Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

lauritka
9. mar 2017

@ajronka no a ine nič nenaznačuje, napriklad hlien ?? žeby mohla prist ovulacia az teraz :

ajronka
9. mar 2017

@lauritka ten už mám taky už víc jak týden a pocit, že už už ms dorazila a nic.. no uvidím, zkusím testovat přes víkend a v pondělí poběžím k dr. 🙂

matilda35
27. sep 2017

Ahojte baby. Pridám sa k vam. Dneska som si robila ovulacni test a bola tan ružové ciarka. Baby to podľa vás čo znamená. To čiže je nemecký ovulacni test.

meli8412
29. sep 2017

@matilda35 Ahoj. Na ovulačnom teste zvyčajne sú 2 čiarky. Až vtedy je pozitivny ten test, keď od kontolnej je tá druhá čiarka silnejšia, alebo rovnako tmavá. Keď sa ti bude blížiť ovulacia, postupne bude tmavnúť. A keď testuješ tehotenstvo, tak u mňa to bolo tak, že na tehu teste som mala už ducha a ovutest bol stále negat.

matilda35
29. sep 2017

@meli8412 ďakujem za odpoveď 🙂 ale som čítala rôzne prípady o ovulacni testov.🙄

meli8412
30. sep 2017

@matilda35 Ano sú rozne, ale ja som čítala kvantum krát, keď testli ovulačným a bol pozit., tak už zároveň mali riadne koľajnice na tehu teste. Ak by testli najprv s tehu, tak by ušetrili aj peniaze, by tam mali toho ducha 😀

lucyyjja
2. okt 2017

Ja som pri oboch tehu mala najprv 2ciarky na ovu, az po par dnoch na tehu. Par dni pred ocakavanou menstruaciou. 😉

matilda35
10. okt 2017

👍

sebik20
9. mar 2018

Dievcata poradte mi dnesny ranny ovu test

lauritka
9. mar 2018

@sebik20 negativny zatial

sebik20
10. mar 2018

Moze byt den pred ms..taky duch?

sebik20
21. mar 2018

Ahojte dnes okolo 16hod..co myslite?

12katika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
darja12
19. júl 2018

Ahojte, mám otázku... 13.7 som dostala menzes so 4 dnovým omeškaním.. asi mikropotrat, pretože tehu test mi 3x vyšiel slabulinko pozitívne a mala som aj príznaky tehu.. menzes som mala len 3 dni silné.. od 16.7 som si začala robiť každý den ovu test a meranie BT.. Ovu testy mi vychádzajú už na 4 DC slabo pozitívne (viem, že pozit, je až ked sa farby vyrovnajú), ale moja otázka je, či ešte táto pozitivita nemože byť sposobená predchádzajúcich neuspešným tehotenstvom.. Lebo čiarky postupne slabnú na ovutestoch.. som dnes 7 DC a nevidno tam čiarku takmer vobec, pričom od 4-6 DC postupné slabnutie. Ďakujem

lauritka
19. júl 2018

@darja12 ahoj.nie to uz nema s tehotenstvom nic. Lh mas v moči cely cyklus.vylucuje sa vo vlnach. Niekedy je slabsia.niekedy silnejsia čierna. Neznamena to nic.

darja12
19. júl 2018

@lauritka som zvedavá veľmi, aký bude zajtra a tie dalšie dni, lebo mi to príde celé opačné.. miesto toho, aby to silnelo pred ovuláciou, tak to slabne, akoby bola ovulácia niekedy v okolí menzesu.. no uvidíme, čo ukážu dalšie testy.

lauritka
19. júl 2018

@darja12 no to ani nemusi nejak postupne silniet pred ovu. Ciarka moze zosilniet zo dna na den. Tam je to nepredvidatelne.vsetko naozaj zalezi od momentalnych hladin hormonov.tie sa mozu lisit v kazdom cykle. Ale kludne si to to otestuj.

darja12
20. júl 2018

@lauritka asi veru hej.. dnes zas silnejší.. som 8 DC, ale slabší, ako v 4-6 DC.. no hlavne som fakt zvedavá, aké budú testy, ked sa objaví priesvitný hlien a pobolievanie brucha. vtedy budem testovať aj 2x za den.. lebo min mesiac akoby som podla testov ani ovu nemala.. preto teraz meriam aj BT, aby som bola múdrejšia..

zuzanittka1405
23. aug 2018

Ahojte snažilky.. Chcem sa spýtať že či je naozaj dosť možné keď som 5 dní pred MS a ovuláciu som ani nemusela testovať keďže som ju strašne moc cítila až mi to prišlo dosť divne keď ma tak pichalo...že keď som si urobila ovu test z ranného moču a vyšli dve čiarky že môžem byť tehotná? Lebo všetko čo tu čítam mi to potvrdzuje ale chcem sa radšej spýtať.. Bola by som už konečne ten najšťastnejší človek na zemi keďže sa snažíme s manželom už dva roky a nič a aj všetky výsledky u Dr sú ok

hennyinnsbruck
23. aug 2018

@zuzanittka1405 2 ciarky mava skoro kazda zena cely cyklus... To musia byt brutal // vtedy je tam sanca...

darja12
23. aug 2018

@zuzanittka1405 ja som mala celý cyklus dve čiarky, pri tehu asi vtt výrazne silnú prvú..

mirulik23
23. aug 2018

@zuzanittka1405 ja som si raz urobils ovu test (posledny co som doma mala) len tak “zo srandy” ci je fakt mozne mat 2 silne ciarky z ranneho mocu ... 2 dni mi meskala ms. Ano 2 silne cisrky na ovu som mala. Poobede o 16 som si v ten den urobila tehotensky test a mala som zretelne 2 ciarky ...

zuzanittka1405
23. aug 2018

@mirulik23 mne ráno ukázalo takto na teste a ovu som už mala a mam 5 dní do ms

lenzas
23. aug 2018

@zuzanittka1405 Mne ovu test ukazal tehotenstvo. Ale ja som nemala cely cyklus dve ciarky na ovu teste, len pod cas ovu a vtedi, ked som bola tehotna, inac som mala len jednu ciarku.

mirulik23
23. aug 2018

@zuzanittka1405 a tehu test ukazal co?

zuzanittka1405
23. aug 2018

@mirulik23 ten som ešte nerobila.... Mám strach že príde zase sklamanie...ešte mám pár dní do ms... Takže dohovie čo by ukázal... Urobím ho asi až keď budú meškať lebo sklamania už bolo dosť..

zuzanittka1405
23. aug 2018

@lenzas aj ja mam // iba keď bola ovu inak len jedna.. Ale keďže ovu už bola tak je to záhadné

lenzas
23. aug 2018

@zuzanittka1405 Tak uvidis o chvilu. Som to tiez nebrala vazne, lebo tak skoro to este nic neznamena, ale v kutiku dusi som dufala a neskor som mala aj na tehotenskom teste dve ciarky, Ovulacnych testov som mala dost, kedze som ich hned vela kupila, ale ma to prestalo potom bavit, tak som s tym sa hrala len na konci cyklu 🙂 Potom daj vediet co a ako 🙂

darja12
24. aug 2018

@zuzanittka1405 tehotenstvo ukáže nejak takto... ale to už je niekoľko dní po meškaní ms..

zuzanittka1405
24. aug 2018

@lenzas veď aj ja v kútiku duše dúfam že už to konečne vyšlo lebo už aj dosť ľudí povedalo že som sa nejak zmenila že aj na bruchu je vidno jak keby som tehotná a doteraz som mávala ploche brucho čo teraz sa o tom nedá povedať... Samozrejme že dám vedieť

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre