Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

lauritka
11. máj 2015

@renca910 no a ovulacny?? zoslabol ?? snazili ste pre istotu ??

renca910
11. máj 2015

@lauritka ovulacmu zoslabol,snazili 😀 ale myslim,ze to uz dostanem...

lauritka
11. máj 2015

@renca910 tak ked dostanes, tak budes ten pripad asi, co ti LH takto stupne pred ms.. :-/

renca910
11. máj 2015

@lauritka A to je zle ked to tak stupa?ja sa v tom nevyznam..

lauritka
11. máj 2015

@renca910 nie, ide hlavne o to, ci praskne folikul a prebehne ovulacia.

lusinka001
12. júl 2015

Ahojte, ked vam vyjde pozitivny ovu test uz od 7 dpo, mate aj nejake priznaky? Bolesti v podbrusku, prsiach a aky hlien? Dakujem za info, my sa len snazime, tak niektore veci som este nemala ako zistit 🙂

hlavacova007
15. júl 2015

Co myslíte,je to brzo já vím,ale .... 😉 😉 😉 Zvědavost je šílena 😒 😒 🙂

sandria33
19. júl 2015

Ahojte, som 27dc, ak doslo k oplodneniu, tak by som mala byt 11 - 12dpo. Nemam doma tehu test, tak som skusila ovu test. Vysla mi na nom slaba druha ciarka. Je este nejaka nadej byt tehotnou? Tehu test chcem zajtra kupit a testnut. Ms by som mala dostat az v stredu, ale tento mesiac som mala clostyl aj pregnyl a aj nejake priznaky ....

lavender84
21. aug 2015

@sandria33 ahoj aj ja som 27dc a mrska ma prist v stredu 😉 takze sme natom rovnako 🙂
Vela som citala o ovu testoch pred ms a myslim,ze sancu mas 😉 Naozaj mnohym zenam vysiel ovu test skor ako tehu... Ja som dnes aj chcela kupit ovu test no mali len tehotenske 😀 tak si ho zajtra spravim a uvidim... Drzim nam palce a kludne daj vediet, pa

lauritka
21. aug 2015

@hlavacova007
@sandria33 ako ste dopadli kočky ??, nejak mi unikaju prispevky v temach, odkedy su skupiny.. clovek je zavrtany v nich 😀

sandria33
22. aug 2015

@lavender84
@lauritka ahojte, ja stale nic, nejako sa nedari ani po druhom iui, tak davam teraz prestavku aspon do oktobra, doktor chcel hned tretie iui.

lauritka
22. aug 2015

@sandria33 aha to ma mrzi.. tak mozno ze pomoze trosku vypnut. 😵

lavender84
22. aug 2015

@sandria33 skoda no co ma prist pride 😉 mozno prave vtedy ked to uz necakas... Drz sa pa

mima177
5. sep 2015

Ahojte,9dpo...doposial bol ovu test po ovu uplne biely.Dnes rano sa zobrazila sice tensia ciarka,ale s tmavsimi konturami..alebo prehanam? 🙂

bambuska1234
17. sep 2015

@lauritka ahoj menstruacia meska 5 den a na ovu mi vyslo toto 🙂 na tehu testoch vidim slabeho ducha a neskutocne ma bolia bradavky :( co ty nato?

lauritka
17. sep 2015

@mima177
@bambuska1234 tto su normalne testy, ktore mozu vyjst v cykle.. nic neznamenaju. netreba sa na toupinat. tehotenstvo radsej testujte tehotenskymi 😉

@bambuska1234 a ako vies, ze ti 5 dni meška ?? mas ovulaciu presne na den potvrdenu ?? teplotou alebo ultrazvukom ? hod aj foto tehotenskeho 🙂

bambuska1234
17. sep 2015

Ten spodny je po vyschnuti 🙂

lauritka
17. sep 2015

@bambuska1234 no nieco tam je 😉 drzim palce nech to silnie.

meli8412
26. sep 2015

Ahojte. Som 9.den po ET, takto mi vyšli testy. Hore su ovulacne testy a dole tehu. Nemoze mi ukazat poz. tehu test kvôli pregnylu?

lauritka
26. sep 2015

@meli8412 ano pregnyl robi pozitivne testy, je to hormon hcg.. ale.. 7 a 8 den mi ti skoro nebolo nic vidno a teraz uz vykukla, cize myslim, ze to uz nebude pregnylom 😉

meli8412
26. sep 2015

@lauritka Ďakujem, dúfam, že sa to konečne podarí. Až vo štvrtok idem na krv, dúfam, že ta čiaročka bude čo raz silnejšia a silnejšia.

lauritka
26. sep 2015

@meli8412 anoo, aj ovulacny by mal stmavnut 😉

meli8412
26. sep 2015

@lauritka Tmavne, ale stale je to negat.

lauritka
26. sep 2015

@meli8412 jj neboj, bude pozitivne 🙂

meli8412
26. sep 2015

@lauritka Dakujem. Potom dam vediet, ako som dopadla.

meli8412
1. okt 2015

@lauritka Mala si pravdu, dnes mi potvrdili tehotenstvo 😀 😀 😀

hsvfsfgxggv
14. okt 2015

Ahojte babi ovul testik je dobra vec ja som vcera si spravila mjesto tehotenski test a vislo mi ze som tehotna dnes som si spravila uz normalni tehotenski test naozaj mi vislo tehotenstvo tak ze babi verte na ovul testik ukazuje tehotenstvo

meli8412
14. okt 2015

Mne skôr ukazoval tehotensky test, ze som tehotna, ako uvulacny. Na ovulacnom som mala sice 2 ciarky, ale negat. a uz tehu mi ukazovalo, ze som tehu 🙂 U mna to nevyslo.

lauritka
14. okt 2015

@meli8412 gratulujem,až teraz som si prečítala 💋💗💗💗

meli8412
14. okt 2015

@lauritka Nevadi, dakujem!!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre