Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

denda29
8. apr 2011

@lauritka dnes som 14DPO. Test mam doma a ja som v robote. No mne mrcha chodi presne tak uvidime zajtra. Skoda tej teploty ☹

lauritka
8. apr 2011

tak tak zajtra uvidis, ale na tehu teste by uz nieco malao byt na 14 dpo 😒 sksus tehu test zajtra ak neklesnes.

drobcek11
8. apr 2011

@lauritka no lebo som ju uz mala a este ani raz sa mi nestalo aby som mala namiesto ms ovulku, ani take pocity ake mam teraz nemozem s istotou povedat ze namam ovulku aj to je pravda ale este sa mi to do teraz nestalo tak neviem zajtra skusim digi test ak uz ani to nie tak neviem

lauritka
8. apr 2011

@drobcek11 no pokial ju nea potvrdenu USG a teplptou, nemozes si byt ista ci bola 😉
niekedy sa ovulka moze posunut az ku terminu MS.

denda29
8. apr 2011

@lauritka Tehu test som dnes nerobila. Ak zajtra neklesnem a nepride rano mrcha tak skusim.

drobcek11
8. apr 2011

@lauritka niesom si ista to je pravda ale tak som si ista len tym ze ked som mala pichanie ako pri ovu dva dni tak som urobila ovu test a bola druha taka ista takze som ovu uz mala bola tak na 16 den myslim neviem presne lebo mi skace cyklus poslednu dobu tak som si nie ista a teraz mam take pichanie ako pri ovu a k tomu aj bolesti ako ked mam mrchu uz takmer dva tyzdne od vtedy co nam to akosi uslo 😀

lauritka
8. apr 2011

@drobcek11 no ale ak by si bola tehu, tak by si uz mala pozitivny testik-tehu testik. takze sa skor priklanam k ovulke. 🙂

denda29
9. apr 2011

@lauritka ahoj. nomrcha dorazila presne ako hodinky ☹

lauritka
9. apr 2011

sakra,, takze ides dalej, no nevadi. uvidis dalsi cyklus. 🙂

kludne prid potom do temy grafy BT, tak si porovnavame teplotu a grafy. 😉 a testikujeme.

ti je mrtvo 😀
@denda29

denda29
9. apr 2011

uvidim. Momentalne nam sil mysliet na dalsi cyklus. No mozno ma to prejd.

zlatanka30
21. apr 2011

prosim vysvetli mi niekto ako funguje ovulacny test ak je to mozno tehotenstvo?rano ovu uplne pozitivny a teraz len slaba ciarka ☹

solinkarka
21. apr 2011

@zlatanka30 ovu test sa nerobi rano ale poobede 😉

zlatanka30
21. apr 2011

@solinkarka preco?ja tomu nechapem mam v tom zmatok

solinkarka
25. apr 2011

@zlatanka30 ahoj..tak ako si dopadla? 🙂

marca22
30. máj 2011

Ahojky,jsem dnes 10. den po ovulaci a včera a dnes jsem zkusila ten ovulační test a 2. čárka včera byla slaboulinká a dnes malinko zesílila,taky trošku špiním,ale beru klimonorm a ms ještě mít nemám,myslíte že by mohlo jít o těhu?

andzi
30. máj 2011

ahojte kočky, mám na predaj ovulačné testy, vysoko spoľahlivé, kus za 0,6 €, v prípade záujmu mi píšte do IP

katedesign
8. aug 2011

Ahote, poradite mi niekto,kto mate skusenosti s ovu testami ako odhaluju tehotenstvo?
Mala som ovu 31.7., ktoru mi hovorila aj doktorka na sone ze bude vtedy. Potom boli testy iba so slabimi dusikmi a a z teraz sa objavuju silne ciarky( vid obr.) Ja presne neviem, ako to s tymi testami funguje, ale mohlo by to byt tehotenstvo alebo len dalsia ovu? Dakujem

nella13
8. aug 2011

@katedesign presne toto momentalne riešim aj ja a som zmatena, ovu som mala presne 31.7 ako ty 🙂 . Kedy testujes, rano co poobede? a nepijes vodu 2hod.pred pouzitim? lebo ja som rano urobila 2ovu testy, obe pekne silne(nie uplne pozitivne), robila som aj poobede, ked som vypila 3l vody uz a bol svetlejsi...tak teraz neviem. 🙂

nella13
8. aug 2011

@katedesign a BT nemerias?

katedesign
8. aug 2011

@nella13 ja testujem rano z prveho mocu,a le je tam jeden robeny aj poobede( znaceny PM) a tiez su silne, ale nie uplne pozitivne. BT nemeriam 🙂 to ja nie som na teke pravidelne vstavanie. Ty no? Ako ti vychazdza? A mas uz aj nejake prikznaky, citis sa inak? Som zvedava, ci to znamena pozitivitu. Kazdopadne zajtra idem na sono, tak uvidim, co mi povedia 🙂

katedesign
8. aug 2011

@nella13 a tehotensky si si uz robila, ci nie je aspon ducha vidiet?

nella13
8. aug 2011

@katedesign no mne je zle uz tyzden ☹ , a prsia ma bolia vzdy po ovu...ja si uz velmi nevsimam take veci, ako su priznaky, aby som si zbytocne nieco nenamyslala. Inak ja som obcas testla aj predtym po ovu, ale vzdy som to mala slabsie, alebo raz som mala silnejsie, potom uz uplne slabulinke...na sone ti podla mna nic este neuvidi...je to skoro este ☹ . tehu test som nerobila. tento mesiac som nebola na sone, takze ovu som mala bud v nedelu alebo v pondelok, takze ono je to skoro na tehu testík...no som zvedava na zajtrajsi ranajsi test, lebo zatial som robila len dnes rano, inak vsetko poobede. tak si drzme palce, nech nam to vyjde. ako dlho sa snazite? 😉

katedesign
8. aug 2011

@nella13 na sone nic nezbada, ale predsa podla maternice a krcka by uz mohla vediet, ja si robim od ovulky stale, ale zatial boli slabe tie pasiky, iba taki duchovia a potom zrazu zosilnel. Zajtra si spravim zasa rano. Tiez si nechcem robit este tehu, aby som nebola sklamana, ked tam nebudu // a priznaky, tak tie mam vzdy :D

katedesign
8. aug 2011

@nella13 ja mam uz od stvrtka vecer riadne nafuknute brucho a aj tvrdsie 🙂 nie ze by ma nenafukovalo pravidelne :D

nella13
9. aug 2011

@katedesign no co ako dnes? robila si rano testik? ja som robila, taky je tmavy ako vcera, ono je to u mna take tmave, ako den pred ovu....tak neviem ja uz.. 😉

katedesign
9. aug 2011

@nella13 robila som,je stale rovnaky, ale bola som na sone, nebolo vidiet, ci by som mohla byt tehu, ale budem mat druhu ovulaciu. Bolo vidiet folikul, ze tak za dva dni. Ale pred tou prvou som nemala tak dlho tmavy ten pruzok. Proste len jeden den bol a potom uz zasa nebol 🙂 Tiez som z toho zmatena 🙂

michala82
9. aug 2011

ahojík holky přidávám se do diskuze se svými zkušenostmi po jednom IVF a jednom KET, teď se snažíme s přítelem otěhotněto normálně s pomocí léků tak snad to vyjde a bude veselo. Jinak kdyby měla některá z vás zkušenosti s prednisonem, beru ho a co když se vynechá nebo tak? Jinak taky se cítím už víc jak týden nějako divně, tak nevím jestli je to z těch léků, ale snad bude dobře 🙂

katedesign
11. aug 2011

@nella13 tak ako testiky?

nella13
12. aug 2011

@katedesign stale rovnako silne 😉 . Uz netestujem, je to zbytocne sa takto stresovat, to bolo posledny krat co som takto testovala ovu testami na zistenie tehu. Ked mame byt tehulky, tak budeme, aj bez tolkeho testovania 🙂 . tak nech sa nam to co najskôr podari 🙂 .

katedesign
12. aug 2011

@nella13 🙂 ja uz dnes tiez netestujem. Stale su takeiste. A tehu test si si nerobila?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre