Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

lucyyjja
26. feb 2016

Meli8412 tak takyto ovu som nemala ani cez ovu a to som robila pred polhodkou....uz len verit,ze je to tam,kde ma byt a vydrzi tam....

1234lubka
26. feb 2016

@lucyyjja uz stepujem a odpocitavam kazdy den 😀 😀 dnes som kupila poslednu vec do tasky-papuce, 🙂 aj teba to caka..v novembri 😉 😉

1234lubka
26. feb 2016

@lucyyjja neboj to je uz prilis silna 😉 😉 je to tam, 100%

meli8412
26. feb 2016

@lucyyjja zbytocne robis ovu, ked mas taku peknu ciarku na tehu teste. Uz ti meska ms? Kedy sa objednas na krv? Zatial tisko gratulujem. Drzim palce!

lucyyjja
26. feb 2016

@meli8412 skusala som ovu,ci bude silna druha ciarka a je😉.....meska mi 2den.....ja viem,ze ciarka tam je,ale stale dost slaba aby som sa neobavala .....uz mi sibe z tolkych testov....ale 2nepodarene tehu a hned myslim na to co ked.....
Buduci tyzden zavolam dokimu na krv.....
Tesim sa a bojim zaroven......

meli8412
27. feb 2016

@lucyyjja radsej iba tehu sprav, usetris a iba tu istu znacku, aby si videla rozdiel. Potom daj vediet, ako si dopadla.

timi247
27. feb 2016

@lucyyjja su to krasne ciarky 🙂 ja som tiez bola nedockava a skusala ovu testy uz na 8 DPO a na tehotenskom teste boli ciarky az 14 DPO. Drzim palce

zuzuzuzka
27. feb 2016

Vidite to ma ani nenapadlo takto skusat, ked som mala dusika 🙂) a tolko mam doma tuch testov este....

lucyyjja
27. feb 2016

Dnes rano test ako predvcerom a je tam vidiet rozdiel....v stredu idem dokimu...

lucyyjja
8. mar 2016

Dnesnym dnom som oficialne tehu😉.....uvu test pekne silnel a sosivicka v brusku teraz bude duuuuuufam tiez😉....
Vela stastia snazilky...😉

meli8412
8. mar 2016

@lucyyjja gratulujem! Stastny koniec!

lucyyjja
8. mar 2016

@meli8412 Dakujem....uz to musi vyjst😉....a vy sa tiez drzte😉

elliottka
18. mar 2016

Aj mne to vyslo. Ovu postupne tmavnu (skusam od 11dpo) a rovnako tmavne aj tehotensky.

lucyyjja
18. mar 2016

@elliottka tak drzim palec,nech to pekne vyjde.....😉

elliottka
18. mar 2016

@lucyyjja dakujem, tebe tiez ;)

meli8412
18. mar 2016

@elliottka ovu si mala poz.,ked este tehu nie? Ja som mala na tehu teste skvor poz., ako na ovu.

elliottka
18. mar 2016

@meli8412 tmavlo to sucasne na oboch. Ovu uz mam dva dni uplne pozitivny a na tehu je jedna ciarka onieco bledsia a digi je tiez uz pozitivny.

meli8412
19. mar 2016

@elliottka takze ani u teba to neplati, ze ovu test skorsie ukaze tehu, ako tehotensky. Gragulujem prijemne tehulkovanie so stastnym koncom.

michellemichelle
12. apr 2016

baby, pridávam sériu tehu a ovu testov.. 🙂

donaa21
14. apr 2016

Meska mi menstruacia 10 dni tt mi vysiel negativny ale ked som si robila ovulacny rano mala som taku slabu tru druhu ciarku a ked som si robila teraz mala som ju silnejsiu co to znamena? Som alebo nie?

meli8412
14. apr 2016

@donaa21 ako silnejsia? S kontrolnou ciarkou rovnake su alebo kontrolna je slabsia?

donaa21
14. apr 2016

@meli8412 otrochu je slabcia ako kontrolna

meli8412
14. apr 2016

daj sem fotku.
@donaa21

donaa21
14. apr 2016

@meli8412 neda sa mi lepsie sfotit

lauritka
14. apr 2016

@donaa21 ahoj, to je klasicky ovu testik-negativny.
mohla sa ti aj posunut ovulacia.. vieš kedy bola ???

meli8412
14. apr 2016

@donaa21 jednoznacne negat, este ma kam silniet. Skus zbehnut k dr, mozno ti pichne vyvolavacku, a predtym ti mozno zobere krv.

ninava28
15. apr 2016

Baby prave som sa dostala ku tejto teme ... nejak sa bojim si urobit tehotensky test aby som nebola sklamana .. moju ovu testy od vcera a posledny je z dnesneho dna cca hod do zadu ... myslite ze mozem byt tehotna?

meli8412
15. apr 2016

@ninava28 posledne 2 mas pozitivne. Uz ti meska ms?

ninava28
15. apr 2016

@meli8412 Bohuzial som este 6 dni pred MS ...

lauritka
15. apr 2016

@ninava28 a uz bola predtym ovu naisto ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre