Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

ask
7. nov 2013

@kormelia11 Drzim palce nech je to tak ako si zelas! 😵

kormelia11
7. nov 2013

druha fotka je z 24DC

kormelia11
7. nov 2013

@ask dakujem 🙂

ask
7. nov 2013

@kormelia11 Bud mas taku nenormalnu ovulku alebo normalne tehu 😎 😉

kormelia11
7. nov 2013

@ask ovulka bola na 13DC isto vtedy bola ovela tmavsia ako kontrolna no a teraz neviem cakam mam este par dni do ms 🙂

majka_3
7. nov 2013

@tamarka9 mne 2 dni..lenze mam nepravidelny cyklus mrchu som ocaakavala na 35dc a dnes 37dc. 😖 😖

majka_3
7. nov 2013

@kormelia11 si robila z raneho mocu? tak vyzera to naadejne 😉

tamarka9
7. nov 2013

@elinka84 povedal mi ze vyvolavacka je hormon, ktory ak som tehotna tak podpori tehotenstvo a ak nie tak ti urychli prichod meskajucej ms.

kormelia11
7. nov 2013

@majka_3 no da sa povedat ze z ranneho :D

majka_3
7. nov 2013

@elinka84 mrcha prave dochaaadza..aspon ze nemusim na vyvolavacku....inak som dobre rozbyta tento cyklus.hlava..nohy...zaludok...no proste horor... 😀
@tamarka9 ako si natom ?

lauritka
7. nov 2013

@kormelia11 ten druhy tehu testik je one step tiez ?

elinka84
7. nov 2013

@majka_3 Ale niéé... 😠
Ale to ešte nemusí nič znamenať...uvidíš ako bude prebiehať...pokiaľ bude podozrivo krátka, tak by tam bola nádej...ináč tento cyklus som aj ja zázračná - ma včera seklo v krížoch, chodím jak 100-ročná starena...malú zdvíham na ruky s veľkou dávkou sebazaprenia...ale čo mám robiť, keď mi povie maminkááá na učičkyyy! 😅

majka_3
7. nov 2013

@elinka84 ved jasne 🙂 maminka neodola a musi nisit ..poznaaam 😅 😅 😅 nie nie uz si nedavm ziadnu nadej chcem aby sa poriadne rozbehla a mala klud ze je vsetko ok 🙂

elinka84
7. nov 2013

@majka_3 Máš dobrý postoj k celému "snaženiu sa"... 😉

majka_3
7. nov 2013

@elinka84 nie ved som pisala my sme sa nesnazili 🙂 ja som len sledovala ci mam ovulku a ked boli test 5 dni pozit preto aj tehu testy a taaak ved asi vies som to tu pisala 🙂 ale snazenie to nebolo...ak to pride budeme stastny ale nieje rec o snahe a hlava v smutku ze to nevyslo 🙂

ellenie
7. nov 2013

chcem sa opytat, kedy ste si zacali robit ovu testy? hned ako vam skoncila mrcha, alebo uz v dobe, ked vam mrcha slabla? som zaciatocnik v tomto 🙂 vcera mi zacala mrcha a potrebovala by som vediet, kedy zacat testovat 🙂 dakujem 🙂

kormelia11
7. nov 2013

@lauritka ano su rovnakej znacky ako ovu aspon sa mi zda :D

lauritka
7. nov 2013

@kormelia11 tak potom jasne. keby si mala iny testik, ukaze ti silnejsiu tu tehu ciarku, tieto ukazuju az neskor 🙂 skus si kupit pepino,alebo mamatest.

lauritka
7. nov 2013

@ellenie ku moj album, tam mam tabulku kedy zacat testovat podla dlzky cyklu.
sleduj si aj hlienik, ked sa objavi taky tahavy priesvitny ciry.. mozes zacat

kormelia11
7. nov 2013

@lauritka ty na tehu teste nieco vidis?

lauritka
7. nov 2013

@kormelia11 no jasne 🙂

kormelia11
7. nov 2013

@lauritka mne sa zdalo ze je to len presvita ten pasik na tych testoch to lubi tak presvitat ked dlhsie postoji

lauritka
7. nov 2013

@kormelia11 no podla mna tam niec je a ten ovu mas jasne pozitivnyyyy 🤐

kormelia11
7. nov 2013

@lauritka robila som si dalsi tak to vyzera ze si mala naozaj pravdu 😵

lauritka
7. nov 2013

@kormelia11 to znamenaaa ?;) silnie ciarka ? 😅

kormelia11
7. nov 2013

@lauritka budem robit teraz kazdy den lebo mam ich este dost tak uvidim ale teraz naskocil ten dusik hned

lauritka
7. nov 2013

@kormelia11 myslim, ze to bude uz len tmavnut ;)

kormelia11
7. nov 2013

@lauritka snad mas pravdu ...mam bohuzial skusenost aj s MA tak som dost opatrna bojim sa tesit

lauritka
7. nov 2013

@kormelia11 jj chpaem, ale treba verit.. ze to vyjde. drzim palceky a posielam ♥ pre stastie 😉

kormelia11
7. nov 2013

@lauritka dakujem krasne uvidim ci vobec budu silniet 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre