Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

thea77
4. nov 2015

Dievcata...len chcem povedat k teme moju skusenost. Dnes mam 35. den cyklu, normalne mavam pravidelny 28. dnovy cyklus. Laska bola tento cyklus iba v den ovulacie (pouzity ovu test), 15 DC a 16 DC...dnes rano som citala rozne diskusie o potvrdeni tehotenstva pomocou ovulacneho testu. Kedze ich mam doma plnu skrinu, rozhodla som sa to skusit, z prveho ranneho mocu. Testovacia ciarka bola okamzite ako sa k nej dostala vzorka mocu tmava, kontrolna je dokonca slabsia. Ovulaciu nemam, test je vsak pozitivny. A tak som si predchvilou cestou z mesta kupila tehotensky test 20miu. Rovnako okamzite po dosiahnuti vzorky mocu sa ukazali //. Par dni ma boleli prsia, inak vobec ziadne priznaky nemam. Dokonca ani vytok a citlivost na pachy. Nepouzivala by som to ako pravidlo, ale ak ma niekto doma plnu skrinu ovulacnych testov a chce to vyskusat, preco nie. Drzim palce vsetkym snazilkam aj buducim maminkam. Janka

mykaellle
13. nov 2015

@lauritka Ahojte, dnes som 12 DPO, tehu test negatívny, na 11 DPO ovu absolútne negatívny, ale tmavne, pripájam foto. Menzes mám dostať v pondelok... Môže z toho niečo byť? 🙂

lauritka
13. nov 2015

@mykaellle hmm.. no tazko z tohto nieco vycitat.. tmavnut moze aj pred mrskou ... jedine este pockat. ci s neobjavi nieco na tehotenskom este

mykaellle
13. nov 2015

@lauritka dakujem, tak budem čakať 🙂

micka511
23. nov 2015

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, že kedy začnú tmavnut tie ovu testy? Ja mám tri štyri dni pred menštruáciou, A už siedmy deň úplne tmavú druhú čiarku 🙂 najprv som si myslela, že čo to? Druhá ovulácia? To nie je možné, potom som sa tu dočítala... Bola by som naozaj veľmi šťastná, keby to vyjde 🙂

lauritka
23. nov 2015

@micka511 Ahoj,daj foto.silný znamená,že sú obidve rovnaké?

micka511
23. nov 2015

@lauritka fuu nemám foto, zo začiatku som si myslela, že to je oneskorené ovu, až neskôr mi to dochádzalo že to by bolo moc neskoro...
No silná... Vzdy ťa druhá je silnejšia ako ta kontrolka...

micka511
23. nov 2015

@lauritka môžem ráno skúsiť ešte A pošlem 🙂

lauritka
23. nov 2015

@micka511 skús tehu testik

micka511
23. nov 2015

@lauritka ďakujem ti veľmi, že mi tu reagujes 🙂 myslíš že by to už mohlo byť vidieť na tú?
Tak ma napadlo, že ja mávam ovu moc skoro, takže možno by už aj sa dalo 🙂 aj keď nechcem sa zbytočne dopredu tešiť, ja mávam taký divný cyklus celý... Bola by som stastnucka

micka511
23. nov 2015

@lauritka myslela som tehu testik 🙂

lauritka
23. nov 2015

@micka511 treba skusit.. normlane taky silny nebava niekolko dni . 😉

micka511
23. nov 2015

@lauritka ráno si urobím 😉 teraz by to asi efekt nemalo... Dakujeeeem mocmocmoc.
..

meli8412
23. nov 2015

@micka511 Podla mna, uz by ti ukazal aj z vecerneho mocu 🙂 Mne tehu test ukazal skorsie, ako ovulacny.

micka511
23. nov 2015

@meli8412 Fuuuha fakt? Ale ja mám tri dni do menzesu... Neni lepší v tomto prípade ranný moc? Ja len nechcem byť sklamaná moc...
Psia má bolia, podbrusko A mám totálne zmeny nálad... Ale to je ako pred menzes..

meli8412
23. nov 2015

@micka511 Zalezi na tebe, ale myslim si, ze ukaze 🙂

micka511
23. nov 2015

@meli8412 jeeej to by bolo úžasne 😁 moc by sme boli obidvaja šťastní 😍💜 ďakujem za podporu, napíšem čo vyšlo 😊👍

meli8412
23. nov 2015

@micka511 Drzim palce, budem cakat 🙂

micka511
23. nov 2015

@meli8412 dakujeeeem si moc zlata... 😊 Z práce idem O pol desiatej, ale určite dnes alebo zajtra hneď ráno dám výsledok 😊 dúfam,že bude pozitívny 🍀😍💜

micka511
23. nov 2015

@meli8412
...nevydržala som to A spravila večer 🙌🙌🙌😊 ale čo mám ďalej robiť? Poradte mi prosím..dakujeeeem

meli8412
24. nov 2015

@micka511 Krasa, gratulujeeeem!!!!! Pockaj, kym ti bude meskat ms, a potom zavolaj dr, aj ked mas krasne ciarky, zatial by ti len krv zobral, ale na uzv, by nic nebolo vidiet.

micka511
24. nov 2015

@meli8412 jeeej ďakujem veľmi, si zlata, verím že to doti ahneme do úspešného konca... 💜
Stále mám pocit, že príde menzes...😮 dokedy to bude trvát nevieš asi?

meli8412
24. nov 2015

@micka511 U kazdej je to ine, ja som mala bolesti, akoby som mala dostat ms cca. 2 tyz. po termine ms.

micka511
24. nov 2015

@meli8412 dakujeeeem, si ma upokojila... 🙂

lauritka
24. nov 2015

@micka511 gratulujem 😉

micka511
24. nov 2015

@lauritka jeeej si moc milá, ale asi je ešte skoro nie? 😊 veľmi moc sa teším, verím že všetko vyjde 😊 myslíš že tie bolesti sú v poho?

micka511
24. nov 2015

@lauritka dakujeeeem veľmi pekne 😊

lauritka
24. nov 2015

@micka511 an, rozahuje sa maternica.. staci ist k lekarovi buduci tyzden, pokial nebudes mat ziadne spinenie, nebodaj ak by si zacala krvacat, treba hned utekat.

micka511
24. nov 2015

@lauritka
@meli8412
Dievčatá prosím Vás neviete mi ešte s týmto poradiť... Beriem duphaston, kvôli úprave cyklu, A vraj je dobrý aj na udržanie plodu..
Pôvodne ho beriem 11ty až 25ty deň, včera som ho dobrala...neviem ako mám ďalej pokračovať, keď mi vyšli tie testy pozitívne 🙌😊...
...asi najmúdrejšie volať dokymu? 😊

meli8412
24. nov 2015

@micka511 tak potom urcite zavolaj, ci mas brat dalej, alebo nechat tak.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre