Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

lauritka
24. nov 2015

@micka511 ano zavolaj, on sa berie aj v tehu, cize kludne ber, len davkovanie nech ti povie

micka511
24. nov 2015

@meli8412 dakujeeeem, hneď ráno volám 🙂 A myslíš že si môžem poprosiť O krvné, bola by som asi kludnejsia 🙂

micka511
24. nov 2015

@lauritka ďakujem, hneď ráno volám 🙂 A myslíš, že môžem poprosiť o krvné testy, bola by som kludnejsia 🙂

meli8412
24. nov 2015

@micka511 Kludne mozes, poved dr, ze mas poz. domace testy a ona ti povie, co mas robit. Drzim palce!

micka511
24. nov 2015

@meli8412 dakujeeeem veľmi 💜

lauritka
24. nov 2015

@micka511 anoo

micka511
25. nov 2015

@lauritka
@meli8412 dievčatá dnes ráno som si spravila tento presnejší A skoro som odpadla... To znamená,že sme pocali už minulý mesiac...menzes bol krátky A slabý ale pripisovala som to skôr duphastonu... Fuuu... 😊 veď hádam to rozlusti lekár 😊👍pekný dník

micka511
25. nov 2015
micka511
25. nov 2015
meli8412
25. nov 2015

@micka511 Supeeeer, gratulujeeeeeem!!!!!!!!! Dnes sa objednas k dr?

micka511
25. nov 2015

@meli8412 vôbec neviem kedy sa to udialo 😀ale to je úžasné!!! 💜👍môj drahý včera plakal...
Volala som dokymu, budúcu stredu idem...A duphaston mám brat...chcela som len na krv A sestrička povedala,že to nie je smerodajne, že teda stredu mám dôjsť A doktor poviete či len krv alebo aj sono...

meli8412
25. nov 2015

@micka511 Tak drzim palce, potom daj vediet, ako si dopadla. 🙂

micka511
25. nov 2015

@meli8412 ďakujem za podporu moc, A určite dám vedieť 😊

micka511
26. nov 2015

@meli8412 ahoj 🙂 možno to už do tejto skupiny nepatrí, ale chcem sa ta opýtať... Dnes má vôbec nebolia prsia A nie sú vôbec napäté... Je to V poriadku??? ... Boooze ja už chceeem aby bola streda 🙂

meli8412
29. nov 2015

@micka511 to nevadí, každá sme iná. Prepáč, že tak neskoro odpisujem, ale som mimo.

micka511
29. nov 2015

@meli8412 ďakujem A to vôbec nevadí 😊krásny deň 😊

micka511
2. dec 2015

@meli8412 ahoooojky 😊 tak tehotenstvo potvrdené 🙌 🙌 🙌 som taká šťastná 💜 ešte sme srdiečko nevideli, ešte je skoro, ale O dva týždne by sa malo dať vidieť 😍 je maličký ako mak 😍 to je také neuveriteľné

lauritka
2. dec 2015

@micka511 ešte raz gratulujem k drobcekovi 😻✌👍💕💋

meli8412
2. dec 2015

@micka511 Som stastna s tebou, drzim palce!!!

micka511
2. dec 2015

@lauritka dakujeeem veľmi pekne 😘 za podporu 👍💜 ešte sme len na začiatku, verím že všetko pôjde tak ako má 🍀

micka511
2. dec 2015

@meli8412 dakujeeem veľmi pekne tiež za oporu 💜😊 je to neuveriteľné 😊 všetko tieto bolesti A nevoľnosti A nechute zvládnem 👍 kvôli tomu drobcekovi určite 😍
Len nech všetko ide ako má 👍🍀A to verím že pôjde 💜 si veľmi zlata, človeku moc pomáha, keď ten druhý ho podporuje 😊A ty sa máš ako? Pri tebe je info, že čakáš... Ale ako to vlastne je? Ty už drobceka máš asi doma že?💜

meli8412
2. dec 2015

@micka511 ako nechcem ta zbytocne stresovat, ale som uz od stvrtka v nemocnici. Zatial sa drzime, dufam, ze tak aj ostane. Mam hematom, cakam,aby som prestala spinit, ale vo stvr.som silno krvacala, teraz sa cistim. Krasne tehulkovanie a stastny koniec! Ano, mam doma 2 deticky, dceru 5 rocnu a syna 2 r.

lauritka
2. dec 2015

@meli8412 prajem skore vyliečenie 🤐

meli8412
2. dec 2015

@lauritka dakujem velmi pekne. 🙂

micka511
2. dec 2015

@meli8412 dakujeeem veľmi pekne 😘 je mi to moc ľúto, prajem Ti skore vyliečenie ✊✊✊detičky majú úžasnú maminku 👍😊

meli8412
3. dec 2015

@micka511 snazim sa, nastastie mam uzasneho manzela, bez problemov a vycitiek mozem nechat deti doma s nim 🙂
Momentalne to je hlavne, aby miminecko bolo poriadku. Krasne tehulkovanie!

micka511
3. dec 2015

@meli8412 bude V poriadku 😊 🍀 ✊ moc silno na vás myslím... Mať po boku úžasnú oporu je úžasné! Aj ha mám 😍
Neboj, všetko bude V poriadku, ste stastnunka rodinka... Keď budeš mať trošku času, budem rada keď sa ozves... Kľudne môžeš aj správu, budem fakt veľmi rada... Moc silno držím peste ✊ A moc ti ďakujem 😊 💜

micka511
7. dec 2015

@meli8412 ako sa máte? Už ste domka? ✊🍀💜

meli8412
8. dec 2015

@micka511 ahojky. Vcera ma pustili z nemocnice, ale som u nasich. Keby so chcelaist domov,tak ma nepustia. Zatial sa drzime, vcera na uzv bolo vsetko poriadku. A co ty? Uz si bola u dr, zobrali ti krv a uzv si mala?

micka511
8. dec 2015

@meli8412 veľmi sa teším, že je všetko V poriadku 😊 🍀 ✊ 👍 len pekne musíš teraz poriadne oddychovat...
Ja som odvtedy U lekára nebola,až 16 teho mám ísť...
Len už od včera rozmýšľam, že zavolám sestričke... Raz za deň zo mňa vypadne taký hlien do hneda... V piatok aj V pondelok mám také stresové dní V práci, že ja ani neviem... A máme tam takú zimu, že asi zajtra oblečiem skafander...
Neviem či ten hlien niečo znamená, možno sa len čistím,ale podbrusko už bolo celkom fajn A teraz úplne ako menštruácia, aj také pichanie...
Nechcem preháňať, tak len čakám... Ukludnuje má, že beriem duphaston...
Ale nechcem ťa zaťažovať... Pekné oddychuj, všetko bude V poriadku 💜😘

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre