Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

nikcur
13. jan 2015

Pridavam pre porovnanie. Ovulacny som v case ovulacie mala ako na 10DPO, ine dni cyklu bud uplne biely, alebo minimalny duch

kalisto
13. jan 2015

@nikcur ahoj, testy si si robila rano alebo poobede?

nikcur
13. jan 2015

Testy robim vzdy rano, pretoze pocas dna vela pijem. Aj na zistovanie ovu som robila z ranneho a ukazalo presne. Ale zas ja pijem aj chodim ma wc aj v noci, takze ranny rozumej cca 4 hodinovy.

eri28
19. jan 2015

@nikcur ahoj ja som robila ovulacny test ked mi meskala asi 4 dni a nebol pozitťivny ale boli dve ciarky a dnes mi meska 6 dni urobila som okolo 9 tej rano a pozitivny.Ani v case ovulacie som nemala take dve ciarky ako teraz, asi neviem kedy mam ovulku.Som tehotna??? tehotensky chcem kupit zajtra.

nikcur
19. jan 2015

@eri28 ahoj, no to ti neviem povedat, ja s tym nemam velke skusenosti, kedze nam sa to podarilo hned prvy cyklus. ale v case ked som robila ovu testy tak uz aj na tehu teste sa ukazala druha čiarka, takze neviem či ma zmysel vlastne robit tie ovu.... a teplotu si nemerias?

eri28
19. jan 2015

@nikcur nieeeeee

zabudnuta
23. feb 2015

@nikcur ahojte mate s tym niekto skusenosti? som 11DPO robila som si tehu test bol biely ale az poobede som si robila,,, ale ranny moc ovu test ciarka pekne viditelna ale nie pozitivna a poobede v ten isty den dnes ta ovu test ciarka este silnejsia,,,dakujem za odpoved hadam som to nenapisala ako madar

mykaellle
15. mar 2015

@lauritka dievčatá, som 35DC, 11 DPO, tehotenský test bol biely (ten hore je zo 7DPO) ale ten asi je chybný a včera a dnes ovu test vyšiel tak ako na fotografii.. mám týždeň silný vodnatý výtok, ako pri ovulke...

lauritka
15. mar 2015

@mykaellle a nemozes mat ovulku, uz si ju urcite mala ?

lauritka
15. mar 2015

@mykaellle zle si dala link..

mykaellle
15. mar 2015

skúsim dať takto @lauritka

lauritka
15. mar 2015

@mykaellle no jasna ovulka. skus urobit zajtra z ranneho 🙂

mykaellle
15. mar 2015

@lauritka vďaka, len som si myslela, že už dnes niečo bude, keď mi ovu test silnel.. ☹ ale skúsim zajtra, to je 12 DPO, tak vari..

lauritka
15. mar 2015

@mykaellle no ak bude este silnejsi rano, uz by malo nieco vykuknut aj na tehu teste..

mykaellle
15. mar 2015

@lauritka vďaka, ráno dám vedieť 🙂

mykaellle
16. mar 2015

@lauritka tak nič, ovu negatívny aj tehu negatívny.. tak budem čakať na menzes : 😉

lauritka
16. mar 2015

@mykaellle skoda, vyzeralo to nadejne 😒

dona5
21. mar 2015

@lauritka Ahoj môže toto niečo znamenať ? ...som presne 14 DPO. ovu zistená podľa testov a dnes toto ? tehu test nemám .

dona5
21. mar 2015

@lauritka a takto odfotený po 5 minutach .

lauritka
21. mar 2015

@dona5 ahoj, ano, si tehulka 🙂

dona5
21. mar 2015

@lauritka snáď máš pravdu 🙂 Ďakujem dnes zbehnem do mesta kúpiť tehu 🙂 ....som zvedavá čo ukáže 🙂

lauritka
21. mar 2015

@dona5 daj vediet 😉

dona5
21. mar 2015

@lauritka Tak práve spravený 🙂...

lauritka
21. mar 2015

@dona5 gratulujem 😵 😵 😵

dona5
21. mar 2015

@lauritka Ďakujeeem 😉

1lucka13
29. mar 2015

Ahojte chcela by som sa Vami poradiť... 8.3. som mala prvý den poslednej ms. ovulačné testíky som si začala robiť 11DC, ovulka mi vyšla pozit. 16DC. 17DC už bola čiarka iba duch. Ale neda lo mi to robila som si ovu testíky aj dalej..... aaa testíky silnejú... že by som mohla byť tehu? čo na to poviete...dám fotku testíkov🙂 ďakujem

1lucka13
29. mar 2015

tak tu to máte🙂

lauritka
29. mar 2015

@1lucka13 to zial este nezanmena nc.. lebo su stale slabe.. a dokonca aj pred mrskou moze zosilniet..
kedho budes mat ale pozitivny, tak je tam nadej. 😉

mykaellle
14. apr 2015

ahoj @lauritka, dnes som 9DPO.. môže byť ovu pozitívny? Zdá sa mi, že aj na tehu je duch, no neviem, či to nie je kanálik. pls poraď 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre