Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

mmmmisicka
1. okt 2014

chcem reagovat na ovu testy.Mozem vam len potvrdit ,ze to na 100% funguje,robila som si ovu testy,len tak zo srandy,lebo som to citala tu na mod.koni a ,tak som si povedala,ze preco nie,kedze som zasala dnom 28.9.2014 pokracovala som aj 29,30 a ovulacny test stale ukazoval //,tak si hooovorim to je nejaka blbost a som sa dnes rozhodla,ze si kupim tehotensky test a naozaj //,takze zeny moje po 2 rokoch zufalstva som uz ani nedufala,ale povedala som si ,ze to neham v Bozich rukach a dnes tomu stale nemozem uverit🙂,som stastna 🙂uz len k doktorovi na kontrolu.P.S:drzim vam vsetkym palce

chaarliizee
2. okt 2014

Ahojte baby. Mala by som na vás otázočku. Snažíme sa už tri roky. Posledný rok som si začala robiť ovulačné testy. Je to možné, že ani raz mi test neukázal ovuláciu? Čím to môže byť? nemáte s tým skúsenosti? 😕

khiarka
2. okt 2014

@chaarliizee ahoj bohuzial je to mozne a mne sa to stava pravidelne kedze mam PCO. mozes mat anovulacne cykly prrto odporucam ist na gyndu a nechat sa vysetrit. cim skor tym lepsie. mozno uz buduci cyklus budes tehotna 😵

mmmmisicka
2. okt 2014

chaarliizee chcemsa spytat,kedy zacinas robit tie testy od ktoreho dna?ja som zacala prvy krat v zivote robit testy v septembry po menzese 9,10 =nic na teste len / a potom 11 uz zacala byt aj druha ciarka,sice slabsia ,ale 12 som uz mala silnejsiu ,no a 13 uplne vyrazne // ciarky a 14 uz len / ciarka,tak neviem,preto sa pytam,kedy robis testy,ja som ich inak robila poobede okolo 4 a snazila som sa aj znizit prijem tekutin,takze som pila naposledy tak okolo 2 az 2:30hod.Tak som zvedava,potom napis,co a ako,dobre?

eri28
5. okt 2014

@mmmmisicka ja som si kupila ovu testy, ale som v zahranici, a tam je napisane ze mam ratat od 1.dna menzesu 12 dni a zacat testovat. 7 testov 7 dni testovat, zacala som ale ani jeden nebol pozitivny, ale podla hlienu, viem ze ovulka bola, cize asi tak.

chaarliizee
6. okt 2014

@khiarka Dakujem za odpoveď. začiatkom roka som bola u lekára a akurát som mala ovuláciu, povedal, že mi pekne dozrieva vajíčko ale testy mi nič neukazujú 😒

chaarliizee
6. okt 2014

@mmmmisicka začínam si robiť dva dni pred plodnými dňami až cca po 10 dňoch, aby som nič nezmeškala, ale aj tak sa mi nič neukáže. už som si myslela že zle rátam, ale skúšala som robiť aj celý mesiac 😖

nanervy_2
27. okt 2014

@chaarliizee ahoj. tak pisali tu aj dievcata ze si zacali testovat uz aj na 5ty den a zistili ze da sa skor. a dalsia moznost je, co dufam nie je tvoj pripad, ze proste mas anaovulacne cykly. kamaratka si tak myslela ze ma zle testy a potom jej gynekolog oznamil ze ma polycysticke vajecniky a privela testosteronu, takze ovulacia neprebehne....

nanervy_2
29. okt 2014

tak sa pridam do temy... zacala som si merat bazalnu teplotu asi pred tyzdnom (tyzden pred ms), stale kolo 37.. uz som zacala aj pit cajiky ze som nachladnuta asi... ked mi ale prestalo chutit vino, tak som spozornela. pred asi 5mi dnami som si spravila tehotensky, nic.
ked ale teplota neklesala, a tu na fore som citala ze su tu devy co testuju cely cyklus s testami, aby videli ako reaguju, tak som si povedala ze nie som sama sialena 🙂 a kupila si 20ks ovulacny test. vcera rano som vybrala ovulacny a co nevidim? 2 ciarky, ale testovacia slabsia. tak som tu citala ze testovacia musi byt silna, inak je test neplatny. mne to nedalo, tak som skusila vecer znova, ciarka silnejsia.
dnes rano este silnejsia a tak som vytiahla aj rapid clear tehotensky a tam duch.... 😎

tak drzte palce nech mi silneje aj ta...

renca910
31. okt 2014

@mmmmisicka kolko pred vynechanim si robila ovu testy a ukazali ti pozitivny vysledok?

mmmmisicka
3. nov 2014

testy som robila 28,29,30 boli pozitivne menzes som mala dostat az 1.

emili31
9. nov 2014

ahojte, dnes som 42 DC..nakolko moje cykly si robia uz pol roka zomna srandu (32-45)uz to nejako neriesim... ale mam pocit ze ovu (ak nejaku mam) bola na 31 DC dnes som si okolo 18:00 urobila OVU test lebo iny nemam doma a.....co myslite...?nechcem ani tehot. robit lebo sa nechcem znova sklamat 😖 len ma napadlo ze nejaka je silnejsia oproti tym druhym ciarkam...viete jak to je..zacnem si to nahovarat a o dva dni je tu mrcha 😒

ivuska44
21. nov 2014

@emili31moje vyzerali podobne..az na to, ze som dnes 95dc :D a teraz si tehu?? ti ukazali babenko tieto testiky??

emili31
23. nov 2014

@ivuska44 ahoj o 2 dni som si spravila tehotensky a bola ciarka taka slabsia ale bola..vlastne ovu test mi dal nadej ze asi by to aj mohlo byt tehu a bolo ;) teda je ;) cize zaver; ovulacny reaguje na hcg ..

ivuska44
23. nov 2014

@emili31 vcera som si robila ovu aj rano aj vecer a tie testy vyzerali identicky...skusila som aj tehu, ale vyzeral , ze tam skoro nic nie je...ja tam vsak vidim slabulilinku ciarocku...vydrzim par dni a spravim si zas, ci sa mi to len nezda 🙂

emili31
23. nov 2014

@ivuska44 skus utorok rano 🙂

ivuska44
23. nov 2014

@emili31 skusim, uz len vydrzat dovtedy :D

emili31
23. nov 2014

@ivuska44 mi hovor nieco o vydrzani:D......vies kedy som mala ovulaciu??na 30 den cyklu takze vies si predstavit.... 😀

ivuska44
23. nov 2014

@emili31 pekne sa s nami zahravaju tie nase tela :D asi skusaju nasu trpezlivost

emili31
23. nov 2014

tak nadej umiera posledna..tiez som nebola nadsena ked som mala ovu priznaky na ten 30dwn,avsak som si povedala ze lepsie neskoro ako vobec..mam lahke pco takze sancu som tomu nedavala vobec.....a uz som sa pripravovala na december na IUI...;) doteraz nechapem inak:Dnachystaj test a utorok sup na w(e)c ;)

ivuska44
23. nov 2014

@emili31 aj ja mam pco, od marca bez antiky a menzes prisiel za ten cas len dvakrat po vyvolavacke...teraz uz 97dc ci kolky :D uz dlho sa snazite, ze v decembri uz IUI vas cakalo?? my sme v podstate pred dvoma mesiacmi zacali, ale neriesili sme velmi ovu ani nic

emili31
24. nov 2014

@ivuska44 take intenzivne snazenie od cca maja tohto roka...ja som mala problem s mojim lekarom ktory mal problem mi za 6rokov urobit Aspon horm.profil...a kazdy rok ze som pocula len ze som ok..sla som do Car a zrazu Amh vysoke jak eifelofka,jeden vajecnik pco...takze studena sprcha...k tomu ako bonus 80percentna patologia spermii:D..v auguste total zmenila ziv styl a asi to pomohlo..potom daj ukazku testu kukneme🙂

ivuska44
24. nov 2014

@emili31 nevydrzala som a spravila som dnes a uz tam nic nie je...asi som si ciarocku predtym vymyslela..skoda...ja uz viem asi 5rokov, ze pco, ale gynekolog to riesil iba hak...a tento rok ma 'nutil' mat dieta cim skor tym lepsie..zmenila som lekara a ten mi tvdri, ze do 30tky mam cas, ale doma sme tomu uz nechali volny priebeh a psychicky sa pripravili, ze mozno aj babo pride a bude to skor ako o pat rokov...noo asi to nebudu ttak skoro..aspon teda podla toho testu

emili31
24. nov 2014

@ivuska44 tak potom je na zamyslenie ked gyndo za 5rokov to riesil oba hak ci sa oplati k nemu chodit...ja som odmietala zazivat ten pristup ze "naco"chcem hormonalny produl,"naco"chcem krv a pikoska;odpoved MUDr;pozrite sa do zrkadla vypadate normalne...to bola posledna kvapka..zobrala som caky paky a sla som do CAR...ten cas co zabijes unho ti nikto nevrati...

mirka7582
24. nov 2014

Ahojte aj skúšam ovu testiky som po ket 7deň a tiež mám slabé čiarocky .škoda že som ich zzahodila do kosa .a nerobila som si z ranného moču . Som zvedavá ranno ako sa zobudím spravím ovú test . V stredu robím tehu test.

emili31
28. nov 2014

@mirka7582 ovulacnw testy sa nerobia z ranneho mocu ale npr poobede okolo 14 alebo 17 urob

vevericka13
29. nov 2014

ahojte babenky, dnes som 11 dpo a robila som ti ovu test a je pozitivny a tehu test je len jedna ciarka...mozem byt este tehotna? lh fazu mavam 11-12 dni

sev111
29. dec 2014

pridám foto modre su tehu testy robený na 10DPO a zelený dole je OVU takže u mňa funguje a testy mám od Lauritka

lauritka
30. dec 2014

@sev111 jeej, gratulujeeeeem este raz 😵 😵 😵 😵

janaochi
8. jan 2015

Baby, testujem ovu testami od 17DC, lebo ja mávam veľmi skoro ovu a teraz už zisťujem tehu a najprv bola dosť viditeľná čiarka, potom slabla, až úplne zmizla a dnes na 23DC sa zjavila zrazu zasa a dosť výrazná, uvidím ešte zajtra, či bude silnejšia, lebo tehu test bol dnes negatívny. Ja mávam krátke 27, niekedy 26 dňové cykly a ovu od 10-12DC. Zajtra tu pridám testíky, lebo pri umelom svetle ich neviem dobre nafotiť.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre