Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

zaza26
24. okt 2012

@lauritka teplotu meriam,6 a 7dc som bola ale prechladnutá,tak to neberiem moc do úvahy,8dc už bola ok 36,5,9dc 36,6,a 10dc dnes 36,7,ked prudko klesne v najbližšie dni,tak v den toho poklesu je ovulka však?

lauritka
24. okt 2012

@zaza26 🙂 ovulka je v den najnizsej teploty. kuk, u mna bola vcera .
http://www.fertilityfriend.com/home/Lauritka

zaza26
24. okt 2012

@lauritka 11dc bol pozitív. ovu testík a 12 dc ovulka? prepáč,ja sa stále učím v tom chodiť :D bt meriam len 3 mesiace a už sa trochu orientujem,no na fertility som z toho magor,aj som tam niečo poklikala,chodili mi po anglicky mailiky stále,nemaa som čas to ani preštudovať (ja po ang. moc neviem :-/) tak si bt len značím do svojej tabulky,aj hlien,aj iné príznaky,lieky a pod :D...ty mávaš asi krátke cykly však?ten september kukám že 24 dnový cyklus? 😕

lauritka
24. okt 2012

@zaza26 no mavam take okolo 26 dc 🙂 ako kedy..

ano, tam je po pozitivnom 48 hodin cas.. ale moze prasknut aj skor, aj bolesti som mala vcera , dnes uz ustupili..

pozitivny 11 dc a ovu dalsi den.

bumbi
25. okt 2012

Prosím vás mohli by ste mi poradiť ? V pondelok mi pichli prvý raz pregnyl a ovulacia mala nastať do 36 hodín, čo si myslím že aj bola, lebo som mala bolesti. Lenže ovu testy sú stále silnejšie a silnejšie, tak neviem čo si mám o tom myslieť. Myslíte, že to stále môže byť ten pregnyl ?

lauritka
25. okt 2012

@bumbi ahoj.samozrejme, ze je to z pregnylu 🙂 to je silna davka hcg. na to reaguje aj LH testik. 😉 on vyprcha z tela cca po 9 dnoch

bumbi
26. okt 2012

@lauritka no včera som bola na folikulometriu a ovulacia nebola. Pregnyl mi asi nezabral alebo čo. Folikuly sa začali zmenšovať. Tak už neviem, či je ešte šanca :(

lauritka
26. okt 2012

@bumbi oh vazne ?? a neuvazovala si o laparoskopii ?? tam by ti mohli urobit driling vajecnikov na zobudenie hmm ?

bumbi
26. okt 2012

@lauritka zatial som o tom neuvažovala, mám z toho trochu obavu.... Nechávam si to ako najkrajnejšie riešenie.

lauritka
26. okt 2012

@bumbi ja som bola, nie je to nic strasne 🙂 tiez som sa bala.. ale uplne v pohode..
no ale spytas sa este lekara, ze co s tym, ked ti nepraskaju foliky hmmm. 😕

chmurkaxy
26. okt 2012

@bumbi ja som tiez bola, prisla som rano nalacno, na chvilku ma uspali, asi o polhodku ma uz budili opat na posteli. urobia ti malilinky rez v pupku, co ani nie je vidiet, a jeden ale 8 cm nizsie, tiez miniaturny, asi 2 cm, odtial ti potom daju taku hadicku s vyvodom, aby vytiekla prebytocna tekutina, to odstranuju na druhy den rano. Po operacii nas previezli na izbu, boli sme tam styri, bolo veselo, rozpravali sme o tom, ake babatka nam bocian donesie 🙂 dali nam veceru a rano sme uz isli domov. nic specialne, netreba sa bat, my sme tam boli styri, vsetky sme to v pohode zvladli a co viem, tak dvom sa hned do mesiaca podarilo babo 🙂

bumbi
26. okt 2012

@chmurkaxy neni si ty náhodou tiež z okresu Topoľčany ?? Mám pocit, že ťa poznám 🙂

bumbi
26. okt 2012

@lauritka uvidím co bude teraz dalsi mesiac. Doteraz vzdy praskol, ale to som nebrala clostil a pregnyl. Uvidim co mi povie doktorka. Ale ďakujem za povzbudenie 🙂

chmurkaxy
26. okt 2012

@bumbi ano, som, my sme s manzelom obaja z Topolcian, len uz 8 rokov byvam v BA. pozeram, ze ty si z Ludanic 🙂 babinu mam z Dvoran, takze sa napr. v Romantiku vyskytujem dost casto 🙂)

bumbi
26. okt 2012

@chmurkaxy To je super 🙂 Inak ja ja mám babinu z Dvoran a teraz ideme vo Dvoranoch stavať dom. A Nechodila si náhodou na gympel do TO, myslím, že odtiaľ ťa poznám 🙂

chmurkaxy
26. okt 2012

@bumbi ano, chodila na osemrocny a koncila som 2004. kedze mam tiez 26, bud sme boli v rovnakom rocniku alebo si bola o rocnik nizsie🙂 no teda, to bude mladych Dvorancanov 🙂) ja mam v Dvoranoch aj krstnu s celou rodinou (Babalovci), mozno poznas 🙂

bumbi
26. okt 2012

@chmurkaxy ja som chodila na štvorročný a končila som 2005 🙂 Áno Babalovcov poznám, Ondrej je spolužiak mojej sestry 🙂 To je aká náhoda 😎

chmurkaxy
26. okt 2012

@bumbi modry konik je maly 🙂)) Ondrejov starsi brat Misko uz ma 4 chalanov, teraz maju maleho dvojmesacneho, aj jeho zena Katka sem chodi 🙂

bumbi
26. okt 2012

@chmurkaxy Katku tiež poznám osobne 🙂

erikakertesova
27. okt 2012

@ivana98 ja nemam ale ides to skusit?isla by som aj ja a kde to kupit?

kukujka
5. nov 2012

ked je na 10dpo ovu aj tehu test negativny tak asi s toho nic nebude vsak? ☹

lauritka
6. nov 2012

@kukujka daj tomu sancu do 12 dpo...

kukujka
6. nov 2012

@lauritka dakujem tak teda skusim zajtra to uz bude 12dpo aj ked daku sancu tomu nedavam,ale co uz pojde sa na dalsie kolo 😕

lauritka
6. nov 2012

@kukujka no jo.. nic ine nam neostava.... 😠 😒

kukujka
7. nov 2012

@lauritka takze test som ani nestihla hned rano dosla mrcha 😝 no co uz ide sa na dalsie kolko mozno dostanem pod stromcek //

lauritka
7. nov 2012

@kukujka tak co uz, aj ja som 1dc... vitaj v klube 😝

kukujka
7. nov 2012

@lauritka zacali sme 1dc naraz mozno to naraz aj ukoncime 😉

denisa87
13. nov 2012

baby co vy nato,neni to nic moc foto,ale dala som to sem,ovulku podla ovu testov som mala na 18 DC a nadruhy den uz iba slabulinku druhu ciarku.Dnes som 23 DC a zranneho mocu som si spravila ovu test,a vyslo mi toto...

lauritka
13. nov 2012

@denisa87 ahoj hmm.. no tehu by to este nemohlo ukazovat, ked si len 5 den po ovulacii..
kolko cyklov uz testujes ovulaciu ???
mavas castejsie pozitivne ovulacne testy v jednom cykle ???

denisa87
13. nov 2012

@lauritka toto je prvy mesiac co ho testujem od konca ms po cely cyklus,takze volajako tomu uz nerozumiem 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre