Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

marca22
3. dec 2010

@lifinka a víš to určitě že jsi měla ovu 11dc?

lifinka
3. dec 2010

marca22, no mrkni do alba, minulé pondělí jsem byla na gyndě a dr., mi píchnul pregnyl a do 24h nastane ovulace.A já si hned jak jsem dojel od dr., dom udělala ovu test a byla tam slabá čárka takže byl negativní a druhý den v úterý jsem si ho opět udělala a byl již pozitivní, myslíš, že jse třeba na test těhu brzy??? Kéž by holky....

marca22
3. dec 2010

Na většině těhu testů máš napsáno že jsou pozitivní v den očekávané ms,ty citlivější 3 dny před očekávanou ms a když jsi 21dc tak to je asi ještě brzy 😉

lifinka
3. dec 2010

marca22 😀 😀 😀 zase mi dáváš naději 😉 dala jsem do alba včerejší ovu test

marca22
3. dec 2010

@lifinka a ty sis dělala od toho 11dc ovu testy každý den?

lifinka
3. dec 2010

od 10dc do 15dc vždy ve stejnou hodinu, přes víkend ne a pak17dc v pondělí a 20dc- včera.

marca22
3. dec 2010

Tak ještě pár dní vydrž,určitě to vyjde 😉

lifinka
3. dec 2010

marca22, to víš vydržím to, ale to zklamání pak...třeba to vyjde...jdem na mikulášskou, drž se papa

marca22
3. dec 2010

Jasně znám to,pořád lepší milý překvápko než zklamání. Ty se taky drž a hezkou zábavu 😉

marca22
3. dec 2010
lifinka
3. dec 2010

marca22, tak jsem si odkazy přečetla a co ty na to říkáš?Tak mě asi vychází z důvodu užívání clostylu, co?že mám pozitivní stále ovu testy?anebo je brzy...

lifinka
4. dec 2010

marca22. dnešní těhu test negativní ani malinký náznak ducha, takže nevím zda bych se nadále řídila, když je ovu test stále pozitivní, že jde o ranné těhu...toď můj názor. A co ty,jak si na tom?

marca22
4. dec 2010

@lifinka já bych počkala do toho 28.DC a pak bych si udělala těhu test,podle mě je brzy 😉 Já mám dneska stejnou druhou čárku jako včera,možná o malinko silnější,podle toho jak jsem počítala bych měla mít ovu nejdřív v pondělí,tak uvidíme,snad bude 😕

lifinka
4. dec 2010

marca22, tak dobrě, ale začla jsem ode dneška s kapkami od léčitelky ěx denně 10kap.jsou hnusné, brrr..., nechceš si také založit album a dát tam ty ovu testy? 🙂 a tak myslíš, že ovu až na pondělí, aby nebyla už zítra!A ty jsi ovulaci zkoušela vždy ovu testy nebo teď poprvé?

marca22
4. dec 2010

@lifinka a jaký kapky kapeš a na co jsou? Já piju čaj l.mojžíšové je taky hnusnej,ale delá mi dobře na bříšku,pak kapu maliník tinkturu,ten mi krásně srovnal cyklus,beru vitamínky fertilcare s kyselinou listovou a ještě používáme takovej lubrikant na podporu otěhotnění,nevím jestli už jsi o tom slyšela,prej usnadňuje spermíkum cestu a ještě jsou v něm prej nějaký ionty,který jsou zásadní pro životaschopnost buněk a pro proces oplodnění,ale nevim zatim jestli to funguje 😕
Včera jsem sem zkoušela dát ty ovu testy,jenže mám blbej foťák a ty čárky tam nejsou skoro ani vidět 😒 To nevadí jestli bude zítra my se radši snažíme obden. Já jsem si dřív ovu testy dělala jenže já ovulaci normálně nemívam,nebo jí mívám málokdy,to jen teď o tom vim,protože jsem nastimulovaná. Mam předčasný selhávání vaječníků víš ☹ to je jako předčasná menopauza ve 22 letech dost krutý 😢

lifinka
4. dec 2010

marca22jmenují se Joalis-Cranium-k ochraně nervového systému,ale je to tak celkovou detoxikaci asi...říkala mi, že mám špatnpou hypofýzu a tím nemám měsíčky a ovulaci a nejde otěhotnět, byla jsem u ní poprvé min. čtvrtek.tak to si musím něco také pořídit co máš, napiš, jak se to jmenuje ten lubrikant a to ostatní jsi objednávala přes net? Já vím, že před Ivoškem jsem brala 2 měsíce Femigard.Ale teď jen kys. listovovou.A to teda chodíš už někam do Caru, kde tě stimulují, anebo zatím jen na gyndě?Já bych měla ještě leden na clostyl 3 tbl denně a pak do Caru ☹

marca22
4. dec 2010

@lifinka já jsem skoro vůbec nedostávala ms jen po agolutinu,tak mě na gyndě poslala na vyšetření štítný žlázy,tam se nic nenašlo,tak mě poslala do Kladna,tam je taky jakože car ale umělý oplodnění a tak tam nedělaj,tam spíš jen hormonální léčba a tak,tam mi udělali hormonální vyšetření a sledovali ovulaci a když zjistili že mám nejspíš tohle tak mě přeložili do Prahy k apolináři,že to je na darovaný vajíčka,jenže všechny zaráží že jsem tak mladá,takže se snažej ještě nějak probudit ty mý vaječníky a já samozdřejmě ve svym věku bych chtěla taky radši svoje dítě. Caru se vůbec neboj,postupuje to dost rychle,já jsem tam šla poprvý a hned mi naplánovali ivf,kdyby to bývalo vyšlo tak už bych byla možná těhu,no nic. Tady si můžeš vybrat www.otehotnet.cz/267-bylinky-k-otehotneni

marikac
4. dec 2010

ahoj, vbehnem vam tu na chvilku...zazrela som temu , tak som sa chcela podelit o svoju skusenost. V mojom pripade som tehu zistila ovulakom. Testovat s tehu som mala strach, tak ovulak to vyriesil. 😀 boli //.

marca22
4. dec 2010

@marikac Ahoj. Fakt? A kolikátý DPO?

marikac
4. dec 2010

ja som taka opica 😀 az teraz som si uvedomila,ze som vam tu raz pisala....sorry ☹

marikac
4. dec 2010

@marca22 11DPO 😉

lifinka
4. dec 2010

marca22, tak to je stejný já také nemám bez agolutinu ms už od svých 20 let prostě mi přestaly chodit dnes je mi 30let takže taky dobrý...,moc ti přeji aby vám mimi vyšlo!!!Ještě, že jsou dneska takový možnosti!To jsou ty stránky, které jsem teď objevila,jsou super a kukni na toto.Jak dlouho piješ čaj?Pije se každý den?
http://www.otehotnet.cz/test-pohlavi-ditete/83-... SUPER, ŽE? 😀

marca22
4. dec 2010

@marikac Tak u někoho kdo nemá hormonální léčbu to asi jde. To nevadí,já třeba osobně nečetu diskuze od začátku až do konce,takže o tom ani nevim 😉

marikac
4. dec 2010

@lifinka http://www.gendermaker.com/order-urine-baby-gen... tento je lacnejsi a este aj postovne zadara 😉 😉

marikac
4. dec 2010

@marca22 presne tak to je. Necitam celu diskusiu. 😉 v tvojom pripade sa co lieci?

marca22
4. dec 2010

@lifinka ale jedno dítě máš,takže to nebude zas taková hrůza. A hormonální vyšetření už ti dělali? Čaj piju cca 2 měsíce 2x denně,ráno a večer. Jo to je dobrý,ale na utz se to dozvíš taky docela brzo a zadarmo ne? 😉

marca22
4. dec 2010

@marikac selhávání vaječníků. A tys byla na ivf nebo to vyšlo přirozeně?

marikac
4. dec 2010

@marca22 prirodzene, po pol roku...ale bola som taka zufala....ze som si nahovarala katastroficke scenare,ja som mala taku predstavu,ze raz staci 😀 aby som bola tehotna... 😒 a vidis..nefunguje to tak 😀 mala som velmi velke ocakavania. A uz ked som si fakt povedala,ze bude-bude-nebude-nebude...tak sa predsa rozhodlo, ze babo pride.
Ale poviem ti , pomohol nam pre seed gel.....lebo vtedy sme ho prvy krat pocas ovu pouzili a vyslo to.
Ako sa to prejavuje, to zlyhavanie ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre