Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

miuska223
11. nov 2016

@kathrin17 neviem kedy som mala ovulku nakoľko podla veľkosti babatka bola riadne posunutá (až 2 týždne) ale bolo to asi 5 deň meškania

tygricatko
10. dec 2016

Ahojte baby. Dnes som 7 DPO, ovulaciu urcite nemam. Vysiel mi dnes ovulacny takto. Co vy na to..?

darinkazv
19. dec 2016

1 den meskania a tehu test z vecerneho mocu.volnym okom lepsie vidiet,nemusim sa ani sustredit.ciarocka sa zjavila do minuty po namoceni do vzorky.este sa netesim,ale aspon mam nadej.ta tmavsia fotka je s bleskom,neviem,preco ju tak tmavo spravilo

janka87111m
19. dec 2016

@darinkazv vidim tam dusika...z ranneho bude lepsie vidiet....je to na 12x?

darinkazv
19. dec 2016

@janka87111m volnym okom pekne vidno.ostala som v soku.Do minuty sa zjavila.Snazime sa od decembra minuleho roka,tak duuufam.V sobotu sme mali svadbu,tak by to bol uzasny dar svadobny aj vianocny.Pevne verim,ze to tentokrat uz vyslo.Akurat teraz som mala skuskove a plus pripravy na svadbu,tak som ani ovu nesledovala.Nic.Zda sa mi,ze som trochu prechladnita,tak dufam,ze to test neovplyvnilo. ☺

janka87111m
19. dec 2016

@darinkazv je gratulujem a drzim velmi prsteky aby sa zadarilo....vela bab tu spomynalo ze sa skor zadatilo ak nato nemysleli a mali ine starosti...vela stastia nech mate krasny darcek 🙂

darinkazv
19. dec 2016

@janka87111m dakujeme.dufam,ze je to skutocne. ☺

janka87111m
19. dec 2016

@darinkazv ja budem testovat 24.12 to budem edte len 10dpo ale skusim aj manzel ma nahovara vraj ma tusenie ze sa podarilo ;)

darinkazv
19. dec 2016

@janka87111m ja ani neviem,kedy som mala ovulku,lebo vobec som neratala,netestovala,nesledovala.Poslednu ms som mala 28.11. a cyklus 28dnovy.Uvidime,ci je ta ciarka prava. ☺

luta13
20. dec 2016

@darinkazv Jasne, ze ciarka je tam a je prava!!!...Verim, ze bude tmavnut a ze nosis pod srdcom svoje vytuzene babätko, juj, ani nevies ako sa tesim neskutocne s Tebou...Testuj zas o 2 dni a kludne hod potom oba testy pod sebou odfotene aj do temy "Duch na teste"...Ak nechces tam, tak mne do IP 😉...Boh Ta zehnaj! 🙏🤰😘

luta13
20. dec 2016

@tygricatko myslim, ze nie je pozitivny - testovacia by musela byt rovnako sila ako kontrolna, alebo aj silnejsia...Skus spravit tehutest, no ak si nie vela DPO, tak este pockaj, potom testuj...Drzim palceky 😉

janka87111m
20. dec 2016

@kathrin17 ahoj pozeram ze si mala pozitivny ovu test bolo to tehu??nevidim ziafke komentare

kathrin17
20. dec 2016

@janka87111m ahojcek...u mna bohuzial nie....boli to dve ovulky v jednom cykle.....takze asi tak

janka87111m
20. dec 2016

@kathrin17 aha no fascinujuce kedze tvrdia ze sa to malokedy stava...v ktore dni cyklu si mala ovulky? Teraz si ako natom??dakujem za odpoved

kathrin17
20. dec 2016

@janka87111m mala som na 23DC a potom na 40DC celkovo trval cyklus 56 dni..u mna normalny cyklus 38dni....teraz mi uplne zblbol....som 28 DC a stale spibim uz tyzden...bola sompreto aj u dr...vravel ze ovu prebehla ale mam aj daku prasknutu cystu a z toho to spinenie....no kazdopadbe som zvedava ako to so mnou pojde dalej

cvikla12
30. jan 2017

Dievčatá neviem či mi niekto odpovie ale chcela by som vedieť či ten ovu test mám urobiť z ranného moču aby som zistila prípadne tehu. Som 8 DPO prosím poraďte.

kathrin17
30. jan 2017

@cvikla12 ano ma sa robit z ranneho 🙂 drzim palceky....a treba robit kazdy den, alebo obden, ci silnie....inak to ma slabu vypovednu hodnotu.....mna uz dva krat oklamali, takze ovu uz nebudem robit, radsej pockam na meskanie mrchy....tebe ale drzim palceky 🙂

cvikla12
30. jan 2017

@kathrin17 ďakujem veľmi moc túžime po bábätku keďže sme v 25tt prišli o synčeka.

kathrin17
30. jan 2017

@cvikla12 ach moja zlata to ma velmi mrzi....neviem a ani si nechcem predstavit aku bolest si musela zazit...dufam ze vsetko uz bude len dobre.....silno drzim palceky nech to vyjde co najskor a vsetko zdarne az do konca

cvikla12
30. jan 2017

@kathrin17 ďakujem krásne dám vedieť ako sme dopadli za 4 dni mam mat mrchu.

nivea777
31. jan 2017

@cvikla12 to už radšej počkaj 2 dni a začni s tehu testami

cvikla12
31. jan 2017

@nivea777 ja len ze ovu testy mám ešte doma. Ale skočím do lekárne a kúpim tehu testy a pozajtra skúsim otestovať. No dúfam že budú //

luta13
31. jan 2017

@cvikla12
@kathrin17 zienky, obom vam drzim palceky na krasne //, nech co najskor nosite pod srdcom vase vytuzene babätka...Ak sa tak stane, prajem vam zdrave tehulkovanie az do konca...Boh vas zehnaj obe! 😉 ... @cvikla12 synceka mi je neskutocne luto, musi to byt stale tazke bez neho, no dalsie babätko snad aspon trosku zahoji ubolene srdiecko Tvoje i dusu ❤🙏

cvikla12
1. feb 2017

@luta13 ďakujem za krásne a povzbudivé slová. áno je to ťažké malý nám moc chýba. Dnes ráno na tehu teste som mala slabuču čiarku no nejdem si robiť nádeje skúsim testnut ešte v sobotu.

cvikla12
1. feb 2017

No ahojte kočky na tehu teste som mala ducha a ovu test robený teraz mi vyšiel takto kuk foto. Som 27 deň cyklu ovulku som mala podľa ovu testov 16 alebo 17 deň cylku. Môžem byť tehotná? Čo myslíte?

kathrin17
1. feb 2017

@cvikla12 jasne ze mozes....ukaz tehu testik 🙂

cvikla12
1. feb 2017

Ten nemám odfoteny a vyhodila som ho ale v piatok budem opakovať.

kathrin17
1. feb 2017

@cvikla12 podla mna je to jaane ako facka....ked bol na nom duch.....staci slabulinka ciarocka a je to tam ja som presvedcwna ze si tehu

cvikla12
1. feb 2017

@kathrin17 dúfam že máš pravdu.

boba82
1. feb 2017

@cvikla12 je mi luto tvojej straty...ja som v oktobri prisla v 21 tt o dievcatko. dr odporuca pockat 6 mesiacov, ako dlho ste cakali?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre