Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

ninika18
6. feb 2013

Ahojte 🙂) mam otazku meska mi menstruacia a ked mi moj gynekolog povedal aby som sa testovalaa robila ovu testy tak som ich robila,ale urobila som si aj 3 dni po tom ako mi meska a ovu test mi ukazal 2 ciarky no aj 3 dni po tom. mozem byt tehotna.Ale teh.test mi neukazal.A menstruaciu stale nemam.dakujem

ninika18
6. feb 2013

Ahojte dievcata 🙂 potrebujem radu s manzelom planujeme byby ale nedari sa no a teraz mi meska menstruacia tak som si kupila ovu test omylom doma som si urobila a ukazal mi 2 ciarky a to uz som mala mat menstruaciu newiem co robit

lauritka
6. feb 2013

@ninika18 ahoj, aku intenzitu maju tie ciarky ??,

ancik24
10. feb 2013

Ahoj lauritka, kedze do toho tak vidis tak by som ta chcela poprosit o radu ci by mi ovu test uz mal ukazat na 8. alebo 9. DPO ci som tehotna alebo je to este skoro. Pozitivny ovu test som mala 1.2., cize vtedy niekedy bola ovulacia a snazili sme sa den pred pozitivnym testom. Dnes z ranneho mocu som si spravila ovu test a boli tam 2 ciarky,ale nebol pozitivny a robila som si aj vcera niekedy okolo obedu, cize nie z prveho mocu a dnes je ta ciarka este slabsia ako vcera. Mna len zaujima ci aj tak je tam este nejaka nadej ze mozem byt tehotna..? Mrchu by som mala dostat okolo 16. Za odpoved ti dakujem.

ninika18
10. feb 2013

@lauritka su welmi silne rovnake sfarbenie a to som si robila ked uz tu mrchu som mala mat tak teraz newiem

lauritka
10. feb 2013

@ancik24 ahoj.. no niekedy pozitivny ovu tesitik vyjde tehulkam neskor, to sa fakt neda takto jednoznacne povedat.
tehu treba radsej testovat tehu testikmi ;)
@ninika18 takze uz dosla mrcha ???

ninika18
10. feb 2013

nie nedosla ja som si robila ovu test ked som uz mala mat takze mala som mat teraz 3 a iba tak ani newiem preco som si urobila ovu test a hned tam boli dve rovnako silne ciarky a nie nedosla mrcha stale 🙂

ninika18
10. feb 2013

@lauritka nie nedosla ja som si robila ovu test ked som uz mala mat takze mala som mat teraz 3 a iba tak ani newiem preco som si urobila ovu test a hned tam boli dve rovnako silne ciarky a nie nedosla mrcha stale

lauritka
11. feb 2013

@ninika18 tak si urob aj tehu testik hmm ???

nikola81
18. feb 2013

@lauritka Ahoj, chcem sa opytat na moje ovu testy, som dnes som 12DPO, ovu testy robim zo zvedavosti od 9DPO a a vcera vecer mi vysla silnejsia ciarka ako dnes rano..Neodfotila som to, ale dnes rano ju skoro ani nebolo vidno. Je to tym ze LH bolo proste vcera vecer vo vyssich hodnotach? Nejak mam v tom chaos

ooo
18. feb 2013

ahojte. iba tak pre info. u mna ovu testy ukazuju tehu. 🙂
prvy je 15DPO a druhy 18DPO + porovnanie tehu a ovu na 15DPO

lauritka
18. feb 2013

@nikola81 ahoj, to LH tam kolise, aj mne niekedy pred mrchou zosilenla ciarocka, ale pokial nie su uplne rovnake alebo pozitiv, tak to nic neznamena,.,, neda sa s tym fakt na 100 percent testovat tehu.. lebo ked uz vyjde pozitivny ovu ako vidis u
@ooo tak to uz ukaze nieco aj tehu testik 😉
takze zo skusenosti, radsej testovat tehu tehotenskymi testami a potom ako bonus ovulacny 😉 on pozitivny v tehu bude, ale vacsinou az vtedy ked uz ti vyjde aj pozitivny tehu testik. 🙂

lauritka
18. feb 2013

@ooo takze moje testiky doniesli stastie ako vidim dalsej zienke 😉

ooo
18. feb 2013

@lauritka suhlasim. radsej testnut najprv tehu testami.ja som testovala najprv tehu a potom zo zvedavosti aj ovu, ze co sa tam ukaze.
ano, priniesli stastie a tesime sa. 🙂 zatial len tak potichucky, aby sme to nezakrikli

lauritka
18. feb 2013

@ooo neboj, bude to dobreee. drzim palceee 😵

spikella
18. feb 2013

Ahoj holky,,

tak to je muj testik,,,22DC...cyklus 32 az 34...pozitivní nebo slabé..?

Díky

mirm
19. feb 2013

ahojte ked spravne tomu rozumiem tak naozaj z ovulacnych testov sa da zistit ci somtehu?
Lebo vcera som bola 18 den a omylom som si spravila ovu test (chcela som tehotensky test si pravit) a vysiel pozitivne a aj rano ale to som uz zistila ze beriem iny test ako chcem. Tehotensky jasne ze vysiel negat. :(

lauritka
19. feb 2013

@spikella ahoj, skoro pozitiv, mohla si este jedne prubnut vecer 🙂 ak bude dnes slabsi, tak vrchol si mala vcera.

lauritka
19. feb 2013

@mirm uplne ozitiv ?? a nemozes mat ovu az teraz ??

mirm
19. feb 2013

@lauritka ta druha bola viditelna. Tak bola som na vklade pred 5 dnami, neviem ci mozem mat ovu alebo nie. Praveze mam ten problem ze nemavam ovu, tak neviem...

lauritka
19. feb 2013

@mirm zlatko viditelna ale nezmanema, ze je pozitivny ;).. na ovu testiku je ciarocka viditelna skoro cely cyklus, raz vac, razmenej.
ide o intenzitu.. pozitivny je len vtedy, ked su obidve rovnake, pripadne testovacia silnejsia ako kontrolna.. Ty si po IVf ???
tak ovu si nemala, ked ti brali vajicka nie ??? teda myslim fyziologicku .. ??

mirm
19. feb 2013

@lauritka som po kete. Vcera ked som si robila ovu test tak bola slabsia od kontrolnej ale v noci uz bola silnejsia t. j. priblizne rovnake sfarbenie mali

lauritka
19. feb 2013

@mirm testuj rano. ak chces testovat tehu ovu testami. a kazdy den. ak bude silniet, moze to byt nadej, ale nemusi. az pokial naozaj nebude silna, potom mozes skusit aj tehu test.
inac 5 dni po KET malokomu ukaze pozitivny tehotensky test. najskor ten 8 den po KET.

mirm
19. feb 2013

@lauritka to viem, ten ovu test som omylom pouzila a tak som sa potesila, ale ked som zistila ze to nieje tehotensky tak uz mi do smiechu nebolo...

mirm
19. feb 2013

@lauritka a zabudla som dakujem 🙂)

mirm
19. feb 2013

@lauritka a zabudla som dakujem 🙂

lauritka
19. feb 2013

@mirm jasne. len testikuj dalej, drzim palce ;) mne ukazalo po KET prvykrat na 8 den. 🙂 pradaaavnoooo 😝

mirm
19. feb 2013

@lauritka vkladali ti jeden alebo dva ks

lauritka
19. feb 2013

@mirm dva, ale bolo to bohuzial kratke tehu.. v 8 tyzdni bol koniec. 😒

mikloska2012
20. feb 2013

ahojte baby, ja som skusala robit ovulacku aj tehotensky 11 a 12 den po ET a oba boli pozitivne, takze nieco na tom asi bude 🙂 tu je dokaz, mam ich viac postupne to tmavlo az takto 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre