Zisťovanie tehotenstva pomocou ovu-testov. Počuli ste o tom?

ivana98
25. nov 2007

Nazdar snazilky,
myslim ze podobna tema tu este nie je. Zaujimalo by ma, ci ste uz poculi o pouziti ovulacnych testov na zistenie tehotenstva.
Aby som to vysvetlila - na viacerych webstrankach som sa docitala, ze ovulacne testy reaguju podobne ako na lh-hormon aj na hcg (tehotensky hormon).
Funguje to nasledovne: treba pouzit ovulacne testy z ranneho mocu (nie z poobednajsieho ako obvykle na zistovanie ovu), niekolko dni za sebou. Je mozne ze sa ukaze slaba //, ale iba ak // postupne silneju, znamena to tehu. Netehotnym sa ukazuje bud kazdy den rovnaka //, alebo stale len ta jedna kontrolna. Opakujem, z jedneho testu sa ale neda nic vycitat, je potrebne porovnanie v rozpati 3-4 dni. A teraz to najlepsie - mozu sa pouzit uz od 8-9 dna DPO, t.j. pripadne tehotenstvo by mali ukazat skor ako normalny tehotensky test.

Uz ste to niektora skusali?
Nechcem aby teraz vypukla nejaka hysteria, je to celkom drahy spas a myslim ze je to urcene skor pre netrpezlive snazilky, ktore aj tak testuju tehu-testami od 9 DPO aj s vedomim, ze sa neukaze nic. Pre tie snazilky by to mohla byt lepsia alternativa.
Ak chcete, hodim sem aj linky na stranky, kde som sa to docitala.. 😉

xgynekolozka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pikvik1
13. apr 2014

@xgynekolozka Tak já je asi prubnu...v té lékárně se totiž už taky cítím blbě a snažím se je střídat 🙂

werumka
13. apr 2014

@pikvik1 Ahoj, bacha na to - tyhle testy mají pouze citlivost 20 IU/ml, což je velmi citlivé. Nejdřív musíš vyzkoušet, jestli Ti sedí, nebo jestli nebudeš potřebovat jinou citlivost. Jinak na Ebay je seženeš za půlku a klidně i 100 kusů naráz, chodí do 10 dní, poštovné zdarma 🙂

pikvik1
13. apr 2014

@werumka No, to máš pravdu...jak víš, že to jsou dvacítky? nikde to tam nevidím ☹ na druhou stranu třeba ovu testy od dr. maxe jsou taky citlivost 20 a myslím, že to jde rozeznat. I když...to by chtělo asi zkusit, že? ani nevím, jaké jiné citlivosti se dělají. Takže zkusit třeba 2 citlivosti jeden měsíc a co bude zřetelnější, tak bude lepší. Jdu se na ten ebay mrknout, snad se tam neztratím 🙂

werumka
13. apr 2014

@pikvik1 Tady od těch nakupuju, můžeš si tam vybrat množství, citlivost, typ testu. http://www.ebay.co.uk/itm/ACCURATE-OVULATION-PR...
Tyhle růžové jsem totiž měla. A musela jsem si koupit 30, protože tyhle mi ukazovaly ovulaci týden v kuse 😀 Dr. Max má 20, jinak ostatní ovulační testy u nás mají citlivost 25. Vzala bych na tom Ebay třeba napůl 30 a napůl 20. Hodí Ti to všechno do jedné zásilky. Tyhle one step mám ráda, mají ty čárky výraznější, tlustší. Ty růžové je mají takové tenké.

pikvik1
13. apr 2014

@werumka Paráda, moc děkuju za radu a odkaz, nějak jsem tápala... takže jsem objednala citlivost 20 a 30 a už ať jsou tady a dny ubíhají co nejrychleji 🙂

pikvik1
13. apr 2014

@werumka jejda já tam mám pořád 6 liber poštovné! jak se toho zbavím??

werumka
13. apr 2014

@pikvik1 Teď jsem se přihlásila... koukám, že to změnili. Já to mám za 4 Libry... A jsi normálně přihlášená? Máš tam místo bydliště?

pikvik1
13. apr 2014

@werumka Účet vytvořený nemám, dala jsem objednat jako host...může to hrát roli? Jinak jsem vyplnila dodací adresu, všechno.

werumka
13. apr 2014

@pikvik1 Jojo, to roli hraje, tím, že nejsi ověřená...

pikvik1
13. apr 2014

@werumka Noo..registrace vytvořena, al stejně se mi nedaří bez poštovného, zkusím zítra, už na to nemám nervy 😀

werumka
13. apr 2014

@pikvik1 Hadi 🙂 Ale ono s těma 4 librama za poštovné to vychází skvěle, tak se s tím zas tolik netýrej 🙂 Udělej si zásobičku, ať nejsi na suchu 😀

xgynekolozka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
remeli
26. apr 2014

Ahojte, nasla som tuto temu a zaujimali by ma vase postrehy, som 36 DC, obvykle mam ms tak na 30 DC ale tento mesiac akosi nic, robila som si teh test na 32 DC a negativny, bojim sa robit si dalsi, ked som nasla tuto temu tak som si spravila ovu test bolo cca 14 hod. Myslite keby som si ho spravila z ranneho mocu tak by mohla byt testovacia silnejsia?

remeli
27. apr 2014

Tak dnes ovu rovnaky a hned som namocila aj teh. test a neviem co si mam o tom mysliet. Je tam testovacia ciarka ale strasne slabulinka, neda sa ani odfotit, ale je vidiet bez nahybania aj z metra asi. Prikladam fotky

tomiholjubavi
27. apr 2014

@remeli ahoj 🙂 ja som akurat 31 dc...mavam 28dnovy...vyplytvala som si vsetky tehotenske testy, tak uz mam len ovulacne...vysiel mi vysledok asi ako tebe vcera...neviem teda co z toho odcitat...naposledy som mala tehu test este negativny... ☹ myslim, ze tebe sa uz moze pomaly gratulovat 😉

vermon
27. apr 2014

@remeli Já vidím ducha🙂))

remeli
27. apr 2014

@vermon neviem ci duch lebo v skutocnosti je tam vidiet aj ruzovu farbu, keby to bola pravda bola by som najstastnejsia, zatial za poslednych 5 rokov som ani raz nemala takyto test, tak uvidim o par dni

remeli
27. apr 2014

@tomiholjubavi ja som si robila tehu test 32 den, a nic, tak som sa uz bala a skusala tie ovu, ale do teraz som ich nepouzila vobec, kupika som si ich na nasledujuci mesiac 😀 , a ked bol ovu dnes taky ako vcera hned som urobila aj tehotensky.

tomiholjubavi
27. apr 2014

@remeli zajtra mam teda opat skusit test? nejako sa mi nepostastilo s prvym rannym mocom..ale aj tak je tam druha ciarka jasna...hadam by som nemala mat ovulaciu na 31. den? 😕

remeli
27. apr 2014

@tomiholjubavi tak skus zajtra spravit ovu test a podla neho tehu, uvidis ci ti testovacia ciarka nezbledla optoti prvemu ovu testu

tomiholjubavi
27. apr 2014

@remeli a ak zbledla? 😕

remeli
27. apr 2014

@tomiholjubavi ja tomu tiez velmi nerozumiem, ale precitala som celu diskusiu a ovu test je pozitivny ked su ciarky rovnako tmave inak je negativny, a ak chces s nimi urcit tehotenstvo mala by si ho spravit niekolko dni za sebou rano a ak ciarka tmavne a nakoniec je tmavsia ako kontrolna alebo aspon rovnako tmava tak je viac ako pravdepodobne, ze ti vyjde aj tehot. test. Ale nie je to pravidlo, niekomu vysiel pozit tehu tes aj ked ovu bol negativny

remeli
28. apr 2014

@tomiholjubavi no ako to dopadlo?

vermon
28. apr 2014

A já jsem taky myslím dobrý exot......Vůbec nevím,co to je...:-/
Jen pro info, s první dcerou jsem otěhotněla následovně: Měsíčky v půlce července, srpen nic, otěhotnění v září- zjištění těhu u dr.s dálnicema 5.října...

23petka
28. apr 2014

Ahojte,vo stvrtok 1.5.mam dostat ms,tehot.test mam negativny..ukazal by mi dnes uz ovu test pozitivny vysledok keby som bola tehu?nemam vobec skusenosti s ovu testami,v zivote som si ho nerobila

jaja9891
28. apr 2014

ahojte zienky,mam oatzocku,ako vyzeraju vase ovu testy po ovu???som 6DPO,robim stale,kedze ich robim prvy mesiac,tak som to chcela vidiet na vlastne oci,no n aovu teste mam stale slabu ciarku,teda silnejsiu ako prred ovu bola...ale do pozit. to ma este daleko... mohlo by to znacit tehu?alebo mate aj vy stale ciarku?

lauritka
28. apr 2014

@jaja9891 tu druhu mozes mat stale.. tehu mozu ukazat az neskor, ak bude pozitivny

lauritka
28. apr 2014

@vermon no je to negativne... nedokazuje zatial nic

lauritka
28. apr 2014

@23petka a vies presne kedy si mala ovulku ???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre