

pikvik1
3. júl 2014

@nevesta83 Aha.....no ale nevypadá to... ☹ Tak uvidíš jestli ještě poroste, protože ani toho 30. se mi nezdá být pozitivní...uvidíš..ovulka může teprve být 🙂

pikvik1
3. júl 2014

@lauritka Tak přišla před chvílí....nečekaná, nezvaná..... nu což ☹

lauritka
3. júl 2014

@pikvik1 no prkynka.. takze ty si pripad, ked sa ti pred ms velmi zvysi LH 😔

lauritka
3. júl 2014

@nevesta83 toho 30teho to mohol byt vrchol.. aky mas teraz hlien ?? a dnes nie je silny.. je len silnejsi. to je normalna.. cirka moze byt pocas celeho cylu roznej intenzity, ale nie taka silna ako pred ovu, cize rovnako silne obidve

nevesta83
4. júl 2014

@lauritka od 30 mám stále ťahavý a mám tlak v podbrušku 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre