Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

fantaghiro21
2. máj 2015

žienky čo myslíte? Som 35 DC - menžes mi chodi medzi 28- 45 ... Ale vacsinou okolo tých 35/36 čiže čakám, že by mi mali zajtra prísť. Už pár dní mam strašnu bolesť pŕs,nafuknute tvrde bruško . včera večer strašnú slabosť, myslela som že mam horúčku , stále som unavená ,večer už o 20tej zaspím .(Manžel sa mi smeje že anni pri filme nevydržím ) Dnes ma tak napadlo, že skusim spravit OVU test, a hop čo to nevidím. Ovuláciu som mala 2 týždne dozadu cca ( robila som si aj OVULACNE ) ... Ale už fakt sa nevyznam... Bud som blba alebo... Ako je možne že mam opat OVU pozitívny, v podstate vidno tam čiarku ked som pred menštruáciou???

lauritka
2. máj 2015

@fantaghiro21 no toto nie je ale pozitivny ovulacny 🙂 takto sa nevyhodnocuje..
ked si si vtedy vyhodnocovala ovulaciu, aky bol ??
boli aspon obidve rovnake ?

luta13
7. máj 2015

@fantaghiro21 ja som si po 4.dni meskania mrchy robila tehutest a vysiel mi pozitivny a napadlo ma urobit si aj ovutest, ze co sa mi ukaze ( ak som nemala ovudni, tak druha ciarka sa mi dovtedy nikdy nezobrazila)...a bol presne takto intenzivny ako tento Tvoj...a ako pozeram, si uz v 6tt...takze sa tesim s Tebou...a Gratulujem...uzivaj si tehulkovanie... 🙂

lauritka
7. máj 2015

@fantaghiro21 uz ti stmavol aj ovulacny ? pozeram , ze si tehulka, gratulujem 😉

luta13
7. máj 2015

@lauritka dakujem...dnes akurat oficialne zacinam 5.mesiac...vsetko je o.k....uzivam si toto druhe tehu viac ako prve...aj ked teda pri prvom som nemala ziadne nevolnosti, unavu, ani nic...teraz vselico...Pekny den Ti prajem...😉

lauritka
7. máj 2015

@luta13 tak nech sa ti pekne tehulkuje 🙂

renca910
8. máj 2015

@lauritka
Ahoj,prve 2 z ranneho,neviem isto ale podla mna 10DPO,3 z poobedneho v ten den 10DPO a posledne dva dnes mozno 11DPO,ovulacny stmavol o dost,ako to vidis ty? 🙂 testy su od teba

fantaghiro21
8. máj 2015

@lauritka dakujeeem

lauritka
8. máj 2015

@renca910 ahoj a pre kontrolu, ovulka uz bola urcite tento cyklus ???

renca910
8. máj 2015
renca910
8. máj 2015

@lauritka na tom dnesnom zrana to lepsie vidno ako zo vcera,na foto to asi tak nevidno...skusim este zajtra rano a potom az v pondelok..

renca910
8. máj 2015

@lauritka tu je sam,lepsie mi to odfotit nejde...

lauritka
8. máj 2015

@renca910 jj no nieco tam je, len by to malo byt sirsie.. kuk napriklad tu 🙂

lauritka
8. máj 2015

no testuj zase rano a uz tomozno poriadne vykukne 😉
a hlien ale nemas teraz vodovy nahodou ?? alebo natahovaci ?

renca910
8. máj 2015

@lauritka v skutocnosti je to hrubsie,na fotke je to tenke viem...ale vsak uvidime zajtra... 😀 ci tam nieco vyskoci

lauritka
8. máj 2015

@renca910 som zvedava 😉

miuska223
8. máj 2015

@renca910 držím palčeky 🙂

renca910
9. máj 2015

@lauritka no takze takto...moc sa mi to nepozdava 😒

lauritka
9. máj 2015

@renca910 hmm.. no cakala som nieco silnejsie.. a nemozes mat fakt len teraz ovulaciu ??? 😕
mozno vtedy neprebehla.. a teraz sa znova priprvil nejaky folikul

miuska223
9. máj 2015

@renca910 mne sa to tak tiež stalo myslela som že bola ovulka ale posunula sa mi.

renca910
9. máj 2015

@lauritka hmm,myslis?ked uz to cakam zajtra pozajtra,ze to dostanem...no skusim ovulacny este poobede spravit

lauritka
9. máj 2015

@renca910 no skus. pre stotu sa posnazte zajtra ked nedostanes

renca910
9. máj 2015

@miuska223 ja to mam uz pred menzesom 😀 nejake divne cele...

renca910
9. máj 2015

@lauritka tak ja neviem,nejaky je slabsi...

renca910
9. máj 2015

@lauritka teraz robeny..

lauritka
9. máj 2015

noo , ono aj pred ms mozu ovulacne zosilniet.. sice su vynimk,y ked su uplne silne ako u teba..
ale tak istotta je gulomet a posnazte.. ale tehu to asi nebude ☹

miuska223
9. máj 2015

@renca910 aj ja som mala mať pred menzesom.... nakoniec sa mi posunul o 9 dní

renca910
11. máj 2015

@lauritka ahoj,toto je len kanalik?robila som ho poobede..

lauritka
11. máj 2015

@renca910 no toto je tenke ☹ takze nic.. zatial

renca910
11. máj 2015

@lauritka oki 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre